Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Pomysł na nowy temat "Instruktorzy warci polecenia"

busi - 04-04-2009, 11:52
Temat postu: Pomysł na nowy temat "Instruktorzy warci polecenia"
W temacie "OWD - jakie powinno być" padł pomysł, aby Wiesiek opisał swoj kurs OWD, a zaraz potem Wojtek zaproponował, aby stworzyć na tym forum dział polecający instruktorów nurkowania. Poniżej dyskusja na ten temat - Mirka



zbigniewb19 napisał/a:
a co myślisz o kontynuacji tego tematu realcjami dwdlugosza z kolejnych etapów jego kursowej przygody?

Wiesiek - Dwdlugosz - zgodzisz się w jakiś sensownych odcinkach czasowych relacjonowac swój kurs owd na forum ?



Poważne wyzwanie dla instruktora Smile
Być recenzowanym na takim forum .... ostra jazda Twisted Evil
zbigniewb19 - 04-04-2009, 14:57
Temat postu:
busi napisał/a:
zbigniewb19 napisał/a:
a co myślisz o kontynuacji tego tematu realcjami dwdlugosza z kolejnych etapów jego kursowej przygody?

Wiesiek - Dwdlugosz - zgodzisz się w jakiś sensownych odcinkach czasowych relacjonowac swój kurs owd na forum ?


Poważne wyzwanie dla instruktora Smile
Być recenzowanym na takim forum .... ostra jazda Twisted Evil


Niech się stara. Dostanie trochę promocji i to for free. No chyba, że Wojtek pęknie z zazdrości i go zmoderuje. Laughing
Wojtek A. Filip - 04-04-2009, 16:27
Temat postu:
zbigniewb19 napisał/a:
chyba, że Wojtek pęknie z zazdrości i go zmoderuje.


Z całą przyjemnością założę na forum dział "Instruktorzy godni polecenia" - jeżeli tylko ktoś będzie chciał tam coś obiektywnego napisać (nie chodzi o to, że skończyłem kurs u jakiegoś instruktora i jest on najlepszy, ale spełnia on oczekiwania podane przez tutaj piszących).


Pozdrawiam,
Wojtek
PadreKris - 04-04-2009, 17:31
Temat postu:
Wojtek napisał/a:
Z całą przyjemnością założę na forum dział "Instruktorzy godni polecenia"

Uważam ża jak najbardziej pożądane aby taki dział powstał ponieważ wielu z nas świeżych nurków ma ogólny kłopot z wyborem instruktora o kursie nie wspomnę. (Tak było w moim przypadku).
Dopiero czytanie forum i uwagi bardziej doświadczonych kolegów uświadomiły mi, że "wiem, że nic nie wiem" Laughing
Dobrze, że to dopiero początek drogi więc nie nabrałem złych nawyków i jeszcze zdążę to i owo skorygować Embarassed
grzegorz - 04-04-2009, 18:10
Temat postu:
PadreKris napisał/a:
Uważam ża jak najbardziej pożądane aby taki dział powstał

to bardzo złe ,zeby taki dział powstał na forum którego włąscicielem jest osoba sama czerpiąca dochody ze szkolenia(nic Wojtek do Ciebie)
grzegorz - 04-04-2009, 18:11
Temat postu:
ponadto,jak chcesz takie wpisy weryfikować?
zbigniewb19 - 04-04-2009, 18:31
Temat postu:
grzegorz napisał/a:
PadreKris napisał/a:
Uważam ża jak najbardziej pożądane aby taki dział powstał

to bardzo złe ,zeby taki dział powstał na forum którego włąscicielem jest osoba sama czerpiąca dochody ze szkolenia(nic Wojtek do Ciebie)


Zechciałbyś trochę bardziej rozwinąc swoją myśl ?
Wojtek A. Filip - 04-04-2009, 19:04
Temat postu:
grzegorz napisał/a:

to bardzo złe ,zeby taki dział powstał na forum którego włąscicielem jest osoba sama czerpiąca dochody ze szkolenia(nic Wojtek do Ciebie)


Jak to nic do mnie, skoro to ja jestem jednym z właścicieli i osobą zawodowo zajmującą się nurkowaniem Smile?

Skoro ktoś twierdzi, że jego instruktor jest dobry to może, a nawet powinien się taką informacją podzielić. Czyżbym miał kogoś takiego zmoderować, bo nie wskazał mnie, a Jana Kowalskiego Shocked ?
Forum jest zbiorem indywidualnych opinii na różne tematy - do momentu kiedy opinie te nie wychodzą poza temat, albo nie są niegrzeczne, każdy może pisać do zatarcia klawiatury Wink.
Forum zostało stworzone m.in. w celu propagowania bezpiecznego nurkowania - jaki lepszy sposób można znaleźć niż promowanie dobrych instruktorów?



Wojtek
grzegorz - 04-04-2009, 19:47
Temat postu:
to jaki byłby cel takich opinii?skoro za chwilę będziesz miał kilkadziesiat róznych okresleń o różnych instruktorach w Polsce,nieweryfikowalnych.ktos napisze o mnie,ze mu zrobiłem kurs do d.......y i nie należy u mnie ich robić ,ale należy u Wojtka,który robi je swietnie,na to ja odpowiem (bo chyba mam prawo) dlaczego kolega tak na mnie ścierwo rzucił..........itd.Zrobisz jak chcesz,to twoje forum,ale wiedząc jakimi zaleznosciami karmi się internet i jego anonimowi użytkownicy,to chyba nie bedzie miarodajne.Do tego jeszce możemy dołozyć przewrazliwionych moderatorów,którzy stają ławą kierując się osobniczymi sympatiami.
Tomek Płociński - 04-04-2009, 20:01
Temat postu:
grzegorz, masz chyba trochę spaczony pogląd o internetowych nurkowych forach dyskusyjnych Smile Bez urazy, ja mam nadzieję, że nie należy z góry zakładać najgorszego.
Jeśli na tym forum jest choć kilka inteligentnych osób (a jestem pewien że są), to są one w stanie oddzielić ziarno od plew, a akurat na moderacje na tym forum nie ma co narzekać.
Zauważ również, że
Wojtek napisał/a:
Forum zostało stworzone m.in. w celu propagowania bezpiecznego nurkowania - jaki lepszy sposób można znaleźć niż promowanie dobrych instruktorów?

chodzi o promocję a nie o polowania na "czarownicę", to że np. Jerzy Kunkel nie nauczył mnie na OWD pływania żabką czy pływania do tyłu, dla mnie wcale nie oznacza, że jest to zły instruktor.
piotrkw - 04-04-2009, 20:05
Temat postu:
grzegorz napisał/a:
skoro za chwilę będziesz miał kilkadziesiat róznych okresleń o różnych instruktorach w Polsce,nieweryfikowalnych.


Masz rację , mogą to być opinie o kursie , porównanie oczekiwań z tym co otrzymano na zajęciach, własne odczucia co do stopnia przyswojonych umiejętności.
Wyłączył bym z tego natomiast, podawanie nazwisk instruktorów i szkół nurkowych bo chyba nie o ich ocenę chodzi tylko szeroko rozumianego przebiegu kursu OWD.

Pozdrawiam Piotr
Tomek Płociński - 04-04-2009, 20:52
Temat postu:
Ja obawiałbym się raczej sytuacji, kiedy okaże się że wszyscy instruktorzy są zajefajni Smile Co oznacza, że nie ma się co przejmować i można zrobić kurs u każdego z nich Razz
haw - 04-04-2009, 21:22
Temat postu:
Plotek napisał/a:
Wyłączył bym z tego natomiast, podawanie nazwisk instruktorów i szkół nurkowych bo chyba nie o ich ocenę chodzi tylko szeroko rozumianego przebiegu kursu OWD.
To po co ten ranking? W celach statystycznych scratch ? Poza tym miało być o dobrych instruktorach a nie o zlych. Chyba sie nie poobrazaja za to ze ktos ich chwali??

Jesli bedzie to moderowane jak na dotychczasowym poziomie, to nie mam obaw o jakosc moderacji.

I pamietajcie: te opinie to indywidualne odczucia kursantow, a nie wyroki SN. Poza tym, co za roznica: forum, czy pogaduchy przy piwie? Marketing szeptany istnieje czy tego chcemy czy nie. Mozemy tylko udawac ze go nie ma albo ze akurat nas to nie dotyczy.
Adam Frajtak - 04-04-2009, 22:05
Temat postu:
grzegorz napisał/a:
.. za chwilę będziesz miał kilkadziesiat róznych okresleń o różnych instruktorach w Polsce,nieweryfikowalnych.ktos napisze o mnie,ze mu zrobiłem kurs do d.......y i nie należy u mnie ich robić ,ale należy u Wojtka.

no i co z tego?
moim skromnym lepiej przeczytać co o mnie czy o tobie ktoś napisze i mieć szanse ustosunkowania się oraz poprawy niż ktoś ma szeptać bzdury po cichu.
ps. reklama innych instruktorów na Forum może co najwyżej spowodować że Wojtek będzie miał zajęte wszystkie terminy na 11 miesięcy a nie na 12 Mr. Green
zbigniewb19 - 04-04-2009, 22:52
Temat postu:
grzegorz napisał/a:
to jaki byłby cel takich opinii?skoro za chwilę będziesz miał kilkadziesiat róznych okresleń o różnych instruktorach w Polsce,nieweryfikowalnych.ktos napisze o mnie,ze mu zrobiłem kurs do d.......y i nie należy u mnie ich robić ,ale należy u Wojtka,który robi je swietnie,na to ja odpowiem (bo chyba mam prawo) dlaczego kolega tak na mnie ścierwo rzucił..........itd.Zrobisz jak chcesz,to twoje forum,ale wiedząc jakimi zaleznosciami karmi się internet i jego anonimowi użytkownicy,to chyba nie bedzie miarodajne.Do tego jeszce możemy dołozyć przewrazliwionych moderatorów,którzy stają ławą kierując się osobniczymi sympatiami.


Kolego z całym szacunkiem, ale nie rozumiesz internetu.
Wpisy na forach są jak najbardziej weryfikowalne. I to na różnych poziomach, a najskuteczniej oszołomów weryfikują sami użytkownicy.
Jeżeli, wpis na Twój temat uznasz za oszczerstwo, zawsze możesz wszcząc postępowanie sądowe i właściciel forum dane o tej osobie będzie musiał udostępnic. Nikt nie jest anonimowy.

Nie kieruje Tobą obawa, że informacja o instruktorach którzy nie radzą sobie na kursach, zostanie upubliczniona?
Pytasz jaki jest cel takich opinii? A taki sam, jak informacja sanepidu, że zakład X produkuje padlinę, lub że produkt tej firmy jest najwyższej jakości.
Wojtek A. Filip - 04-04-2009, 23:52
Temat postu:
Cytat:
to jaki byłby cel takich opinii?


Odpowiedziałem w poście nad Twoim pytaniem.

Grzegorz czy ja dobrze rozumiem, że obawiasz się krytyki swoich kursantów?
Mam nadzieję, że jestem w błędzie...
Wydaje mi się, że zwykle kurs wygląda tak:
-przed kursem ustalacie ze studentami jakie są wasze wzajemne oczekiwania
-podajesz kontakt do działu kontroli jakości organizacji prosząc o opinię po kursie i sprawdzenie swojej osoby przed zajęciami
-robisz zajęcia najlepiej jak potrafisz
-po zajęciach prosisz o opinię na temat tego jak je poprowadziłeś i co możesz zrobić żeby kolejne wyszły lepiej

Jeżeli tak, to spodziewasz się, że kursanci naraz zmienią zdanie i zaczną pisać na forum, że robisz robotę do niczego? Dlaczego mieliby tak robić?
Jeżeli mimo wszystko w sieci pojawiają się negatywne opinie to starasz się je zweryfikować i wyciągnąć coś nad czym masz popracować żeby nie robić błędów - czyli jak na razie same pozytywy - czy może coś pominąłem?


piotrkw napisał/a:
mogą to być opinie o kursie , porównanie oczekiwań z tym co otrzymano na zajęciach, własne odczucia co do stopnia przyswojonych umiejętności.
Wyłączył bym z tego natomiast, podawanie nazwisk instruktorów i szkół nurkowych


W kontekście proponowanego działu takie rozwiązanie mija się z celem. Szukając dobrych instruktorów student trafia na: "...zrobiłem kurs u pewnego bardzo dobrego instruktora w pewnym bardzo dobrym centrum, program był super, bo oprócz podstaw zawierał jeszcze pewne dodatki" i...?
Zaproponowałem dział mogący przybliżyć konkretne osoby jako sprawdzonych instruktorów. Jak na razie na forum pojawiały się opinie o co najmniej kilku takich osobach i nikt nie miał nic przeciwko - stąd pomysł na dział "Instruktorzy godni polecenia", a nie "Jak komuś zaszkodzić" Confused
Oczywiście cały czas jest to tylko propozycja - jeżeli nie będzie zapotrzebowania na taki dział - będzie po staremu.

Dlaczego mamy się obawiać głośnego mówienia o tym, że ktoś robi dobrą robotę?
piotrkw - 05-04-2009, 09:16
Temat postu:
Wojtek napisał/a:
W kontekście proponowanego działu takie rozwiązanie mija się z celem.

Proponowanego przez Ciebie "Instruktorzy godni polecenia" tak , na pewno , natomiast ja odnoszę się do pierwszej wersji czyli opisów odczuć i oczekiwań z kursów OWD . Pierwszym swoje wrażenia miał opisać dwdlugosz. Tam niepotrzebne są dane personalne a celem miało być wyciągniecie wniosków co tak naprawdę może być przydatne na kursie OWD.
Jeżeli dział o instruktorach ( obiektywny) to może " Instruktorzy w ocenie kursantów"

Pozdrawiam Piotr
Monika - 05-04-2009, 09:32
Temat postu:
piotrkw napisał/a:
Jeżeli dział o instruktorach ( obiektywny) to może " Instruktorzy w ocenie kursantów"



Dlaczego obiektywne? Po kursie mam moje subiektywne w 100% zdanie o instruktorze i to tym zdaniem mogę chcieć się podzielić z innymi. Co więcej nie mam szans na obiektywizm bo z dużym prawdopodobieństwem nie zobaczę już więcej tego samego kursu w wykonaniu "mojego" instruktora.

Na wzrost obiektywizmu mamy szanse przy krotności wypowiedzi na temat tego samego instruktora.

Jeśli ocena jest moja to kto ma decydować o jej obiektywizmie? To czy moja ocena będzie wiarygodna czy nie to już inna kwestia ale oceni to potencjalny czytacz informacji oceniając mnie jako autora postu.

Jest na forum wątek "Lekarze przyjaźni nurkom" - to też subiektywne oceny i w czym to przeszkadza?


Monika
piotrkw - 05-04-2009, 09:49
Temat postu:
Monika napisał/a:
Na wzrost obiektywizmu mamy szanse przy krotności wypowiedzi na temat tego samego instruktora.


Czyli kilka ocen subiektywnych , da obiektywny obraz instruktora. Wink A o to chodzi.
Natomiast trudno wyrażać swoje niezadowolenie z pracy danego instruktora w dziale pod takim tytułem. Chyba, że to wszystko jedno ???

Pozdrawiam Piotr
Monika - 05-04-2009, 10:15
Temat postu:
piotrkw napisał/a:

Czyli kilka ocen subiektywnych , da obiektywny obraz instruktora. Wink A o to chodzi.



Nie, nie o to. Moim zdaniem nie ma potrzeby żeby ocena była obiektywna. Powinna być oceną wyłącznie osoby oceniającej.

Nie manipuluj proszę moją wypowiedzią.

pozdrawiam
Monika
piotrkw - 05-04-2009, 10:44
Temat postu:
Monika napisał/a:
Nie manipuluj proszę moją wypowiedzią.


Jeżeli piszesz , że :
Monika napisał/a:
Na wzrost obiektywizmu mamy szanse przy krotności wypowiedzi na temat tego samego instruktora.


A ja napisałem, iż kilka osób wypowiadających subiektywne opinie da nam obiektywny obraz, to gdzie tu manipulacja ??? Różnica w "da" a "mamy szanse" , czyli ja jestem większym optymistą Wink . I to wszystko. Semantyka.

Pozdrawiam Piotr
grzegorz - 05-04-2009, 20:52
Temat postu:
Plotek napisał/a:
masz chyba trochę spaczony pogląd o internetowych nurkowych forach dyskusyjnych


jako,ze uczestniczę w nich od chyba 2000 roku,to myslę,ze sobie wyrobiłem dosyć dobry pogląd ,i mógłbym ci słuzyć radą,zupełnie inną od twojego poglądu:)

Plotek napisał/a:
Jeśli na tym forum jest choć kilka inteligentnych osób (a jestem pewien że są), to są one w stanie oddzielić ziarno od plew, a akurat na moderacje na tym forum nie ma co narzekać.


czyli jak rozumiem,sugerujesz moderowanie niezależnych opinii?super!

Adam Frajtak napisał/a:
moim skromnym lepiej przeczytać co o mnie czy o tobie ktoś napisze i mieć szanse ustosunkowania się oraz poprawy niż ktoś ma szeptać bzdury po cichu.


z całym szacunkiem,nie zgodzę się z Tobą.Kalumnie rzucone publicznie i anonimowo w necie nigdy nie przegrają z indywidualnie robioną dobrą robotą.

[wycięte - uwagi dotyczące wieku zbigniewa19 i jego doświadczenia życiowego - nie wnoszące nic do tematu i ad personam - Mirka]



Wojtek napisał/a:
Jeżeli tak, to spodziewasz się, że kursanci naraz zmienią zdanie i zaczną pisać na forum, że robisz robotę do niczego? Dlaczego mieliby tak robić?


zamykasz opinię o kursie w ramach kursu:)sa rózni ludzie,jedni będą mówili ,ze kurs był super,ale.orżnałes go na 100 zeta i ci dorobi gębę


Wojtek napisał/a:
Jeżeli mimo wszystko w sieci pojawiają się negatywne opinie to starasz się je zweryfikować i wyciągnąć coś nad czym masz popracować żeby nie robić błędów - czyli jak na razie same pozytywy - czy może coś pominąłem?


pominąłeś, nie jestes w stanie zweryfikować w necie negatywnych opinii,choćby były kłamliwe.zapytaj pierwszego lepszego marketingowca,chyba ,ze rzucisz naprawdę duzą kasę na tę weryfikację


Monika napisał/a:
Na wzrost obiektywizmu mamy szanse przy krotności wypowiedzi na temat tego samego instruktora.


no,tak,to jak na spadek.Krysia napisała,ze instruktor jest be,to Franek chcąc sobie zrobić jaja też napisał,ze be,a Jola bo znała Franka,dołączyła do zabawy i też be..,a Henio który w realu jest Alą,dodał ,ze nie dosyć ,ze be to jeszce fuck Shocked
PadreKris - 05-04-2009, 21:26
Temat postu:
Wydaje mi się że niektórzy boją się weryfikacji ich umiejetnosi przez innych! Crying or Very sad Jesli ktoś sumiennie podchodzi do swojej pracy (a bycie instruktorem nurkowania bezsprzecznie jest pracą) to nie ma się czego obawiać. Ja chciałbym dowiedzieć się wiecej o osobie której na kursie powierzam swoje zdrowie, życie. Na moim kursie było 8 uczestników + 1 instruktor i dopiero teraz zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z ta sytuacją.

Grzegorz chyba bardzo dokuczyło Ci życie, że tak pesymistycznie podchodzisz do tematu Crying or Very sad
zbigniewb19 - 05-04-2009, 21:30
Temat postu:
Grzegorz, nie wątpię, że jesteś dobrym instruktorem. Tym bardziej nie rozumiem Ciebie.
Popatrz tutaj czy Ci sie to podoba, czy nie - nie zatrzymasz tego.
grzegorz - 05-04-2009, 21:40
Temat postu:
[quote="PadreKris"]Grzegorz chyba bardzo dokuczyło Ci życie, że tak pesymistycznie podchodzisz do tematu [/qu
nie pesymistycznie,tylko realistycznie
borosail - 06-04-2009, 00:32
Temat postu:
Na prawdę ciekawi mnie czego sie tak boisz... i skąd u Ciebie taki "pesymistyczny realizm" czyżbyś był jednym z tych co uczyli Jacquesa Cousteau nurkować??

[wycięte - uwagi dotyczące anonimowości grzegorza - nie wnoszące nic do tematu - Mirka]
Łukasz Potyra - 06-04-2009, 14:54
Temat postu:
zbigniewb19 napisał/a:
Grzegorz, nie wątpię, że jesteś dobrym instruktorem. Tym bardziej nie rozumiem Ciebie.
Popatrz tutaj czy Ci sie to podoba, czy nie - nie zatrzymasz tego.


wiesz moja zona jest lekarzem i przegladalismy jais czas temu te opinie rowniez o znajomych i jawi sie ogolny obraz ze lepszy jest taki lekarz co powie wszystko jest super, masz tu cala litanie lekow niz taki co powie zacznij dbac o siebie, biegac i zdrowo sie odzywiac i skoncz z ta lekomania

prawda jest brutalna ludzie nie chca szczerosci, chca proste i latwe rozwiazania, nawet jak to tylko iluzja
Tomek Płociński - 06-04-2009, 15:23
Temat postu:
grzegorz napisał/a:
Plotek napisał/a:
masz chyba trochę spaczony pogląd o internetowych nurkowych forach dyskusyjnych


jako,ze uczestniczę w nich od chyba 2000 roku,to myslę,ze sobie wyrobiłem dosyć dobry pogląd ,i mógłbym ci słuzyć radą,zupełnie inną od twojego poglądu:)

Plotek napisał/a:
Jeśli na tym forum jest choć kilka inteligentnych osób (a jestem pewien że są), to są one w stanie oddzielić ziarno od plew, a akurat na moderacje na tym forum nie ma co narzekać.


czyli jak rozumiem,sugerujesz moderowanie niezależnych opinii?super!


grzegorz, jak dla mnie jedyne przesłanie jakie chciałeś przekazać zawiera się w sformułowaniu
"pomysł na wstawianie opinii o instruktorach na forum internetowym uważam za nietrafiony, ze względu ograniczoną wiarygodność jego użytkowników"

Użytkownicy na tym forum sami dbają o swoja wiarygodność, poprzez wygłaszane na forum opinie. Z drugiej strony to każdy czytelnik, wedle własnego rozumu dokonuje oceny wartości wygłaszanych opinii. Jako doświadczony internauta dobrze wiesz, że należy wszystkie informacje "filtrować" Smile

Generalnie to się robi mały OT, więc zapewne wkrótce się przekonamy jak skuteczna jest moderacja na tym forum Twisted Evil
zbigniewb19 - 06-04-2009, 17:21
Temat postu:
judas napisał/a:
zbigniewb19 napisał/a:
Grzegorz, nie wątpię, że jesteś dobrym instruktorem. Tym bardziej nie rozumiem Ciebie.
Popatrz tutaj czy Ci sie to podoba, czy nie - nie zatrzymasz tego.


wiesz moja zona jest lekarzem i przegladalismy jais czas temu te opinie rowniez o znajomych i jawi sie ogolny obraz ze lepszy jest taki lekarz co powie wszystko jest super, masz tu cala litanie lekow niz taki co powie zacznij dbac o siebie, biegac i zdrowo sie odzywiac i skoncz z ta lekomania

Judas, intencja zamieszczenia linku do http://www.dobrylekarz.info, polega na wskazaniu istnienia serwisu który rankinguje usługi medyczne. Kropka. Więc ewentualny ranking instruktorów nie będzie precedensem. I wszystko na ten temat.

Z tym ogólnym obrazem lekarza .... dobrze, że ogólny.
mongoloid - 08-04-2009, 18:14
Temat postu:
Przypatruję się tej dyskusji i jako zwykły, początkujący jeszcze nurek, uważam, że przede wszystkim powinniście konstruktywnie podejść do tematu, bo na kłótniach jeszcze nic nie zbudowano. Nie mam własnego zdania, czy taki temat powinien powstać, choć uważam, że jest więcej "za" niż "przeciw". Za każdym razem jak trafiam na ten filmik, to cieszę się, że mój kurs nie odbywał się w ten sposób i dochodzę do wniosku, że ludzie powinny wiedzieć co może ich czekać. Nie wiem czy jest to część kursu, ale jeśli tak, to współczuję kursantowi.
http://www.youtube.com/watch?v=hjrxcjaHYPE&feature=related
grzegorz - 08-04-2009, 19:59
Temat postu:
raczej kumple próbowali innemu pokazać,ze mozna nurkowaćSmile
mongoloid - 08-04-2009, 20:31
Temat postu:
Mam taką nadzieję...
Anonymous - 08-04-2009, 21:46
Temat postu:
W tej chwili sytuacja jest taka, że w necie funkcjonuje kilka nazwisk, silnych osobowości o dość dobrej autopromocji. Czasem wokół nich tworzą się lekkie zadymy, ale jakoś zawsze wypływają. A dzieje się to, nie na silnie moderowanej niewielkiej grupie, ale na wogóle nie moderowanej sekcie. Te nazwiska to: Wojtek Potoczak, Paweł Poręba, Włodek Kołacz, Maciek Curzydło i kilka innych. Natomiast w realu słyszę o wielu innych dobrych szkoleniowcach, znanych wąskim kręgom. Myślę, że taki ranking to doskonały pomysł. Pod jednym warunkiem. Jak kogoś polecamy, opiszmy dlaczego: jaka atmosfera, czego nauczył, czego mógłby jeszcze nauczyć itp. W takiej formie dość łatwo odróżnić fascynację od warsztatu.
A co do obaw Grzegorza: jakoś trudno wyobrazić sobie gwałtowny napływ uczestników na TO forum, żeby tylko rzucać kalumnie. A i z tą anonimowością jakby też nie tak. Właściwie, to prawie wszyscy się znają z realu. A jak ktoś się uprze na robienie pod górkę, zrobi to gdzie indziej. Zauważ, też, jak czułe jest tzw. środowisko na tego typu, nieuzasadnione ataki. Chyba, że masz na myśli ostatnie wojny między instruktorami. Ale to ich problem i chyba go juz rozwiązali.
grzegorz - 08-04-2009, 22:55
Temat postu:
nie zgodzę się z Tobą,przynajmniej na tym etapie.Internet to szambo,nic tego nie zmieni.W temacie opinii,zwróćcie uwagę na porównywarki cenowe,gdzie są umieszczane tzw.opinie uzytkowników.Teraz wiemy,zę większość z nich powstała na zamówienie,nikt na poważnie ich nie weryfikował,a producenci(właściciele marek) wpadli we własne sidła zlecając te opinie.Najgorsze jest to,ze większość czytających brała je za dobrą monetę i kupowała na ich podstawie produkt.
KasiaK - 08-04-2009, 23:21
Temat postu:
temat umieszczania tu opinii/relacji z kursów nie przemawia do mnie za bardzo, z jednej prostej przyczyny,

na tym forum relacje piszą kursanci Wojtka i Doro - co jest w zasadzie zrozumiałe dla mnie całkowicie.
ale np ja, po kursie u Trembowelskiego, relację z tegoż zamieściłam na JEGO stronie, co chyba też wszyscy uważamy za naturalne. Kacper zrobił tak samo etc.
jak skończyłam kurs u Kleina to nie zamieściłam relacji nigdzie, bo...nie. Po prostu.
Za to jak miałam warsztat u Wojtka, relacja z tegoż pojawiła się na tym forum automatycznie. I zarówno ja napisałam co myślę, jak i Wojtek napisał co myśli o mnie (pomijam już co uważa na mój temat aktualnie, bo to teraz nieistotne Wink )

powyżej podałam dwa przykłady z najbliższej okolicy i do tego o instruktorach, którzy udzielają się na tym forum mniej lub bardziej, ale są przecież tacy, którzy tu W OGÓLE nie zagladają (choćby wspomniani Curzydło i Paweł Poręba)...

posunę się dalej i napiszę, że są całe rzesze dobrych nurków, chociażby właśnie "od" Kleina czy Trembowelskiego, którzy w ogóle nie mają pojęcia o istnieniu tego forum, a nawet jeśli to wcale go nie śledzą. A co dopiero "ludzie od" Poręby, którzy np nigdy w życiu nie słyszeli "hasła Dorota i Wojtek" - a zapewniam, że jest ich również bardzo wielu .

O to mi chodzi. Że będziemy/cie tu "klepać" non stop o tych samych ludziach, a jest wielu instruktorów, których studenci po zakończeniu kursu, mimo wielkiej euforii, zachwytu i "miłości" do swego guru, słowa nie napiszą, bo nawet nie będą wiedzieli, że jest tu takie miejsce do dodania własnej opinii.

powstanie takiego wątku będzie po prostu poklepywaniem po plecach. i to ciągle tych samych pleców.


możemy zrobić test. podam swoje "typy" i jestem pewna, że za chwilę
- część zgodzi się z całą listą
- kolejni tylko częściowo, bo z innymi nie mieli przyjemności, że tak ujmę
- następni "poklepią" listę i dodadzą kolejne, mocno popularne nazwisko
- po 5 osobie zawiniemy kółko i reszta będzie pisała tylko "popieram"
tomaszg - 08-04-2009, 23:45
Temat postu:
KasiaK napisał/a:

O to mi chodzi. Że będziemy/cie tu "klepać" non stop o tych samych ludziach, a jest wielu instruktorów, których studenci po zakończeniu kursu, mimo wielkiej euforii, zachwytu i "miłości" do swego guru, słowa nie napiszą, bo nawet nie będą wiedzieli, że jest tu takie miejsce do dodania własnej opinii.

powstanie takiego wątku będzie po prostu poklepywaniem po plecach. i to ciągle tych samych pleców.


dużo w tym racji bo faktycznie jakby wyniki tego rankingu nie będą w żaden sposób miarodajne.
Z drugiej jednak strony szukający instruktora nie będą robić zestawień kto dostał ile głosó pozytywnych i kto jest najbardziej popularny. Raczej bedą opierać sie na indywidualnych postach ludzi typu robilem kurs tu i tu, było tak i tak - polecam lub nie.
I nie chodzi tutaj o polemiku typu " jak mogłęs napisać że był fajny skoro był beznadziejny" - ten wątek bez tego typu ataków.
Każdy przedstawia swoją wersję i już.
ElBacio - 08-04-2009, 23:50
Temat postu:
KasiaK napisał/a:
powyżej podałam dwa przykłady z najbliższej okolicy i do tego o instruktorach, którzy udzielają się na tym forum mniej lub bardziej, ale są przecież tacy, którzy tu W OGÓLE nie zagladają (choćby wspomniani Curzydło i Paweł Poręba)...


Co ma do tego fakt, czy instruktor zagląda na to forum czy nie, skoro opisać instruktora ma kursant, a nie on sam. Ja mogę napisać o kursie u Pawła, bo robiłem swego czasu u niego Adv. Nitrox.

El Bacio
llopezor - 09-04-2009, 00:15
Temat postu:
Uważam, że naturą ogólnie ludzi jest szukanie kontrowersyjnych tematów i takie tematy będą powodowały „ożywioną” dyskusję. Czy celem ma stać się „większy ruch” na forum?
Przykład: ej Zenek skocz no pod ten adres: …… coś tam wypisują na Twój temat warto żebyś coś w tej sprawie powiedział. – itp. (nie ważne kto ma rację – dyskusje raczej są burzliwe)
Wiadomości jakie czerpię z tego forum czyta się z przyjemnością i można powiedzieć, że delektuję się czytając dowolny wątek.
Dobrym sposobem marketingowym jest od czasu do czasu wrzucić coś kontrowersyjnego bo tam się ścierają przynajmniej 2 diametralnie różniące się poglądy (zdania, racje)
Myślę, że nie oszukamy rzeczywistości i instruktorów wykonujących „dobrą robotę” zawsze będzie można znaleźć co nie znaczy, że nie będzie się można naciąć ;/
Co ciekawe… mimo, że robiłem swoje kursy kilkanaście lat temu dzisiaj czytam bardzo często na innych forach, że to głupota i idiotyzm przechodzić kurs tak rygorystycznie wykonując takie czy inne ćwiczenia, które ogólnie można nazwać za wymagające.
Co prawda nie da się tego uniknąć ale miło, że dobrą praktyką tego forum (czyli jego użytkowników) nie jest obrzucanie się błotem nawzajem wytykając sobie która org. nie jest lepsza, który z instruktorów jest „naj, naj” itp. Czytam Wasze posty, przyglądam się dyskusją i zadaje sobie pytanie… czy inni by tak nie mogli dyskutować choćby mając skrajnie różne poglądy na takim samym poziomie? <- to miał być komplement.
Sceptycznie patrzę na prognozy, że będzie to zbiór nazwisk, centrów – które będą służyły za drogowskaz dla przyszłych nurków w takiej czy siakiej organizacji. Może się mylę ale widzę to jako zbiór nazw centrów i nazwisk które są godne polecenia poprzeplatane burzliwymi dyskusjami na temat aluzji pod czyimś adresem i usiłowanie obrony drugiej strony. Te drugie tematy będą przyćmiewały pierwsze.
Co prawda nikt mi nie każe tego czytać i najnormalniej mogę omijać tego rodzaju wątki szerokim łukiem ale chciałem się podzielić zdaniem.
Osobiście nie jestem za stwarzaniem oddzielnego działu ale też nie jestem za zakazywaniem dyskusji na ten temat
Pozdrawiam
Anonymous - 09-04-2009, 07:43
Temat postu:
KasiaK napisał/a:
powstanie takiego wątku będzie po prostu poklepywaniem po plecach. i to ciągle tych samych pleców

Dlaczego? Niebawem ruszają stałe bazy, dojdą nowe. Fakt, że nazwisk nie ma za wiele, ale chodzi nam o ujawnienie tych mniej "internetowych". I zwykłe napisanie obok: nauczył tego i tego, obok kogoś, równie polecanego, ale uczącego 2x więcej da do myślenia.
PadreKris - 09-04-2009, 08:10
Temat postu:
Tak naprawdę malo jest ludzi którzy swoją przygodę z nurkowaniem zaczynają w sposób bardzo przemyślany. Najczęściej kierują się tym co mają do powiedzenia ich nurkujący znajomi. Trafiłem na to forum przypadkiem.

Dlaczego zostałem?

Ponieważ czerpię tu dużo wiedzy. Nawet z postów które z pozoru wygladają dziwnie (spór o coś) ale nie ma obrzucania blorem i rozmowy toczą się bardzo kulturalnie. To pokazuje, że mozna dyskutować na każdy temat Rolling Eyes

Wracając do meritum.

Gdybym trafił tu wcześniej napewno zaoszczedziłbym kupę kasy a i wiedzę miałbym bardziej usysematyzowaną. Na kursie słyszałem by poruszać nogami bardziej z biodra(kraul) tu dowiedziałem się ze lepiej i wydajniej jest inaczej.

Trym ???? A co to takiego?

Teraz w miarę możliwości przekonfiguruję sprzęt, (pierwsze kroki już podjąłem) i będę uczył się dalej. Laughing

Nie tak dawno udzieliłem komentarza na innym forum i usłyszałem w formie zarzutu że zafascynowałem się Dir-em.

Ludziska poprostu nie mają pojęcie co to znaczy nyrkować świadomie, więc jeśli ktoś jest dobrym fachowcem (instruktoem) dlaczego o tym nie powiedzieć?

Wykonuję rzemioslo, nigdy nie dawałem żadnych ogłoszeń dlaczego? Question
Odpowiedzcie sobie sami Exclamation

Pozdrawiam
Andrzej Minorczyk - 09-04-2009, 10:37
Temat postu:
Nie ma co sie obawiac zlych opinii.
Kazdy instruktor moze sie obronic i objechac kursanta.
Tomek Tatar - 09-04-2009, 12:10
Temat postu:
PadreKris napisał/a:
Ludziska poprostu nie mają pojęcie co to znaczy nyrkować świadomie

Z całym szacunkiem i mam nadzieję, że kulturalnie, ale pozwolę sobie się nie zgodzić. Czy to znaczy, że inni nurkują nieświadomie? Co to znaczy? Bo może ja też nurkuję nieświadomie. Very Happy

Serdecznie pozdrawiam.
krzysiek-nurek - 09-04-2009, 12:58
Temat postu:
Na przykładzie własnej drogi nurkowej, powiem krótko:
- robić listę polecanych instruktorów z uzasadnieniem, argumentacją dlaczego ?
- wyrzucanie kolejnych pieniędzy by karmić tych , którzy są instruktorami do odstawki to zbrodnia przeciw własnemu budżetowi oraz często rodzinie
- czas tym wszystkim instruktorom od super partaczenia nauki nurkowania (zapomniałem cię nauczyć , że pod wodą maska może się zalać ale można z niej wodę wylać) zafundować głęboki kryzys gospodarczy - to może dać im pozytywny impuls
- polecani i sprawdzeni będą tymczasem mieli się świetnie, no ale w końcu robią to świetnie!

Czyli podsumowując:
- jak w przyrodzie miernoty muszą wyginąć
PadreKris - 09-04-2009, 13:31
Temat postu:
Tomek Tatar napisał/a:
Z całym szacunkiem i mam nadzieję, że kulturalnie, ale pozwolę sobie się nie zgodzić. Czy to znaczy, że inni nurkują nieświadomie? Co to znaczy? Bo może ja też nurkuję nieświadomie.


Tomek napewno nie to miałem na myśli. Natomiast będąc osobą z małym doświadczeniem stwierdzam ze kurs nie pomógł mi w żaden sposób.

Po skończeniu go otrzymałem plastik ale tak naprawdę nie wiedziałem co chce robić pod wodą. Instuktor opiekował się grupą 8 osób i dopiero teraz zdaję sobie sprawę jakie to bylo niebezpieczne. Nikt nie zwracał nam uwagi że należy współpracować pod wodą i obserwowac siebie nawzajem. Rolling Eyes Mój "partner" nie został pouczony o tym że musimy pływać mniej więcej w jednym tempie ,w zasięgu ręki i gdyby zdarzył sie brak gazu mogłoby dojść do nieszczęścia. Poza tym robiłem nurkowania 20m pod opieką tych którzy zdawali na P2 i taki "opiekun" miał pilnować 4 niedoświadczonych kursantów. scratch

Mając dzisiejszą świadomość zagrożeń sam nie zgodziłbym się na takie warunki.

Nie chce nikogo obrażać ani dyskwalifikować ale przy dzisiejszej komercji (także w nurkowaniu) powinna być możliwość świadomego wyboru tego co najlepsze.

Często przewijają sie na różnych forach te same nazwiska. Ale dla mnie nie są niczym więcej jak nazwiskami i chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o możliwościach, umiejętnościach czy w końcu chęci przekazywania wiedzy przez te osoby.
nurek - 09-04-2009, 14:24
Temat postu:
PadreKris napisał/a:

Często przewijają sie na różnych forach te same nazwiska. Ale dla mnie nie są niczym więcej jak nazwiskami i chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o możliwościach, umiejętnościach czy w końcu chęci przekazywania wiedzy przez te osoby.


Skoro sie przewijaja to znaczy ze ktos o nich pisze, zle lub dobrze. Zawsze mozesz przy okazji podania jakiegos nazwiska zadac konkretne pytanie i uzyskac odpowiedz. Proste.
Przemo_C - 09-04-2009, 15:11
Temat postu:
PadreKris napisał/a:
Często przewijają sie na różnych forach te same nazwiska. Ale dla mnie nie są niczym więcej jak nazwiskami i chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o możliwościach, umiejętnościach czy w końcu chęci przekazywania wiedzy przez te osoby.

Prawdy nie poznasz w internecie, wielokrotnie słyszałem w realu krytyczne uwagi nt. instruktorów mających w necie świetną prasę. Jakoś tak nie wypada w "mediach" jechać na kolegów. Lepiej już zadzwonić do kogoś kto robił kurs u danego instruktora i zapytać jak faktycznie było? W tradycyjny sposób więcej się dowiesz.
KasiaK - 09-04-2009, 15:31
Temat postu:
Przemo_C napisał/a:
W tradycyjny sposób więcej się dowiesz.


o tym mówię Smile
PadreKris - 09-04-2009, 16:01
Temat postu:
Przemo_C napisał/a:
Jakoś tak nie wypada w "mediach" jechać na kolegów

Oki. Przecież nie chodzi o jakieś chwilowe potknięcie czy gorszy dzień.
Przemo_C napisał/a:
wielokrotnie słyszałem w realu krytyczne uwagi nt. instruktorów

Czyli szczerze nie można wyrazić opinii??? Confused Ale po cichu za plecami! Tak
Bądźmy szczerzy czasem może właśnie taka a nie inna informacja, opinia, uratuje komuś zdrowie, życie! Exclamation

Nie traktuję netu jako wykładni i najlepszego źródła informacji ale w jaki sposób poznać kogoś sensownego. Można właśnie tak na forum i właśnie w taki sposób próbuję.
Kilka osób już poznałem i mnie to służy. Razz
Podejżewam że może posłużyć i innym! Rolling Eyes
tomaszg - 09-04-2009, 16:19
Temat postu:
Przemo_C napisał/a:
Prawdy nie poznasz w internecie, wielokrotnie słyszałem w realu krytyczne uwagi nt. instruktorów mających w necie świetną prasę. Jakoś tak nie wypada w "mediach" jechać na kolegów. Lepiej już zadzwonić do kogoś kto robił kurs u danego instruktora i zapytać jak faktycznie było? W tradycyjny sposób więcej się dowiesz

zgadza sie a ten wątek można potraktować jak swoistą książkę telefoniczną - patrze ten gość robił kurs u kowalskiego wieć skrobnę do niego na pw jak faktycznie sprawy sie mają.
Dodatkowo można umieszczać w swoich profilach dane instruktorów - to też zawsze zródło informacji do kogo można sie zwrócić o opinię
Przemo_C - 09-04-2009, 16:24
Temat postu:
PadreKris napisał/a:
Czyli szczerze nie można wyrazić opinii??? Confused Ale po cichu za plecami! Tak
Bądźmy szczerzy czasem może właśnie taka a nie inna informacja, opinia, uratuje komuś zdrowie, życie! Exclamation


Każdy ma swoje wady, ci znani i wielcy też, jeden jest niezorganizowany, drugi tygodniami na maile odpowiada,a trzeci przeklina. W zasadzie dobrze byłoby to przed kursem wiedzieć, ale czy koniecznie opisywać w necie?
PadreKris - 09-04-2009, 16:45
Temat postu:
Przemo a jakimi kryteriami kierujesz się wybierając jakiegokolwiek fachowca.
Pytasz, czytasz, sprawdzasz Question
Masz prawo wymagać i być zadowolonym z usługi.
Szkolenie to także usługa, forma umowy dlaczego nie można rozmawiać o tym na forum?
Idea
Jesli ktoś się obawia już teraz, że opinie internautów zweryfikują jego wysokie mniemanie o sobie to sorry może niech zawczasu zrezygnuje zanim zrobi komuś krzywdę Evil or Very Mad
Przemo_C - 09-04-2009, 17:10
Temat postu:
PadreKris napisał/a:
Przemo a jakimi kryteriami kierujesz się wybierając jakiegokolwiek fachowca. ...

Najczęściej biorę fachowca z polecenia, to skraca czas szukania i ogranicza możliwość wtopy. Jak znajomy Ci kogoś poleca to bierze odpowiedzialność za polecanego, jak kogoś polecisz lub obsmarujesz anonimowo to moim zdaniem nie będzie to miało w sobie większej wartości.

Kończę wypowiedzi w tym temacie, bo aż tak bardzo mi nie zależy czy taka baza powstanie, czy nie, wyraziłem swoją anonimową 8) opinię, a będzie jak będzie.
PrzybylakMarcin - 09-04-2009, 17:20
Temat postu:
Cytat:
Dodatkowo można umieszczać w swoich profilach dane instruktorów - to też zawsze zródło informacji do kogo można sie zwrócić o opinię

Tak popieram w tym pomyśle Tomasza.
Sebastian Mroczkowski - 09-04-2009, 17:31
Temat postu:
PrzybylakMarcin napisał/a:
Cytat:
Dodatkowo można umieszczać w swoich profilach dane instruktorów - to też zawsze zródło informacji do kogo można sie zwrócić o opinię

Tak popieram w tym pomyśle Tomasza.


można dodać taki indeks pod zdjęciem - wyszkolił X kursantów Wink
grzegorz - 09-04-2009, 19:26
Temat postu:
styx napisał/a:
można dodać taki indeks pod zdjęciem - wyszkolił X kursantów


czyli pierwszy lepszy instruktor z PADI górą! Very Happy
kozarynk - 27-07-2009, 13:39
Temat postu:
Polecam Akademię Nurkowania DeepBlue i instruktora Piotra Matejka. Mają siedzibę w Hotelu Senator w Dźwirzynie, z którym zrobili nawet pakiet pobytowy zawierający indywidualne szkolenia OWD w systemie PADI. Można zrobić też DAN i EFR.

Kris
kathia - 27-07-2009, 15:12
Temat postu:
grzegorz napisał/a:
styx napisał/a:
można dodać taki indeks pod zdjęciem - wyszkolił X kursantów


czyli pierwszy lepszy instruktor z PADI górą! Very Happy


Poniekąd tak, poniekąd nie. Ilość wyszkolonych kursantów, może świadczyć o tym, że jednak jest polecany przez nich i ilość rośnie. Niemniej jednak, jest wielu instruktorów, którzy są mniej "znani", uczą zdecydowanie lepiej niż Ci "masowi".
Ujmę to mniej więcej tak - każdy kij ma dwa końce Wink
Anonymous - 27-07-2009, 16:02
Temat postu:
kozarynk napisał/a:
z którym zrobili nawet pakiet pobytowy zawierający indywidualne szkolenia OWD w systemie PADI. Można zrobić też DAN i EFR.

Akurat tutaj bardziej interesuje nas, jak delikwent pływa po kursie. Czy trzyma trym, iloma stylami pływa(może nawet żaba wsteczna), czy traci pływalność podczas kontroli sprzętu na 3-5m itp. Pakiety hotelowe, DAN i EFR trochę mniej.
Jako przykład, nurkowanie z OWD po kursie u Poręby: goście przy kontroli sprzętu utrzymują się w granicach 1m(przynajmniej Ci, których poznałem).
Inny przykład. Konkurs doskonałej pływalności. W swojej kategorii wygrała Pani ze stopniem OWD wyszkolona przez Wojtka Filipa(jeszcze wtedy PADI). Nie wygrała całych zawodów, bo do kategorii instruktorskiej Jej nie dopuszczono(źródło: Paweł Poręba).
zbigniewb19 - 27-07-2009, 23:48
Temat postu:
kozarynk napisał/a:
Polecam Akademię Nurkowania DeepBlue i instruktora Piotra Matejka. Kris


Ok, ale dlaczego ? Domyślam się, że jesteś z tej usługi zadowolony.

Czy istnieją obiektywne, porównywalne kryteria oceny pracy instruktora?
TomS - 28-07-2009, 00:34
Temat postu:
Cytat:
Czy istnieją obiektywne, porównywalne kryteria oceny pracy instruktora?
Nie widzę możliwości powstania takich kryteriów, ponieważ jest kilka istotnych "zmiennych" w samym kursancie:
- zdolności kursanta
- wymagania i oczekiwania kursanta
- wkład kursanta w kurs (finansowy, emocjonalny, naukowy itd)
- umiejętność oceny instruktora przez jego kursanta
- stosunek emocjonalny kursanta do instruktora
Są to zmienne, które bardzo przeszkadzają w ocenie, potrafią ją bardzo wypaczyć (w każdym kierunku). Kursant nie jest właściwą osobą do oceniania swojego instruktora. Oczywiście ma prawo wygłaszać swoje opinie ale trzeba je brać baardzo lekko.

Ocenianie instruktora poprzez ocenę jego kursantów także nie ma racji bytu z powodu:
- zdolności kursanta
- nabywania własnego doświadczenia po kursie
- tracenia umiejętności i wiedzy z powodu ich niestosowania
- niechęci do przestrzegania reguł i procedur wpajanych na kursie mimo ich zrozumienia
- rozbieżności w podejściu do nurkowania 3 osób: ocenianego instruktora, kursanta i osoby oceniającej tegoż kursanta (np. z powodu różnych systemów szkolenia)

Moim zdaniem ocenę instruktora może przeprowadzić przeszkolony do tego celu instruktor i to tylko obserwując tok szkolenia. Przypuszczam, że powinien to być kontroler z tej samej organizacji (ze względu na duże rozbieżności w metodach szkolenia poszczególnych organizacji).
zbigniewb19 - 28-07-2009, 16:33
Temat postu:
TomS napisał/a:
Nie widzę możliwości powstania takich kryteriów, ponieważ jest kilka istotnych "zmiennych" w samym kursancie:


Ocena pracy instruktora, to niezbyt fortunne określenie. Tym niech się zajmuje CD.
Chodzi o prosty mechanizm rekomendowanie tych instruktorów, których cechuje ponad przeciętność w stosunku do swojej pracy. Takich, którzy mają niebanalną wiedzę i umieją ją przekazać, takich którzy traktują swoją pracę z pasją i odpowiedzialnością, takich, którzy umieją efektywnie szkolić myślących nurków.

Może jednak da się opisać dwa, trzy spójne kryteria, przypisać im wagi i na tej podstawie stworzyć ranking instruktorów?
tomaszg - 28-07-2009, 17:17
Temat postu:
zbigniewb19 napisał/a:
Może jednak da się opisać dwa, trzy spójne kryteria, przypisać im wagi i na tej podstawie stworzyć ranking instruktorów?


ja bym nie tworzył żadnych kryteriów, skali ocen itp - zawsze sie znajdzie ktoś kto bedzie podważał obiektywizm tych kryteriów i tym samym zniechęcał do wyrażania swoich opinii o kursie.
Moim zdaniem lepiej postawić jest sprawę jasno tzn wyrażamy swoje subiektywne opinie i odczucia po kursie. Nie ma sensu sie silić na pseudo sprawiedliwe oceny, analizy itp. Wazne jest żeby ludzie pisali bo im więcej subiektywnych( nawet emocjonalnych ) wypowiedzi tym bardziej obiektywny(prawdopodobny ) obraz powstaje o danym kursie.
zbigniewb19 - 28-07-2009, 18:06
Temat postu:
tomaszg napisał/a:
zbigniewb19 napisał/a:
Może jednak da się opisać dwa, trzy spójne kryteria, przypisać im wagi i na tej podstawie stworzyć ranking instruktorów?


ja bym nie tworzył żadnych kryteriów, skali ocen itp - zawsze sie znajdzie ktoś kto bedzie podważał obiektywizm tych kryteriów i tym samym zniechęcał do wyrażania swoich opinii o kursie.


- czy przeprowadzony kurs był zgodny z programem szkolenia organizacji ?
- czy zdobyte umiejętności są zgodne z wymaganiami programu szkolenia ?

Ocena od 0 do 3 punktów, suma punktów uzyskanych od X kursantów daje pozycję instruktora w rankingu.

Wiem,że takie podejście zmusza kursanta do myślenia.
Robert Gruca - 28-07-2009, 19:03
Temat postu:
zbigniewb19 napisał/a:

- czy przeprowadzony kurs był zgodny z programem szkolenia organizacji ?
- czy zdobyte umiejętności są zgodne z wymaganiami programu szkolenia ?

Swietnie, tylko ilu kursantow zna dokladnie program szkolenia i potrafi ocenic wlasne umiejetnosci w odniesieniu do tego programu? A nawet jesli znaja to ocena wlasnych umiejetnosci juz bedzie bardzo subiektywna.
zbigniewb19 - 28-07-2009, 20:03
Temat postu:
robertg napisał/a:
zbigniewb19 napisał/a:

- czy przeprowadzony kurs był zgodny z programem szkolenia organizacji ?
- czy zdobyte umiejętności są zgodne z wymaganiami programu szkolenia ?

Swietnie, tylko ilu kursantow zna dokladnie program szkolenia i potrafi ocenic wlasne umiejetnosci w odniesieniu do tego programu? A nawet jesli znaja to ocena wlasnych umiejetnosci juz bedzie bardzo subiektywna.


Jak nie zna programu, to co ma oceniac - nic. Program to nic innego jak oferta usługi. Nie zna programu, nie wie za co płaci.

No trochę krytyki w stosunku do własnej osoby będzie niezbędne. Wie co umie po kursie, wie co miał się nauczyc. Ma jakiś punkt odniesienia do porównania.

Fajnie się krytykuje. Very Happy Może jakieś propozycje.

A tak na marginesie. Tak ogólna niechęc, niemożnośc jest zdumiewająca.
Studenci oceniają profesorów, polityków wyborcy, są rankingi szkół i wyższych uczelni.
A ranking instruktorów .... nie da się. Napewno???
tomaszg - 28-07-2009, 22:37
Temat postu:
robertg napisał/a:



zbigniewb19 napisał/a:

- czy przeprowadzony kurs był zgodny z programem szkolenia organizacji ?
- czy zdobyte umiejętności są zgodne z wymaganiami programu szkolenia ?

Swietnie, tylko ilu kursantow zna dokladnie program szkolenia i potrafi ocenic wlasne umiejetnosci w odniesieniu do tego programu? A nawet jesli znaja to ocena wlasnych umiejetnosci juz bedzie bardzo subiektywna.


zbigniewb19 napisał/a:
Fajnie się krytykuje.


własnie o tym pisałem - na forum jest zbyt wiele osób aby uzgodnić wspólne stanowisko. Lepiej zapomnieć o tworzonych na prędce rankingach a zaczać pisać autorskie relacje z odbytych kursów, szkoleń itp - taka forma przecież już funkcjonuje na forum odnośnie warsztatów, testów, wyjazdów czy innych imprez.
Jak coś sie sprawdza to po co na siłę komplikować sprawę ???
dwdlugosz - 30-12-2009, 00:05
Temat postu:
Drodzy forumowicze. Zgodnie z moja obietnica, ktora zlozylem na TYM forum, ze przedstawie opinie o kursie OWD, ktory udalo nam sie z zona pozytywnie skonczyc w tym roku. Kurs nasz odbywal sie u instruktora Wlodka Kołacza w Lagowie. Na poczatku (pierwszego dnia) zostalismy zapoznani z tokiem szkolenia, omowieno zasady bezpieczenstwa. A generalnie rozmawialismy na bardzo przyjemne tematy (motywacji, kierunku rozwoju nurkowego, co zamierzamy etc.) Włodziu poświecil nam tego dnia kilka godzin. Od nastepnego dnia rozpoczelismy kurs,. Przed wejsciem do wody Wlodek omawial dokladnie co bedziemy robic, w jaki sposob i jakie sa cele wykonywanych cwiczen. Po tym nurkowania i probie wykonania cwiczen okazalo sie, ze nie jest to dla nas taka przyslowiona bulka z maslem. Zonna zupelnie sobie nie radzila, a ja hm... troszke lepiej ale bardzo dalego od idealu. W wodzie spedzilismy tego dnia ok. 1,5 godz. pozniej szybki objad nauka wlasna ze dwie godziny i znowu do Wlodka na dwie, trzy godziny (egzaminy, romowy, ciekawe opowiesci)I tak bylo codziennie. Aby Was nie zanudzac szczegolowymi opisami moge tylko powiedziec, ze ja na kursie PADI OWD w wodzie spedzilem ok 16 godzin, a moja żona mysle, ze nie przesadze ok 30. Cwiczenia Wlodek zalicza dopiero gdy uzna ze jest wykonane w jego mniemaniu dobrze (perfekcjonista w kazdym calu) Dzisiaj gdy oceniam ten kurs przeprowadzony przez Wlodzia Kolacza musze przyznac, ze byl to najlepszy z mozliwych wyborow, poswiecony czas, zaangazowanie ( w kursie max bierze udział dwoch kursantow), cierpliwosc, dziesiatki cwiczen ulatwiajacych wykonanie cwiczenia zasadniczego (szczegolnie dotyczylo zony, ktora plywala bardzo slabo i ogarnial ja strach), ze nie wsponme, o tym że Wlodziu nie pobieral za to żadnych dodatkowych pieniedzy!!!- wszystko w cenie kursu!
Praca, ktora Wlodek w nas wlozyl zaskutkowala tym, ze nurkujac pozniej sami z zona widzielismy innych nurasow "lezacych na dnie, nie potrafiacych przyjac pozycji, plywajacych rowerkiem, i odrywajacych pletwami wszystko od dna co tam rosnie- dramat!
Jezeli ktos szuka instruktora to ja goraco polecam Wlodzimierza Kolacza z Lagowa pomimo faktu, ze droga do sukcesu prowadzi przeaz lzy Razz ale mimo to naprawde warto
Wojtek A. Filip - 30-12-2009, 09:06
Temat postu:
Witaj.
Gratuluję ukończenia kursu i życzę jak największej ilości godzin spędzonych pod wodą.
Super, że znalazłeś czas na zrobienie tego opisu.
Mam nadzieję, że pojawi się więcej raportów kursowych.

Opisy kursów prowadzonych w ramach różnych organizacji proponuję zamieszczać w dziale "Federacyjnym" , gdzie przy okazji swoje propozycje może przedstawić każdy instruktor.
Włodka zapraszam do takiej właśnie "akcji" Smile.


Powodzenia,
Wojtek
dwdlugosz - 30-12-2009, 23:26
Temat postu:
serdeczne dzięki Wojtku za gratulacje!
Odnoszę jakieś dziwne wrażenie, że nasze drogi kiedyś się skrzyżują, byc może pod wodą Razz
atego815 - 31-12-2009, 19:32
Temat postu:
Witajcie. Very Happy
W paru słowach chciałem Wam opowiedzieć o naszym kursie OWD . Naszym tzn moim i żony. Ofertę kursu znaleźliśmy w necie. Było to połączenie dość ciekawej wyprawy na południe europy z nową zajawką,czyli nurkowaniem. W sprawach nurania,byliśmy zupełnie zieloni. alien Wręcz pływanie szło nam opornie. Ot,parę filmików o podwodnym świecie,parę postów przeczytanych i kupione ABC. Ale zapał mieliśmy wielki. Po zakotwiczeniu w hotelu,pierwszy kontakt z naszym instruktorem. Parę słów kurtuazji,pytania sondujące,trele-morele...I pierwsza nasza ocena. Facet kolo 40,bardzo spokojny,opanowany,uprzejmy,ale bardzo stanowczy. To co nas uderzyło szczególnie,to poczucie bezpieczeństwa jakie niemal namacalne otaczało naszego nowego instruktora. Zgodnie z żoną stwierdziliśmy że z tym człowiekiem schodząc pod wodę,wszelkie lęki i obawy zostawiamy na brzegu... Kurs nasz był kursem dla VIP-ów. Byliśmy sami we dwoje kursantami ponieważ był to już prawie koniec sezonu. Są tego plusy i minusy. Wiadomo,w większej grupie jakieś niedociągnięcia,niedouczenia szybciej instruktorowi umkną,szybciej nam coś ukryć. A tu niestety...Każde zadanie trzeba było wykonać dokładnie,niemal perfekcyjnie. Evil or Very Mad Nie udało się za pierwszym razem? Trudno,jutro powtórzymy.
Dzięki temu że to sympatyczny gość ten nasz "oprawca",szybko obok relacji uczeń-nauczyciel wywiązało się między nami koleżeństwo,nutka przyjazni. Wieczorkiem wspólne piwo,wyskok do miasta,do nocy dyskusje...Nie ukrywam że mieliśmy z żoną ciche nadzieje,że może przy okazji takich relacji,jakoś łatwiej nam pójdzie egzamin,że może dostaniemy ciut ulgowy bilet.(bardzo proszę aby nasz instruktor tego ostatniego zdania nie czytał! ) No i niestety. Egzamin odbył się z zachowaniem wszystkich zdrowych regół. Czułem się jak na maturze...Na szczęście,to co wcześniej było dla nas ciężkie i męczące,to co instruktor "wciskał" nam niewzruszony na szkoleniu,teraz zaprocentowało. Egzamin okazał się zaliczalny i zaliczony,mimo wielkich oczu,gdy zobaczyliśmy knigę "podstawowy kurs OWD"...Po egzaminie wykupiliśmy kilka nurkowań komercyjnych z przewodnikiem już jako nurkowie ( to nic że zieleni.). I wiecie co? Dalej ten Gość nas traktował jak swoich podopiecznych,jak kursantów. Nadal szczegółowo tłumaczył kolejne zagadnienia,nadal cierpliwie wysłuchiwał moich filozofii nurkowych (mimo że już nawet żona mnie gasiła"ty już nie filozuj",hehe ),dalej pieczołowicie sprawdzał nasz sprzęt,nadal z wyrozumiałością czekał kiedy nagle jakiś "dziwny prąd" wyniósł mnie do góry...Jednym słowem nadal się czuliśmy jak pisklęta pod dobrymi,czujnymi skrzydłami. Było to bardzo przyjemne,i co podkreślam,dawało ogromne poczucie bezpieczeństwa.
Co do standardów szkolenia,zasad,reguł,itd... Nie wiem czy byliśmy szkoleni dokładnie według takowych,bo faktycznie nie byliśmy na innych,równorzędnych szkoleniach. I powiem Wam że nie jest to dla mnie ważne. Ważne jest to że wróciliśmy z tego kursu z poczuciem że jesteśmy nurkami,że zostaliśmy tego nauczeni,że śmiało możemy już schodzić pod wodę,że na tym poziomie wyszkolenia,z wszystkimi przewidywalnymi problemami,powinniśmy dać sobie radę. Wiemy,że oczywiście,to co nam przekazał instruktor,wymaga teraz ciągłego powtarzania,ćwiczenia,odnawiania wiedzy,wręcz zdobywania nowej...Ale zgodnie uważamy,że to co otrzymaliśmy na szkoleniu,przekazano nam dobrze,czytelnie,zrozumiale. Instruktor dużo uwagi i czasu poświęcił sprawom bezpieczeństwa. Chwilami wręcz miałem wrażenie,że troszkę przesadza z tym,że to jego konik.(dobrze że nie morski...) Ale takie prawo laika. Dziś,mimo że jeszcze nie mogę się pochwalić listą nurkowań,uważam że jednak Gość miał rację z tym czepianiem się o bezpieczeństwo. Naoglądałem się filmów,naczytałem postów,artykułów,reportaży...To o czym opowiadał,naprawdę może się zdarzyć zawsze... I nie tylko innym. Także mnie.
Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu szkolenia,z całego kursu,a szczególnie naszego instruktora.
Jest jedna rzecz za którą jesteśmy na niego trochę wkurzeni i na pewno mu tego nie zapomnimy. Mamy mu za złe,to że właśnie On,ten przepiękny podwodny świat,nam pokazał..."Głowy się zepsuły". Mimo że do wiosny daleko,wszystko już kupione. Cały sprzęt stoi gotowy. Wydane ostatnie pieniądze! Półka się ugina od książek, a dni już liczymy,kiedy będzie można dupska pomoczyć. Bliscy mówią teraz "stare,a głupie"...Ale cóż,niech tak mówią. A najlepiej niech sami spróbują a wtedy zobaczą...
Życzę wszystkim nowym adeptom takiego instruktora i takich wrażeń. My już myślimy o AOWD.
Ten Instruktor to Krzysztof Haracz.Miasto Szczecin.
Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim nurkującym! Very Happy
Power997 - 24-06-2011, 14:06
Temat postu:
Moje 3 grosze. Doskonale rozumiem obawy dotyczące takiego działu. Bo możliwa wazelina, marketing, bo wypowiedzi nic nie wnoszące, bo bezsensowne opisy graniczące z reklamą tak jak ten powyżej "polecam bo są i prowadzą różne kursy z pakietem pobytowym", kwestia moderacji tego itd.
Ale jest szansa by zrobić to porządnie. I myślę że warto by taki dział istniał. Może zmobilizujemy jakiegoś instruktora do roboty, a może uda się podnieść poziom wyszkolenia. A może ktoś kto w trakcie kursu nie był w stanie wypowiedzieć się odnośnie jakości bo nie został o to zapytany, bo nie było czasu, bo mu było głupio, tutaj znajdzie miejsce gdzie może powiedzieć co było ok a co nie. Albo ocenić kurs z perspektywy czasu, niekoniecznie na szybko po zajęciach. Ja po zajęciach oceniłbym swój kurs OWD jako mega fajny natomiast teraz stwierdziłbym że dałbym mu co najwyżej ocenę mierną.

Zróbmy osobny dział, w nim wątki z imieniem i nazwiskiem instruktura. Żeby opis był czytelny i sensowny można by zrobić instrukcję / zestaw pytań na które potrzebujemy odpowiedzi. Pytania obejmujące nie konkretny zestaw umiejętności wymagany przez PADI czy inną organizacje, ale zestaw skillów któy każdy początkujący nurek powinien umieć by nurkować rekreacyjnie. Możemy sami taki zestaw pytań przygotowac. Na przykład:

1. Rodzaj Kursu:
2: Ilość Kursantów:
3. Czas szkolenia, czas pod wodą:
4. Gdzie odbywał się kurs
5. Cena:

6. Pytania otwarte czy zamknięte o umiejętności np. Odpowiedz najlepiej jak potrafisz i szczerze:

- czy potrafisz zawisnąć w toni na danej głębokości z maksymalną zmianą w granicach 1m?
- czy potrafisz utrzymać poziomą sylwetkę pod woda tzw. trym?
- czy potrafisz podczas wynurzania zawisnąć na dowolnej głębokości?
- czy potrafisz bez problemu zdjąć i założyć maskę pod wodą?
- jakim stylem nauczyłem się pływać, wymień:
- czy potrafię wykonać "helikopter"
- czy potrafisz pływać do tyłu
- czy potrafisz holować poszkodowanego w wodzie
- czy potrafisz prowadzić resuscytację

7. Jakiego sprzętu nurkowego używałem podczas kursu
8. Czy instruktor ma różny sprzęt nurkowy do przetestowania, jaki?
9. Czy potrafisz samodzielnie skonfigurować sprzęt do nurkowania

10. Co chciałbyś polepszyć w swoim nurkowaniu? Rozpisz się Wink
11. Jakie były plusy szkolenia, bez wazeliny Wink
12. Jakie były minusy szkolenia, szczerze Wink

i różne inne takie. Można wymyśleć sensowny zestaw pytań na które będziemy mieć sensowne odpowiedzi. Nie ma co obawiać się złośliwosci czy braku merytoryki bo z czymś takim nasza moderacja radzi sobie bardzo dobrze.

ps. to tylko pomysł Wink
atego815 - 24-06-2011, 15:06
Temat postu:
Power997 napisał/a:
Moje 3 grosze. Doskonale rozumiem obawy dotyczące takiego działu. Bo możliwa wazelina, marketing, bo wypowiedzi nic nie wnoszące, bo bezsensowne opisy graniczące z reklamą tak jak ten powyżej "polecam bo są i prowadzą różne kursy z pakietem pobytowym", kwestia moderacji tego itd.


Co widzisz w moim opisie bezsensownego? Możesz dokładniej? Możesz mi też pokazać, gdzie napisałem "polecam bo są i prowadzą różne kursy z pakietem pobytowym" ?
Nie polecałem żadnej bazy, a jedynie UCZCIWIE pokazałem nasze szkolenie a szczególnie naszego Instruktora. Chyba zgodnie z tematem "Instruktorzy warci polecenia"
Michał Iwicki - 24-06-2011, 15:15
Temat postu:
Power997 napisał/a:
- czy potrafisz zawisnąć w toni na danej głębokości z maksymalną zmianą w granicach 1m?
- czy potrafisz utrzymać poziomą sylwetkę pod woda tzw. trym?
- czy potrafisz podczas wynurzania zawisnąć na dowolnej głębokości?
- czy potrafisz bez problemu zdjąć i założyć maskę pod wodą?
- jakim stylem nauczyłem się pływać, wymień:
- czy potrafię wykonać "helikopter"
- czy potrafisz pływać do tyłu
- czy potrafisz holować poszkodowanego w wodzie
- czy potrafisz prowadzić resuscytację

Czy uwazasz ze kazdy to musi umiec? Moze sa osoby nie zainteresowane takim szkoleniem. Moze chca sabie spokojnie rekreacyjnie ponurkowac bez poziomego trymu i helikopterow. Spokojnie nie kazdy chce byc "prawie jak T1" Wink Laughing
Fox. - 24-06-2011, 16:15
Temat postu:
Iwiki ma racje.
Wszak czlowiek nauczal ich podstaw nurkowania. i zrobil to fajnie bo nie odstraszyl jego i jego zony od nurkowania. a wrecz zachecil do dalszego rozwoju ich oboje w poznawaniu techniki nurkowania na nastepnych stopniach wtajemniczenia gdzie naucza sie zapewne helikopterow i innych gimnastyk. Very Happy

Napisales.

zajęciach oceniłbym swój kurs OWD jako mega fajny natomiast teraz stwierdziłbym że dałbym mu co najwyżej ocenę mierną.

Ja tez tak uwazam . a motywuje to tym ze w jakimkolwiek z punktow jakie napisales nie ma nic o sztuczkach w samoratownictwie na glebokosciach odpowiednich do zdobytych stopni.

Np... tyczacych sie dla twoich uprtawnien. Co zrobie gdy na 6 bar zawioda mi oba automaty. Idea Question Wiesz Question

pozdr Pauli. Very Happy ale w sumie wstawiles ciekawy post ktory nalezalo by rozwinac.
Power997 - 24-06-2011, 16:27
Temat postu:
Hejka


atego815: nie mogę wskazać nic bezsensownego w twoim opisie bo referowałem do:
kozarynk napisał/a:
Polecam Akademię Nurkowania DeepBlue i instruktora Piotra Matejka. Mają siedzibę w Hotelu Senator w Dźwirzynie, z którym zrobili nawet pakiet pobytowy zawierający indywidualne szkolenia OWD w systemie PADI. Można zrobić też DAN i EFR.
Kris
(zmylił ten tekst " tak jak ten powyżej") tak wiec peace, twój opis był akurat bardzo fajny i stad pomysł żeby przekonać innych do szerokiej wypowiedzi a równocześnie skłonić do opisania wszystkiego na czym nam zależy - by każda ocena była miarodajna

Iwiki: nie absolutnie nie myślę że każdy powinien umieć wszystko, to tylko propozycje do modyfikacji. Bardziej jestem za tym byśmy wspólnie opracowali liste pytan dotyczących umiejętności które według nas początkujący nurek powinien umieć. Te pytania to tylko jakąś tam marna propozycja Wink Na przykład ja bym dodał jeszcze:

12. Napisz swoimi słowami jak wyglądał kurs:
13. Czy instruktor miał czekoladę do dyspozycji kursantów na zajęciach. Napisz jaką.

tongue1 tongue1 tongue1
gre1 - 24-06-2011, 17:15
Temat postu:
Ja mogę polecić Zdzisława Antczaka,i choć nie wiedziałem po kursie co to trym,helikopter,pływanie do tyłu,jestem zadowolony z kursów u niego, po prostu on pokazywał ćwiczenie ja je wykonywałem i może dlatego mi się podobało bo to takie łatwe Razz
Power997 - 24-06-2011, 18:33
Temat postu:
gre1 napisał/a:
Ja mogę polecić Zdzisława Antczaka,i choć nie wiedziałem po kursie co to trym,helikopter,pływanie do tyłu,jestem zadowolony z kursów u niego, po prostu on pokazywał ćwiczenie ja je wykonywałem i może dlatego mi się podobało bo to takie łatwe Razz


Mr. Green
atego815 - 24-06-2011, 21:01
Temat postu:
Very Happy Już wszystko jasne. Faktycznie to "powyżej" tak odebrałem. Very Happy
Jak świat światem ludziska sobie przekazywali- tam źle, tam dobrze. Ten zły, ten dobry...I zawsze tak będzie. Trzeba tylko znaleźć sposób jak nie dopuścić do nieuczciwych ocen. I tych pozytywnych i negatywnych...(konkurencja) Ja w razie jakichś podejrzeń dam się nawet zlustrować Very Happy Przedstawię zdjęcia z kursu, bilety, korespondencję, wszystko co trzeba Very Happy
gre1 - 24-06-2011, 21:40
Temat postu:
atego815 napisał/a:
Very Happy Już wszystko jasne. Faktycznie to "powyżej" tak odebrałem. Very Happy

No właśnie Exclamation Exclamation Exclamation można to odebrać w dwojaki sposób ale tak całkiem poważnie to naprawdę jestem zadowolony z tego instruktora.
Fox. - 25-06-2011, 10:32
Temat postu:
Przebywanie w srodowisku pod Very Happy wodnym niesie za soba wszelkie zagrozenie wraz z szybkim wbrew pozorom utopieniem sie. Mysle bo nie wiem jak te kursy sie odbywaja.podejzewam ze dzisiaj jest to jak widze organizowane w war.przyjacielskich kolezenskich Embarassed milych Embarassed .
Nurkowanie jest jednak czyms extremalnym wyobrazmy sobie niczego sobie bogata pania szukajaca ( wrazen ) wiem bo widzialem widzialem ta pania wraz z jej partnerem ( niestety juz martwych) .
Ukonczyla kurs podstawowy organizacje nie wymienie ale sie kazdy domysla kto robi mile szybkie kursy w Hiszpani . dzieki czemu skonczyla w Fiordzie. Tak sie koncza przyjacielskie niby kursy.

Bedac na wypoczynku w Dahab( jestem samotnikiem i nurkuje tez sam) przygladalem sie przez kilka dni pewnemu szkoleniu .... Cos takiego widzialem tylko w moich dawnych latach kiedy uprawialem jako chlopak ten sport wyczynowo badz w pozniejszych latach podczas zdobywania uprawnien komercyjnych.
Instruktor ten byl perfekcyjnym narzedziem do nauki nurkowania.
Czlowiek z zasadami .... Nie nadajesz sie, Nie potrafisz,nie masz respektu przed woda.oraz przed soba samym , to nie zdasz egzaminu. nie ma tutaj zgubnych przyjazni.

Instruktor ten nazywa sie Marcin Chochorowski. Goraco polecam tego czlowieka.
TomM - 25-06-2011, 21:13
Temat postu:
Fox. napisał/a:
Cos takiego widzialem tylko w moich dawnych latach


Od razu wiedziałem, że chodzi o Chochora. Mój mistrz sprzed lat...
Nie patrz k... na ryby.... Smile
Czujesz się nurkiem z ambicjami? Weź kurs u Chochora. On jest nurkiem. Prawdziwym... Potraktuj go jako mistrza i ewaluatora Wink Zawsze powie ci prawdę.
Fox. - 18-07-2011, 23:38
Temat postu:
Witam .
Wlasnie powrocilem z pracy. Otworzylem strone forum i nastepna tragedia.Smiertelny wypadek czlowieka pasjonujacego sie swoim hobby.i to na 3 m glebokosci.
Nie bede wywolywal emocji piszac o glebokosciach czasach oraz ilosciach zejsc pod wode jakich w swoim zyciu zainkasowalem nie wkleje zdjec czy filmow.. . Nie jestem swiety 2 krotnie lezalem w szpitalach w zwiazku z tym zajeciem ... czesto wychodzilem z sytuacji krytycznych.Slawek w poscie napisal kiedys( to poradz cos by to nurkowanie bylo bezpieczniejsze) Co doradzic? Szkolenie i to od podstaw ... nalezy zrozumoec czym jest nurkowanie .cala jego filozofia to przede wszystkim psychologia.
Co pomoglo mi wyjsc z wielu sytuacji podbramkowych ? Zapewne zostane po wyslaniu tego postu potepiony przez szerokie grono ...a Martin namaluje mi obrazek...
Pomoglo mi APNOE jako mlody chlopak zafascynowany bylem ta forma technik nurkowania.
i uwazam na podstawie swoich doswiadczen gdyby nie Apnoe . z powodzeniem moge w calowitej swiadomosci stwierdzic ze by mnie teraz nie bylo.
Uwazam ze jakikolwiek nurek obojetnie stopnia podstawowego czy zaawansowany nurek techniczny powinien dla swojego dobra porozmawiac i nauczyc sie czegos od Agaty.
Ta dziewczyna ma to cos w sobie.
Goraco polecam warsztaty u Agaty Bogusz.topic/pl.rec.nurkowanie/6EIHjTxzCGg
Fox. - 18-07-2011, 23:41
Temat postu:
http://bluego.pl/category/trips/

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz