Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Moje przygody z zakupem Bare w ECN Systemy Nurkowe

Łukasz Błażejewicz - 13-12-2008, 19:28
Temat postu: Moje przygody z zakupem Bare w ECN Systemy Nurkowe
Post usunięty na prośbę autora- Bogen
arecki - 13-12-2008, 21:07
Temat postu:
Nie tylko w Polsce Bare ma kiepska obsluge klienta
Ja swoj zamowilem w leisurepro, dwa razy podkreslajac ze chce neoprenowa kryze i lateksowe manszety
Dostalem z neoprenowa 3mm kryza i neoprenowymi manszetami 5mm z gladka powierzchnia na zewnatrz - dziadostwo takie sztywne (manszety) ze nijak tego nie szlo podwinac.
W manualu Bare jest wyraznie napisane ze maja dwa typy neoprenowych manszet
- 3mm typu tuck ktore maja miekki neopren i da sie je podwinac bez problemow
- 5mm typu push through z powierzchnia gladka wewnatrz

Napisalem wiec do laisurepro CC Bare Canada ze zaszla pomylka i oczekuje wymiany
Leisurepro milczalo przez tydzien, Bare odpisalo po dwoch dniach ze nie mam pojecia jak zakladac suchara, ze na specjalne zamowienie robia 5mm TUCK
Na moja odpowiedz, ze ja takiego specjalnego zamowienia nie skladalem odpisali ze sie nie znam bo mieszkam na karainach i wogole nie powinienem urzywac suchego skafandra

Cala ta korespondencja byla bardzo niemila wiec postanowilem, ze z dziadami nie chce miec juz wiecej nic wspolnego. Manszety wymienilem sam na DUI
Ponad to jestem niezadowolony z nowej rozmiarowki
Stare LTall lezalo na mnie idealnie, nowe jakies workowate jest
Tomasz Francuz - 14-12-2008, 12:38
Temat postu:
W moim przypadku (już ponad rok) właściwie wszystko w porządku: to co chciałem to dostałem i rozmiar jest OK.
Tylko kwestia czekania na zamówienia - 5 miesięcy to chyba bardziej niż duże przegięcie.
piotrkw - 14-12-2008, 16:15
Temat postu:
A wszystko przez to , że zamawiacie , gdyby Bare ( czy ECN) miało jedno zamówienie na miesiąc to pewnie wyrobili by się w 30 dni. Wink I nie pomyliliby zamówień , gdyż każde było by wielkim wydarzeniem Wink

Pozdrawiam Piotr
haw - 14-12-2008, 18:01
Temat postu:
piotrkw napisał/a:
jedno zamówienie na miesiąc to pewnie wyrobili by się w 30 dni.

piotrkw napisał/a:
I nie pomyliliby zamówień

bo nie byloby z czym pomylic Twisted Evil
Przemo_C - 15-12-2008, 17:25
Temat postu:
Ja czekałem za Bare 17 tyg., cierpliwości mi nie starczyło i zrezygnowałem, myślałem, że coś się poprawiło od tego czasu (początek roku), ale widzę, że jest po staremu, a szkoda bo sprzęt bardzo dobry.
Robert Gruca - 15-12-2008, 17:40
Temat postu:
Przemo_C napisał/a:
sprzęt bardzo dobry

Z tym bym polemizowal - niedawno widzialem HD Tech Dry przetartego pod pachami, ktorego juz nie dalo sie zalatac (serwis co prawda przykleil latke, ale ta po jednym nurkowaniu znow byla przetarta). Drugi HD Tech Dry wykazuje oznaki, ze niedlugo historia sie powtorzy. Pechowy kroj skafandra...
Robert Gruca - 15-12-2008, 18:58
Temat postu:
boozy napisał/a:
Post usunięty na prośbę autora

No coz... ja na szczescie nic nie potrzebuje (ani nie zamierzam potrzebowac) z Bare, Beuchata ani Atomics, a Agira sprzedaje teraz SASdiving... A po tego typu reakcjach wiem, ze nowy ocieplacz to juz nie bedzie bare tylko santi Smile
Przemo_C - 15-12-2008, 19:22
Temat postu:
robertg napisał/a:
....No coz... ja na szczescie nic nie potrzebuje (ani nie zamierzam potrzebowac) z Bare, Beuchata ani Atomics, a Agira sprzedaje teraz SASdiving... A po tego typu reakcjach wiem, ze nowy ocieplacz to juz nie bedzie bare tylko santi Smile


Myślisz , że boozy usunął post bo coś od nich potrzebuje? Ja podejrzewam, że dostał "sympatyczne" PW.
piotrkw - 15-12-2008, 19:35
Temat postu:
W końcu wszyscy dealerzy to przyjaciele i znajomi "królika", więc nic dziwnego.

Pozdrawiam Piotr
TomS - 15-12-2008, 19:55
Temat postu:
Groźba procesem ?? Rolling Eyes
Robert Gruca - 15-12-2008, 19:58
Temat postu:
Przemo_C napisał/a:
Ja podejrzewam, że dostał "sympatyczne" PW

Ehhh... szkoda gadac. Mam tylko nadzieje, ze kiedys przyjda takie czasy, ze dystrybutorzy z podejsciem "ecn-owskim" wygina smiercia naturalna.
kulas - 15-12-2008, 20:11
Temat postu:
Ja czekalem na moj Trilam HD Tech Dry 5 tygodni bo niebylo butow takich jakie chcialem (mieszkam w Kanadzie gdzie go robia) ale dostalem dokladnie to co sobie zamowilem i jestem z niego bardzo zadowolony. Wiem ze jak sie zamawia nowy i chce sie kieszenie to przyklejaja je gratis ta sama sytuacja ze skroceniem nogawek lub rekawow.
aleXandra - 15-12-2008, 22:12
Temat postu:
Jak dla mnie żenujące jest to iż ani ten ani poprzedni wątek nie został zaszczycony komentarzem najbardziej zainteresowanych, czyli firmy ECN... jak dla mnie to najlepsze świadectwo ich stosunku do klienta...
Jak widać, firma woli straszyć swoich klientów na PW, niż napisać trzy zdania (nie wiem... sprostowania? wytłumaczenia?)... Rolling Eyes
Bogen - 15-12-2008, 22:15
Temat postu:
Cytat:
Mam tylko nadzieje, ze kiedys przyjda takie czasy, ze dystrybutorzy z podejsciem "ecn-owskim" wygina smiercia naturalna.


Z moich obserwacji wynika, że niezadowolonych z podejścia do klienta posiadaczy SS Bare znalazłoby się więcej tyle, że .... serwisować SS na gwarancji gdzieś trzeba.
ElBacio - 15-12-2008, 22:27
Temat postu:
aleXandra napisał/a:
Jak dla mnie żenujące jest to iż ani ten ani poprzedni wątek nie został zaszczycony komentarzem najbardziej zainteresowanych, czyli firmy ECN...


Mój e-mail do ECN swego czasu nie dotarł lub został zignorowany. Ale po wyjaśnieniu sprawy (zupełnie przypadkiem na forum FN) ECN się ze mną skontaktował i chyba po 3 dniach skafander był u mnie w domu. Okazał się za duży, więc po kolejnych kilku dniach miałem u siebie mniejszy. Odesłałem na doklejenie kieszeni itp., po kolejnych dniach wrócił taki jak miał być (z kieszeniami, zmienionymi butami na większe).

Więc w trybie ekspresowym stałem się posiadaczem pasującego *) skafandra.

*) po gwałtownym schudnięciu teraz jest znowu za duży i będę chyba go musiał zmienić na mniejszy Sad

El Bacio
kulas - 15-12-2008, 22:59
Temat postu:
Ja kupilem Bare z tego wzgledu ze jest robiony na miejscu.
Jak sie rozgladalem za SS to akurat Santi w tym czasie niemialo dystrybutora w mojej okolic. Teraz jest, z tym ze za taka cene klik moge kupic DUI szyty na miare albo dwa Bare Trilam HD Tech Dry. Mam nadzieje ze serwis Santi jest w US tak samo dobry jak w Polsce.
lkulos - 16-12-2008, 15:34
Temat postu:
dzieki bardzo jak sszukalem opini o bare (przed zakupem) to wszedzie super hiper .

ateraz bare kupione i psy sie wiesza Sad
biedny ja Crying or Very sad
kulas - 16-12-2008, 16:22
Temat postu:
lkulos napisał/a:
ateraz bare kupione i psy sie wiesza Sad


Ja jestem bardzo zadowolony i z serwisem niemam problemu z tego co widac polski dystrybutor jest do d...
Adam Frajtak - 16-12-2008, 19:08
Temat postu:
Witam
Miałem Bare Tech Dry i byłem z niego bardzo zadowolony, to bardzo dobry skafander. Różnica jest tak że kupiłem w Czechach skafander dostępny od ręki i o 30% taniej.
dzinks - 16-12-2008, 21:39
Temat postu:
Pytanie do ECN.
Boozy napisał swoją wersję, a jak wygląda temat z drugiej strony - jako sprzedawcy?

Nie zamierzam bić piany tylko zawsze uważam, ze trzeba wysłuchać obu stron.
Adam Frajtak - 16-12-2008, 21:45
Temat postu:
dzinks napisał/a:
Boozy napisał swoją wersję
Właściwie to jej nie napisał bo została usunięta na jego prośbę.
martin - 16-12-2008, 21:48
Temat postu:
Cytat:
Właściwie to jej nie napisał bo została usunięta na jego prośbę.


Z czego wynika, ze strona przeciwna wie jak pogrozic. Ciekaw jestem czy postraszyli go ruska mafia - bo na proces to chyba nikt nie da sie nabrac Wink
TomS - 16-12-2008, 23:56
Temat postu:
martin napisał/a:
chyba nikt

a jednak...
ecn - 17-12-2008, 15:08
Temat postu:
Witam,
naszym zdaniem sytuacja nie wymagała komentarza ponieważ klient ma zawsze rację.
Z naszej strony możemy jedynie przeprosić za zaistniałą sytuację i obiecać że dołożymy wszelkich starań aby nie miały miejsca w przyszłości

Pożdrawiam
Forest Gump - 17-12-2008, 15:36
Temat postu:
Niekiedy trza zrobic troche halasu, zeby ktos zauwazyl biednego klienta. A najlepiej to od razu ( choc nie we wszystkich przypadkach ) zapukac do drzwi tego co na samej gorze piramidy siedzi.
Przypomniala mi sie historia z Rock butami DUI i malym plastikowym szczegolem.

A zycie nie jest czarno-biale i duzo w nim zaleznosci, pewnie dlatego post Boozeg wyzionol ducha.

I jak Boozy? Dystrybutor obdarzyl Ciebie szacunkiem, ktory gdzies po drodze sie mu zgubil?
piotrkw - 17-12-2008, 15:39
Temat postu:
ecn napisał/a:
ponieważ klient ma zawsze rację.


Nie zawsze, i pewnie dobrze o tym Wiecie, ale w tych opisanych przypadkach na pewno.

Pozdrawiam Piotr
Beeker - 17-12-2008, 20:43
Temat postu:
Ze 2 lata temu wpadła mi do łba myśl: "A może Bare?"

Udałem się więc do lokal dajwing centra i popatrzyłem co tam na wieszakach słychać.
Słychać było ze 2 sztuki nie w moim ówczesnym sajzie, więc na podstawie tabelki z kolegą prowadzącym dajw centra wykoncypowaliśmy, że do przymiarki trzeba ściągnąć XL i 2XL. Tak też się stało w czasie bardzo niedługim. W XL nie udało mi się nawet nogi włożyć (wysokie podbicie + wąska nogawka), 2XL leżał jak ulał, ale tylko jak się nie ruszałem - zapadła decyzja próbujemy 3XL.

Kolega dajw center master poprosił o czas na zorientowanie się na kiedy może ściągnąć z wiadomego miejsca - najpierw było że za 2-3 tygodnie, potem że może za 6 tygodni, bo muszą zrobić taki na Malcie żeby dystrybutor miał co ludziom udostępniać do przymiarki, a finalnie postawiono mnie przed decyzją: Chcesz 3XL? To sobie zamów i kup ... Mimo że SS mi się podobał to nie zdecydowałem się na wybór rozmiaru w ciemno.
sskijop - 09-02-2011, 23:12
Temat postu:
kupilem bare w divezone czas na jaki czekalem to 7 miesiecy dopiero gdy postraszylem prokuraturą przyslali -poprostu wczesniej wcisneli mi z trylaminatu i dokleili kieszen ktorej nie chcialem i komu potem to sprzedac?
z kombinezonu crash neopren 4mm jestem zadowolony ale teraz gdy chcialem rozpoczac przygode z nurkowaniem technicznym kiszka- nie siegam zaworów
Sławomir Choroś - 10-02-2011, 11:04
Temat postu:
Co do zakupów przez ECN to nie bardzo mogę napisać bo skafander BARE Trilam HD Tech Dry kupowałem w 2006 roku i faktycznie trochę to trwało (jakieś 2-3 miesiące) choć przyszedł ten co chciałem i taki jak chciałem bo brałem inny rozmiar butów, kieszeń i jakieś tam pierdoły dodatkowe.

Natomiast co do serwisu w ECN to mogę napisać po zeszłorocznym doświadczeniu same superlatywy.
Na początek napisałem maila co chciałbym zrobić ze skafandrem w serwisie. Chyba jeszcze tego samego dnia lub następnego otrzymałem maila z wyceną itp.
Do wymiany był zamek gazoszczelny, manszety nadgarstkowe, oraz chciałem wyciąć takie suwaki na łydkach co niby służą do tego żeby mniej powietrze wchodziło w nogi.
Skafander wysłałem do serwisu. Chyba za 2 dni zadzwoniłem żeby sprawdzić czy dotarł. Przemiła Pani poinformowała mnie że skafander jest już na warsztacie. W międzyczasie przypomniałem sobie że na którymś wyjeździe delikatnie naderwałem róg kieszeni na nogawce (takie odklejenie na 2-3 cm) i poprosiłem żeby panie to dodatkowo podkleiły na co usłyszałem ku mojemu miłemu zresztą zaskoczeniu że panie już to podkleiły.
Skafander w tym samym tygodniu dotarł do mnie. Zapłaciłem zgodnie z przesłaną wcześniej wyceną bez dodatkowych kosztów podklejania. Wycięcie suwaków na nogawkach zostało wykonane bardzo estetycznie tak że mógłbym powiedzieć że tak było oryginalnie.
Ponieważ za tydzień miałem być na Zakrzówku a ode mnie to 300km postanowiłem przy okazji pływackiej wizyty na basenie ubrać wdzianko na parę minut i sprawdzić szczelność. Tu po raz kolejny profesjonalizm serwisu ECN został potwierdzony, suchutko ……
Z obsługi serwisowej w ECN jestem bardzo zadowolony i spokojnie mogę polecić. salut

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz