Forum Dive Trek Group

Sprzedam - Różne blachy aluminiowe (singiel, twin, sidemount)

TomS - 08-10-2009, 00:46
Temat postu: Różne blachy aluminiowe (singiel, twin, sidemount)
Chcę w najbliższym czasie zlecić wycinanie w duralu 3mm więc macie rzadką okazję ( Smile ) zamówić coś z moich najnowszych projektów:


Po pierwsze dwie kluczowe płytki do uprzęży "sidemount" typu "Razor" stosowanej przez Steve'a Bogaerts'a.

Górna płytka ma szczeliny pozwalające zapleść taśmę jak w klamrze pasa balastowego.
Dolna płytka ma szczeliny pozwalające taśmom biodrowym na poprowadzenie nieco ku dołowi już na wyjściu - dzięki temu taśma lepiej się układa przy nisko umieszczonej klamrze.

Tak wygląda projekt:




________________________________________________________________________
________________________________________________________________________




Po drugie specjalna płyta tylko do singla, rev.6.1.S
co więcej tylko do worka z wbudowanym adapterem
a już najkonkretniej to do DTD/DirZone z serii CUB i RING oraz DUX z serii EVERES i PRECIS.

Płyta jest bardzo lekka (~500g).

Szczeliny dolne zmodyfikowałem względem poprzednich projektów i teraz taśmy biodrowe wychodzą lekko ku dołowi aby idealnie leżeć przy nisko kończącym się pasie krocznym (mocne "V" utworzone w okolicy klamry znacząco poprawia komfort i stabilność).

Szczeliny do pasów butlowych i otworki do śrubek są wyraźnie niżej "niż zwykle" dzięki czemu:
- mniej wali w potylicę
- worek jest lepiej pozycjonowany względem butli - nie zmienia się trym w miarę ubytku gazu (z butli a zarazem z worka)

Jest tylko jedno zagięcie centralne - ciekawie wygląda a zarazem lepiej współpracuje z wbudowanym adapterem niż "klasyczna rynna" - lepsza stabilność i butla jest bliżej pleców.

Podcięcia przy szczelinie pasa krocznego zapobiegają uwieraniu w biodra przy nisko pozycjonowanej płycie lub przy małych pleckach (-> ważne szczególnie dla Pań Smile )

Rozmiarowo płyta jest raczej S/M czyli dla osób niższych i drobniejszych (np. dla Pań Smile ), idealna w okolicy 170 cm wzrostu ale i większy facet powinien się z nią dobrze poczuć Smile






________________________________________________________________________
________________________________________________________________________




Po trzecie płyta do twina rev.6.1.T
bazująca na takim samym rozmiarze i układzie szczelin jak singlowa,
tyle że ma otwory do szpilek zamiast szczelin dla taśm
(2 komplety do regulacji wysokości a dolne podłużne aby "obcy" twin miał szansę "się dopasować",
oraz otwory do "gumek argonówkowych".
No i boki są na tyle szerokie aby butle ładnie się opierały przed krawędziami.
Sprawdzone z 2 x 12L (171mm i mniejsze), powinno działać z 2 x S080 ale już 2 x 18L (205mm) mogą się dziwnie układać...







________________________________________________________________________
________________________________________________________________________


Obie płyty jak widać już istnieją i zostały przetestowane pod kątem sensowności zastosowanych zmian.

Płytki do SM są tylko w wersji cyfrowej ale makiety pozwalają spodziewać się bardzo zadowalającego efektu. Z resztą co tu może nie wypalić..?


Trudno mi pisać o cenach i terminie (ale minimum miesiąc) gdyż sporo zależy od ilości chętnych.

Zapraszam ze zgłoszeniami na PW, na bieżąco będę informował tą drogą o postępach.

Natomiast pytania techniczne oczywiście w wątku.
Teddy - 08-10-2009, 07:59
Temat postu:
Wchodzę w komplet blaszek do Razora
Tomek Tatar - 08-10-2009, 08:49
Temat postu:
Płytki do Razora też będą takie fajne niebieskie? A cenę można poznać choć z dokładnością do setek?

Serdecznie pozdrawiam.
TomS - 08-10-2009, 09:56
Temat postu:
Kolory:
Zawsze srebrna i czarna anoda.
Czasami, zależnie od tego co "mój" galwanizer robi może być niebieski, czerwony, złoty. Czasem czas oczekiwania n a"kolor" jest absurdalnie długi.

Cena kompletu płytek do SM powinna wynieść ~150 zł w wersji oszlifowanej i poanodowanej
przy ważnym założeniu sporej ilości zdeklarowanych zamawiających (niezależnie od produktu).
Jeśli chętnych będzie mało - cena może bezsensownie wzrosnąć osiągając próg nieakceptowalny nawet dla mnie.

Płyta (singiel / twin), jeśli nic się nie zmieni a zarazem ilość chętnych będzie wystarczająca, powinna utrzymać się na poprzednim poziomie ~380 zł oczywiście także w wersji oszlifowanej i poanodowanej.
PrzybylakMarcin - 08-10-2009, 10:33
Temat postu:
Blaszki biere napewno a nad płytą się zastanawiam.
PadreKris - 08-10-2009, 12:35
Temat postu:
Twoją twinową mam kręci mnie singlowa bounce
Forest Gump - 08-10-2009, 23:14
Temat postu:
A czy jest mozliwosc nabycia plytek do sidemount w stanie surowym tzn po wycieciu a przed szlifowaniem i anodowaniem?
TomS - 09-10-2009, 00:00
Temat postu:
Jasne. Nawet będzie taniej Smile


_________________________________________________________________
_________________________________________________________________


Dzięki rysunkom Martina odblokował mi się mózg i oto nowsza, lepsza, poprawiona płytka górna:





wodzu - 09-10-2009, 02:28
Temat postu:
TomS napisał/a:
płyta do twina rev.6.1.T
bazująca na takim samym rozmiarze i układzie szczelin jak singlowa,
tyle że ma otwory do szpilek zamiast szczelin dla taśm

1. A czy możnaby zamówić taką płytę z otworami do szpilek i ze szczelinami na taśmy?

Możnaby wtedy używać takiej płyty do twinsetów i do pojedynczych butli z workami z wszytym adapterem.

2. Czemu na dole płyty jest po 4 szczeliny na taśmy? Zazwyczaj są po dwie.
PrzybylakMarcin - 09-10-2009, 08:08
Temat postu:
TomS napisał/a:
Dzięki rysunkom Martina odblokował mi się mózg i oto nowsza, lepsza, poprawiona płytka górna:

Zastanawia mnie do czego służą śrubki u Steava. Czy aby nie po to żeby przykręcić pasy naramienne?

TomS - 09-10-2009, 11:53
Temat postu:
wodzu napisał/a:
A czy możnaby zamówić taką płytę z otworami do szpilek i ze szczelinami na taśmy?
Oczywiście można Smile

wodzu napisał/a:
Czemu na dole płyty jest po 4 szczeliny na taśmy?
1 w celu eliminacji stoperów
2 nierównoległe szczeliny bez swoich bliźniaczych-równoległych sąsiadów źle wpływały na stan taśmy

PrzybylakMarcin napisał/a:
Zastanawia mnie do czego służą śrubki u Steava. Czy aby nie po to żeby przykręcić pasy naramienne?
Studiując filmy doszedłem do wniosku, że ma dwie blaszki i między nimi taśmę jak kanapkę [edit] choć dopatrzyłem się dwóch wersji tego elementu na Jego stronie.
PrzybylakMarcin - 09-10-2009, 12:19
Temat postu:
TomS napisał/a:
Studiując filmy doszedłem do wniosku, że ma dwie blaszki i między nimi taśmę jak kanapkę,

Raczej nie. W opisie elementów uprzęży jest "1 Delta Shoulder Plate (DSP) ", czyli 1 sztuka.

Moim zdaniem jest tak.
Taśma przechodzi przez szczelinę DSP, zostaje zgięta na płasko (zawinięta) w kierunku drugiej szczeliny którą wychodzi. Śrubka przykręca taśmę na "zawinięciu", aby się nie przesuwała. W tym miejscu nic nie regulujemy, a ma się nie przesuwać samoistnie. Długość pasów naramiennych reguluje się w "closure point" czyli na płytce dolnej "Mini Back Plate (MBP)"

Steve Bogaerts napisał/a:
The Razor Harness is simplicity and elegance personified with only 2 continuous pieces of webbing and 1 closure point.

Czyli są dwa kawałki taśmy:
- pierwszy kawałek tworzący pasy naramienne które przechodzą w pasy biodrowe
- drugi kawałek tworzący pas na kręgosłupie przechodzący w pas kroczny
martin - 09-10-2009, 12:24
Temat postu:
PrzybylakMarcin napisał/a:
W opisie elementów uprzęży jest "1 Delta Shoulder Plate (DSP) ", czyli 1 sztuka.


W cenniku McDonalda tez jest 1 BigMac. A dostajesz bulke, salate, karminadla, sosy...

Mi sie wydaje ze plytka jest dwuczesciowa (jest dosc gruba i mam zludzenie ze widac linie na fotce). Z drugiej strony pas ma szerokosc ca. 1mm - powinno go byc widac, jesli jest to kanapka.

PrzybylakMarcin napisał/a:
Czyli są dwa kawałki taśmy:


Dokladnie.
TomS - 09-10-2009, 14:00
Temat postu:
Oczywiście Marcin, Martin. Wiem jak idą taśmy Wink
Pierwotnie także myślałem, że jest tak, jak Marcin napisał - załamanie i śrubka.
Ale na niektórych fotkach są dwie śrubki - stawiałem na pręt "U" i dwie nakrętki od góry.
Stąd m,ój pierwszy projekt ale z 4ma otworkami do trytytek, (na krzyż).
PrzybylakMarcin - 09-10-2009, 14:07
Temat postu:
TomS napisał/a:
z 4ma otworkami do trytytek

No proszę Cię Tomku. Trytytka Twój wróg!
TomS - 09-10-2009, 14:31
Temat postu:
Cytat:
Trytytka Twój wróg!
Dlatego szybciutko powstał nowy, lepszy projekt Smile


Uwaga:
Około wtorku-środy chcę zamknąć listę zgłoszeń i przesłać zamówienie do wycinalni.
Chętnych, szczególnie na duże płyty, proszę o szybką decyzję.

TomS - 10-10-2009, 01:51
Temat postu:
Uwaga SideMount'owcy:


Idea
Spłodziłem jeszcze jedną płytkę jako uzupełnienie systemu.
Oto ona:



Funkcje i zalety:

1. Leży nisko na pośladkach

2A. Boczne "D-ringi" (po lekkim podgięciu) pozwolą na montaż butli na modłę Armadillo
2B. Jednocześnie można (nie podnosząc butli) podnieść płytkę lędźwiową wyżej - pas biodrowy zaczynający się na krzyżu i biegnący po górnej linii bioder stabilizuje znacznie lepiej niż umieszczony nisko na biodrach; także szelki zakończone wyżej mniej się zsuwają z ramion.

3. 3 GÓRNE-centralne szczeliny pozwalają zapleść / zakończyć taśmę wzdłużkręgosłupową tak jak w klamrze pasa balastowego

4A. 3 DOLNE-centralne szczeliny pozwalają zapleść / zakończyć taśmę kroczną. Dzięki temu taśma kroczna może być:
- zaszyta w pętelkę z przodu (unikamy uwierającego stopera)
- znacznie miększa niż pas wzdłużkręgosłupowy (który powinien być możliwie sztywny)
4B. jest 5 szczelin Wink - środkowa przepuszcza oba pasy

5. Otwory okrągłe (dolne) pozwalają na mocowanie kanistra podpośladkowo na dwa sposoby:
- na 2 doubleender'ach
- na 2 pętlach bungee jeśli kanister ma szlufkę przez którą przewleka się pas kroczny (stabilizujący bocznie)

6. W którąś taśmę można wpleść D-ring transportowy (a nawet 2)

7. Górne otwory okrągłe nie mają konkretnego zastosowania poza uniknięciem błędu przy szybkim montażu. Można w nich blokować supły pętli latarkowych albo podpiąć "butt-plate" do pasa biodrowego dodatkowo stabilizując przeciwprzechyłowo.

8. Rozmiary zewnętrzne : 200 x 70 mm




Idea Mogę także zrobić tylko łącznik do taśm, bez bocznych uszek i otworków, jak by Ktoś/a chciał/a Smile



Wymiary 75 x 56


___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________

Jest też projekt Martina, może Ktoś/a woli taki?

[Górna i dolna do "Brzytwy"]



_________________________________
_________________________________
_________________________________
Rozmiary (szerokość x wysokość):

góra TomS -- 110 x 103
góra Martin - 150 x 109
dół TomS --- 103 x 82
dół Martin ---- 140 x 68
PrzybylakMarcin - 10-10-2009, 08:06
Temat postu:
TomS napisał/a:
[Górna i dolna do "Brzytwy"]

Poproszę po polskiemu.
martin - 10-10-2009, 09:08
Temat postu:
PrzybylakMarcin napisał/a:
Poproszę po polskiemu.


Razor
Forest Gump - 10-10-2009, 12:01
Temat postu:
Zbyt wiele mozliwosci troche utrudnia wybor zwlaszcza ze doswiadczenia brak.
TomS - 10-10-2009, 13:42
Temat postu:
Forest Gump napisał/a:
Zbyt wiele mozliwosci troche utrudnia wybor


Ja także mam mało doświadczenia z SM dlatego popełniłem tą trzecią płytkę aby mieć więcej miejsc do przypinania butli. Jeśli okaże się zbędna zawsze można przyciąć do wersji "łącznik pasów", który osobiście uważam za niezbędny z powodu komfortu (różna sztywność pasów do tego celu jest konieczna moim zdaniem).

Płytki Martina zamieściłem bo są i poprosił.
Żaden problem dla mnie zamówić różne, byle przy jednym zamówieniu.
Mnie osobiście bardziej podobają sie moje, są mniejsze Smile
PrzybylakMarcin - 10-10-2009, 18:57
Temat postu:
martin napisał/a:

PrzybylakMarcin napisał/a:

Poproszę po polskiemu.

Razor

Przepraszam ale chyba mi się chwilowo mózg zagrzał.
Forest Gump - 10-10-2009, 19:12
Temat postu:
Pas zaczyna sie od gornej plytki, tworzy szelki, ktore przechodza przez dolna plytke i koncza sie pasem brzusznym. Tak jak w uprzezy DIR.

Drugi pas zaczyna sie od plytki gornej, przechodzi przez dolna i tworzy niewygodny, bo szeroki i sztywny pas kroczny. Chyba ze sie zastosuje waski i miekki pas lub dwa: jeden szeroki i jeden waski, ale wtedy mamy w sumie trzy pasy.

A czy jest mozliwosc poprowadzenia jednego pasa od dolnej plytki ktory bedzie tworzyl wszystko oprocz pasa krocznego?

Po co gornej plytce az 5szczelin w dolnej czesci? Nie wystarcza trzy?

Dlaczego ostatnia plytka i lacznik nie maja szczelin na pas biodrowy?
TomS - 10-10-2009, 19:39
Temat postu:
Forest Gump napisał/a:
czy jest mozliwosc poprowadzenia jednego pasa od dolnej plytki ktory bedzie tworzyl wszystko oprocz pasa krocznego?
Tak, ale:
- wzdłuż kręgosłupa musiał by biec podwójnie
- górna płytka bardzo by urosła
- bardziej mozolna regulacja
Czyli same wady.

Forest Gump napisał/a:
Po co gornej plytce az 5szczelin w dolnej czesci? Nie wystarcza trzy?
Trzy od dołu są na pas pionowy.
Dwie poziome długie-górne są do zawinięcia taśmy szelek.

Teraz widzę, że mogę połączyć dwie szczeliny w jedną i zmniejszyć wysokość.

Oto modyfikacja:






Forest Gump napisał/a:
Dlaczego ostatnia plytka i lacznik nie maja szczelin na pas biodrowy?
A jak chcesz go tam doprowadzić? Smile
To dodatkowa płytka, szelki zakręcają na biodra o jedną płytkę wyżej.
TomS - 10-10-2009, 19:49
Temat postu:
A żeby było jeszcze łatwiej wybrać:



Podwyższona powinna być stabilniejsza.
TomS - 10-10-2009, 23:03
Temat postu:
Dla pełnej jasności:

Fioletowa - sztywna taśma szelek przechodząca w pas biodrowy.
Granatowa - sztywna taśma wzdłużkręgosłupowa.
Niebieściutka - miękka taśma kroczna.

Górna płytka wysoko między łopatkami.
Środkowa płytka w okolicy krzyża-miednicy (łatwo regulowana).
Dolna płytka nisko na pośladkach (do sprawdzenia empirycznie).


Forest Gump - 10-10-2009, 23:53
Temat postu:
Teraz widze jak to dziala. Dzieki

Czy mozesz w przyblizeniu podac cene za surowy ( przed oszlifowaniem i anodowaniem ) zestaw w/w plytek?
TomS - 10-10-2009, 23:59
Temat postu:
Za kilka dni dopiero.
Forest Gump - 11-10-2009, 00:13
Temat postu:
Ok, wiec podejme decyzje za kilka dni.
Ricardo - 11-10-2009, 00:16
Temat postu:
TomS napisał/a:

2A. Boczne "D-ringi" (po lekkim podgięciu) pozwolą na montaż butli na modłę Armadillo


Te D-ringi z podgiętej blachy się nie sprawdzą. Miałem kiedyś takie zrobione przy okazji tworzenia płyty - też mam taką home made, szybko się ich pozbyłem. Koszmarnie się w to wpina karabinki. Lepiej założyć normalne D-ringi ze stoperami na taśmę przy płytce.
TomS - 11-10-2009, 01:02
Temat postu:
Ricardo napisał/a:
Lepiej założyć normalne D-ringi ze stoperami na taśmę przy płytce

Myślisz o taśmie biodrowej czy krótkiej, dodatkowej w poprzek pośladków?
Ricardo - 11-10-2009, 10:14
Temat postu:
TomS napisał/a:
Ricardo napisał/a:
Lepiej założyć normalne D-ringi ze stoperami na taśmę przy płytce

Myślisz o taśmie biodrowej czy krótkiej, dodatkowej w poprzek pośladków?

D-ringi oczywiście na taśmie biodrowej. Ta trzecia blaszka to już moim zdaniem niepotrzebna modyfikacja. Martina projekt fajny, ale jego blaszka robi się zdecydowanie za duża. Szczelina w blaszkach wystarczy że będzie miała 2 mm szerokości lub 4 gdy chcemy puścić przez niż taśmę dwa razy. U Martina jest zdecydowanie więcej, dodatkowo nie wiem po co podwójne szczeliny w górnej płytce do pasów naramiennych.
martin - 11-10-2009, 11:14
Temat postu:
Ricardo napisał/a:
Martina projekt fajny, ale jego blaszka robi się zdecydowanie za duża.


To je prototyp, a jak to mowia starzy gorale:"latwiej kijek pocieniasic, niz go potem pogrubasic". Co bedzie za duzo i niepotrzbene, to sie przytnie Wink
TomS - 11-10-2009, 13:21
Temat postu:
martin napisał/a:
niz go potem pogrubasic
szczeliny to łatwiej właśnie pogrubasić... Wink




Ricardo, a co myślisz o łączniku w celu zmiany sztywności taśm?
Czy taśma na plecach powinna być bardzo sztywna czy może nie ma to znaczenia i można po całości puścić miękką jak na pas kroczny przystało?
Ricardo - 11-10-2009, 15:53
Temat postu:
TomS napisał/a:
Ricardo, a co myślisz o łączniku w celu zmiany sztywności taśm?
Czy taśma na plecach powinna być bardzo sztywna czy może nie ma to znaczenia i można po całości puścić miękką jak na pas kroczny przystało?

Jak dla mnie jest to też zbyteczne, ja w płycie stosuję jeden rodzaj taśmy, w pasie krocznym taśma tak samo sztywna jak do uprzęży. Argument, że twarda może niszczyć skafander w kroku to jakieś legendy - z moim Ursuit HL nic się nie dzieje.
Forest Gump - 11-10-2009, 18:10
Temat postu:
Ricardo napisał/a:
Jak dla mnie jest to też zbyteczne, ja w płycie stosuję jeden rodzaj taśmy, w pasie krocznym taśma tak samo sztywna jak do uprzęży


Mozna tez zastosowac tasme na plecach z miekkiej i waskiej tasmy.

Ja sie z tym niezgadzam. Szeroka i miekka sprawialaby lekki dyskomfort, a szeroka i twarda raczej duzy.

Pytanie jest: Czy wieksza stabilizacja poprzez wyzej uniesiony pas biodrowy, zrekompensuje nam dodatkowa plytke?
sabala - 12-10-2009, 11:20
Temat postu:
Tutaj: http://divetrek.com.pl/forum/viewtopic.php?p=34256&highlight=#34256 jest pare zdjęć mojej konstrukcji,

tu prymitywny rysunek:


niebieski kolor to taśmy naramienne, (zapomniałem dorysować jeszcze jeden element ponad miejscem gdzie taśma się załamuje (góra płytki) ale na zdjęciu go widać)
czerwony to pionowa taśma łącząca i kończąca się d-ringiem
niebieski to uprząż biodrowa

a poniżej krótki film z testów.
Proszę się nie czepiać zbytnio stylu i techniki ale ciepriałem straszliwie z powodu uszkodzonej nogi, chodziło o sprawdzenie sprzętu.
Z przemyśleń wychodzi mi na to że kompensator pływalności (to niebieskie) trzeba dawać pod uprząż - łatwiej się wpina butle płynąc.

http://www.vimeo.com/6999448
TomS - 16-10-2009, 22:48
Temat postu:
Koleś z wycinalni mi nie odpisywał, bo go zwolnili.

Niefortunnie (dla mnie) wszystko się przeciąga...

Ale to znaczy, że lista zamówień wciąż jest otwarta, spóźnialscy mają szansę Smile

Jak będę miał info kiedy i za ile to dam znać.

Poniżej dla uproszczenia ponumerowane elementy do SideMount'u w ostatecznych kształtach:


TomS - 21-10-2009, 16:18
Temat postu:
Znam już ceny za płytki Smile
Oto one

Wersja surowa czyli prosto z wycinalni,
koniecznie do oszlifowania (wszystkie krawędzie ostre):

płyta twinowa wg opisu wyżej - 230
płyta singlowa wg opisu wyżej - 200
dwie zasadnicze płytki SM (SM-1 + SM-2) - 90
dodatkowa (pośladkiwa) płytka SM (SM-3) - 45

Wersja oszlifowana i poanodowana na srebrno lub czarno:

płyta twinowa wg opisu wyżej - 360
płyta singlowa wg opisu wyżej - 360
dwie zasadnicze płytki SM (SM-1 + SM-2) - 280
dodatkowa (pośladkiwa) płytka SM (SM-3) - 140


Ostateczny termin zgłaszania do mnie ostatecznych decyzji to....

22 października, 23:59

Jeśli już zamówiła/eś i nie potwierdzisz to zamawiam zgodnie z ostatnimi ustaleniami
ale jeśli czytasz ten wpis to napisz poproszę PW z potwierdzeniem, będę spokojniejszy.

Od razu zadecyduj kolor i sposób wykończenia.
Jeśli ma być obrobiona, to czy Ci się spieszy.

Surowe będą dostępne za około 10 dni ale wysyłka może się przeciągnąć do 15 listopada bo mam wyjazd.

Obrobione szacuję na okolice końca roku. Po uwzględnieniu tych, którym się nie spieszy robię w kolejności zgłoszeń.
Forest Gump - 21-10-2009, 23:55
Temat postu:
Hej.

Mysle o Twojej plycie singlowej. Mam juz dosc niewygodnego adaptera i chcialbym sie go pozbyc wraz z plyta stalowa.. Chetnie zamienilbym go na alu plyte ze szczelinami i dwa pasy mocujace.
Problem w tym ze moj Agir Blackbird nie ma ani adaptera ani wycietych szczelin na pasy. Pomyslalem ze moze moglbym go przerobic. Wyciac dziury na pasy nie trudno. Zastanawiam sie tylko nad adapterem. Z czego on sie sklada? Myslisz ze gdybym wszyl dwa gumowe weze, to takie rozwiazanie sprawdziloby sie?

Co do plytek do SM to wezme wszystkie trzy w stanie surowym.

Pozdrawiam
Marcin

UPS... to miala byc PW. Aaaa... niech bedzie juz tu.
Tomek Płociński - 22-10-2009, 09:12
Temat postu:
Ja też poproszę zestaw 3 płytek do sidemount w stanie surowym.
TomS - 22-10-2009, 12:53
Temat postu:
Forest Gump napisał/a:
Zastanawiam sie tylko nad adapterem. Z czego on sie sklada? Myslisz ze gdybym wszyl dwa gumowe weze, to takie rozwiazanie sprawdziloby sie?
Adapter to właśnie wszyte dwa pręty gumopodobne. Jeśli masz takie możliwości to po sprawie. Nie muszą być długie, coś około 35-40 cm o ile pamiętam. Byle równo i równolegle. Średnicę tych prętów szacuję na około 12 mm ale nie mam worka w okolicy aby potwierdzić.

Cięcie szczelin to żaden kłopot, byle jakoś obrobić aby się nie siepał materiał (polecam klej butabrenopodobny a nie zapalniczkę!).
Forest Gump - 22-10-2009, 13:30
Temat postu:
Ok. Mam nadzieje ze sie uda.
Biore plyte w stanie surowym.
TomS - 22-10-2009, 14:20
Temat postu:
Oki Smile
Cichy - 22-10-2009, 15:15
Temat postu:
Witam,
skoro lista jeszcze nie zamknięta pisałbym się na komplet blaszek do SM (1-3) w wersji nieobrobionej Smile
pozdr
TomS - 05-11-2009, 01:36
Temat postu:
No to wycięte, jeszcze ciepłe Wink

Dla tych, którzy będą pletli SM zamieszczam kilka fotek poglądowych jak to ma być.

Na zdjęciach płytki w stanie surowym i taśmy z demobilu.
Brak dodatkowych okuć (D-ringów itp...)
To tylko pogląd jak poprowadzić taśmy przez szczeliny.





Na górnym zdjęciu "podłoga jest nurkiem".
W takim ustawieniu płytki są izolowane od skafandra grubością taśm i jest mniejsza szansa na przecieranie skafandra.

Za to na dolnym zdjęciu widać, że przy tak ułożonym oplocie ("na lewą stronę") jest mniejsza szansa na zaczep.

Jednak bardziej uwiera Smile przynajmniej dopóki szczeliny nie są obrobione i taśma nie ułożona (odstaje)

___________________________________________________________
___________________________________________________________



Górna krawędź górnej płytki
powinna być umieszczona ~3-4 cm poniżej 7-go kręgu szyjnego (tego wystającego)
Wtedy szelki najlepiej leżą na ramionach a zarazem niesymetryczne obciążenie D-ringów szelkowych
powoduje relatywnie małe przesuwanie się uprzęży w poprzek karku.

___________________________________________________________
___________________________________________________________



Środkowy otworek jest na wszelki wypadek. Gdyby płytka samoistnie się obsuwała (mało prawdopodobne)
to tędy prowadzimy śrubeczkę z nakrętką (poprzez pionową taśmę).

___________________________________________________________
___________________________________________________________



Po oszlifowaniu ale przed anodowaniem
boczne uszka należy oczywiście podgiąć do góry aby odstawały od pośladków.

Poniżej ogonki taśm są na zewnątrz ale chyba powinny być pod spodem aby zminimalizować zaczepy.
Tylko, że wtedy może mocniej dociskać płytkę do pośladków.
Trzeba popróbować.

___________________________________________________________
___________________________________________________________
Anonymous - 06-11-2009, 20:38
Temat postu:
TomS napisał/a:
No to wycięte, jeszcze ciepłe

I takie też do mnie dotarły: gorące jak świeże bułeczki Very Happy Dzięki TomS sunny
TomS - 06-11-2009, 23:12
Temat postu:
Proszę najupszejmiej Smile

Jak już będzie nas wielu - sajdmonterów - to wrócę do rozmowy z Wojtkiem o specjalnym kąciku dla nas, tu na forum. Kącik będzie gdzieś z boczku, a nawet z obu Wink
Anonymous - 07-11-2009, 08:54
Temat postu:
TomS napisał/a:
Jak już będzie nas wielu - sajdmonterów - to wrócę do rozmowy z Wojtkiem o specjalnym kąciku dla nas, tu na forum. Kącik będzie gdzieś z boczku, a nawet z obu

To może jakieś spotkanko z wymianą doświadczeń itp? Właśnie dostałem drugą S80 i jadę poćwiczyć z takim ciężarem. Bez worka, się chyba nie obędzie. Od poniedziałku składam razora, to będą dwie sajdmontowe Smile
sabala - 07-11-2009, 09:54
Temat postu:
jacekplacek napisał/a:
To może jakieś spotkanko z wymianą doświadczeń itp?

Grupa Nurków Jaskiniowych działająca przy PZA (http://gnj.org.pl/) organizuje warsztaty nurkowania jaskiniowego co roku. Tylko że tam potrzeba być jeszcze "suchym jaskiniowcem", ale może jest możliwość jakiejś współpracy?
Tomek Tatar - 09-11-2009, 12:32
Temat postu:
TomS napisał/a:
Brak dodatkowych okuć (D-ringów itp...)

A co do okuć - ile ich zaplanować? Na pasie biodrowych po 2 D-ringi z każdej strony - wyżej i niżej, żeby butle przepinać zależnie od ich pływalności. Na pasach naramiennych wg instrukcji do Armadillo są po 2, ale na zdjęciach Razora Bogaertsa jest po jednym - jak Wy sugerujecie? Na pasie krocznym stosuje się te same co w uprzęży DIR-owej? Jeszcze o czymś zapomniałem?

Dlaczego właściwie w sidemount butle zaczepia się tylko jednym dolnym karabinkiem, a zawory tylko gumą? Czy przypięcie górnym karabinkiem nie byłoby pewniejsze? Jakoś nie mam zaufania do tej gumy, zwłaszcza przy złożeniu butli do przodu. Nie wysmyknie się to z gumy?

Serdecznie pozdrawiam.
Anonymous - 09-11-2009, 12:59
Temat postu:
Tomek Tatar napisał/a:
A co do okuć - ile ich zaplanować?

http://gosidemount.com/razor.asp z tym, że niskoprofilowe zamówiłem 4(i tak pewnie wszystkie dostanę "jak zwykle", ale się łudzę)
Tomek Tatar napisał/a:
Czy przypięcie górnym karabinkiem nie byłoby pewniejsze? Jakoś nie mam zaufania do tej gumy, zwłaszcza przy złożeniu butli do przodu. Nie wysmyknie się to z gumy?

Wczoraj próbowałem pierwszy raz z S80: układa się rewelacyjnie. Ale stalowe też nie miały tendencji do ucieczki: inne problemy owszem(np. zawijanie na plecy). Stalowe nawet nosiłem na tych gumach, ale są sporo lżejsze od S80 alu.
TomM - 09-11-2009, 14:22
Temat postu:
Tomek Tatar napisał/a:
Dlaczego właściwie w sidemount butle zaczepia się tylko jednym dolnym karabinkiem


Żeby sie to nie majtało. Stejdże się majtają, a tu chodzi o swobodę w wodzie, możliwośc pływania na boku, na plecach, przez zaciski. Dlatego to jest na gumach, z produ sama guma za zawór (nie wysmysknie się jak jest to wszystko dobrze poskładane), z tyłu karabinek, ale nie stejdżowy, tylko sajdmałntowy, mocowany na bardzo krótko do pasa na gumie. W ten sposób butle są na "sztywno"
Dolny karabinek nie zapina sie na biodro, tylko na pośladku (do butt-pada)
D-ringi sa na szelkach Armadillo podwójnie, jeden komplet jest do stejdży (podobnie jak D-ringi na pasie biodrowym), drugi do mocowania elementów samego Armadillo (inflator idący z dołu, gumy przywiązane do gum mocujących butle sajdmałntowe - takie "smycze")
Użycie sajdmountu nie uniemożliwia korzystania ze stejdży, te przypina sie standardowo.
Anonymous - 09-11-2009, 14:28
Temat postu:
Jak już skompletujemy wszystkie okucia, warto je na coś nanizać. W bydgoskim Passamon`ie można kupić pasy. Pas o twardości typowego balastowego(miększe od twinowej DTD czy Halcyon) szer 50mm nosi symbol:
- TP417-050-02-010 i kosztuje 1,70zł/mb
Miękka taśma na pas kroczny, szer 50mm ma sybol:
- TS501-050-02-310 i kosztuje 0,85zł/mb
Gumowany pas(cienki, grubsze będą) szer 50mm ma symbol:
- TG731-050-02-010 i kosztuje 0,68zł/mb
Namiary: marketing@pasamon.com.pl i tutaj. Wew. do sklepu: 42
Wysyłają też klientom indywidualnym: pani była zdziwiona, że wogóle pytam.
____________________________________________


A zaplotłem to tak:

Guma będzie poprawiona, tak, że luźny "ogon" pójdzie do pleców. Fotka bez pasa krocznego. Zastanawiam się nad takim wydłużeniem pasa w pasie Rolling Eyes , żeby umieszczać na nim ołów. Byłby trudno zrzucalny(i upierdliwy w razie zmiany butli, ocieplacza... itd.), ale wygodny w zakładaniu.
_________________________________

TomM napisał/a:
z tyłu karabinek, ale nie stejdżowy, tylko sajdmałntowy, mocowany na bardzo krótko do pasa na gumie

Mam normalny, tłokowy na krótkim sznurku. Możesz dać fotkę, jak masz zrobione?
Tomek Tatar - 10-11-2009, 13:49
Temat postu:
jacekplacek napisał/a:
Mam normalny, tłokowy na krótkim sznurku. Możesz dać fotkę, jak masz zrobione?

TomMowi chodzi pewnie o coś takiego:


Źródło:
http://www.advanceddivermagazine.com/armadillo.html

Serdecznie pozdrawiam.
TomM - 10-11-2009, 14:49
Temat postu:
Ja mam wersję B z powyższego rysunku, ale nie sznurek, tylko bungee na ciasno, karabinek standardowy stejdżowy 1 cal. W całej zabawie chodzi o to, aby móc obrócić się z brzucha na plecy na tempa 0-90-180-270-360 a butle nie zmienią położenia względem ciała (przynajmniej z zawartością gazu do 1/3 - 1/2). Tym samym butle alu S080 muszą być doważone (ten ciężar jest elementem balastu nurka, nie przewiduje się możliwości porzucenia butli sidemountowych, to jak balast na twinie). Wg mojego doświadczenia 1,5 kg na każda butlę S080 daje pożądany efekt stabilności trymowej (wtedy ma -3 pełna i 0 pusta, czyli w zakresie użytkowym zawsze ujemna), a balast na pasie z karabinkiem powstrzymuje spód butli przed unoszeniem się.
TomS - 16-11-2009, 20:21
Temat postu:
Tomku,
piszesz, że masz doważone butle (zawsze negatywne), że Armadillo - czyli "poręcze" są na wierzchu pośladków i że po przewrocie na plecy butle nie zmieniają położenia.

Nie zgadza mi się to nieco z prawami fizyki.
Przy pozycji brzuchem do góry denka butli powinny opaść o dobre kilka(naście) centymetrów.
O ile w pozycji standardowej są (załóżmy) równoległe do korpusu nurka to w pozycji odwróconej już nie powinny.

Czy mam rację?
Jeśli nie, to jaka siła utrzymuje butle negatywne powyżej punktu ich mocowania?


____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________

Mam jeszcze dwa komplety płytek SM-1 + SM-2
(brak SM-3)

Kto pierwszy ten lepszy Smile
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
TomM - 16-11-2009, 21:11
Temat postu:
TomS napisał/a:
Jeśli nie, to jaka siła utrzymuje butle negatywne powyżej punktu ich mocowania?


Guma. Nie mam niestety poglądowego wideo z SM, tylko parę zdjęć. Z Armadillo zrobilismy tego lata jakieś 50 godzin, to niewielkie doświadczenie pozwala jednak na ocenę stabilności. Nie mierzylismy poziomicą, możliwe że masz rację, jest to jednak nieodczuwalne ani przez nurka, ani przez środowisko. Butle sie nie majtają...
TomS - 20-11-2009, 01:31
Temat postu:
TomS napisał/a:
Mam jeszcze dwa komplety płytek SM-1 + SM-2 Kto pierwszy ten lepszy
No to pozamiatane. Wszystkie znalazły swoich sajdmonterów.
TomS - 04-01-2010, 14:32
Temat postu:
Z przyczyn losowych jedna płyta nie została odebrana.
Jest to wersja do singla (DTD, DUX, DirZone)
anodowana na niebiesko, lakierowana bezbarwnym
Wyposażona w uprząż (szelki i klamra DTD, reszta też porządna).
Całość do wzięcia za 580 zł.
Poniżej fotka (mebel wyceniam oddzielnie Wink )





Dla tych, którzy nie widzą lub mają jeszcze IE Wink
TomS - 20-03-2010, 00:41
Temat postu:
Uwaga uwaga Smile

Jeśli są chętni na jakieś płyty, blachy czy małe blaszki to poproszę o kontakt na PW.

Jest jeszcze krótka chwilka na personalizację projektów. Jeśli ktoś chce zmodyfikować coś pod swoim kątem to śmiało Smile
Projekty, jak zwykle, delikatnie ewoluowały, chętni dostaną rysunki swoich rzeczy na PW.


Tym razem wyłącznie do samodzielnego oszlifowania.

Materiał: duraluminium 3mm a dla wytrwałych w szlifowaniu może być też stal nierdzewna 3mm.

Ceny ostatniej serii powinny być zachowane, może nawet nieznacznie niższe (info w postach powyżej).

PS. to jest ostatnia seria, którą zamawiam na najbliższe wieeele miesięcy.




Dla najszybszych leniuchów mam jedną płytę do twina oszlifowaną i poanodowaną na czarno, jedną tak samo wykończoną do singla no i tę niebieską wraz z uprzężą z postu powyżej. Wszystkie trzy do wzięcia od ręki.

Tym, którzy kupią powyżej wymienione (te już gotowe) płyty singlowe pomogę uzyskać dobrą cenę na worki singlowe DTD do tych płyt.
TomS - 22-03-2010, 20:58
Temat postu:
Czarnej do singla już nie ma.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz