Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Weso³ych ¦wi±t Wielkanocnych

Mirek Kruczek - 19-04-2014, 10:21
Temat postu: Weso³ych ¦wi±t Wielkanocnych
Weso³ych,Spokojnych ,Mokrych ¦wi±t Wielkanocnych Dla Wszystkich !!! Pozdrawiam Very Happy
bell23 - 19-04-2014, 13:58
Temat postu:
Do³±czam siê do zyczeñ Very Happy Very Happy Very Happy
Wojtek A. Filip - 19-04-2014, 18:02
Temat postu:
Panie, Panowie,
Spokojnych ¦wi±t.

Wszystkiego dobrego!

Wojtek
Anonymous - 20-04-2014, 00:20
Temat postu:
Spokojnych, pogodnych ¦wi±t i mokrego poniedzia³ku Smile
Grzegorz Olszewski - 20-04-2014, 09:49
Temat postu:
Weso³ych ¦wi±t Welkiej Nocy - w za³±czeniu moje rêkodzie³o

Wojtek A. Filip - 20-04-2014, 11:10
Temat postu:
£ooo...
Grzegorz jak robi³e¶ freski na jajkach, tzn. jakim sposobem?
Tomasz Durnik - 20-04-2014, 13:44
Temat postu:
Wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczê¶cia i udanych nurkowañ.
Grzegorz Olszewski - 20-04-2014, 14:31
Temat postu:
Wojtek Filip napisa³/a:
jak robi³e¶ freski na jajkach

Roztopiony wosk przy pomocy szpileczki wbitej w o³ówek, potem farbowanie - et voila
Wojtek A. Filip - 20-04-2014, 14:42
Temat postu:
No to Panie szacun notworthy .

My¶la³em, ¿e to tajna technika znana ju¿ teraz tylko nielicznym specjalistom - a tu proszê, jeste¶ jednym z nich Smile .
Grzegorz Olszewski - 20-04-2014, 14:52
Temat postu:
Nie jest to jeszcze tak jak technik± tkania bisioru (1 osoba na ¶wiecie!), ale ...
Wynios³em z czasów dzieciñstwa na mazurskiej wsi i tak bawiê siê co roku. Tu na ¦l±sku prawie nie spotykana.
Maciej Lewandowski - 20-04-2014, 20:56
Temat postu:
grol napisa³/a:
Weso³ych ¦wi±t Welkiej Nocy - w za³±czeniu moje rêkodzie³o




Jestem pod wra¿eniem!!


nieco spó¼nione, niemal na pó³metku ale szczere ¿yczenia Weso³ych ¦wi±t.

Maciek
Wojtek A. Filip - 20-04-2014, 21:18
Temat postu:
grol napisa³/a:
Wynios³em z czasów dzieciñstwa na mazurskiej wsi i tak bawiê siê co roku.
Tym bardziej jestem pod wra¿eniem.

Pamiêtam kiedy¶ ogl±da³em taki film o ozdabianiu jajek - osoby, które to robi³y u¿ywa³y takich specjalnych urz±dzeñ do nak³adania wosku. Grzegorz, mo¿esz kilka s³ów napisaæ o stronie technicznej? Jak to robisz? Wosk stale podgrzewany? rysujesz ostrym koñcem szpilki czy g³ówk±? Ile czasu zajmuje 1 jajko w wersji standard i takiej najbardziej skomplikowanej? Robisz najpierw jaki¶ szkic na jajku?
Grzegorz Olszewski - 20-04-2014, 22:32
Temat postu:
Wojtek Filip napisa³/a:
Grzegorz, mo¿esz kilka s³ów napisaæ o stronie technicznej? Jak to robisz? Wosk stale podgrzewany? rysujesz ostrym koñcem szpilki czy g³ówk±? Ile czasu zajmuje 1 jajko w wersji standard i takiej najbardziej skomplikowanej? Robisz najpierw jaki¶ szkic na jajku?

No i tak... Jako informatyk czyli techniczny mam pisaæ o twórczo¶ci, czyli sztuce...

Pisanki robiê ³ebkiem od szpilki, wosk (autentyczny owoc pracy pszczelego roju - nie parafina ze ¶wieczki!; wosk ma wy¿sz± temperaturê topnienia) siê podgrzewa w pokrywce od pasty do butów (the best!) na gazie (na wsi grza³o siê na kuchni wêglowej). Jajko trzeba dobrze umyæ w p³ynie do mycia naczyñ (odt³u¶ciæ - coby farba siê przyjmowa³a) i musi byæ ciep³e (¿eby wosk siê ³adnie rozp³ywa³). S± ró¿ne szko³y - ja jajka gotujê i studzê w wodzie do momentu, kiedy da siê utrzymaæ w rêce, wtedy woskujê, farbujê potem - hurtowo. Tradycyjnie robi siê to w cybulniku, czyli ³upinach z cebuli (takie br±zowe na zdjêciu) albo w farbach zakupionych na bazarze.
Tyle techniki.
Woskowanie jednego jaja zajmuje kilka minut - coby jajko nie wystyg³o. Wzory to wymy¶lam 'w momencie' pisania, nie mam planu przed wziêciem jajka do rêki - sztuka panie! Tak od kuchni s± trzy tzw. 'prymitywy': kropka, kreska prosta i kreska zagiêta - reszta to wyobra¼nia.
Jakby co - proponujê warsztaty na Koparkach w przerwie miêdzy nurkowaniami Wink

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz