Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Nie palisz - płać !

Wojtek A. Filip - 04-02-2009, 12:25
Temat postu: Nie palisz - płać !
Zawsze można powiedzieć - nie podoba ci się? Nie wchodź ale...

"Interesującą promocję" palących, stosuje kawiarnia "Afryka" na warszawskiej Ochocie - za stolik bez dymka, trzeba zapłacić 50zł Shocked ...
Pełna informacja za Gazetą Stołeczną.
Norbik - 04-02-2009, 13:01
Temat postu:
Każdy ma prawo prowadzić interes jak mu się podoba, według swojego "widzimisię". Oby tylko owo wyszło właścicielowi i jego klientom na zdrowie.

Dwa lata temu w bawarskim uzdrowisku-kurorcie Bad Griesbach widziałem świetne rozwiązanie. W jednej z restauracji wydzielono specjalna strefę dla palaczy. Siedzieli sobie w pomieszczeniu przypominającym szklaną klatkę z zamykanymi hermetycznie drzwiami. Przechodząc obok nie czułem dymu. A jestem szczególnie na jego obecność wyczulony.

Chcesz palić, proszę bardzo, ale nie kosztem mojego złego samopoczucia, zdrowia i "okadzonej" garderoby Mad
ElBacio - 04-02-2009, 13:18
Temat postu:
Wojtek napisał/a:
Zawsze można powiedzieć - nie podoba ci się? Nie wchodź ale...


Wojtek - a czy może ten wątek posłużyć do podzielenia się miejscami gastronomicznymi w Polsce, gdzie mamy pewność niezostania zadymionymi?

W Warszawie lokali takich jest malutko, ale są.

Herbatę / kawę można wypić (swego czasu prowadziłem w tym lokalu kurs Nitrox - taniej było tam o stolik z przekąskami i piciem, niż wynająć salę w warszawskim centrum nurkowym!) Wilcza 32, http://www.kawangarda.pl/
Właściciele nie pozwalają palić w trosce o wystawione prace (kawiarnia jest także swego rodzaju galerią), ale im samym się to nie podoba, bo uważają, że tracą przez to klientów.

Dobre jedzenie to Esencja Smaku na ul. Odolańskiej 10, http://www.esencjasmaku.pl/
Tu właściciele uważają, że smród papierosów niszczy cenną pracę kucharza i są pewni swoich potraw na tyle, że można się delektować smakiem i zapachem bez ryzyka wdychania dymu.

Surowa rybka bez papierosa - Tomo Sushi ul. Krucza

Herbaciarnia - Herba Thea ul. Bruna

Gazeta Cafe - ul. Ligocka

Oraz wszystkie Coffee Heaven

Te powyższe znam. Inne są wymienione na http://www.lokalbezpapierosa.pl/

El Bacio
Wojtek A. Filip - 04-02-2009, 13:46
Temat postu:
Norbik napisał/a:
Siedzieli sobie w pomieszczeniu przypominającym szklaną klatkę z zamykanymi hermetycznie drzwiami.


...i dlatego US to dla mnie istny raj 8)


ElBacio napisał/a:
Wojtek - a czy może ten wątek posłużyć do podzielenia się miejscami gastronomicznymi w Polsce, gdzie mamy pewność niezostania zadymionymi?


Oczywiście - czasem gdzieś spotkać się trzeba - lepiej nie być zaskoczonym...


Dołożę ze swojej strony:
ŻuŻu - mam blisko, więc tam można sobie omówić to i owo.
Forest Gump - 04-02-2009, 13:55
Temat postu:
Miejsca w korych nie mozna zostac zadymionym:

Irlandia. Zakaz palenia we wszystkich pubach, barach, restauracjach itp cheers
martin - 04-02-2009, 14:46
Temat postu:
Forest Gump napisał/a:
Miejsca w korych nie mozna zostac zadymionym:


Germania: zakaz palenia w pubach, restauracjach, knajpach bez oddzielonego pomieszczenia dla palacych.
agresto - 04-02-2009, 14:50
Temat postu:
Forest Gump napisał/a:
Irlandia. Zakaz palenia we wszystkich pubach, barach, restauracjach itp


Tylko co z tego, skoro mozna palic przed. Mam to samo w firmie. W srodku zakaz ale jesli chcesz wyjsc na zewnatrz, przedzierasz sie przez chmure dymu. Wszyscy na zlosc pala pod drzwiami a dym elegancko zasuwa nawet na czwarte pietro przy kazdym otwarciu i zamknieciu tychze.
kulas - 04-02-2009, 15:29
Temat postu:
Kanada tez zakaz palenia niejestem pewien czy we wszystkich prowincjach ale w mojej od dobrych kilku lat. Palacze maja wyznaczona odleglosc od wejscia do budynku oczywiscie niezawsze to przestrzegaja.
Niewolno palic rowniez w samochodzie jak znajduje sie osoba ponizej 16 roku zycia.
Z paleniem w US jest podobnie.
ElBacio - 04-02-2009, 15:31
Temat postu:
Wojtek napisał/a:
Dołożę ze swojej strony:
ŻuŻu - mam blisko, więc tam można sobie omówić to i owo.


Z tego co wiem, to ŻuŻu ma salę dla niepalących i salę dla palących.
A jak wiemy nie można być "trochę DIR" Very Happy

El Bacio
martin - 04-02-2009, 15:37
Temat postu:
agresto napisał/a:
Wszyscy na zlosc pala pod drzwiami a dym elegancko


U nas w firmie wstawili drugie drzwi w odleglosci 2m od pierwszych. Niby ze wzgledow oszczednosci energii, ale swietnie blokuja doplyw gazow z zewnatrz do srodka.
Monika - 04-02-2009, 15:48
Temat postu:
Cytat:
Z tego co wiem, to ŻuŻu ma salę dla niepalących i salę dla palących.


hmm... scratch scratch scratch

tam jest jedna sala... Smile

... w której się nie pali. Jest za to mały stolik z zabawkami dla dzieci.



pozdrawiam
Monika
Tomek Płociński - 04-02-2009, 21:16
Temat postu:
Norbik napisał/a:
Siedzieli sobie w pomieszczeniu przypominającym szklaną klatkę z zamykanymi hermetycznie drzwiami. Przechodząc obok nie czułem dymu. A jestem szczególnie na jego obecność wyczulony.


W Japonii są takie klimatyzowane pomieszczenia z pochłaniaczami dymu i specjalnymi popielniczkami na lotniskach i w niektórych zakładach pracy. Na ulicy w Tokyo można palić tylko w wyznaczonych strefach na chodniku.
Adam Frajtak - 04-02-2009, 21:51
Temat postu:
kulas napisał/a:

Niewolno palic rowniez w samochodzie jak znajduje sie osoba ponizej 16 roku zycia .

Super przepis szkoda że UE nie bierze przykładu. Ja nie palę i mimo wszystko dym papierosowy mi nie przeszkadza ale jak widzę rodzica z petem w japie razem z dziećmi w samochodzie to aż mi się nóż w kieszeni otwiera Twisted Evil
Norbik - 04-02-2009, 22:35
Temat postu:
Adam Frajtak napisał/a:
ale jak widzę rodzica z petem w japie razem z dziećmi w samochodzie to aż mi się nóż w kieszeni otwiera


Jednak nic nie przebije PKP. Po takiej np. 8 godzinnej niechcianej inhalacji nie jestem w stanie myśleć, głowa mi pęka. Zdecydowanie wolę stać w korkach we własnym aucie. Prferowałbym wprawdzie podróż takim ICE z klimą, ale tego chyba nie dożyjem clock
kulas - 04-02-2009, 22:45
Temat postu:
Norbik napisał/a:


Jednak nic nie przebije PKP. Po takiej np. 8 godzinnej niechcianej inhalacji nie jestem w stanie myśleć, głowa mi pęka.


W wagonach pociagu tez niewolno palic nawet jak jedziesz przez cala Kanade wszystko niepalace. Moze sa jakies miejsca miedzy wagonami ale niejestem pewien.
szybki - 04-02-2009, 23:17
Temat postu:
Faktycznie Irlandia daje odpoczac od dymu .A jak chcesz zapalic to udajesz sie do "palarni "na zewnatrz,gdzie czasem odbywaja sie ciekawsze imprezy niz te w srodku.Ja pomimo ze nie pale to czesto tam zagladam Very Happy
Monika - 13-02-2009, 14:31
Temat postu:
Przydatna strona: Lokal Bez Papierosa

pozdrawiam
Monika

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz