Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Wiek a nurkowanie

kulas - 09-06-2009, 15:52
Temat postu: Wiek a nurkowanie
Na jednym z cave forum znalazlem ciekawy temat wiek a nurkowanie.
Do kiedy jest bezpiecznie nurkowac, w jakim wieku macie zamiar przestac nurkowac itd.
Co wy o tym myslicie.


PadreKris - 09-06-2009, 16:39
Temat postu:
Ja zacząłem mając 48 lat i myślę trochę ponurkować! Very Happy
kulas - 09-06-2009, 17:24
Temat postu:
Ja zaczalem jak mialem 34 lata. I niemam zamiaru zrezygnowac do kiedy bede na silach wejsc z butla do wody. Nurkowalem kiedys z gosciem sporo po 60 siadce przy ktorym niejeden 20 latek pod woda by wysiadl Smile
tomaszg - 09-06-2009, 17:36
Temat postu:
a od strony formalnej są limity wiekowe w poszczególnych federacjach?
kulas - 09-06-2009, 17:44
Temat postu:
tomaszg napisał/a:
a od strony formalnej są limity wiekowe w poszczególnych federacjach?


Z tego co wiem to nie ale moge sie mylic . Znam kilu czynnych instuktorow po 60 tce.
Adam Frajtak - 09-06-2009, 19:22
Temat postu:
Fizycznie pewnie powyżej 50 roku należało by pomyśleć o emeryturze
Mentalnie dopiero wtedy osiąga się nurkową pełnoletność Mr. Green
Marek Łącki - 09-06-2009, 20:01
Temat postu:
Fizycznie pewnie powyżej 50 roku należało by pomyśleć o emeryturze
Zobaczymy co powiesz jak osiągniesz ten wiek.
Pozdrawiam
Marek Very Happy
Adam Frajtak - 09-06-2009, 20:31
Temat postu:
Marek Łącki napisał/a:

Zobaczymy co powiesz jak osiągniesz ten wiek.
Pozdrawiam
Marek Very Happy

Że właśnie zostałem pełnoletnim nurem, pełnowartościowym rozsądnym partnerem Mr. Green
Tak poważnie to uważam że lekarz o tym decyduje na podstawie badań. Wersji nie poddawania się okresowym badaniom w przypadku nurka nie biorę pod uwagę.
Beeker - 09-06-2009, 23:14
Temat postu:
ja zacząłem za późno ... bo mając aż 34 lata ...

a ile mam zamiar nurkować?

Odpowiem anegdotą:

Pan Nurek zapisał w pamiętniku: "Dziś postanowiłem, że będę żył 100 lat. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem ..."
Mr. Green
PadreKris - 10-06-2009, 07:15
Temat postu:
W zeszłym roku w Chorwacji kiedy robiłem kurs, na turystyce był ojciec z synem .
Syn miał 53 lata a ojciec hmm 8) . Nurkowali też na Francesce która leży pomiędzy 40 a 50 m więc ze względu na wiek ojca uważam to za osiągnięcie bounce
Monika - 10-06-2009, 12:23
Temat postu:
Skojarzyła mi się z tematem ciekawostka Smile Pewnie wielu z Was zna podwodny film Leni Reifenstahl - od czasu do czasu jest wznawiany na TV kanałach przyrodniczych.
Za to chyba niezbyt powszechnie znany jest fakt, iż fotografka i reżyserka urodziła się w 1902 roku zatem w czasie realizacji filmu była po siedemdziesiątce Smile

Za wikipedią:

Cytat:
W późnych latach 70. Riefenstahl skłamała na temat swojego wieku, aby zdobyć uprawnienia płetwonurka i rozpocząć karierę w fotografii podwodnej. W swoje setne urodziny, 22 sierpnia 2002 wydała film zatytułowany Impressionen unter Wasser, przedstawiający życie w oceanach.


Więcej informacji: http://pl.wikipedia.org/wiki/Leni_Riefenstahl
pozdrawiam
Monika
WW - 10-06-2009, 12:36
Temat postu:
Zacząłem w wieku 16 lat, w lipcu skończę niestety ponad 53 i jakoś mi jeszcze nie dość.
Dodam, że kilku moich instruktorów nadal nurkuje. Very Happy
TomekR - 11-06-2009, 01:36
Temat postu:
Juz to kiedys pisalem: Stan Waterman 84-85 lat nurkuje 150 dni w roku.
Tomek - 11-06-2009, 11:46
Temat postu:
jeden z naszych kolegow klubowych nurkuje praktycznie co tydzien, ma na swoim koncie 70 wiosen Smile, jezdzi z nami na wraki, nurkuje pod lodem (w piance), jako lowca podwodny (ma stosowne uprawnienia) uwielbia plywanie na bezdechu. Jako kompan nurkowy jest fantastycznym partnurem i ogromnym autorytetem dla wszystkich, w tym najmlodzych kolegow (najmlodszy ma 17 lat) .
kulas - 11-06-2009, 16:06
Temat postu:
TomekR napisał/a:
Stan Waterman


Z takim nazwiskiem niema co sie dziwic. Wink
bubble - 11-06-2009, 22:07
Temat postu:
Nie zapomnijmy Jacques Cousteau, ktorego wlasnie dzisiaj sa urodziny.
tripoli - 12-06-2009, 22:32
Temat postu:
Ja jestem zawodowym nurkiem, obecnie jestem na kontrakcie w Libii i nieprędko myślę o emeryturze. Najgorsze jest to, że od niedawna muszę powtarzać badania co pół roku. Niedawno wracałem do Polski na ergospirometrię, wydolność, ekg itd.
hubert68 - 12-06-2009, 23:34
Temat postu:
Instruktor, u którego rok temu zrobiłem P2 w tym roku ma 50 lat... pracy jako instruktor nurkowania... Jego starszy brat ma lat 75, od wiosny do jesieni siedzi nad jenym z polskich jezior, jako ratownik i instruktor nurkowania. Dzień zaczyna (byłem w odwiedzinach i widziałem) od założenia sprzętu abc i przepłynięcia jeziora w te i z powrotem.
Pozdrawiam,
Hubert
kjar - 13-06-2009, 14:23
Temat postu:
Nie wiek sam w sobie, lecz stan zdrowia i ewentualnie kondycja fizyczna może być górnym ograniczeniem.

Ja zaczynałem po czterdziestce Smile
Anonymous - 14-06-2009, 00:10
Temat postu:
Ja, prawie dwa lata temu... Też po czterdziestce? scratch
WW - 15-06-2009, 08:15
Temat postu:
hubert68 napisał/a:
Instruktor, u którego rok temu zrobiłem P2 w tym roku ma 50 lat... pracy jako instruktor nurkowania... Jego starszy brat ma lat 75,


Nie dodałeś, że obaj bracia mają w głębokiej pogardzie wszelkie zasady deko (ale tylko w stosunku do siebie) Laughing
hubert68 - 15-06-2009, 18:00
Temat postu:
WW napisał/a:
hubert68 napisał/a:
Instruktor, u którego rok temu zrobiłem P2 w tym roku ma 50 lat... pracy jako instruktor nurkowania... Jego starszy brat ma lat 75,


Nie dodałeś, że obaj bracia mają w głębokiej pogardzie wszelkie zasady deko (ale tylko w stosunku do siebie) Laughing


Wobec kursantów też Sad ale nie było źle, wiem teraz, że można z "płetwy" dać kilka razy z 20 m na powierzchnię, w tym i bez automatu i z automatem ale partnerem w objęciać (oczywiście z pustym jacketem - wtedy jeszcze jacketem), zebrać op...ol za przestrzeganie prędkości wynurzania 10 m/min, powtórzyć wszystko drugi raz tylko sporo szybciej i ... przeżyć, i to bez dcs Smile . Natomiast odradzam powtarzanie profili niektórych nurkowań tych braci. Ja pewnie wylądowałbym po tym w Gdyni...
Ale w końcu młodszy z nich nurkował na Antarktydzie w piance. Więc może twardym trzeba być ... Shocked

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz