Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Opłata za bagaż przy wylocie z Egiptu

Tomek - 09-09-2009, 12:31
Temat postu:
czesc,

pytanie do osob ktore wlasnie wrocily z HG. ?Jak wyglada temat nadbagazu ? znow jakies kontrole ? jaka jest doplata ? bede wdzieczny za info - w piatek wylatuje.

dzieki !
busi - 09-09-2009, 16:51
Temat postu:
Jak leciałem z Polski to nadbagaż nikogo nie interesował. W drodze powrotnej w HRG z każdym razem strasznie czepiali się dodatkowych kilogramów, ważyli nawet podręczny i wyliczali mocno faszystowskie stawki.
Jak pan na lotnisku zobaczył na wadze moją 40 kilogramową nadwyżkę to uśmiech miał jak banan, ale jak powiedziałem że dajwing lagidż for tu person to już był smutny, ale 40 euro zainkasował Rolling Eyes
Normalnie nadbagaż liczą w zależności od linii ok 5 E/kg

Rozmawiałem też z nurem z Polski, który umieścił 20 dolców w paszporcie w celu nawiązania nici porozumienia, ale stawka była za niska i personel lotniskowy poczuł sie tym mocno dotknięty Laughing

Ogólnie robią sceny i są co raz bardziej bezczelni.
Tomek - 09-09-2009, 20:45
Temat postu:
dzieki za info, widac "bezowi" tez maja chyba spowolnienie gospodarcze wiec dywersyfikuja swoje zrodla dochodow Smile
ElBacio - 09-09-2009, 21:42
Temat postu:
busi napisał/a:
Ogólnie robią sceny i są co raz bardziej bezczelni.


"Bezczelność" pracowników lotniska to chyba nie jest najlepsze określenie, gdy to _my_ nurkowie staramy się regularnie i świadomie rżnąć linie lotnicze na nadbagażu.

Tomek napisał/a:
Jak wyglada temat nadbagazu ?


Dużo zależy, którymi liniami lotniczymi się wybierasz. Z mojego skromnego (heh) doświadczenia wynika, iż najlepiej:
a) uiścić z góry, przy wykupywaniu wycieczki za nadbagaż i wtedy mieć w nosie kombinacje,
albo
b) korzystać z linii lotniczych, które nie mają swojego przedstawicielstwa na lotnisku w Polce ani na lotnisku docelowym (np. Hurghada) - wtedy korpucja jest banalna, bo nie ma bezpośredniego nadzoru nad osobą korumpowaną.

El Bacio
busi - 09-09-2009, 22:44
Temat postu:
ElBacio śmiem wysunąć mocno uzasadnione przypuszczenie że kwoty płacone przez turystów za nadbagaż w całości trafiają do kieszeni personelu lotniskowego ( np. Polsce opłatę za nadbagaż uiszcza się w kasie, a w EG u pana wagowo-biletowego, oczywiście bez szansy na jakikolwiek rachunek), a bezczelność polega na tym że kiedyś beżowy "dostawał" kilka dolców i byo OK, a teraz jako bakszysz żąda pełnej kwoty za legalny przewóz. Przez tego typu niegodne zachowanie umiera cała idea korupcji pirat
Tomek - 09-09-2009, 23:12
Temat postu:
Panowie, luzik nie pierwszy raz lece, bylem w kwietniu w HG i byl spokoj, ale ostatnio troche czytalem i znajomi wracali i tez sie nasluchalem. Kilka lat temu pobilismy rekord, rekordzista mial 120 kg i nikt sie nie czepial Smile

dzieki za info (biezace).
haw - 09-09-2009, 23:21
Temat postu:
Tomek napisał/a:
rekordzista mial 120 kg
Shocked z wlasna sprezarka do egiptowa?!?
Mr. Green
Tomek - 09-09-2009, 23:23
Temat postu:
nie Smile ale troche zelastwa bylo Smile
Tomek - 20-09-2009, 03:02
Temat postu:
czesc,
dla zainteresowanych: wlasnie wrocilismy z HG, temat nadbagazu w drodze powrotnej zalatwilo 80 funtow EG (do tzw. "lapy" bezowego) - mialem limit 15kg, waga wykazala 24 kg plus na plecach - w podrecznym - 15 kg Smile.
"Bezowi" wazyli bagaz glowny i podreczny razem, widzac co sie dzieje jak za starych czasow PRL'u wsadzilem do paszportu 50 funtow, "bezowi" zaczeli marudzic ze za malo i "dyskretnie" pokazali mi ze "potrzeba" jeszcze 5 usd. Nie dyskutowalem ze wzgledu na te 15 kg na plecach w podrecznym. Rozstalismy sie z usmiechami w poczuciu spelnienia obywatelskiego obowiazku.
Marcin Sójka - 21-09-2009, 08:33
Temat postu:
A my skorzystalismy z uslug pana kladacego bagaz na tasme. Za niewielka (wrecz symboliczna) oplata zostalismy zwolnieni z oplaty za nadbagaz Mr. Green
alien
Marek Łącki - 01-10-2009, 17:52
Temat postu:
Dzisiaj wróciłem z Hurghady. Linie Egipskie AMC limit bagażu 20+5 w rzeczywistości w obje srtony bez limitu,zero problemu z wagą.
Dziękuję Dorocie,Bartkowi i Alicji za super nury . Skuterowanie jest piękne.
Pozdrawiam
Marek Very Happy
Polluks - 02-10-2009, 16:43
Temat postu:
Byliśmy tydzień w Dahab. Korzystaliśmy także a egipskich linii AMC. Przy wylocie zgłosiliśmy dla naszej całej grupy (30 osób) dwa dodatkowe bagaże ze sprzętem nurkowym. Jedna waliza ważyła 44 kg. Nie było żadnych problemów i zero dopłaty.
W drodze do kraju, wysłaliśmy na pierwszy ogień naszą sympatyczną koleżankę, która urabiała Pana przy wadze, ślicznie i ponętnie się uśmiechając. Waliza znowu przeszła bez dopłaty. Jednak nie wszystkim się udało i byli tacy którzy dopłacali, najwyraźniej nie mieli na wyposażeniu sympatycznej blondynki...

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz