Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Przeywitanie.

Rafał Banasiak - 27-10-2015, 14:12
Temat postu: Przeywitanie.
Jako nowa osoba na forum:
Witam wszystkich Forumowiczów.

W tym roku zostałem skuteczne zarażony bakcylem nurkowania.
Tak pokrótce opiszę swoją przygodę z nurkowaniem.
Od kilku lat spędzam wakacje nad jeziorem Hańcza. Ponieważ widoczność w tym akwenie jest super, a na jego północnym brzegu w pobliżu kąpieliska (Stara Hańcza) są bardzo fajne łąki podwodne zacząłem nurkować w ABC. Takie rekreacyjne nurkowania
na 3 do 6 m, polegające na oglądanie podwodnego świata.
Nurkowanie w sprzęcie zawsze mnie pociągało ale myślałem że to dużo droższa zabawa.
W tym roku przyjechał do nas znajomy, który nurkuje - pożyczyliśmy sprzęt dla mnie
i miałem małe intro.
I mnie wzięło.
Już wiedziałem co jeszcze chcę w życiu zrobić.
Później jeszcze raz wybrałem się z nim na jezioro Leleskie.
Tak więc jestem na początku swej drogi nurkowej. Na wiosnę będę robił kurs, a w wakacje znowu będę poznawał Hańczę i okoliczne jeziora od środka.

Zapewne będę was męczył w najbliższym czasie oczywistymi pytaniami i prosił o pomoc w rozwiązaniu dylematów.

Pozdrawiam Rafał.
Jarek Andrzejewski - 27-10-2015, 14:35
Temat postu:
Oj, tak, te łąki są super Smile
Witaj!
Emil Sieńko - 27-10-2015, 15:04
Temat postu:
Witaj Rafał! salut

Swoją przygodę z nurkowaniem również rozpoczynałem na Hańczy Very Happy i co więcej do dnia dzisiejszego kontynuuję ją tam duuużej mierze (by nie napisać w przeważającej Embarassed). Jak będziesz zainteresowany tematyką Hańczy i okolicznych bajorek w tym nurkowania rekreacyjnego, warunków czy dostępnych kursów (tylko tyle info by nie robić komercji w tym dziale Rolling Eyes) pisz priv. Nurkować w Hańczy (i nie tylko) można cały rok, w niedzielę było cudownie już poniżej 12 m.

BTW. To jezioro Leleskie jest warte "grzechu" Wink ?
Rafał Banasiak - 27-10-2015, 15:40
Temat postu:
Na razie w obu akwenach pływałem tylko szuwarowo (do 8 m) poznając jak to jest w ogóle pod wodą, ale wszystko przede mną. Zaczekam jednak do wiosny.
Emil Sieńko - 27-10-2015, 21:06
Temat postu:
Powodzenia i dawaj znać o swoich postępach i planach Smile
Sławek Hałka - 27-10-2015, 23:30
Temat postu:
Nurkowanie w naszych jeziorach również dla mnie ma swój nieodparty urok.
Cieszysz się z każdej lepszej niż 5 m wizury. Smile
Cieszysz się, gdy zobaczysz jakieś zwierzątko: rybę, raka, ślimaka, skorupiaka. Smile
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że poniżej litoralu nic nie ma (tylko muł). Ale jak popatrzysz dokładniej, zobaczysz że te jeziora żyją. nawet na głębokościach poniżej 50 m.
Życzę więc wielu pozytywnych wrażeń z nurkowań w naszych jeziorach.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz