Forum Dive Trek Group

Wyjazdy nurkowe - Szukam partnera/-ki do zdokumentowania nowego nurkowiska

Tomek Pietrzykowski - 10-08-2010, 23:48
Temat postu: Szukam partnera/-ki do zdokumentowania nowego nurkowiska
Chodzi o kamieniołom wapienny w Sulejowie koło Piotrkowa Trybunalskiego. Przyglądam mu się od roku ilekroć jestem w okolicach, fajnie byłoby go wreszcie obejrzeć pod wodą. Ciekawa lokalizacja - w okolicy nie ma innych miejsc do nurkowania z tego co wiem. Miejsce odległe od Wawy o jakieś 100km, od Łodzi o 60 czy 70. Może ktoś chciałby pobawić się w odkrywcę? Wink

Pracownicy kopalni do której należy wyrobisko mówią, że głębokość maksymalna to około 25 metrów, a okonie jak ręka sam widziałem z brzegu.

A może ktoś z Was zna ten akwen - podobno widziano tam nurków, ale nie udało mi się dotrzeć bezpośrednio do nikogo kto tam nurkował.

Jestem w zasięgu kamieniołomu do końca tygodnia, jeśli znajdą się chętni to i noclegu użyczę jak będzie zapotrzebowanie.

Pozdrawiam, Tomek
PrzybylakMarcin - 11-08-2010, 09:16
Temat postu:
Czy chodzi Ci o kamieniołom który jest po prawej stronie od drogi? Zaraz obok niego jest czynna kopalnia wapnia czy czegoś takiego. Wchodzi się do niego przez lekką górkę i nie da się dojechać autem nad samą wodę? Z tego co pamiętam to po lewej jest rzeka.
Marek Łącki - 11-08-2010, 10:29
Temat postu:
Uderz do D@rka .Jest z Piotrkowa.
Ja osobiście nurkowałem tam i 25 m głębokości to 50% przesady.Widoczność kiepska.
Po zanurzeniu w miejscu opisanym przez Marcina spotkasz pozostałości pomp i koszy.
O szczegóły pytaj na pw D@rka u niego też nabijesz butelki.
Pozdrawiam
Marek Very Happy


PrzybylakMarcin - 11-08-2010, 10:34
Temat postu:
Też nie znalazłem tam głębokości 25m. Max to 10-12m.
Jak byłem w grudniu 2005 wizura była całkiem spoko 3-5m.

Zdaje się że Majki urządzał w tym zbiorniku warsztaty.
Tomek Pietrzykowski - 11-08-2010, 11:15
Temat postu:
Tak, chodzi dokładnie o ten kamieniołom. Jadąc od Sulejowa mijamy kopalnię wapienia i tuż przy drodze po prawej stronie jest zalane wyrobisko. Z lewej strony drogi jest rozlewisko Pilicy. Wokół kamieniołomu na co drugim drzewie wisi kartka z zakazem wstępu, ale słyszałem z kilku źródeł, że nie ma z tym problemów.

Bardzo dziękuję za informacje. Kwestia partnura jest wciąż otwarta.

Pozdrawiam, Tomek
PrzybylakMarcin - 11-08-2010, 11:38
Temat postu:
Ja tam byłem 24 grudnia więc nikt się nie czepiał Smile
Drugi raz byłem w styczniu i też nikt nawet się nie kręcił w okolicy.
Tomek Pietrzykowski - 12-08-2010, 05:12
Temat postu:
Już wiem więcej: widoczność delikatnie mówiąc zniechęcająca. Pomysł zarzucam do jesieni po konsultacjach i kilku cennych radach. Dzięki raz jeszcze za wszystkie informacje tutaj i na PW.

Pozdrawiam, Tomek
Darek Zadumiński - 12-08-2010, 15:35
Temat postu:
[quote="TomekETM"]Chodzi o kamieniołom wapienny w Sulejowie koło Piotrkowa Trybunalskiego. Przyglądam mu się od roku ilekroć jestem w okolicach, fajnie byłoby go wreszcie obejrzeć pod wodą. Ciekawa lokalizacja - w okolicy nie ma innych miejsc do nurkowania z tego co wiem. Miejsce odległe od Wawy o jakieś 100km, od Łodzi o 60 czy 70. Może ktoś chciałby pobawić się w odkrywcę?

hehe nie ma co tam odkrywać cheers zbiornik zrobił się w tym roku po powodzi
bardzo niestabilny.Zaglądam tam co tydzień.

Pracownicy kopalni do której należy wyrobisko mówią, że głębokość maksymalna to około 25 metrów, a okonie jak ręka sam widziałem z brzegu.
12-14 m maks oni pewnie licza od szczytu góry wyrobiska Laughing

A może ktoś z Was zna ten akwen - podobno widziano tam nurków, ale nie udało mi się dotrzeć bezpośrednio do nikogo kto tam nurkował.

zrobiłem tam pareset nurkowań zaporęczowałem 40' trasę zaczynającą się od pomp
choć ostatnio ktoś ją nieźle pokiereszował

Jestem w zasięgu kamieniołomu do końca tygodnia, jeśli znajdą się chętni to i noclegu użyczę jak będzie zapotrzebowanie.
Tomek nie ma sensu pół metra widać siarkowodór śmierdzi i zalega od 9m
Podobnie ma się Zakrzówek byłem w zeszłe dwa weekendy i masssakra.
Wg mnie powinno się umieścić info że woda jest bardzo kiepska, widziałem rejestracje
NGI i szkoda mi było ludzi co Polskę zjechali i kupe zobaczyli.
Zawsze służe pomocą
Darek
cabriofun - 08-02-2011, 20:30
Temat postu:
Witam, w kwestii tej lokacji która jest w temacie dosc enigmatycznie opisana załączam swój film z nurkowania w tamtym miejscu. Może kogoś zainteresuje i wizurka i klimacik jaki tam panuje.



to mój drugi film z pod wody więc prosze o wyrozumiałość
Darek Zadumiński - 08-02-2011, 22:20
Temat postu:
super filmik cheers
Marcin Tracz - 08-02-2011, 22:41
Temat postu:
Ja mam też ok 100km do Sulejowa. Jak się zrobi trochę cięplej( maj)- możemy się spotkać na nurka.
cabriofun - 08-02-2011, 23:14
Temat postu:
dzieki, moze moderator powinien przeniesc ten temat, do miejsc nurkowych Wink bylo by na pewno czytelniej
lukaszl - 13-01-2012, 15:25
Temat postu:
moze ktos chetny w ten weekend?
borosail - 15-01-2012, 21:20
Temat postu:
Cabriofun i Marcin,

po prostu spotkamy się w czwartek w klubie to dogadamy szczegóły wyjazdu.

HA, poewnie nie wiedzieliście że się znacie Smile
cabriofun - 19-01-2012, 10:13
Temat postu:
Kolejny film z tego zbiornika, zapraszam


borosail - 19-01-2012, 13:38
Temat postu:
teraz jeszcze bardziej załuję, że nie byłem z Wami Smile
ale nastepnym razem....
Darek Zadumiński - 19-01-2012, 13:48
Temat postu:
fajny filmik, jak lód skuje zapraszam na pod lodowe nury, woda jeszcze się wyostrzy.
DZ
waterman - 19-01-2012, 13:51
Temat postu:
Fajny filmik. Czyli warto powalczyc z tym zbiorniczkiem. Już dawno chcemy sie tam wybrac.
Jedno pytanie.... jak to było głeboko, albo która godzina..... bo strasznie ciemno
Darek Zadumiński - 19-01-2012, 14:00
Temat postu:
max głębokość to 13,8 M
cabriofun - 19-01-2012, 17:12
Temat postu:
To nurkowanie nie przekroczyło 10 m.
Woda tam jest kapryśna, mało kiedy trafia się na dobrą wizurę.
Owszem pod lodem jest dużo lepiej...mam nadzieję uchwycić ten moment nową kamerą.
W tamtym roku byłem tam 4 razy pod lodem, i tylko raz było ekstra,
lód miał wtedy jakieś 25 cm.

Dokładne dane filmowego nurka.:

godzina wejścia 16.30
max 9,7 m
AVG 5,4 m
temp 4*C
79 min

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz