Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Zimno...

Wojtek A. Filip - 19-12-2009, 23:00
Temat postu: Zimno...
Do Sparmann nie pojechaliśmy bo temperatura miała być jakaś ultra podbiegunowa -20?
Tymczasem w tej chwili nieco z boku Warszawy na termometrze mam -17 (odczuwalna na poziomie -21-22st) i dalej spada...

Pozdrawiam,
(szczególnie tych, którzy mają jeszcze zimniej 8) )

Wojtek
martin - 19-12-2009, 23:08
Temat postu:
Cytat:
Do Sparmann nie pojechaliśmy bo temperatura miała być jakaś ultra podbiegunowa -20?


A to czemu? W wodzie bylo by cieplej niz na ladzie Wink


Ps. W norymberdze bylo kolo -18°C i 15cm sniegu. Czyzby zima nadchodzila?
Michał Iwicki - 19-12-2009, 23:19
Temat postu:
Wojtek napisał/a:
Pozdrawiam,
(szczególnie tych, którzy mają jeszcze zimniej )

u mnie 30 stopni w cieniu więc pewnie mnie nie pozdrawiasz co Crying or Very sad ?
TomM - 20-12-2009, 00:09
Temat postu:
Gorzej, że mimo zapowiadanej odwilży jakoś pachnie mi końcem nurkowań open-water na jakiś czas. A jestem na etapie treningowym, więc wolałbym nie pod lodem...
Ale na pogode wpływu nie mamy...
bubble - 20-12-2009, 06:47
Temat postu:
U nas w Texasie rowniz zimno (bez zartow).
Temperatura wody w akwenie 10 C i ciagle spada.
Szatan - 20-12-2009, 07:46
Temat postu:
TomM napisał/a:
Gorzej, że mimo zapowiadanej odwilży jakoś pachnie mi końcem nurkowań open-water na jakiś czas. A jestem na etapie treningowym, więc wolałbym nie pod lodem...
Ale na pogode wpływu nie mamy...

Może morze . Wink
Wojtek A. Filip - 20-12-2009, 08:53
Temat postu:
iwiki napisał/a:
u mnie 30 stopni w cieniu więc pewnie mnie nie pozdrawiasz co Crying or Very sad

Zdecydowanie nie Wink .

Sparmann kusił mnie do ostatniej chwili, ale nie ćwiczyłem tego drewnianego domku Josta z jednym grzejnikiem w środku...
Zaatakujemy pewnie całkiem niedługo - ocieplenie nadchodzi (na termometrze już tylko -15 Smile .
Michał Iwicki - 20-12-2009, 09:48
Temat postu:
Wojtek napisał/a:
Zdecydowanie nie

salut

Wojtek napisał/a:
ale nie ćwiczyłem tego drewnianego domku Josta z jednym grzejnikiem w środku...

nie miałem okazji być tam kiedy jest -14 ale jak bylismy w okresie zimowym to Jost tak nam nagrzał że z Bogenem sie budziliśmy co chwila żeby się wody napić. Ogrzewanie jest solidne ale nie testowałem tego przy tak ekstremalnej temperaturze.
Adam Frajtak - 20-12-2009, 10:01
Temat postu:
Wojtek napisał/a:

Sparmann kusił mnie do ostatniej chwili, ale nie ćwiczyłem tego drewnianego domku Josta z jednym grzejnikiem w środku..

Bez obaw, ten grzejnik jest w stanie zrobić w środku saune
Bogen - 20-12-2009, 11:07
Temat postu:
Wojtek napisał/a:
ale nie ćwiczyłem tego drewnianego domku Josta z jednym grzejnikiem w środku...


Wojtku ręczę głową, że nie zmarzniesz. Paląc na max w domku robi się jak w piekle Twisted Evil
Wojtek A. Filip - 20-12-2009, 11:54
Temat postu:
No i wszystko jasne - dziękuję za informacje salut .
Zatem Sparmann przy najbliższej okazji.

...a jak tam u Was z temperaturą?
Podobno jakaś odwilż idzie...?
hubert68 - 20-12-2009, 12:00
Temat postu:
W Łodzi aktualnie -15 stopni. Z tego powodu zrezygnowaliśmy z Radkiem z zamarzania pod Gostyninem w ten weekend... Sad
TomekR - 20-12-2009, 14:42
Temat postu:
hubert68 napisał/a:
Z tego powodu zrezygnowaliśmy z Radkiem z zamarzania pod Gostyninem w ten weekend...

To po co, ja gonilem, jak szalony, na poczte, w srodku snieznego sztormu, zeby ci ten fifrak na czas....... Very Happy
A na serio to u mnie, w ciagu nocy, spadlo ze 20cm sniegu i wyglada, ze swieta beda biale.
pzdr
Tomek
hubert68 - 20-12-2009, 17:19
Temat postu:
TomekR napisał/a:
hubert68 napisał/a:
Z tego powodu zrezygnowaliśmy z Radkiem z zamarzania pod Gostyninem w ten weekend...

To po co, ja gonilem, jak szalony, na poczte, w srodku snieznego sztormu, zeby ci ten fifrak na czas....... Very Happy
A na serio to u mnie, w ciagu nocy, spadlo ze 20cm sniegu i wyglada, ze swieta beda biale.
pzdr
Tomek

Dzięki za gonitwę - pewnie Mikołaj mi fraka pod choinkę donieść nie zdąży, no chyba, że died moroz na Nowoj God Very Happy
Tomku jeszcze raz, tym razem publicznie dziękuję Ci za pomoc i życzę Wesołych Świąt.
TomekR - 20-12-2009, 17:24
Temat postu:
nie ma za co!
t
llopezor - 20-12-2009, 19:09
Temat postu:
Nie ma co czekać na grubszy lód Wink
Właśnie wróciłem z imprezy, na której uwolniliśmy karpia Laughing


Choinka oczywiście też była 8)


Lód prawie na całym jeziorze o grubości około 1-3 cm i wciąż puchnie, temp powietrza -15
Gorące pozdrowienia
waldekk - 20-12-2009, 19:34
Temat postu:
Szkoda tylko ze ten karpik niestety i tak zdechnie..
llopezor - 20-12-2009, 19:41
Temat postu:
może nie, może nie od razu
a nawet jeśli ... to jako wolny Crying or Very sad
pawelw - 20-12-2009, 21:33
Temat postu:
llopezor napisał/a:
a nawet jeśli ... to jako wolny Crying or Very sad


on tam coś wie o wolności , jego 1000 pokoleń kończyło na patelni ,a wy go po prostu sadystycznie z worka do jeziorka Smile
sytiop - 20-12-2009, 22:24
Temat postu:
Cytat:
Szkoda tylko ze ten karpik niestety i tak zdechnie..

No właśnie, czy na pewno?
Natura potrafi zaskoczyć. W pewnym słynnym akwenie nurkowym widziałem karpia, z rozmiaru sądząc, raczej nie wyewoluował z narybku. Wcześniej karpi nie było.
Więc życzmy tegorocznemu szczęścia.
waldekk - 20-12-2009, 23:24
Temat postu:
Karpie hodowlane o tej porze roku znajdują się w stanie drzemki. Nawet nie żerują. Te, które są odławiane do sprzedaży na święta, zostają sztucznie wybudzone. Ich ponowne wpuszczanie do wody, a tym bardziej do takich akwenów jak rzeka czy jezioro, nie ma najmniejszego sensu. Karpie hodowlane do życia w takich wodach absolutnie nie są przystosowane. Nie potrafią znaleźć pokarmu.,wiec szybko zdychaja.
O ile sie nie myle to wypuszczanie karpi jest nawet zakazane jakas tam ustawa.
Beeker - 20-12-2009, 23:59
Temat postu:
wracając do tematu ...

u nas w "Azji"

wczoraj równo -20
dzisiaj tylko -17 st. C rendeer
sytiop - 21-12-2009, 02:20
Temat postu:
Hmm, no to szkoda, patrząc na to co widziałem pod wodą, pomyślałem, że któryś dał radę Sad
murena - 21-12-2009, 09:30
Temat postu:
llopezor napisał/a:
Lód prawie na całym jeziorze o grubości około 1-3 cm

tzn. gdzie?
w ogóle zamarzło gdzieś jakieś jezioro?

w Krakowie dziś "tylko" - 7 C
wczoraj było -12 C..

na powierzchni wszystko zamarzało błyskawicznie. niestety najgorzej to palce u rąk (nawet teraz ciężko stukać w klawiaturę Sad )

ale woda (Zakrzówek) +6 C
i chyba nieprędko zamarznie, zwłaszcza że odwilż idzie..
llopezor - 21-12-2009, 12:37
Temat postu:
murena napisał/a:

tzn. gdzie?

Wielkopolska, Boszkowo, jezioro Dominickie.
Po nurkowaniu trzeba było szybko uciekać do ciepłego domku bo wszystko na nas zamarzało.
Wojtek A. Filip - 23-01-2010, 08:39
Temat postu:
Temperatura znowu w dół.
w tej chwili za oknem słońce z kilkoma chmurami i... -18st C i wiatr wiejący z prędkością 14-15km/h ze wschodu. Przy tej temperaturze daje to realne odczucie zimna na poziomie -27st rendeer .
Po południu ma być cieplej - coś koło -14.

Pozdrawiam,
Wojtek
leon - 23-01-2010, 11:35
Temat postu:
Przy okazji podsyłam linka do najlepszej prognozy pogody na świecie, sprawdzam od dwóch miesięcy i zgodność 95%.
POGODA
Przyszły weekend Piaseczno temp. -2, tak więc nurkowanie podlodowe wreszcie nie bedzie męczarnią (po wyjściu na powierzchnię)
Abramik - 23-01-2010, 15:13
Temat postu:
U nas 01-01-2010 zaliczony pozytywnie. Bylo cos kolo +3. woda +1 Smile
Nureczek na rozruszanie kosci Smile
Pozdro
MiroR - 23-01-2010, 15:19
Temat postu:
Na Helu dzisiaj warunki były perfekcyjne. Piekne słońce, wizura pod wodą ponad 10 metrów, temp. wody 1 do 2 stopni. Niestety temp. powietrza znacznie utrudniały sklarowanie sprzętu po nurkowaniu Smile 13 stopni poniżej 0 !
klon - 23-01-2010, 18:56
Temat postu:
murena napisał/a:
tzn. gdzie?
w ogóle zamarzło gdzieś jakieś jezioro?


Wielkopolska, Poznań, jez. Kierskie - w ubiegłą niedzielę lód ponad 10 cm i temp. -8

jutro... się zobaczy cheers
delfi - 23-01-2010, 21:57
Temat postu:
J.Białe k/Gostynina woj. Mazowieckie:
Zero chmurek, samo słońce.
Grubość lodu powyżej 15 cm.
Wizura: w lecie takiej nie widziałem, śmiało około 10 m (to tak na moje oko),
Temperatura wody: +1 st. C w przeręblu i w okolicy, kilka metrów niżej +2 st.C,
Temperatura powietrza: -15 st. C, po wyjściu z wody bez ogniska była by bieda...oj wielka bieda....

Pozdro Delfi.
Daniel Kowalski - 24-01-2010, 03:57
Temat postu:
Koparki wczoraj (dziś) lód 8-10 CM, wizurka zajefajna 10-15m !!!
hubert68 - 24-01-2010, 12:52
Temat postu:
Daniel jak z wejściem do wody? Przeręble przy drabinkach przy pomostach?

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz