Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Patron nurków

Bezimienna - 08-04-2008, 19:38
Temat postu: Patron nurków
Czy nurkowie mają jakiegoś patrona pośród świętych? Jeśli tak to kto nim jest?
(Przeprzszam, że pytanie zadaję na forum ogólnym, ale nie mam pojęcia gdzie mogłabym to wcisnąć.)
Janek - 08-04-2008, 22:22
Temat postu:
NIe wiem czy jest jakiś wyznaczony urzędowo... ale jeśli nie - to proponuję Św. Tadeusza Judę - od spraw beznadziejnych Mr. Green

No bo Jonasza - to raczej bym nie sugerował.... Mr. Green
Jacek Trembowelski - 09-04-2008, 09:15
Temat postu:
Heja

Za Wikipedią:

Prawa Murphy'ego (także prawa Finagle'a lub prawa Soda) - zbiór popularnych, często humorystycznych powiedzeń, sprowadzających się do założenia, że rzeczy pójdą tak źle, jak to tylko możliwe.

Może któryś z tych panów??

Pozdrawiam
Bezimienna - 09-04-2008, 19:45
Temat postu:
Janek napisał/a:
spraw beznadziejnych

To może ktoś od uzależnień (bez wyjścia)?
Tomek Płociński - 10-04-2008, 09:53
Temat postu:
A może patron rzeczy zagubionych Św. Antoni ? Smile
lkulos - 11-04-2008, 09:01
Temat postu:
a moze posejdon?? cheers

dlaczego mamy stosowac mitologie chrzescijanska jak mozna jakas inna i w dodatku troche starsza:)
Kuba Głąb - 11-11-2008, 18:03
Temat postu:
czytając tego posta, przypomniała mi się bardzo śmieszna sytuacja z życia. kiedyś moja babcia jak zobaczyła mojego szczęściaka "płetwonurka na szyi" powiedziała: ciesze się że masz na sobie tego waszego patrona "pływaków" Very Happy. btw pływak jest fajnym określeniem. to była komiczna sytuacja ale gdyby się tak zastanowić to nikogo takiego nie mamy. aha.. babcia nie popiera szeryfa Rydzyka.
tak jakoś mi się to wszystko skojarzyło.
pozdrawiam,
Robert U. - 12-11-2008, 08:39
Temat postu:
Rownie dobrze mozna byloby mianowac na te stanowisko warszawska syrenke.
Tylko co by powiedzieli obcokrajowcy?
lkulos - 12-11-2008, 09:45
Temat postu:
Robert U. napisał/a:
warszawska syrenke.



Dlaczego nie rozumie !!!!! Rolling Eyes
TomekR - 12-11-2008, 16:57
Temat postu:
wg. greckich polawiaczy gabek, niejaki Glaukos.
t
Piotr B - 17-11-2008, 13:10
Temat postu:
TomekR napisał/a:
wg. greckich polawiaczy gabek, niejaki Glaukos.
t

Tomek - niebezpieczne trochę - jeden Glaukos sie utopil w beczce miodu a inny ze wzrokiem szalonym przyszłosc przepowiadał - niesmiertelny sternik Argonautow

Proponuję dla patrona nurasów
Sw Piotr Apostoł za kompetencje : Patron Rzymu, Awinionu, Berlina, Biecza, Frankfurtu nad Menem, Poznania, Rygi, Saragossy, Lozanny, Duszników Zdrój, Genewy, Hamburga, Nantes, Trzebnicy, rybaków, sprzedawców ryb, rymarzy, marynarzy, żeglarzy, powroźników, sukienników, tkaczy, orędownik podczas epilepsji, gorączki, febry, foluszników, abstynetów, zdunów, budowniczych mostów" - może ten zakres zalicza ?
[zwłacza za abstynentów :>]
LUB
Sw Mikołaj podobne kompetencje a podaje za http://patronii.w.interia.pl/
LUB
Posejdon / Tryton / Oceanus
LUB
Nereus - w mitologii greckiej dobroczynny bóg morski, pierworodny syn Pontosa i Gai, ojciec nereid. Miał zdolność przepowiadania i przybierania różnych postaci. Zamieszkiwał na dnie Morza Egejskiego w srebrnej grocie wraz z żoną Okeanidą Doris, córką Okeanosa i 50 córkami nereidami. Opiekun żeglarzy [wikipedia].
pzdr
Piotr
Mirka Żytkowska - 30-11-2008, 18:37
Temat postu:
Ponieważ dyskutantów było wielu, pozwalam sobie gremialnie w tym miejscu wszystkich zawiadomić, że dyskusja na temat tego, czy Beeker powinien zostać pxatronem nurków czy też nie została usunięta (bez urazy dla Beekera Wink ) - po prostu pierowtne pytanie chyba nie miało zmierzać do takiego końca, więc dyskusja zrobiła się nie na temat Mirka

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz