Forum Dive Trek Group

Kupię - kupowanie szpeju w USA przez internet

homocorporatus - 07-05-2008, 14:43
Temat postu: kupowanie szpeju w USA przez internet
czy ktos z szanownych forumowiczow trenowal moze zamawianie sprzetu nurkowego w sklepach internetowych w USA? dla przykladu podaje ceny niektorych pozycji:

ScubaPro Jet Fins, Black X-Large - 65 USD
Dive-Rite Aluminum Backplate - 50 USD
Dive-Rite Rec Wings (50 Lbs. lift) #- 230 USD

http://www.leisurepro.com

z kwestia platnosci i przesylki nie mam zadnego problemu. polskie karty kredytowe sa akceptowane, przesylke pod drzwi w Polsce realizuje PolamerUSA. Chodzi mi o wysokosc cla na sprzet nurkowy? przy wiekszej i ciezszej paczce nie da sie wpisac "gift" lub "no commercial value" i trzeba sie z clem liczyc. pytanie ile? do tego pewnie standardowo 22 VAT. oczywiscie najtaniej jest to przytargac samemu lub przez znajomowego, jednak takiej mozliwosci nie mam.

piotr
Dorota i Wojtek - 07-05-2008, 15:48
Temat postu:
Ostatnie zamówienie na katalogową kwotę 230$ (~550pln) otrzymałem po uiszczeniu cła i vat'u oraz opłaty "manipulacyjnej" za sumę 830pln (wyrzuciłem rachunek, a nie pamiętam poszczególnych stawek Sad ).

Przy zamówieniach małych wersja "prezent" jest chyba optymalna. Sprawa nabiera rozmachu przy zakupie np. 2 skuterów "X". Wstępne rozpoznanie dało wynik w postaci oszczędności na poziomie 12tys pln. Tani lot na FL czy do NY to okolice 1900-2200pln, więc wymyśliłem, że warto wybrać się na kilka dni na Florydę, zrobić jakieś nury, przywieźć skutery i dalej będzie taniej... Opcja tym ciekawsza, że kurs $ jest mocno interesujący 8) .


Wojtek
Łukasz Potyra - 07-05-2008, 15:56
Temat postu:
stawki cla sa masakryczne, kiedys kupilem aparat nikonosa i clo mnie zmasakrowalo. Z cla wtedy byly zwolnione przedmioty o wartosci zadeklarowanej do 50 euro jak teraz nie wiem. Celnik mi powiedzial ze taniej bedzie odeslac i niech wysla jeszcze raz z zadeklarowana wartoscia 49 euro, tak zrobilem i zadzialalo, ale to bylo z 7 lat temu.

Ptrzejdz sie w warszawie do urzedu pocztowego na starym dworcu glownym - mi wlasnie tam udzielili wszystkich informacji.
homocorporatus - 07-05-2008, 16:13
Temat postu:
Dorota i Wojtek napisał/a:
Ostatnie zamówienie na katalogową kwotę 230$ (~550pln) otrzymałem po uiszczeniu cła i vat'u oraz opłaty "manipulacyjnej" za sumę 830pln (wyrzuciłem rachunek, a nie pamiętam poszczególnych stawek Sad ).


ok, rozumiem. zamowilem sobie niemal kompletna konfiguracje (troche malo dirowa mi wyszla blackeye ) i po skalkulowaniu 30 proc. oplat dodatkowych cala operacja nadal sie oplaca...

piotr
Dorota i Wojtek - 07-05-2008, 16:24
Temat postu:
homocorporatus napisał/a:
i po skalkulowaniu 30 proc. oplat dodatkowych cala operacja nadal sie oplaca...


Zapytaj - może ktoś będzie w najbliższym czasie na nurach w US - podeślesz mu graty w zamian za puszkę ultra dietetycznej coli i będzie jeszcze fajniej Smile.


Wojtek
homocorporatus - 05-06-2008, 16:17
Temat postu:
Dorota i Wojtek napisał/a:
homocorporatus napisał/a:
i po skalkulowaniu 30 proc. oplat dodatkowych cala operacja nadal sie oplaca...


Zapytaj - może ktoś będzie w najbliższym czasie na nurach w US - podeślesz mu graty w zamian za puszkę ultra dietetycznej coli i będzie jeszcze fajniej Smile.


Wojtek



pake z workiem diverite trek wing odebralem kilka dni temu. cala operacja zajela jakies 3 tygodnie. worek piekny jest niebieski Very Happy
borosail - 05-06-2008, 16:28
Temat postu:
No to się teraz wyspowiadaj ile było kilogramów sprzętu i ile Cię policzyli za przesyłkę.

A także kto Ci to wysłał?? jaki sklep i czy płaciłeś cło.
homocorporatus - 05-06-2008, 16:39
Temat postu:
borosail napisał/a:
No to się teraz wyspowiadaj ile było kilogramów sprzętu i ile Cię policzyli za przesyłkę.

A także kto Ci to wysłał?? jaki sklep i czy płaciłeś cło.


worek kosztowal 229 usd, przesylka ze sklepu do firmy polamer 12 usd i przesykla z polamer do warszawy 19 usd. platnosc karta kredytowa, wiec pewnie jeszcze ze 2 proc kosztow przewalutowania. paka wazyla 3 kg.
Waldo - 05-06-2008, 21:35
Temat postu:
Przed chwilą otrzymałem przesyłkę z USA z częściami do rebreathera. Zakupy na kwotę 207,00 USD + 35,50 USD transport = 242,50 USD
Przesyłka przeszła przez cło i dodatkowo zapłaciłem 136 zł liczone od wartości przesyłki 517 zł ( 3,5% cła od kwoty 517 zł + VAT od łącznej kwoty 535 zł = 118 zł ).
homocorporatus - 03-07-2008, 11:30
Temat postu:
dzisiaj wpadla do mnie druga z kolei paka ze sklepu www.Leisurepro.com - tak jak poprzednio, zamowienie pewnie pokonalo ocean. moge polecic ten sklep. piotr

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz