Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Google Chrome ?

Wojtek A. Filip - 01-02-2010, 16:26
Temat postu: Google Chrome ?
Hej.
Używa ktoś tematycznej przeglądarki?
Opinie zasłyszane mam 2:
1. super
2. super, ale nie mogłem zrobić nic na stronie swojego banku...

Może się ktoś pokusić o porównanie z Fox'em?
...albo podzielić się własnymi uwagami?

Dziękuję,
Wojtek
Tomek Karski - 01-02-2010, 16:51
Temat postu:
Hej!
Używam na netbooku, bo szybsza i mniej miejsca pochłania na wszelkie paski narzedzi, wiecej zostaje na właściwą stronę co ważne na małym ekranie.
Dobrze działa z bankami:
- Pekao24
- mBank
- PKO BP
- Citibank
oraz z Forum Wink
Polecam, w razie czego można usunąć lub przestać używać.
Na służbowym z konieczności IE, prywatnie w zasadzie przesiadlem się z Firefoxa na Chrome'a, choć mam świadmość, że do kilku rzeczy może nie być (jeszcze) odpowiedni. Wtedy odpalam Firefoksa.
U dziecka na Pentium III 1 GHz wyraźnie szybciej działa od IE i Firefoksa.
Tomek Płociński - 01-02-2010, 17:06
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Może się ktoś pokusić o porównanie z Fox'em?
...albo podzielić się własnymi uwagami?


Czasami działa trochę szybciej, poza tym nie zauważyłem żadnych rewelacyjnych nowości. Otwórz np. temat o Możliwość zamieszczania filmów ...

Osobiście z przyzwyczajenia wolę Firefoxa. Nie chce mi się przestawiać na nowy program, bo w starym mam całą historię stron i haseł.

Poza tym firefox mam już sprawdzony a Chrome mnie czasami zaskakuje np. nie mogę ściągać filmów z vimeo bo po kliknięciu na link download video film mi się otwiera w Quicktime Sad
Adam Frajtak - 01-02-2010, 18:35
Temat postu:
Jeżeli już muszę używać windowsowego komputera to korzystam z Chrome, nie napotkałem problemów z usługami bankowymi ( Citi Handlowy)
Spiridion - 01-02-2010, 20:18
Temat postu:
Witajcie
Generalnie dla mnie jest super. Banki działają inne szyfrowane strony też.
Czasem zależy też od konfiguracji. No cóż na pewno zdania jak zawsze są podzielone bo każdy ma swoje preferencje. Na pewno jest szybsza od konkurencji.
Zależy też jakiej wersji używacie - i tu uwaga 26.01 wyszła najnowsza stabilna wersja 4.x a dokładnie kompilacja Google Chrome 4.0.249.78
Cytuję za chipem on-line :
Google wydał nową edycję przeglądarki Chrome. Czwarta wersja potrafi synchronizować zakładki oraz umożliwia instalację dodatków i wtyczek.
Google Chrome 4.0.249.78Google Chrome 4.x – prace wreszcie zostały ukończone. Przeglądarka jest już dostępna do pobrania w stabilnej wersji. Zmiany są dość poważne: mniejsza, ale bardzo użyteczna, to możliwość synchronizacji zakładek z kontem Google. Dzięki temu po zalogowaniu się na innym komputerze mamy od razu swoje ulubione witryny pod ręką. Druga, o wiele ciekawsza i bardziej istotna, to umożliwienie instalacji dodatków z katalogu Google Chrome Extensions. Długi okres beta-testów zaowocował już tysiącami użytecznych rozszerzeń, które instaluje się za pomocą jednego kliknięcia, bez potrzeby restartowania przeglądarki. Poprawiono również kod aplikacji, dzięki czemu działa ona jeszcze szybciej."

To tyle dla zainteresowanych.
Ja polecam.

Pozdrawiam Kolegów.
Spiridion-ek
Spiridion - 01-02-2010, 20:20
Temat postu:
Nie zwracajcie uwagi na ikonkę przeglądarki pod moimi postami. Nasze forum identyfikuje Chrome jako Firefoxa.
Ot tak dla zmyłki. A ja to piszę z Chrome. Hihi.
Robert Gruca - 01-02-2010, 20:26
Temat postu:
Forum interpretuje Chrone jako Mozille, bo dziala na tym samym silniku. IMHO Chrome jest calkiem niezly, nie zdarzylo mi sie jeszcze zeby z czyms nie dzialal. Zdecydowana zaleta w porownaniu z FF jest odpalanie kazdej zakladki jako osobny proces - przy problemach mozna ubic tylko jedna zakladke, a nie cala przegladarke.

Z drugiej strony jak dla mnie Chrome ma za malo dodatkow i pewnie na razie tak zostanie, bo mozliwosci tworzenia dodatkow sa dosc ograniczone w porownaniu z FF. Ja poki co nie zmieniam podstawowej przegladarki Smile A Chrome tak jak napisal juz TOMA52 uzywam na netbooku.
ElBacio - 01-02-2010, 21:36
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
...albo podzielić się własnymi uwagami?


Ja używam na Viście (używam niemal tylko Chrome - tylko do jednej strony używam IE - info poniżej).
Chrom czasem potrafi mi się zawiesić skutecznie (jeszcze nie rozpracowałem dokładnie kiedy się to wiesza - związane to jest chyba z jakimiś specjalnymi flashami lub filmami odgrywanymi przez QuickTime), ale po zwiśnięciu sama skutecznie się uruchamia ponownie w stanie jak sprzed zwisu, więc to nie boli w ogóle.

TOMA52 napisał/a:
Dobrze działa z bankami:
- Pekao24


No u mnie właśnie problem z Chromem, że nie chce mi działać z pekaobiznes24.pl Sad
Mbank działa, ale Pekao - nie.
Dostaję informację "Komponent podpisu elektronicznego nie zainstalowany. Zainstalować TAK/NIE" - no i nawet po 'TAK' nadal nie ma i ponownie okienko to samo.

El Bacio
pawelw - 01-02-2010, 22:57
Temat postu:
Chrom dziurawy jak ser szwajcarski i łatwo wyjąć loginy i hasełka do banków , choć mniej od safari Sad

ostatnio o dziwo IE8 jest najmniej dziurawy , niż Fire ...

1.IE8
2.Fire
3.Chrom
4.Safari
5.Opera
choć po głębszych testach Chrom spadł na 4 miejsce
pawelw - 01-02-2010, 22:58
Temat postu:
zródło : computerworld.com
Tomek Karski - 02-02-2010, 12:33
Temat postu:
ElBacio napisał/a:
ale Pekao - nie


U mnie też ostatnio pekao24 źle działa. Co się zaloguję, to mniej kasy na koncie.
Wojtek A. Filip - 02-02-2010, 12:40
Temat postu:
Dziękuję za informacje.
Zainstalowałem i działa całkiem zgrabnie.
Kłopot mam podobny jak z TomTomem - żeby dodać zakładkę przeszukałem najmroczniejsze zakątki opcji/właściwości i nic... a to trzeba gwiazdkę przy adresie nacisnąc Rolling Eyes - czyli musi być na maks prosto.
Całość zakładek można przenieść bezstratnie z FireFox'a.

Nasunęło mi się następne pytanie: czy przeglądarka ta ma jakiś dodatek w stylu Adblock Plus w FireFox (program blokujący reklamy) ?
Spiridion napisał/a:
Google Chrome 4.0.249.7

Czy to oficjalna wersja? Sprawdzając aktualizacje dostaję komunikat "masz najnowszą, najfajniejszą, najniepsującąsię wersję 3.0........ coś tam .

Pozdrawiam,
Wojtek
Robert Gruca - 02-02-2010, 12:49
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
czy przeglądarka ta ma jakiś dodatek w stylu Adblock Plus w FireFox

chrome w wersji 3 nie supportuje dodatkow. zainstaluj 4 i wtedy bedzie adblock i troche innych dodatkow Smile
Wojtek A. Filip - 02-02-2010, 14:09
Temat postu:
Dziękuję Robert - zainstalowane i działa salut podoba mi się 8).
Czyżby groził mi Mac Shocked ?


Pozdrawiam,
Wojtek
Adam Frajtak - 02-02-2010, 15:24
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:

Czyżby groził mi Mac Shocked ?
Pozdrawiam, Wojtek


Czemu od razu grozi? Wojtek od czasu kiedy Maki są na intelu w zasadzie nie ma ograniczeń w ich funkcjonalności "cywilnej"
Używałem Maca Power coś tam coś tam i bywało różnie w każdym razie był mega stabilny i niezawodny ale mało elastyczny.
Teraz użytkuje MacBooki Pro jeden firmowy i jeden prywatny oraz w domu używamy iMaca do ... wszystkiego. Gdybyś miał jakiś mega ważny powód do zainstalowania Windowsa to dzisiejsze Maki zupełnie bezkolizyjnie instalują Windowsa obok MacOS .. i co ważniejsze na Macu Windows działa też niezawodnie nie to co na PC Mr. Green
Ale żeby nie było tak słodko to Mac ma od groma plusów ujemnych i tak:
1- Ma absurdalnie drogi serwis
2- Serwis będzie kwestionował każde usunięcie oczywistej usterki pomimo ważnej gwarancji
3- Mak jest niezwykle delikatny zarówno na wstrząsy jak i ewentualne warunki klimatyczne ( przykład: po przewiezieniu Maka w bagażniku samochodu z mokrymi ubraniami plażowymi odmówił współpracy - wyjaśnienie serwisu uruchomiło się zabezpieczenie wilgociowe czujniki się zabarwiły - koszt 1000 zł + 22 VAT .. nie wiem co zostało wymienione .. ponoć klawisze razem z ich aluminiową obudową Rolling Eyes )
Podłączyłem laptoka w USA i siadła bateria przy pierwszym podłączeniu - wymiana baterii pomimo gwarancji 660 zł + 22 VAT
kolejna usterka to nie zamykająca się  klapka zabezpieczająca wejście karty modemowej + naprawa zatrzasku utrzymującego modem w gnieździe 489 zł + Vat pomimo gwarancji po powrocie z serwisu usterka pojawiła się kolejny raz po miesiącu tym razem naprawa za free. Z iMakiem koszty serwisu są jeszcze większe bo cały komputer mieści się w monitorze więc dochodzą koszty transportu ciężkiej przesyłki.
Robert Gruca - 02-02-2010, 15:54
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Czyżby groził mi Mac

Mac jest ladny, ale jak ktos jest przyzwyczajony do windowsa to niestety sie nie sprawdza.
Adam Frajtak - 02-02-2010, 16:06
Temat postu:
robertg napisał/a:
Wojtek Filip napisał/a:
Czyżby groził mi Mac

Mac jest ladny, ale jak ktos jest przyzwyczajony do windowsa to niestety sie nie sprawdza.


Excel, Word, Power Point MS jest dostępny
iWork Macowy soft biurowy działa jeszcze sprawniej i bardziej intuicyjnie i jest kompatybilny z MS Office.

Foto- Video Adobe całe hula więc pełny wypas

Rozrywka - Gry hulaja i co najważniejsze nie zacinają się jak na piecu Mr. Green

Ogólnie ktoś kto jest przyzwyczajony do Windowsa nie powinien mieć żadnych kłopotów po przesiadce a po krótkim okresie trudno go będzie zmusić do przejścia na Windowsa. Jeżeli już zmiana nastąpi na Windows 7 zainstalowanym na markowym sprzęcie to .... być może nie ma argumentów "za" przejściem na MacOs ale to się okaże za parę miesięcy.
Wojtek A. Filip - 02-02-2010, 16:16
Temat postu:
Adam Frajtak napisał/a:
Mak jest niezwykle delikatny

To miejsce ma dla mnie spore znaczenie: komputer jest dla mnie narzędziem - używam małego 12" HP w metalowej obudowie.
Kompa jak widziałeś wrzucam do plecaka i plecak wrzucam do samochodu. Niestety czasem w coś nim przywalę (delikatnie, ale jednak Embarassed ). Wyciągam go i pracuję przy mrozie -18 i w cieplarni +40, na basenie i samolocie i... działał do soboty (potem przeprowadziłem słynny już test "mokka" i komp nie wytrzymał, ale to inna sprawa)

Adam pytanie mam takie - jak widzisz Mac'a w terenie? Znam kilka osób obchodzących się z tym komputerem niewiele gorzej niż ja ze swoim i nie narzekają? Może być tak, że znowu masz pecha jak z uwatekiem Wink ? ... i każdy inny Mac nie przejmuje się okolicą i działa zawsze?
Ograniczeniem jest też dla mnie wielkość - nie jestem pewien, ale chyba nie ma modeli z matrycą ~12" ?
maciek_nurr - 02-02-2010, 16:57
Temat postu:
Hej Wojtku,

Może zainteresuj się Lenovo Thinkpad X200. Naprawdę fajnie zrobiona maszyna. Dobre parametry, min. napęd DVDRW w wersji laptopa z wyświetlaczem 12". Miałem w ręce i wygląda bardzo wporzo. Jak często jesteś w stanach to można go nabyć dużo taniej niż w Polsce.

Pozdrawiam!
Maciek
TomS - 02-02-2010, 17:22
Temat postu:
Raz a dobrze, DIRtop
DELL XFR











Twisted Evil Poniższy filmik "Tajemniczy Ktoś" mi whakował do posta.
Ale fajny więc zostaje.
Very Happy


zbigniewb19 - 03-02-2010, 00:24
Temat postu:
No okay, a ten filmik z YT to crush test, czy recykling?
Michael.S.Dell i jego produkty ... bez komentarza.
Adam Frajtak - 03-02-2010, 00:24
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Adam pytanie mam takie - jak widzisz Mac'a w terenie? Znam kilka osób obchodzących się z tym komputerem niewiele gorzej niż ja ze swoim i nie narzekają? Może być tak, że znowu masz pecha jak z uwatekiem Wink ? ... i każdy inny Mac nie przejmuje się okolicą i działa zawsze?

Z Uwatekiem wcale nie mam pecha ten komputer tak ma i taką charakterystykę podaje instrukcja, mój zachowuje się jak najbardziej prawidłowo czyli wytrzymuje 2-4 nurkowań po ok 60-90 minut w wodzie o temperaturze ok 5-9 stopni zanim wskaże konieczność zmiany baterii. Nie ma co bić piany tak jest i już ... i nie tylko w mim egzemplarzu . Ale to bez znaczenia da się z tym nurkować w ciepłych wodach więc póki co komp zostaje u Ewy ja zadowolę się sunnciakiem.
A co do Maka - może mam pecha ale w tym pechu też nie jestem osamotniony, Maki używam od paru ładnych lat, pierwszego przywiozłem z demobilu z Francji w zamierzchłych czasach, więc jakieś tam doświadczenie mam z tymi kompami i na podstawie tego doświadczenia twierdzę że serwis jest drogi szczególnie w PL a komputery te są delikatne a właściwie co raz delikatniejsze. Nie mniej nie wyobrażam sobie życia bez nich Mr. Green i w dalszym ciągu pozostanę im wierny.

Wojtek Filip napisał/a:

Ograniczeniem jest też dla mnie wielkość - nie jestem pewien, ale chyba nie ma modeli z matrycą ~12" ?

Maki są w pełnym zakresie wymiarowym

MacBookPro
Wersja kosztowo optymalna ale do codziennych zastoswań i ewentualnych nurkowych jak najbardziej wpożo

no i totalny wypas - Mac Air !
Wojtek jeżeli bliskie ci są rozwiązania całościowe to Mac jest w sam raz dla ciebie Very Happy Kupujesz kompa otwierasz pudełko włączasz i już na dodatek wszystko działa nic się nie wiesza i co najważniejsze nie startuje co raz dłużej po każdym kolejnym uruchomieniu jak windoza Smile
Ale jeżeli masz czas i lubisz podłubać przy kompach to propozycja pecetowa pewnie jest rozsądniejsza. Szczególnie propozycja Tomka tego XFR wydaje się spełniać wszelkie oczekiwania nurkowe Smile Ale z tego co widzę to nie jest oferowany w Polsce
Kuba Jacewicz - 03-02-2010, 09:40
Temat postu:
Adam Frajtak napisał/a:
Wojtek jeżeli bliskie ci są rozwiązania całościowe to Mac jest w sam raz dla ciebie Very Happy Kupujesz kompa otwierasz pudełko włączasz i już na dodatek wszystko działa


Czyli teoretycznie tak: Smile



Niestety, praktyka wygląda bardziej tak: Wink



blackeye blackeye blackeye
Wojtek A. Filip - 03-02-2010, 09:41
Temat postu:
Tomek, Adam - dziękuję Smile.

Dell wygląda obiecująco... ale nie dodałem do opisu kompa, na który się być może przesiądę, że powinien być lekki. Tutaj Dell mimo niewątpliwych zasad wymagałby bezpośredniego pomacania.
Jabłko Adama jest niezłe - jakoś ciągle trudno mi wyobrazić sobie, że to tak bardzo wrażliwy sprzęt. Możliwe, że decyzja związana będzie z tym jak zachowa się Win7.


Wracając do głównego tematu: Google Chrome ma ciekawy dodatek dla osób mających kłopoty z angielskimi (i innojęzykowymi) stronami www. Aby usprawnić sobie automatyczne tłumaczenia, można pobrać rozszerzenie pt. "Google Translate" i przez jedno kliknięcie tłumaczyć co tam lubimy (oczywiście pomijamy dokładność tłumaczenia, którą można prześledzić włączając sobie angielską wersję naszego forum rendeer .

PS.
Jak na razie przelewy z Lukasa, mBanku i ING chodzą, a po zainstalowaniu blokera reklam to już całkiem fajnie Smile.
PrzybylakMarcin - 03-02-2010, 11:08
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Google Chrome ma ciekawy dodatek dla osób mających kłopoty z angielskimi

Bez względu na to jaką mamy przeglądarkę i z jakiego języka chcemy tłumaczyć wystarczy dodać sobie do ulubionych ten link
Kod:
javascript:var%20t=((window.getSelection&&window.getSelection())||(document.get

Selection&&document.getSelection())||(document.selection&&document.selection.createRan

ge&&d

ocument.selection.createRange().text));var%20e=(document.charset||document.character

Set);if(t!=''){location.href='http://translate.google.com/translate_t?

text='+t+'&hl=pl&langpair=auto|pl&tbb=1&ie='+e;}else{location.href='http://translate.goo

gle.com/translate?

u='+escape(location.href)+'&hl=pl&langpair=auto|pl&tbb=1&ie='+e;};

Celowo podzieliłem powyższy kod (w całości uniemożliwiał poprawne śledzenie forum - żeby zadziałał wystarczy połączyć go w jedną całość.
Wojtek


Wchodzimy na stronę w obcym lengłydzu i klikamy na nasz nowy link. Strona zostaje przetłumaczona przez Google.
nurek - 03-02-2010, 11:15
Temat postu:
Przed kupnem maca sprawdz , czy Twoj ulubiony soft nurkowy bedzie hulal na X. Prawie na pewno bedziesz musial doinstalowac windowsa.
Tani komputer, troche nurkowy i w miare dzialajacy w terenie jest np. tu
TomS - 03-02-2010, 22:48
Temat postu:
Plotek napisał/a:
Nie chce mi się przestawiać na nowy program, bo w starym mam całą historię stron i haseł.
Z łatwością i szybko wszystko zaimportujesz z Ffx podczas instalacji lub po.

Dziś wróciłem do Chrome (pierwszy kontakt kiedyś-tam był krótki bo wady były ewidentne i bolesne).
Poprawili najważniejsze dla mnie wady względem Ffx a kilka szczegółów zaskoczyło mnie pozytywnie. Jeśli przetrwa tydzień to pewnie zostawię odinstalowując Ffxa.

Ten wątek ma na przykład absurdalną szerokość, daleko poza najszersze zdjęcie...
Tomek Płociński - 03-02-2010, 22:55
Temat postu:
TomS napisał/a:
Z łatwością i szybko wszystko zaimportujesz z Ffx podczas instalacji lub po.

Dzięki, już to przetestowałem, faktycznie łatwo i szybko. Pod wpływem uwag w tym wątku postanowiłem na jednym z kompów potestować ponownie Chrome'a Smile
pawelw - 03-02-2010, 23:04
Temat postu:
PrzybylakMarcin napisał/a:
Bez względu na to jaką mamy przeglądarkę i z jakiego języka chcemy tłumaczyć wystarczy dodać sobie do ulubionych ten link



lub doinstalowac plugin go IE i masz przycisk "tłumacz" Smile działa juz od ponad roku , nie jest to tylko zaletą chroma ...
Wojtek A. Filip - 03-02-2010, 23:29
Temat postu:
TomS napisał/a:
Jeśli przetrwa tydzień to pewnie zostawię odinstalowując Ffxa.

salut

TomS napisał/a:
Ten wątek ma na przykład absurdalną szerokość, daleko poza najszersze zdjęcie...

Poprawiony.
Przy okazji: zdjęcia optymalnie 640 x 480.
TomS - 04-02-2010, 00:25
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Poprawiony.
Dzieki Bogen Smile Nie miałem nigdy wcześniej aż takich jazd. Szerokość forum sięgało minimalnie poza najszersze zdjęcie w wątku a w Chrome jakieś drugie tyle...
Widzę też, że problemy mogły być powodowane kilka pięter wyżej ... Twisted Evil

Póki co jakoś odnoszę wrażenie, że chrome działa nieco wolniej od Ffx. Za to migiem się odpala. Za kilka dni wrócę do Ffx i będzie dzień sądu Twisted Evil

Zakładki pięknie się synchronizują z kontem Xmarks.
Super (dla netbooka) jest wykorzystanie najwyższego paska na zakładki i aktywny pasek stanu (się chowa jak nie ma nic do powiedzenia)
Brakuje mi możliwości definiowania zapisów w historii (np. żeby nic nie zapisywał).
Podobają mi się rozszerzenia "send from Gmail (no button)" i "Google Mail Checker".
Dodanie "AdBlock" było kluczem do ponownego próbowania. Fajne jest uzupełnienie "AdThwart".
Wojtek A. Filip - 04-02-2010, 08:38
Temat postu:
TomS napisał/a:
Brakuje mi możliwości definiowania zapisów w historii (np. żeby nic nie zapisywał).

Rozwiązaniem może być otwarcie adresu w zakładce "incognito" - nie zostawiają one śladów w historii (nie znalazłem sposobu na ustawienia historii jako takiej).
TomS napisał/a:
Super (dla netbooka) jest wykorzystanie najwyższego paska na zakładki i aktywny pasek stanu (się chowa jak nie ma nic do powiedzenia)

Szybką wersją pełnego ekranu jest naciśnięcie F11 (powrót w ten sam sposób).

Pozdrawiam,
Wojtek
Robert Gruca - 04-02-2010, 09:50
Temat postu:
TomS napisał/a:
Zakładki pięknie się synchronizują z kontem Xmarks.

zakladki tak (w miare, bo pomieszal mi kolejnosc co mnie akurat drazni), ale juz hasla nie... a moze tylko ja mam taki problem i cos zle robie?

chrome po instalacji ladnie zaimportowal sobie zakladki z FF ale znow - zapisanych hasel nie dal rady przeniesc
Wojtek A. Filip - 04-02-2010, 10:37
Temat postu:
robertg napisał/a:
chrome po instalacji ladnie zaimportowal sobie zakladki z FF ale znow - zapisanych hasel nie dal rady przeniesc

Tutaj miałem częściowy sukces (niestety nie wiem od czego zależny Sad ) - część haseł wymagała tylko potwierdzenia żeby je zapisać, a części nie było wcale.
Adam Frajtak - 04-02-2010, 10:52
Temat postu:
tak na czuja to raczej bym powiedział że dobrowolny i automatyczny eksport haseł należałoby uznać za błąd przeglądarki tej która by te hasła pozwalałaby zaimportować nowo zainstalowanej przeglądarce.
TomS - 04-02-2010, 11:36
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
otwarcie adresu w zakładce "incognito"
Na dłuższą metę za dużo klikania ale problem do załatwienia wyświetleniem i wyczyszczeniem historii po pracy.

Wojtek Filip napisał/a:
część haseł wymagała tylko potwierdzenia żeby je zapisać, a części nie było wcale.
Też tak miałem, ale chyba nie miałem haseł zagubionych.
A, najpierw synchronizowałem z Ffx - i sprawdziłem hasła; tylko do potwierdzenia. Później z Xmarks dla zasady (wcześniej coś usunąłem aby widzieć zmiany). Na Xmarks nie trzymam haseł ale nie zniknęły z Chrome po synchronizacji. Robiłem to głównie w celu określenia konta i potwierdzenia działania. Raczej nie będę trzymał tych danych na Google, zobaczymy.

Wojtek Filip napisał/a:
Szybką wersją pełnego ekranu
Wtedy znika więcej niż bym chciał Wink - pasek zakładek, pasek startu..., stąd moje zadowolenie.

Adam Frajtak napisał/a:
dobrowolny i automatyczny eksport haseł należałoby uznać za błąd przeglądarki
Argument przeciw Ffx..?
Wojtek A. Filip - 04-02-2010, 11:50
Temat postu:
TomS napisał/a:
Na dłuższą metę za dużo klikania ale problem do załatwienia wyświetleniem i wyczyszczeniem historii po pracy.

No można na 2 sposoby (ilość kliknięć od 3 do 5 Smile )
Albo czyścisz całość z dnia co czasem może być przydatne,
albo klikasz prawym na dowolny skrót strony i "otwierasz jako incognito" i tam pracujesz na dowolnej ilości stron (to jakby równolegle pracująca przeglądarka). Potem zamykasz część "tajną" i po wszystkim.

Pytanie mam takie: czy można jakoś zwiększyć ilość okienek stron popularnych (klik na "+" w ostatniej zakładce) - jest ich 8. Ewentualnie czy można w ten sposób przeglądać zapisane zakładki?
TomS - 04-02-2010, 12:02
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
czy można jakoś zwiększyć ilość okienek stron popularnych
Wątpię. Gdzieś "we wstępie" czytałem, że jest ich 8 co by znaczyło "dokładnie 8".
Wojtek Filip napisał/a:
klikasz prawym na dowolny skrót strony i "otwierasz jako incognito" i tam pracujesz na dowolnej ilości stron (to jakby równolegle pracująca przeglądarka). Potem zamykasz część "tajną" i po wszystkim.
Super Smile Dzięki.

***

Wydaje mi się, że szybciej otwiera zdjęcia niż Ffx.
TomS - 04-02-2010, 16:09
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Pytanie mam takie: czy można

KLIK Smile

Instalujesz
-> restart Chroma
w opcjach ustawiasz ilość kolumn i wierszy
otwierasz miejsce
klikasz szachownicę na końcu adresu i dodajesz
ikonki porządkujesz przesuwając
Tomek Płociński - 04-02-2010, 19:57
Temat postu:
Czy można w GoogleChrom zainstalować/uzyskać podgląd wydruku?
TomS - 05-02-2010, 20:51
Temat postu:
Plotek napisał/a:
Czy można w GoogleChrom zainstalować/uzyskać podgląd wydruku?
Ja tam nie wiem. Nie drukuję z netu.

****************

Doskonały dodatek "szpiegowski" - EXIF Reader - teraz nawet wskazując myszą na wasze avatary mogę (nie zawsze) poznać czas, przysłonę, ogniskową obiektywu i model aparatu Smile
Inne zdjęcia też da się zinwigilować o ile zawierają jeszcze dane exif.
TomS - 06-02-2010, 19:52
Temat postu:
No to ja się z Chromem stanowczo pożegnałem. Do następnej rewelacyjnej odsłony...
Firefox na moim tycim komputerku (Intel Atom 1,66 / 2GB) podczas pracy na wielu kartach jednocześnie (zbiorowe ładowanie stron) spisuje się o wieele lepiej (szybciej i nie czeka na załadowanie wszystkich aby pokazać cokolwiek). To nic, że pierwsze ładowanie programu trwa około 17 sekund... Twisted Evil
Adam Frajtak - 06-02-2010, 22:15
Temat postu:
ja podobnie, na MacOs zostaję przy Safari a na Windozie FF
Rafał Rapa - 08-02-2010, 13:39
Temat postu:
robertg, Przesiadalem sie z Windy na Mac - bez problemow ze wzgledu na intuicyjnosc.

Co do Chrome - tak zakladki sa osobnymi procesami ale dzieki temu tez zauwazylem ze zabiera wiecej pamiecie

Co do obslugi Bankow - Millennium nie dziala

No i Chrome nie akceptuje pustego uzytkownika przy logowaniu - niektore urzadzenia tak maja rozwiazane logowanie .. wiec dla mnie odpada

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz