Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - co robicie z kasą podczas nurkowania??

worph - 15-09-2009, 00:05
Temat postu: co robicie z kasą podczas nurkowania??
Witam.

Przyjeżdżamy do Egiptowa, planowane nurki do 30m. Śpimy w najtańszym hotelu bez skrytki hotelowej. Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami mokrych skafandrów. Co robicie? Do stracenia kasa, paszport, bilet, dokumenty, klucz do pokoju itd. itp.
sytiop - 15-09-2009, 02:06
Temat postu:
Często cenne rzeczy zostawialiśmy w pokoju, zamknięte np. w skrzynce peli z kłódkami. Kasę można też zostawić na plaży, ukrytą w ubraniach, w rożnych patentowych skrytkach podróżniczych, lub w czymś przypiętym na trwałe do ubrań, np. kłódką, tak, żeby ewentualna kradzież była ewidentna (kłódka urwana, skrytka rozwalona). Zwykle na miejsce nurkowe ktoś nas zawozi, często ktoś z obsługi czeka na nurkującą grupę (np. kierowcy), rzeczy są wtedy pod ich opieką. Można próbować zostawiać cenne rzeczy w bazie, która organizuje nurkowania. Także w knajpkach gdy są w miejscu nurkowań, wydaje się, że rzeczy są bezpieczne. Generalnie nie zdarzyło mi się by ktokolwiek dotknął czegoś mojego, a pieniądze jak najbardziej zostawały. Wydaje się, że turyści są chronieni przez osoby związane z ich obsługą, zwłaszcza w tych miejscach gdzie turystyka jest podstawą życia, a personel łatwy do zidentyfikowania (bazy, hotele, popularne miejsca nurkowe).
Adam Frajtak - 15-09-2009, 09:02
Temat postu:
ja mam kilka produktów pakcsafe sprawdzają się w tego typu sytuacjach
busi - 15-09-2009, 09:18
Temat postu:
Ja swoje cenne rzeczy (paszporty, pieniądze, karty) zostawiałem w sejfie w Colonie.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz