Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Bagaż podręczny do USA w 2010?

Wojtek A. Filip - 24-01-2010, 13:32
Temat postu: Bagaż podręczny do USA w 2010?
Hej.
Czy ktoś miał już okazję w tym roku podróżować z bagażem podręcznym w którym były aku do głównych latarek, ładowarki, automaty i inne tego typu graty?
Na początku grudnia nie miałem z tym większych problemów (przydaje się certyfikat PADI - innych celnicy nie rozpoznawali), ale potem się pozmieniało (podobno).

Linie lotnicze nie podają jakiś szczególnych nowości, ale w praktyce różnie czasem bywa.
Jak na razie rozmiar bagażu podręcznego nie uległ zmianie (suma wymiarów zewnętrznch nie może przekroczyć 115cm)

Ma ktoś jakieś najnowsze doświadczenia?


Pozdrawiam,
Wojtek
general - 15-02-2010, 00:50
Temat postu:
z tego co wiem to maja przestrzegać wagi bagażu podręcznego, osobiście nie miałem jeszcze w tym roku doświadczenia w tej sprawie. pierwszego marca będę wracał z usa do polski z takimi właśnie klamotami, zobaczymy jak to będzie...
dam znać jak mnie te coraz bardziej nie mile służby potraktowały.
pozd.
general.
Wojtek A. Filip - 15-02-2010, 17:25
Temat postu:
Hej.
No to super - będę czekał na info.

Powodzenia,
Wojtek
general - 03-03-2010, 11:18
Temat postu:
witaj,

już w polsce. prawdę mówiąc myślałem ze odprawy przez które tym razem przechodziłem będą bardziej "bolesne". przy wylocie ze stanow w ogolę nie czepiali się moich klamotów, wagi podręcznego tez nie sprawdzali. gorzej było we frankfurcie, tam wzięli mnie na bok na bardziej szczegółową kontrole, ale w końcu stwierdzili ze nie da się z tego złożyć bomby.
pozdrawiam i życzę udanej podroży.
general.
Wojtek A. Filip - 03-03-2010, 13:06
Temat postu:
No i wszystko jasne Smile.
Raz jeszcze dziękuję za informacje.


Pozdrawiam,
Wojtek
Piotr Dusza - 03-03-2010, 13:08
Temat postu:
Leciałem w styczniu do stanów i wracałem w lutym:
2 bagaże podręczne plecak + torba na kółkach
w podręcznym:
2 latarki z akumulatorami, automaty, latarki backupowe, ładowarki, kamera, obudowa i ...pędnik do skutera Wink
żadnych problemów

waga ogólna podręcznego to jakieś 30+ kg

aaa linie lotnicze: British Air
Adam Frajtak - 03-03-2010, 13:17
Temat postu:
Leciałem w listopadzie z Katowic do Frankfurtu z Frankfurtu do Charllote w USA Lufthansą
limit bagażu to 2x23 kg + podręczny nie ważony z Charllote do Orlando leciałem lokalnymi liniami nie było problemu z bagażem 2x 23 kg + podręczny
Przy wylocie miałem powyżej limitu 2x23 kg za sztukę ale nie było żadnych problemów ani dopłat Wracałem bezpośrednio z Orlando do Frankfurtu Lufthansą
Wojtek A. Filip - 03-03-2010, 13:44
Temat postu:
Adam potencjalny kłopot przewidywałem po ostatniej próbie zamachowca nieudacznika (na szczęście oczywiście).
W listopadzie nie mieliśmy żadnych kłopotów (przydał się za to certyfikat PADI: pan kontroler zapytał a jakim jestem nurkiem: no to przyszpanowałem że niby GUE, potem TDI, IANTD, CMAS, w końcu wyciągam plastik PADI - i poszło jak po maśle...)
ElBacio - 03-03-2010, 14:08
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
pan kontroler zapytał a jakim jestem nurkiem


Ja na odprawie bagażowej na Okęciu "zdobyłem" kursanta. Najpierw mi przeglądał bagaż podręczny, a zaraz potem się zapisał na OWD Smile

El Bacio
Adam Frajtak - 03-03-2010, 14:14
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Adam potencjalny kłopot przewidywałem po ostatniej próbie zamachowca nieudacznika (na szczęście oczywiście).

No to się wyrwałem Embarassed
Piotr Dusza - 04-03-2010, 17:32
Temat postu:
Różnica jest ale nie w limitach bagażu a w kontroli przed samym wejściem do samolotu lecącego do stanów i wylatującego ze stanów - oprócz standardowej kontroli/prześwietlenia podręcznego bagażu jest też kontrola przed wejściem na pokład - ponowne sprawdzenie bagażu łapkami i obmacywanko. Wydłuża to znacznie odprawę.
Wojtek A. Filip - 06-03-2010, 05:07
Temat postu:
Było tak jak napisał Duch.
W PL kontrola mocno niedokładna. W Anglii poproszono mnie o otwarcie bagażu podręcznego i po zaglądnięciu do środka kontroler stwierdził: "aaa sprzęt nurkowy...". Potem, przed wejściem na pokład do środka zaglądnął inny kontroler i na tym się skończyło. W US "prześwietlarka" bez otwierania.
W bagażu: automaty główne, automaty do butli bocznych, latarka główna i zapasowe, wszystkie ładowarki, laptop i jakaś inna drobnica.

Pozdrawiam z FL z... ujemną temperaturą Shocked
Wojtek
hubert68 - 06-03-2010, 15:07
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Pozdrawiam z FL z... ujemną temperaturą

W San Francisco 15 stopni i to Celsjusza, nie Farenhaita Very Happy
Nie zauważyłem by komukolwiek ważyli podręczny ale tym razem to miałem tylko laptop, aparat i ogromną tubę z posterem. Bagaż główny można mieć było tylko jeden. W Katowicach i Frankfurcie (przesiadka, leciałem Lufthansą) tylko kontrola bezpieczeństwa i to jak na lot do USA pobieżna. Za to w SF (pewnie przez tą tubę) celnik przejżał całą walizkę, sprawdzając nawet pastę do zębów Shocked

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz