Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Pomysły na nurkową ścieżkę rozwoju

Bartek Cyperling - 08-04-2009, 18:54
Temat postu: Pomysły na nurkową ścieżkę rozwoju
W temacie dot. crossów z / do GUE Przemo poruszył następującą kwestię:

Cytat:
Dużo cenniejsze wydaje mi się zdanie kolegów, którzy poznają ten system jako drugi, a może i trzeci. Co to jest to wspomniane przez ElBacio "zupełnie inaczej" ?
Czy warte jest wydania większej kasy i zaczynania wszystkiego od początku (brak crossów), uczenia się w zasadzie tego samego w inny sposób?

Mnie nie bawią porównania religijne i estetyka "star wars", chciałbym w końcu usłyszeć od kogoś rzetelne porównanie konkretnych technik i standardów, usłyszeć czy po fundach lepiej zrobić T1, a może AEan i normoxic. Która droga pozwoli więcej się nauczyć?
Jeżeli np. Elbacio, Popeks, Trembowel, Adam Frajtak, TomM i inni doświadczeni koledzy powiedzą, "gdybym zaczynał od początku wybrał bym .... zrobiłbym tak .... ponieważ to i to, będą to informacje warte przemyślenia.


Poniżej posty będące odpowiedzią. Mirka



przemo, wybieralbym instruktora, a nie firme. malo tego, nawet w gue ktore jest "male" masz instruktorow o tak roznych doswiadczeniach, niektorzy z nich maja kariere w jednej lub kilku organizacjach tech. ze nawet tu mozna sie wiele nauczyc - tylko zmieniajac instruktora.
najgorsza rzecz - pozostac wiernym swojemu guru az do smierci Smile
oczywiscie zasada stosuje sie do wszystkich federacji i szkolacych.
ja wybralbym gue i kursy u roznych instruktorow - ale moja opinia jest spaczona (:
Adam Frajtak - 08-04-2009, 21:11
Temat postu:
Gdybym miał zaczynać od początku wybrałbym bez wdawania się w zawiłości wymaganych stopni pośrednich bo te zrobiłbym gdziekolwiek taką ścieżkę -
Scuba Diver NAUI
Adv Scuba NAUI albo jakieś sensowne P2 u Włodka Kołacza Mr. Green
Adv Nitrox IANTD
Fundamentals Tech GUE
Helitrox NAUI
Narcosis Management level I do V PSAI
T1 GUE
TMX Diver TDI
T2 GUE
Anonymous - 08-04-2009, 21:15
Temat postu:
Adam Frajtak napisał/a:
Gdybym miał zaczynać od początku wybrałbym ścieżkę -
Scuba Diver NAUI

No to rozwiń trochę scratch
Adam Frajtak - 08-04-2009, 21:17
Temat postu:
jacekplacek napisał/a:
Adam Frajtak napisał/a:
Gdybym miał zaczynać od początku wybrałbym ścieżkę -
Scuba Diver NAUI

No to rozwiń trochę scratch

to takie owude Mr. Green tylko inaczej się nazywa
Anonymous - 08-04-2009, 21:24
Temat postu:
Cały wątek. Ten scuba przypadkiem mi się wcytował Evil or Very Mad
Adam Frajtak - 08-04-2009, 21:36
Temat postu:
jacekplacek napisał/a:
Cały wątek. Ten scuba przypadkiem mi się wcytował Evil or Very Mad

Jacek masz świadomość że gdybym rozwinął to powstałby pewnie jakiś tasiemiec w efekcie końcowym okazałoby się że wszystkie rozpatrywane warianty są do bani a jedyna właściwa droga to .. no właśnie nie zostałoby to pewnie ustalone Smile

Ale ogólnie mówiąc to wybrałbym taką ścieżkę dlatego że są w niej kursy bardzo bogate programowo albo unikalne wśród dostępnych programów albo dlatego że jakaś organizacja jest pionierem w zakresie TMX lub też są tam programy tak spójne w ujęciu z całościowym podejścia do nurkowania że nie chciałbym się pozbawić przyjemności udziału w nich i traktowałbym je jako podsumowanie etapów.
Nie przywiązywałbym się ani do konkretnych instruktorów ani do organizacji wybrałbym to co najlepsze rozpatrując każdy kurs pod kątem jego programu. Natomiast trochę inaczej podszedłbym do kursów specjalizacji tu bezwzględnie kierowałbym się instruktorem nie patrząc na organizację ani nawet nie wdawałbym się w zawiłości programowe.
Anonymous - 08-04-2009, 22:01
Temat postu:
Adam Frajtak napisał/a:
Jacek masz świadomość że gdybym rozwinął to powstałby pewnie jakiś tasiemiec

A czemu nie? Very Happy Poza tym, lubię maile od Mirki, że znowu mi coś tam wycięła...

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz