Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Czy przewodnik w Egipcie jest wymagany?

Konrad Dubiel - 25-11-2009, 12:38
Temat postu: Czy przewodnik w Egipcie jest wymagany?
Dawno w Egiptowie nie byłem a teraz dotarła do mnie pogłoska jakoby do nurkowania w Dahab niezbędny był przewodnik.
Co ciekawsze obowiązek ten miałby dotyczyć nurkowań technicznych?!?
Tak nie bardzo sobie wyobrażam żeby ktokolwiek z zewnątrz miał 'przewodzić' mojemu nurkowaniu.
Czy ktoś może potwierdzić istnienie obowiązku nurkowania z przewodnikiem?
Sebastian Mroczkowski - 25-11-2009, 13:10
Temat postu: Re: Czy przewodnik w Egipcie jest wymagany?
Konrad Dubiel napisał/a:
Dawno w Egiptowie nie byłem a teraz dotarła do mnie pogłoska jakoby do nurkowania w Dahab niezbędny był przewodnik.
Co ciekawsze obowiązek ten miałby dotyczyć nurkowań technicznych?!?
Tak nie bardzo sobie wyobrażam żeby ktokolwiek z zewnątrz miał 'przewodzić' mojemu nurkowaniu.
Czy ktoś może potwierdzić istnienie obowiązku nurkowania z przewodnikiem?


O ile wiem - i zwykle tak bywało w naszych wyprawach nie jest on wymagany o ile posiada się papiery na poziomie Technical Diver+.

Pozdrawiam,
Sebastian
Marcin Sójka - 25-11-2009, 13:45
Temat postu:
Lepiwj napisz kiedy się wybierasz? Very Happy

alien
Konrad Dubiel - 25-11-2009, 13:54
Temat postu:
Alien napisał/a:
Lepiwj napisz kiedy się wybierasz? Very Happy


Ja się niestety nie wybieram - mam już inne plany. Kumple lecą w styczniu.
Dorota - 29-11-2009, 13:07
Temat postu:
Neutral

Z tego co mi wiadomo, nurkowania są podzielona na guided dives oraz organised dives. Pomiędzy jednym a drugim różnica jest taka jak z przewodnikiem oraz nadzorowane, czyli bez przewodnika w wodzie, ale ktoś nad nurkowaniem na kontrolę (czyli przejrzany plan, zabezpieczone nurkowanie - np. w okolicy dostępny jest zestaw tlenowy itp).

Są to zasady określone przez CDWS. I określają one minimalne wymagania - każda baza może określić własne zasady o ile nie są sprzeczne z zasadami CDWS.

Jeżeli dowiem się czegoś więcej (bo za niedługo będę mieć bliższy kontakt z ludźmi z CDWS) to dam znać, jeżeli będą jakieś nowości.

cyclops
gorcio - 29-11-2009, 13:31
Temat postu:
Nie wiem, jak jest obecnie przy nurkowaniach z brzegu czy tech, ale 3 tygodnie temu na safari plywalismy sami. Instruktorzy obecni na lodzi prowadzili kursy PADI w systemie 1-na-1, sprawdzali tylko podziala na grupy, plan, zliczenie ludzi (pisemne) i ... wio ... do wody lub na zodiak. Przy powrocie na lodz - ponowne zliczenie oraz sprawdzenie parametrow.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz