Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - GPS zabroniony w Egipcie?

Wojtek A. Filip - 18-10-2008, 14:48
Temat postu: GPS zabroniony w Egipcie?
Hej.
Właśnie przeczytałem, że rząd egipski zabronił używania jakichkolwiek odbiorników gps (w tym modułów wbudowanych np. w telefony komórkowe).
Aby móc skorzystać z nawigacji trzeba uzyskać stosowne zezwolenie.

Dorota - Bartek, czy wiecie coś bliżej na ten temat?
Jeżeli to prawda to czy właściciele łodzi mają procedurę uzyskania stosownego zezwolenia jakoś uproszczoną?

Jak z egzekwowaniem przepisu?

Cały artykuł jest tutaj .



Wojtek
Dorota - 18-10-2008, 18:44
Temat postu:
mhm.... jestem w trakcie sprawdzania.

Jedno zrodlo informacji podalo: "e?".

Drugie: "Tak. Jest to zakazane i trzeba miec pozwolenie z wielu instancji, ale.... jak go uzywasz i nikt z tego nie robi probemu to jest ok pirat ". Czyli na zasadzie - nie chwalic sie, ze sie ma Mr. Green i jest ok. Jak zreszta z wieloma rzeczami tutaj...

Uzywamy gps'a na morzu - nie mam zadnego problemu. Uzywamy telefonow satelitarnych - tez nie ma problemu blackeye .

cyclops d'oro
Marzyciel - 18-10-2008, 18:56
Temat postu:
... wygląda bardziej na kaczkę dziennikarską.


pozdrawiam
M.
Marcin Sójka - 19-10-2008, 07:08
Temat postu:
Marzyciel napisał/a:
... wygląda bardziej na kaczkę dziennikarską.


... albo dotyczy "tambylcow", a nie turystow Mr. Green

alien
mysiar - 19-10-2008, 09:39
Temat postu:
Coś nieprawdopodobnie to brzmi
Byłem w wielu miejscach na Bliskim Wschodzie i jedynym miejscem w którym mają świra na punkcie GPS jest Syria.
Dookoła zawsze było ze 30-40 odbiorników GPS: ręcznych i geodezyjnych pracujących w RTK.
Ja sam mam w samochodzie 3 sztuki: VTS, telefon sat i zwykly reczny Garmin
Dorota - 20-10-2008, 22:26
Temat postu:
Confused kaczka czy nie, nieprawdopodobne czy prawdopodobne... informacje pochodzą ze sprawdzonego źródła - czyli od reprezentanta prawa 8) - GPS jest prawnie zabroniony, co nie bynajmniej nie przeszkadza tutejszym w jego używaniu pirat

cyclops

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz