Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Beneath The Sea 2009

TomekR - 31-03-2009, 19:58
Temat postu: Beneath The Sea 2009
Wrocilem z BTS .....
Pierwsze spostrzezenie to show staje sie coraz bardziej targami turystyki podwodnej, coraz wiecej stanowisku sprzedajacych nurkowe wczasy coraz mniej sprzetu. Wlasciwie trudno sie temu dziwic okolice NYC to najwieksze na swiecie zaplecze turystyczne. Tym niemniej chcialoby sie zobaczyc na wystawie jakies nowinki techniczne. W tym roku niestety bylo ich niewiele. W stoisku Scubapro obejrzalem nowy drugi stopien A700, o podobno rewelacyjnie
niskim WOB (cos kolo 0.49) - pisze 'podobno', bo od jakiegos czasu nie sledze specjalnie rozwoju automatow oddechowych.
Wreszcie mialem okazje dotknac nowego (w miare) tlenowokompatybilnego smaru Tribolube, a poniwaz christolube bylo zaraz obok, to pobralem probki i rozsmarowalem sobie jednoczesnie oba smary na rece. Tribolube wydaje mnie sie troche bardziej 'plastyczny', latwiejszy do rozsmarowania, zawierajacy, jak gdyby mniej substancji stalej. Podobno dluzej zachowuje wlasciwosci smarujace i po wyschnieciu nie tworzy platkow. Po przyjezdze do domu wyczyscilem i posmarowalem gwinty na wlocie i wylocie glowicy Mega roznymi smarami zobaczymy jak sie beda sprawowaly przez najblizsze miesiace.
Bardzo pozytywne wrazenie zrobil na mnie komputer Liquidvision. Nieduzy rozmiar, intuicyjne menu (we wszystkich trzech wariantach software), brak przyciskow(zmiany funkcji dokonywane sa przez delikatne postukiwanie w okreslone miejsca komputera).
Ale przede wszystkim, wrazenie robi ekran - nigdy jeszcze nie widzialem tak czytelnego wyswietlacza cyfrowego w aplikacjach podwodnych. opcjonalnie do X1 zakupic mozna Xlink monitorujacy real deco w wpetli oddechowej CCR i przesylajacy bezprzewodowo dane do X1.
Jezeli chodzi o software to uzytkownik ma do wyboru obecnie trzy wersje: V planner VPM-B/E, GAP(Buhlmann-GF) oraz debiutujacy na BTS program Decosoft autorstwa Kevina Wattsa, ktory umozliwia rownoczesne uzycie dwoch (plan A i B) metod dekompresyjnych (z posrod czterech dostepnych: gradient factors, VPM-B, VPM-B/R, or VPM/GF) oraz zmiane ich parametrow(konserwatyzm na VPM czy GF) podczas nurkowania.



Kolejne interesujace nowinki znalazlem w bliskim mi stoisku Innerspace. Po pierwsze zobaczyc moglem, na wlasne oczy, zapowiadany wczesniej mariaz Liquidvision i Mega - uzytkownicy tego CCR maja teraz do wyboru dwie mozliwosci komputerow dekompresyjnych: Liqudvision i Shearwater. obie zarowno w wersji z fisher connector, jak rowniez 'hardwired'.
Druga nowoscia byly oczekiwane BMCL(back mounted counter lung) przeciwpluca naplecne(hic!), odslaniajace klatke piersiowa - bardzo wygodne dla fotografujacych czy filmujacych.



Wreszcie trzecia nowoscia ISC (dla mnie-gdyz orginalny debiut odbyl sie na DEMA) byl BOV(bail out valve). Bebechy od Apeksa, obudowa ISC - mnie najbardziej podoba sie zachowana z orginalnego DSV dzwignia przelaczania zaworu - moim zdaniem znacznie wygodniejsze rozwiazanie niz przelaczniki typu Golem, czy Divematics.



Jak juz jestesmy przy CCR to byly one dosc obficie reprezentowane. Oprocz w/w Mega obecni byli, KISS, Vision i Inspiration, rEvo, Titan, Boris i Sentinel, Optima.
Kevin (Hammerhead) nieobecny na targach, ufundowal swoj CCR na loterie. Urzadzenie, pokazywalo stoisko Advanced Diver Magazine?rebreather World, ktore loterie organizuje.W stoisku OMS, mozna bylo obejzec "przefarbowanego" na barwy OMS Mega - podobno po nieudanym probie z "Grey Wolfem" Davida Webera, OMS flirtuje teraz z wylegarnia Megaledona. Z liczacych sie producentow zabraklo Poseidona, jak takze klonow Prizma: Nautilus czy Hollis.
Niestety, wielkie "zero" po stronie SCR'ow.
W sferze turystycznej najbardziej necace byly jak dla mnie oferty Australii - niskie ceny przelotu i dobry dla mieszkancow USA przelicznik dolara.
Np dwutygodniowy pobyt (lot z NYC, 7 dni liveabord, 7 dni atrakcji na ladzie) mozna bylo dostac juz od 3.5 k$.
Oczywiscie BTS to takze okazja do porozmawiania z 'osobowosciami' swiata nurkowego w tym roku np. Bill Hamilton, Tom Mount, Phil Nuyten, Stan Waterman, Zale Parry, Ernie Brooks i spotkania z znajomymi z forum.
pzdr
Tomek
kulas - 31-03-2009, 20:44
Temat postu:
Dzieki Tomek za sprawozdanie
Ciekawe jaka bedzie cena OMS-owskiego Megaledona Wink
TomekR - 31-03-2009, 21:01
Temat postu:
kulas napisał/a:
Ciekawe jaka bedzie cena OMS-owskiego Megaledona

Nie sadze, zeby odbiegala specjalnie od ceny Mega u innego z dealerow - zobacz np Dive Gear Express sprzedaje Mega niemal dokladnie po tej samej cenie co 'wylegarnia'.
OMS ma duza baze klientow z zacieciem tech. ISC da OMS volume discount, a oni zarobia troche na samym Megu, plus dorzuca wlasne plyty, skrzydla, butle, zaczepy itp i interes sie bedzie krecil.
Wciaz rowniez chodza plotki o nowym zaawansowanym kompie OMS'u min. z wszystkimi zamknietoobiegowymi bajerami.
pzdr
Tomek
kulas - 31-03-2009, 21:13
Temat postu:
Tak maja juz na swojej stronie



Tutaj troche wiecej info dla zainteresowanych chodciaz niema tego wiele
Jak mnie oczy niemyla to walneli nawet OMS logo na Shearwater Pursuit

OMS Tesseract

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz