Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Pomóżcie dobrać sprzęt

drozdu 99 - 15-01-2010, 21:13
Temat postu: Pomóżcie dobrać sprzęt
Cześć! Very Happy W tym roku jadę do Francji na lazurowe wybrzeże. Chciałbym tam trochę ponurkować. Chodzi mi o nurkowanie na wysokości 10 m. Pomóżcie wybrać mi sprzęt jak najtańszy żebym mógł ponurkować. Z góry dzięki :>
zbigniewb19 - 15-01-2010, 21:30
Temat postu:
Drozdu, na wysokości 10m to chcesz latac czy nurkowac?
drozdu 99 - 15-01-2010, 21:35
Temat postu:
wole poplywac a co?
Tomek Płociński - 15-01-2010, 21:43
Temat postu:
drozdu 99 napisał/a:
na wysokości 10 m

nurkuje się raczej na głębokości Smile

najtańszy będzie sprzęt wypożyczony albo freediving?
drozdu 99 - 15-01-2010, 21:53
Temat postu:
a gdzie mozna by bylo wyporzyczyc taki sprzet. chodzi o to ze ja nigdy nienurkowałem i na głębiny bałbym sie zejśc Smile
Tomek Płociński - 15-01-2010, 22:01
Temat postu:
drozdu 99 napisał/a:
a gdzie mozna by bylo wyporzyczyc taki sprzet. chodzi o to ze ja nigdy nienurkowałem i na głębiny bałbym sie zejśc Smile

W centrum nurkowym, zaraz po tym jak zrobisz kurs, no chyba, że preferujesz freediving wtedy ABC i Yalla salut
zbigniewb19 - 15-01-2010, 22:06
Temat postu:
drozdu 99 napisał/a:
...na głębiny bałbym sie zejśc Smile


No to już lepiej.Będzie z Ciebie nuras. Zapomnij na razie o sprzęcie.Zapisz się na kurs nurkowania.
drozdu 99 - 17-01-2010, 10:20
Temat postu:
ale taki kurs jest niemozliwy, gdyz najblizsze centrum jest 50 km od mojej miejscowości. a chcialełem na wakacjach z 5 razy sobie ponurkowac i koniec. ;(
tukot - 17-01-2010, 11:44
Temat postu:
Witam
W wybranym centrum powieniens znaleźć bez problemu ofertę tzw nurkowania INTRO. Instruktor przeciagnie Ciebie i grupke innych początkujących nurków po dnie i w ten sposób na pewno uda Ci sie coś z tego wynieść. Dziewczyna skorzystała z tej formy nurkowania w Turcji i była zadowolona. Myśle że to jest rozwiązania dla Ciebie, być może tymczasowe.
pzdr
Tomek Płociński - 17-01-2010, 13:26
Temat postu:
drozdu 99 napisał/a:
chodzi o to ze ja nigdy nienurkowałem i na głębiny bałbym sie zejśc Smile

Chodzi o to, że te 10m wcale nie oznacza, że ryzyko jest mniejsze. Może Ci się przytrafić kilka sytuacji, które mogą zagrozić Twojemu zdrowiu i życiu.
krzysiekh - 17-01-2010, 20:33
Temat postu:
Cytat:
Chodzi o to, że te 10m wcale nie oznacza, że ryzyko jest mniejsze. Może Ci się przytrafić kilka sytuacji, które mogą zagrozić Twojemu zdrowiu i życiu


Jeszcze nie zaczął swojej przygody z nurkowaniem, a Ty już go straszysz..., chyba lepiej byś zrobił przedstawiając mu plusy, króre mogą wymiknąć z tej fantastycznej pasji...
Tomek Płociński - 17-01-2010, 22:08
Temat postu:
krzysiekh napisał/a:
Jeszcze nie zaczął swojej przygody z nurkowaniem, a Ty już go straszysz..., chyba lepiej byś zrobił przedstawiając mu plusy, króre mogą wymiknąć z tej fantastycznej pasji...

Nurkowanie to dla wielu ludzi hobby, pasja, cel życia, ale zdecydowana większość z nich robi to z głową i oprócz zaspokajania potrzeby podziwiania podwodnych krajobrazów dba również o swoje bezpieczeństwo. Kolega drozdu 99, zdaje się podchodzić do tej zabawy zbyt lekkomyślnie dlatego jak najbardziej go zachęcam do nurkowania po ukończonym kursie. 50km to nie jest tak daleko.
Cerberiusz - 18-01-2010, 11:09
Temat postu:
Plotek napisał/a:
Kolega drozdu 99, zdaje się podchodzić do tej zabawy zbyt lekkomyślnie

A może tak pisze z niewiedzy? Wg mnie to bardziej tłumaczy jego posty.
Sebastian Mroczkowski - 18-01-2010, 11:37
Temat postu:
drozdu 99 napisał/a:
ale taki kurs jest niemozliwy, gdyz najblizsze centrum jest 50 km od mojej miejscowości. a chcialełem na wakacjach z 5 razy sobie ponurkowac i koniec. ;(


Drozdu, to nie jazda na rowerze, 10m to wystarczy żeby się zabić. Jak nie kurs to chociaż udaj się na pogadankę do jakiegoś instruktora żebyś miał świadomość co Ci grozi.

pozdrawiam,
Sebastian
Tomek Płociński - 18-01-2010, 20:01
Temat postu:
Cerberiusz napisał/a:
A może tak pisze z niewiedzy?

Oby tak było Smile Dlatego kurs tudzież rozmowa z instruktorem albo kolegą nurkiem powinna rozwiać jego wątpliwości, o tym że bariera tych 50km nie powinna stać na przeszkodzie do zrobienia kursu. Zresztą kurs można zrobić w Pl salut
szybki - 18-01-2010, 22:54
Temat postu:
50km Laughing Jak juz zrobisz kurs i zalapiesz bakcyla to na nuranie 100 200 czy 300km nie bedie problemu jechac ...no chyba ze nie masz samochodu Very Happy

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz