Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Nurkowanie w wojsku

meszuga - 03-03-2009, 10:26
Temat postu: Nurkowanie w wojsku
Hi! Ma ktoś może doświadczenie, albo zna kogoś kto po przejsciu szkolenia w OSNiP Wojska Polskiego w Gdyni robi własnie w woju jako płetwonurek? Interesuje mnie to czy jest to robota czynna w wodzie czy raczej siedzenie na dupie? Bardzo bylbym wdzięczny... Pozdrawiam Very Happy
mongoloid - 15-03-2009, 16:31
Temat postu:
A w tym kraju jest wojsko? Bo ja przez 330 dni miałem wrażenie, że trafiłem do cyrku. Jako, że byłem radiotelefonistą w sekcji rozpoznania artyleryjskiego i miałem za zadanie kierowanie ogniem "naszych wspaniałych" dział, marsze na 20 kilometrów odbywały się na świetlicy przy telewizorze, a szkolenia kończyły się na rzucie taboretem. Oczywiście to wszystko robiliśmy już z konieczności, ponieważ musieliśmy niekiedy rozruszać odleżyny spowodowane niewygodnymi sprężynami w łóżkach, na których spędziliśmy resztę czasu, czyli jakieś 300 dni z 330. W czasie kiedy naszej "wspaniałej armii" nie stać na sfinansowanie powrotu zasłużonych żołnierzy z misji za granicą, uważam, że powinieneś zastanowić się, czy nie spędzisz tego czasu polerując płetw. Szkoda słów...
meszuga - 15-03-2009, 17:53
Temat postu:
Wink
Cytat:
że powinieneś zastanowić się, czy nie spędzisz tego czasu polerując płetw. Szkoda słów...

I własnie takie słowa juz słyszałem, co mnie utwierdza w tym ze u nas to jednak wyszła by lipka... Sad
mongoloid - 15-03-2009, 21:05
Temat postu:
Ja oczywiście nie wiem jak jest u płetwonurków, ale daję ci tylko do zrozumienia, że musisz być pewny czy chcesz. Bo może być taaaaaaaaaaka lipa!
busi - 15-03-2009, 21:18
Temat postu:
Wszystko zależy co byś chciał robić w wojsku, bo samo pojęcie nurkowania to trochę nieprecyzyjne określenie. Są jednostki z bardzo intensywnym szkoleniem, gdzie naprawdę się nie będziesz nudził, ale żeby się tam dostać same umiejętności nurkowe to zdecydowanie za mało.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz