Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Krótkie filmiki HDTV

KrzyHo - 24-03-2006, 13:14
Temat postu: Krótkie filmiki HDTV
Cześć,
miłośnikom życia podwodnego (chyba wszyscy na tym forum) polecam filmy w technice High Definition. Są to filmy w wysokiej rozdzielczości (często 1920x1080) i odtwarzać je można w komputerze przy pomocy MediaPlayer 9 lub 10. Jeśli mamy dodatkowo TV LCD albo plazmę z wejściem DVI albo HDMI, to kompa możemy podłączyć do TV i na dużym ekranie podziwiać niesamowite szczegóły podwodnego świata.
Aby zobaczyć próbkę możliwości HDTV zapraszam na stronę
WMV HD Content Showcase skąd można pobrać trailery krótkie bo 2-3 min, ale za to opasłe, bo 70-170MB, pokazujace niesamowitą jakość szczegółów (szczególnie na dużym ekranie). Polecam filmy z serii IMAX z zapierającymi dech ujęciami. Miłego oglądania, ale uwaga! Oglądanie grozi uzależnieniem! Very Happy

Pzdr
KrzyHo
JacekJ - 24-03-2006, 15:24
Temat postu:
Już zapuściłem sciąganie 4 filmików Smile
ArturP - 06-04-2006, 17:32
Temat postu:
Mam pytanko, czy oriętuje sie ktoś może gdzie w Polsce można kupić pełne wersje filmów nagranych w technice HD tematyka filmu dowolna ( jest to poprostu miód na moje oczy) za podpowiedzi serdecznie dziekuje pig
KrzyHo - 06-04-2006, 17:54
Temat postu:
Nigdzie niestety. Sad
Można zaimportować z Amazon.com. Jest kilka tytułów (wpisz w wyszukiwarkę wmvhd albo hdtv). Praktycznie wszystko co jest u nasz w kraju pochodzi z interku (usenet, torrenty, emule). Jeśli chodzi o tytuły, to listę tego co wyszło znajdziesz tutaj
Głównym źródłem materiału jest USA oczywiście. Tam ludzie nagrywają z TV (mają to w kablu) i wrzucają w sieć. Oprócz filmów fabularnych jest mnóstwo programów z Discovery HD i innych. Sporo jest filmów przyrodniczych (najlepsze!) w tym dużo o tematyce morskiej, więc jest co oglądać. W sklepach tego nigdzie kupić nie można, bo nie ma jeszcze takich nośników (jeden film potrafi zajmować 25GB). Blueray i HDDVD się opóźnia i dlatego jedynie sieć jest źródłem materiału.
Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć, to na forum hdtvpolska.com znajdziesz więcej informacji.

Pzdr
KrzyHo
ArturP - 06-04-2006, 18:54
Temat postu:
Dzięki za info, już grzebie i zaczynam ssać torenty Razz
novy77 - 19-03-2009, 08:50
Temat postu:
Witam mam pytanko zakupiłem tv lcd i ma on wbudowany tuner DVB może mnie ktoś oświecić to to i jak tego używać?
Konrad Dubiel - 19-03-2009, 09:24
Temat postu:
novy77 napisał/a:
Witam mam pytanko zakupiłem tv lcd i ma on wbudowany tuner DVB może mnie ktoś oświecić to to i jak tego używać?


Możesz oglądać niemiecką tv cyfrową, bo pewnie masz tuner MPEG-2 i polskiej tv nie obejrzysz.
Rafał Rapa - 19-03-2009, 09:31
Temat postu:
novy77, Jezeli masz tuner DVB-T i jestes z Warszawy to mozesz lapac z powietrza - jest pare kanalow nadawanych cyfrowo jako testowa transmisja. - poczytaj tutaj - http://www.hdtv.com.pl/forum/
eston - 19-03-2009, 09:49
Temat postu:
breath napisał/a:
novy77, Jezeli masz tuner DVB-T i jestes z Warszawy to mozesz lapac z powietrza - jest pare kanalow nadawanych cyfrowo jako testowa transmisja. - poczytaj tutaj - http://www.hdtv.com.pl/forum/


Działają te kanały cyfrowe??

Po zmianie nadajnika na ten koło Magdalenki wyłączyli transmisje. Czy włączyli ponownie?
Rafał Rapa - 19-03-2009, 10:09
Temat postu:
Ostatnio jak z kims rozmawialem mowil ze dzialaja ... ja mam slot w telewizorze na tuner DVB-T na PCMCIA .. na gieldzie mozna go dostac i tak sie zastanawiam czy nie kupic ..
KrzyHo - 19-03-2009, 12:58
Temat postu:
breath napisał/a:
Jezeli masz tuner DVB-T i jestes z Warszawy to mozesz lapac z powietrza

tuner musi obsługiwać MPEG-4, bo w tej chwili wszystkie testowe emisje są nadawane w tym standardzie. Dopiero od zeszłego roku niektóre TV sprzedawane w Polsce mają takie tunery. Jeśli TV ma tuner DVB-T MPEG-2, to nic nie zobaczysz tzn TV znajdzie kanały, ale nie będzie w stanie ich wyświetlić. Niestety TV ze starymi tunerami nie da się wyposażyć w MPEG-4 wkładając moduł w gniazdo PCMCIA. Te moduły nie są do tego przeznaczone. Pozostaje jeszcze zewnętrzny tuner DVB-T z MPEG-4, który można podłączyć do każdego TV.
Testowa transmisja DVB-T w Wawie jest nadal prowadzona z PKiN po przeniesieniu reszty nadajników do Łazów. Jeśli się ma TV z MPEG-4, to przy pomocy zwykłej anteny pokojowej można cieszyć się np kanałem TVP-HD

Pzdr
KrzyHo
Rafał Rapa - 19-03-2009, 13:04
Temat postu:
No ja mam zeszloroczny model (z drugiej polowy) wiec bedzie pasowalo i zgadza sie musi miec MPEG-4 ..
KrzyHo - 19-03-2009, 13:21
Temat postu:
Sprawdź to dokładnie przed zakupem, bo gniazdo PCMCIA w TV służy do czego innego.
To jest miejsce na czytnik do kart płatnych TV nadawanych naziemnie w DVB-T a nie na włożenie tunera DVB-T.
Od 2013 roku kiedy to zostanie wyłączony sygnał analogowy i pojawi się na przykład Cyfra+ z nadajników naziemnych, będziesz mógł wtedy włożyć w ten slot ich kartę, oczywiście pod waruniem, że masz wbudowany w TV tuner DVB-T MPEG-4. Jeśli masz TV z MPEG-2 i slot PCMCIA, to na nic Ci sie ani jedno ani drugie nie przyda
Rafał Rapa - 19-03-2009, 13:41
Temat postu:
SAMSUNG - LE-46A786R (Full HD, USB, 4 HDMI, DVB-T H.264) - wiec nie koniecznie do platnej ....romawialem o tym z gsciem z Samsunga tez ..
Te_Pe - 19-03-2009, 14:31
Temat postu:
KrzyHo napisał/a:
Niestety TV ze starymi tunerami nie da się wyposażyć w MPEG-4 wkładając moduł w gniazdo PCMCIA


Da sie.
Neotion NP4 jest transdekoderem MPEG-4 na MPEG2.

Działa z niektórymi modelami telewizorów z modułem DVB-T i MEPEG2 ze slotem PCIMCIA

nie dekoduje niestety HD - ma to robić moduł NP5.....

o testach DVB-T w Polsce: www.emitel.pl



T.
KrzyHo - 19-03-2009, 14:33
Temat postu:
breath napisał/a:
ja mam slot w telewizorze na tuner DVB-T na PCMCIA .. na gieldzie mozna go dostac i tak sie zastanawiam czy nie kupic ..

Nie bardzo w takim razie rozumiem co Ty w ten slot chcesz wkładać skoro masz:
breath napisał/a:
SAMSUNG - LE-46A786R (Full HD, USB, 4 HDMI, DVB-T H.264)

czyli tuner gotowy do odbioru testowych transmisji w Wawie ze zwykłej anteny

A tak swoją drogą post sprzed dokładnie 3 lat czyli nie tak znowu dawno a tu proszę jak się sytuacja zmieniła. 3 lata temu mało kto wiedział co to HD a dzisiaj... Telewizorów HD (innych praktycznie nie można kupić) po domach już parę milionów stoi, na półkach w sklepach płyty Blu-Ray (w tym roku ma wyjść 750 tytułów), z satelity i z kabla dostępne już kilkanaście programów HD, TVN nadaje w HD, olimpiadę mogliśmy oglądać w HD i to za pośrednictwem TVP!...
No ale dosyć tego off-topu. W końcu to nie forum o HDTV Wink

Pzdr
KrzyHo

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz