Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Encounters at the End of the World - Spotkania na krańcach ś

arturb - 21-12-2008, 19:03
Temat postu: Encounters at the End of the World - Spotkania na krańcach ś
witam

Encounters at the End of the World - Spotkania na krańcach świata

właśnie obejrzałem ten dokument herzoga. szczerze polecam, antarktyka pod i nad lodem.
warty obejrzenia, do tego piękna muzyka i zdjęcia.

pozdr
Artur
Wojtek A. Filip - 21-12-2008, 19:23
Temat postu:
Hej.

Jest to gdzieś dostępne?
arturb - 21-12-2008, 19:27
Temat postu:
hm.. nie piracko to nie wiem, a piracko http://www.osloskop.net/r/45042.html Very Happy
Piotr Kardasz - 21-12-2008, 19:28
Temat postu:
w kinie Smile
Kuba Jacewicz - 22-12-2008, 09:25
Temat postu:
Film jest już na DVD - do kupienia np. w Empiku za ok 35zl.
Bardzo polecam.
Wojtek A. Filip - 22-12-2008, 12:28
Temat postu:
Cytat:
Film jest już na DVD - do kupienia np. w Empiku za ok 35zl.


Dziękuję Smile.
dzinks - 22-12-2008, 13:43
Temat postu:
Pod wodą ........ inny świat. Warto obejrzeć.
Paweł Żołynia - 23-12-2008, 15:43
Temat postu: Witam
Witam gorąco , informacja dla mieszkańców Koszalina i okolic w/w film do obejrzenia dzisiaj w DKF przy kinie Kryterium .
Wojtek A. Filip - 04-01-2009, 17:17
Temat postu:
No i oglądnąłem Smile.

Film ogólnie ciekawy, można znaleźć sporo ciekawych informacji i podglądnąć trochę nasz biegun południowy.
Osobiście byłem mocno zaskoczony odgłosami podwodnymi fok - nigdy wcześniej nie słyszałem tych zwierzaków - porównanie do Pink Floyd zamieniłbym na JM Jarre - dźwięki jakie wydają są mocno wynaturzone Wink - słuchając bez kontekstu, jako źródło z dużym prawdopodobieństwem podałbym jakiś syntezator.

Niezłe było też hasło "zawodowi marzyciele" 8) .

Film ma trochę treści podwodnej, która może nieco rozczarować ortodoksów techniczno-sprzętowych, ale klimaty niepowtarzalne.

Generalnie warto obejrzeć.

Pozdrawiam,
Wojtek
zbigniewb19 - 29-01-2009, 21:25
Temat postu:
Sam Browser biolog, szef zespołu nurków bazy New Harbor, postawił w tym filmie ciekawą tezę. Jego zdaniem, kiedyś dawno temu, przyczyną wyjścia życia z wody, była ucieczka przed agresją.
wiera - 30-01-2009, 12:53
Temat postu:
Ja także oglądałam ten film rewelacja:)zdjęcia podwodne i zwierzaki coś niesamowitego
Jak czasami zakładam cały szpej i jest mi ciężko, nie wygodnie i takie tam to zawsze przypominam sobie scenę jak ubierają jednego nurka. Dokładniej jak zakładają mu kilka grubaśnych rękawic, do tego ogrzewacz chemiczny i trzy palczastą suchą rękawicę to mówię do siebie: Wera nie marudźSmileSmile
Scena z "wydrążeniem" przerębla pokazuje nowe możliwości w nurkowaniu pod lodowym:):)hmm tylko u nas nie ma gdzie tego zastosowaćWinka może na koparkach na bank było by głębiej:)
zbigniewb19 - 30-01-2009, 13:53
Temat postu:
Wojtek napisał/a:
Niezłe było też hasło "zawodowi marzyciele"


Co ludzie mają w głowie? Co kieruje ich działaniami ?
Dlaczego informatyczka z korporacji kopnęła cały ten biznes w d. i podróżowała po Afryce w śmieciarce, a Amerykę Pd. przejechała stopem w rurze kanalizacyjnej?
Dlaczego bankowiec olał karierę i z uśmiechniętą facjatą opowiada jak to super jeżdzic gigantyczną ciężarówą po polach lodowych ?

Niekomercyjne kino Herzoga ( Chorwat wychowany w Niemczech ) szuka odpowiedzi na takie pytania.
wiera - 30-01-2009, 23:01
Temat postu:
Kolega Kulas znalazł chyba ową bazę, o której mowa jest w filmie:

"Zima w pelni wiec strona na czasie tylko lod troche grubszy(2 metry)."


http://www.peterbrueggeman.com/nsf/index.html
kulas - 31-01-2009, 17:24
Temat postu:
Znalazlem na tej stronie dla zainteresowanych takim typem nurkowania ze Polska bieze w tym rowniez udzial. Tutaj

"Diving has been conducted in Antarctica by Australia, Belgium, Brazil, Germany, Great Britain, Italy, New Zealand, Poland, U.S"

Z tego co wyczytalem jest mozliwosc dolaczenia do ekspedycji zeby robic tam nurkowania dla celow naukowych trzeba sie skataktowac w swoim kraju z wydzialem do spraw badani Antarktyki. Jestem ciekaw czy juz ktos z Polski bral udzial w tamtejszych nurkowaniach.
Tutaj znalazlem polskie nazwisko tylko z imienia wnioskuje ze nieurodzil sie w polsce.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz