Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Uwaga na limit bagażu!

KrzyHo - 14-06-2009, 22:21
Temat postu: Uwaga na limit bagażu!
Cześć,
piszę ostrzeżenie, bo wczoraj zostaliśmy zaskoczeni wcześniej niespotykaną skrupulatnością egipskich wagowych.
Wszyscy się odprawiający byli dokładnie rozliczani z wagi całego bagażu łącznie z podręcznym. Za każdy kilogram kazali sobie płacić 10€ i nie było zmiłuj.
Na dzień dobry krzykneli 150€ od naszych walizeczek. Po przekwalifikowaniu dwóch toreb na bagaż nurkowy skończyło się na 40€.
To dla mnie nowe doświadczenie, bo ostatnim razem jak i wcześniej nikt nie zwracał najmniejszej uwagi na opasłe walizy.
Tak więc uważajcie i pakujcie się oszczędnie Very Happy

Pzdr
KrzyHo
Beeker - 15-06-2009, 00:05
Temat postu:
To import stejdży już nie będzie możliwy? Niedawno wagowy za 50LE puścił alu butle w głównym ważącym łącznie ca. 90kg na dwóch ...
Podręcznego nie wspomnę ...
Beeker - 15-06-2009, 00:06
Temat postu:
a poprzednim razem to wagi mieli po prostu wyłączone ...
tripoli - 26-06-2009, 10:51
Temat postu:
No właśnie moja córka mi mówiła, że w tym roku się czepiali. Ależ Ci Arabowie za wszystko sobie liczą, coś o tym wiem bo w Libii jestem. Ale podobno w zeszłym roku normalnie puszczali. Nie orientuję się dokładnie bo mi firma płaci za nadbagaż. Córka nic nie mogła utargować, bo oni w ogóle z kobietami nie chcą gadać.
Anka K. - 07-07-2009, 10:45
Temat postu:
Cześć
Czy ktoś z Was leciał ostatnio do Egiptu? Jaki jest tam obecnie limit bagażu?
W zeszłym roku w Hurgadzie nie miałam kłopotów z torbą nurkową 23kg + podręcznym ok.10. Ale moi znajomi na lotnisku w Marsa Alam mieli limit 5kg podręczny i 15kg główny i musieli płacić, nie było zmiłuj. Nie wiem czy to zależy od przewoźnika czy lotniska i widzimisię kontrolerów?
Konrad Dubiel - 07-07-2009, 14:11
Temat postu:
Anka K. napisał/a:
Czy ktoś z Was leciał ostatnio do Egiptu? Jaki jest tam obecnie limit bagażu?


Zależy od linii lotniczych, humoru wagowych i Twojej hojności Wink

Chyba też limit bagażu zależy od czarterującego bo widziałem w tym samym
samolocie różne limity w zależności od tego jakie biuro bilet wystawiło.
Evelina - 08-07-2009, 10:22
Temat postu:
Podobno wszedl nowy przepis nakazujacy obsludze lotniska po stronie Egpskiej kasowac dodatkowo za sprzet nurkowy niezaleznie od tego czy miescisz sie w wadze czy nie. Dlatego podczas mojowego powrotu z Safari za nasza grupa biegala cala obsluga lotnieska w HRG sprawdzajac co znajduje sie w bagazu podrecznym i skrzetnie go wazac. Kolega zdenerwowal wagowoego pokazujac do kontroli torbe "nurkową" i wyciagajac po koleji wszystkie czesci garderoby (wlacznie z bielizna uzywana przez tydzien na safari). nestety wszystkim, ktorych zlapali kazali zaplacic, ale dobrym rozwiazaniem jest placenie karta, wtedy kasuja mniej lub biora tyle ile zaproponujesz za "nadbagaz"
Evelina - 08-07-2009, 10:24
Temat postu:
... a limit bagazu jest 5 + 15 oficialny, z tym, ze nie dotyczy to nurków z powodu opisanego w poprzednim poscie
martin - 08-07-2009, 18:02
Temat postu:
Evelina napisał/a:
Podobno wszedl nowy przepis nakazujacy obsludze lotniska po stronie Egpskiej kasowac dodatkowo za sprzet nurkowy...


A swistak siedzi i zawija w sreberka.... O oplatach za bagaz decyduje tylko i wylacznie przewoznik. Obsluga naziemna nie ma nic do powiedzenia, nie ma roznic zwiazanych z miejscem z ktorego startujesz. Jak widac bezowi znalezli nastepne zrodlo dochodow Crying or Very sad .

Evelina napisał/a:
a limit bagazu jest 5 + 15 oficialny


Zalezy od lini. N.p. Airberlin dalej pozwala aktualnie na 20 + 6, komplet sprzetu nurkowego (dodatkowe 30kg ) kosztuje u nich 25€. Przed wylotem najlepiej skontaktowac sie z przewoznikiem i ustalic detale. I najlepiej wydrukowac sobie malym druczkiem pierwsze 10 stron "Krzyzakow" i w wypadku gdy tubylcy zadaja dodatkowych oplat machac im tym przed nosem, krzyczec ze juz zaplaciles, wyzywac od zlodzieji i zadac audiencji u szefa lotniska.
napoleon - 11-07-2009, 21:55
Temat postu:
Aurele - litewskie linie lotnicze , lecialem w czerwcu generalnie mieli 20 +5 ewentualnie doplata 20 euro za bagaz nurkowy do 30 klio , ale nikt sie tego nie trzymal - rozmawialem z Piotrkiem z Nowej Amy i twierdzil ze lata tymi liniami od roku i nigdy nie było problemów

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz