Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - NOWY RIB "NISER" W JASTARNI- DIVINGBALTIC

sea monster - 24-10-2010, 15:09
Temat postu: NOWY RIB "NISER" W JASTARNI- DIVINGBALTIC
Wczoraj, czyli 23.10.2010 został zwodowany nowy RIB o nazwie NISER, który należy do dobrze znanej bazy nurkowej www.divingbaltic.eu w Jastarni.
Dokładny opis NISER znajdziecie na stronie DIVINGBALTIC natomiast tu dołączam kilka fotek. NISER jest zaprojektowana i zbudowana z myślą o nurkach ich wygodzie i bezpieczeństwie. Myślę, że warto nią popłynąć na nura i sprawdzić osobiście ile jest warta.
Ja miałem wczoraj tę przyjemność i powiem tylko tyle to jest to Very Happy Exclamation Very Happy Exclamation





















































Tomasz Pawęska - 24-10-2010, 22:41
Temat postu:
no teraz będzie jazda... Mr. Green
sea monster - 25-10-2010, 14:52
Temat postu: RIB
Słyszałem że RIB pływa a ten lata Very Happy

pozdrawiam
Cyborg - 25-10-2010, 15:31
Temat postu:
Ciekawe, ile będą kosztowały wypłynięcia, żeby to cacko sie zwróciło...
Konrad Dubiel - 25-10-2010, 16:00
Temat postu: Re: NOWY RIB "NISER" W JASTARNI- DIVINGBALTIC
sea monster napisał/a:
NISER jest zaprojektowana i zbudowana z myślą o nurkach ich wygodzie


Szczególnie wygodna będzie drabinka na rufie podczas gdy pokład jest zajęty na całą szerokość przez ławkę blokującą przejście...
Wojtek A. Filip - 25-10-2010, 16:49
Temat postu:
Konrad Dubiel napisał/a:
sea monster napisał/a:
NISER jest zaprojektowana i zbudowana z myślą o nurkach ich wygodzie


Szczególnie wygodna będzie drabinka na rufie podczas gdy pokład jest zajęty na całą szerokość przez ławkę blokującą przejście...


eee tam Konrad czepiasz się Wink
Ja tam wolę wierzyć, że ktoś wreszcie zrobi to jak należy i nie pozwoli wychodzić z wody w sprzęcie, tylko hopsasa z gratów w wodzie, a załoga wciąga sprzęcior gdzie należy.
Zobaczymy.


Pozdrawiam,
Wojtek
sea monster - 25-10-2010, 18:03
Temat postu: RIB
Witam
Zamiast szukać problemów szukajmy pozytywów. Pewnie jakieś problemiki mogą się pojawić, ale to detale. Ogólnie trzeba wspierać takie inicjatywy, bo to powstało dla murków i tylko dla nurków. Co do cen to trzeba się kontaktować z właścicielem.
Może to dziwne ale zawsze mówię że szklanka jest do połowy pełna a nie do połowy pusta.

Pozdrawiam
Paweł


P.S. Wojtku masz rację Very Happy
piotrkw - 25-10-2010, 18:05
Temat postu:
Konrad Dubiel napisał/a:
Szczególnie wygodna będzie drabinka na rufie podczas gdy pokład jest zajęty na całą szerokość przez ławkę blokującą przejście...


Po wejściu na burtę przechodzimy przez ławkę , sternika czy przełazimy po silniku ??? Bo jakoś innych opcji nie widzę. Wink

Pozdrawiam Piotr

P.S. Nie, że marudzę , ale to samo rzuca się w oczy przy reklamie, że to RIB dostosowany dla nurkowań
szczemar - 25-10-2010, 19:47
Temat postu:
Heh...ilu czytających tyle opinii. Formoza A.Sali pływała i wracała i było dobrze, tu ktos chce ułatwic i jak zawsze szukamy .." ch...do d..." a piotkw jak zwykle. Zenada.
sea monster - 25-10-2010, 21:31
Temat postu: RIB
Tak popieram twoją opinię szczemar . Zawsze łatwo jest szukać dziury w całym i narzekać a wystarczy raz samemu zaryzykować, coś zrobić i wtedy zmienia się punkt widzenia.
pozdrawiam
Paweł Very Happy
piotrkw - 25-10-2010, 22:01
Temat postu:
Zaraz, zaraz, Pawle, podałeś informację o nowej jednostce zbudowanej jak to określiłeś "zbudowana z myślą o nurkach ich wygodzie i bezpieczeństwie."
Ja nie krytykuję pomysłu , zadałem tylko pytanie i poddałem w wątpliwość umiejscowienie drabinki, co zauważył również Konrad . Nie są to słowa krytyki lecz pytania, może czegoś nie widzimy lub nie wiemy.
Czy w takim razie oczekiwałeś tylko peanów zachwytu i pochwał ???
Jeżeli tak to proszę Wojtka o wycofanie moich postów w tym temacie.

Pozdrawiam Piotr
Łukasz Błażejewicz - 25-10-2010, 22:22
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Ja tam wolę wierzyć, że ktoś wreszcie zrobi to jak należy i nie pozwoli wychodzić z wody w sprzęcie, tylko hopsasa z gratów w wodzie, a załoga wciąga sprzęcior gdzie należy.


Dokładnie tak było ostatnio z divingbaltic, byłem na wraku pogłębiarki ze Szczemarem. Szpyer z RIB-a wciągnął nasz szpej na pokład, ułożył ładnie wszystko. My wskoczyliśmy i rura do domu afro
sea monster - 25-10-2010, 22:25
Temat postu: RIB
Jak wiesz pontony tego typu mają ograniczoną powierzchnię i zawsze jest coś kosztem czegoś w tym wypadku masz wygodną ławeczkę do ubrania sprzętu wracając wchodzisz po drabince zdejmujesz płetwy na pokładzie i przechodzisz po balonie ze sprzętem albo go zdejmujesz obok szypra i przechodzisz obok ławeczki bez niczego z sprzęt jest podawany przez szypra. Myślę, że rozwiązanie i preferencje postępowania w tym przypadku zostaną wypracowane a znając Andrzeja, jeśli okaże się że coś nie jest najlepszym rozwiązaniem będzie zmienione. Uwierz, że często coś robiąc popełnia się tak zwane błędy a błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi. Tu nie chodzi o bez krytyczny zachwyt, ale najpierw należy to sprawdzić osobiście i stwierdzić czy coś jest problemem faktycznym czy nie.

serdecznie pozdrawiam
Paweł Very Happy
piotrkw - 25-10-2010, 22:36
Temat postu:
sea monster napisał/a:
Uwierz, że często coś robiąc popełnia się tak zwane błędy a błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi.

Wierzę, bo sam je też popełniam Wink , natomiast tu było zwrócenie uwagi na coś co wydaję się na starcie niedopracowane. Zobaczymy co życie pokaże. Ja w każdym razie w Norwegi miałem niezbyt dobre doświadczenia z Ribami stąd też i zwrócenie uwagi na ten "szczegół", który jednak może nim nie być po skończonym nurkowaniu i przy stanie morza odbiegającym od "stołu". Wink

Pozdrawiam Piotr
szczemar - 25-10-2010, 22:43
Temat postu:
sea monster napisał/a:
Uwierz, że często coś robiąc popełnia się tak zwane błędy a błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi. Tu nie chodzi o bez krytyczny zachwyt, ale najpierw należy to sprawdzić osobiście i stwierdzić czy coś jest problemem faktycznym czy nie.


I o to chodzi. Sam jestem ciekaw empirycznych odczuć po rejsie i nie omieszkam się nimi podzielić. Pływam z Andrzejem i jeszcze ani azu nie musiałem wspinać sie ze szpejem na pływaki riba jak również nigdy sam nie pakowałem szpeju do pontonu( jak u innych konkurencyjnych firm). Umiejscowienie drabinki raczej jedyne mozliwe na ribie a budzące tyle kontrowersji , jest dla nas nurasów ułatwieniem- jeśli nie chcesz nie korzystaj i tyle !
Pawel szkoda ,że nie dane mi było byc w ważnym momencie Sad Mam nadzieję spotkać się "przy okazji" .
Beeker - 25-10-2010, 23:23
Temat postu:
Cyborg napisał/a:
Ciekawe, ile będą kosztowały wypłynięcia, żeby to cacko sie zwróciło...


Podstrona "Cennik" na divingbaltic.eu zwraca blad nr 404: "Nie znaleziono strony..." :/
Beeker - 25-10-2010, 23:28
Temat postu:
A moze to tajne jest?
A ja bym chetnie poplynal na Malutka albo gdzies indziej takim ribem...
Ale niewiadomo za ile ...
sea monster - 26-10-2010, 00:13
Temat postu: cennik
witaj Beeker
może tu znajdziesz
http://divingbaltic.eu/pl/cennik

a słyszałem że ma być jakaś promocja Very Happy
serdecznie pozdrawiam
Paweł
klon - 26-10-2010, 08:55
Temat postu:
sea monster napisał/a:
a słyszałem że ma być jakaś promocja

cennik czytałem wczoraj wieczorem - promocji specjalnej nie odnotowałem - zwykłe ceny rynkowe scratch
Konrad Dubiel - 26-10-2010, 09:41
Temat postu: Re: RIB
sea monster napisał/a:
Zamiast szukać problemów szukajmy pozytywów. Pewnie jakieś problemiki mogą się pojawić, ale to detale. Ogólnie trzeba wspierać takie inicjatywy, bo to powstało dla murków i tylko dla nurków.


Jeżeli ktoś się chwali, że zaprojektował RIB-a specjalnie dla nurków a na pierwszy rzut oka widać, że to kicha - niewygodna i niebezpieczna - to zwrócenie na to uwagi to konstruktywna krytyka, za którą należy podziękować.
Gdyby to był ponton dostosowany do potrzeb nurków przez dodanie drabinki - to trudno, jest jaki jest. Ale skoro niby to specjalny projekt łódki nurkowej to coś nie wyszło...

Wygodny RIB dla nurków może np. wyglądać tak:



Można z twinsetem wyjść po drabince nie przechylając pontonu na bok, bezpiecznie przejść do przodu, odstawić butle i je zamocować.

Albo w ten sposób - gdzie sterówka jest na dziobie, dwie drabinki, poręcze:


sea monster - 26-10-2010, 12:00
Temat postu: RIB
Każdy ma prawo do swojej opinii czy wyszło czy nie a tak na marginesie porównaj gabaryty tych jednostek. Myślę, że ta polemika jest bez sensu, tu nie chodzi, aby wszystkich przekonać, że maja pływać tą jednostką jak wszystko będzie miała swoich zwolenników jak i przeciwników i pisałbym raczej, że coś mi się nie podoba a nie, że jest to błąd. Te zdjęcia pokazują, że jak zwykle siedzisz na balonie a tu masz ławeczkę, na której możesz się spokojnie ubrać. Tak jestem wygodny i jeśli można gdzieś ubrać sprzęt bez balansowania pomiędzy butlami a wypadnięciem za burtę wybiorę ławeczkę. Very Happy
serdecznie pozdrawiam
Paweł 8)
sea monster - 29-10-2010, 00:27
Temat postu: NOWY RIB "NISER" W JASTARNI- DIVINGBALTIC
ciekawa promocja w Jastarni

http://divingbaltic.eu/pl/aktualnosci/od-21-x-rusza-jesienna-promocja/32

pozdrawiam
Paweł Very Happy
Konrad Dubiel - 29-10-2010, 08:53
Temat postu: Re: RIB
sea monster napisał/a:
porównaj gabaryty tych jednostek.


Biorąc pod uwagę, że Niser wg armatora jest na 9-12 nurków to ponton na pierwszym zdjęciu jest dużo mniejszy (drugi jest duży - fakt).
gorcio - 29-10-2010, 13:24
Temat postu:
Beeker napisał/a:
A moze to tajne jest?
A ja bym chetnie poplynal na Malutka albo gdzies indziej takim ribem...

Hmmm, mozna poplynac z Wielorybem lub Andrzejem slynnym ribem "Specjalna Grupa Pletwonurkow RP 002" Smile. Komentarze na kei przy powrocie i wyladunku i te rozmarzona spojrzenia bialoglow ... bezcenne Wink Przy dobrej pogodzie i na Frankena sie nim dalo ... cale 20 minut i bylismy, choc troche rzucalo.
Konrad Dubiel - 29-10-2010, 16:54
Temat postu:
gorcio napisał/a:
rozmarzona spojrzenia bialoglow ... cale 20 minut i bylismy, choc troche rzucalo.


Oj tak... po takiej wycieczce ribem na franka nic tak nie pomaga na obolałe członki jak białogłowa...
stonoga - 29-10-2010, 20:18
Temat postu:
Dziwina dyskusja. Juz na pierwszy rzut oka to nie jest "jednostka" zaprojektowana pod nurka, niezaleznie od tego czy jej zaloga poprzez wzorowa (miejmy nadzieje) organizacje braki nadrobi czy nie.. wiec troche nie czaje tej euforii Pawla..
sea monster - 29-10-2010, 21:00
Temat postu: RIB
I myślę, że nie zrozumiesz póki nie spróbujesz. A ja wolę euforię od malkontenctwa i pesymizmu
pozdrawiam
Paweł
stonoga - 31-10-2010, 18:18
Temat postu:
Nie mam ochoty na przepychanki, sprawdz jednak koniecznie definicje malkontenctwa, daleki jestem od niego, ale takie zachwalanie dla zachwalania jest irytujace. Kolega po fachu, przyjacielska przysluga? Tak to przynajmniej z daleka wyglada. Konrad zreszta sprawe nalezycie naswietlil. Pozdrawiam rowniez
sea monster - 31-10-2010, 20:50
Temat postu: RIB
Szkoda słów, zazwyczaj się nie daję się wciągać w tego typu dyskusje, kto co i dla czego, co widać na pierwszy rzut oka a czego nie. Przekaz jest prosty jest nowa jednostka, która, mi się podoba i postanowiłem o tym poinformować innych nurków. Jeśli to coś złego no cóż nie mam wyczucia. Ale ja przynajmniej na niej byłem i wiem, o czym pisze i jak sądzę mam prawo wyrazić swoją opinię i dla tego ją wyraziłem i nie mam ochoty dale się tłumaczyć czy to dobrze czy źle.

Pozdrawiam
Paweł
Andrzej Krasuski - 06-11-2010, 00:05
Temat postu: NOWY RIB "NISER" W JASTARNI- DIVINGBALTIC
Może trochę przydługie. Mądry człowiek powiedział mi, że skoro ktoś napisał coś o czym nie za bardzo ma pojęcie to trzeba wyjaśnić mu podstawy, martwię się jednak że i to nie przyniesie zbyt wielkiego skutku.

Na wstępie zapytam retorycznie tych wszystkich którzy mają najwięcej uwag ile zaprojektowali RIBÓW i ile zostało według ich projektów zrobionych. Życzę powodzenia
Teraz kilka informacji dla "specjalistów od konstrukcji"
Niser to RIB typu S7400 a więc jego długość wynosi dokładnie 735 cm
Jak widać mamy do dyspozycji kadłub który ma około 5 metrów pokładu.

Konrad widać że nie do końca wiesz co to jest PRS stateczność poprzeczna i podłużna.
Może zrób drabinę na dziobie tam jest najwyżej i najbardziej buja to będzie fan dla wsiadających. Trochę logiki się przyda.
Nie zawsze wszystko da się zrobić w miejscu gdzie by się chciało i nie wszędzie jest to możliwe. Zawsze są pewne ustępstwa nawet na olbrzymich statkach pasażerskich nad którymi pracuje wielu specjalistów powstaje wiele projektów i wybiera się najlepsze rozwiązanie nie zawsze najlepsze.
Ławeczka jest szeroka na jej temat rozmawiałem z kilkoma osobami min i projektantami BARDZO LUKSUSOWYCH JEDNOSTEK dł. 30-60 metrów których cena zaczyna się od 50mln oni też podnosili sprawę ławeczki wiele było argumentów za i przeciw jednak za było trochę więcej. Rozmawiałem też z osobą o bardzo dużym doświadczeniu w sprawach nurkowania który ma na pierwsze imię BEZPIECZEŃSTWO jeżeli idzie o nurkowanie i to nie takie jakie zna większość na tym forum ale mówimy o nurkowaniach saturowanych a więc o nurkach zawodowych, też była sprawa ławeczki. i znowu padło bezpieczeństwo, oczywiście jest pytanie czy zrobić przejście likwidując dwa miejsca BARDZO BEZPIECZNE DO SIEDZENIA PODCZAS PŁYNIĘCIA na wzburzonym morzu i posadzić ludzi na tubach jak na pokazanych super ribach aby pourywali ręce i wypadli za burtę czy posadzić cztery osoby na ławce i resztę na wysokości sternika gdzie nie buja tak jak na dziobie gdzie stoją butle. Takich problemów rodziła się cała masa, trzeba było wielu kompromisów aby pogodzić nurkowanie=bezpieczeństwo? kto to napisał.

Ja proponuję jak już ktoś napisał o stanie morza odbiegającym od normy aby ubrać się w twina 2x18 na pokazanym poniżej RIBie. Ile osób będzie trzymało taki zestawik cztery? Na Niserze wystarczy postawić go na ławeczce i lekko przytrzymać z tyłu obok druga osoba może się ubierać.
Jak widać IDEAŁ Konrada nie za bardzo sprawdzi się jak będzie krótka fala na Bałtyku.
Poza tym może nie dostrzegasz różnicy ale mogę powiedzieć jak wcześniej pisałem Niser ma długość całkowitą 735 cm a ten który zamieściłeś do porównania ma przynajmniej 9-10 metrów zabudowany silnik lub może dwa tego nie widzę bo nie widać od strony rufy.
Tuby o średnicy około 70-80 cm, Niser ma tuby 55 cm. to tak jakbyś porównał samochód osobowy z autobusem.
Oczywiście wszędzie są różne poprawki na Niserze również się pojawiają różne drobiazgi do poprawienia.
Jest kilka dobrych starych myśli. Pierwsza że pierwszy dom buduje się dla nauki i na sprzedaż, a drugi dla siebie.
Jest też takie które mówi że nieobecni nie mają racji. Byliście? Sprawdziliście?
Zawsze znajdą się tacy co "wiedzą lepiej" i więcej. Niektórym będą odpowiadały warunki które panują na naszych RIBACH innym nie i to napiszą tylko co maja napisać osoby które nigdy nie były i nie sprawdziły.
Ja najpierw sprawdzam jeżeli chcę coś powiedzieć. Jeżeli chcecie napisać jak smakuje gąsienica lub stonoga to trzeba ją najpierw zjeść.

A poza tym PAWEŁ NAPISAŁ ŻE POJAWIŁA SIĘ NOWA JEDNOSTKA ZBUDOWANA Z MYŚLĄ O NURKACH ICH WYGODZIE I BEZPIECZEŃSTWIE.
Tak zgadza się.
Jest wiele jednostek które są adaptowane i na których wiele osób podarło suche skafandry i jakoś nikt o tym głośno nie pisze nie mówi.
Wygoda to dla mnie bezpieczne założenie sprzętu, możliwość wyjścia i pomoc dla nurka po jego nurkowaniu w zeszłą sobotę wyszło że ławeczka sprawdza się ale jest za śliska i zestawy latają jest to zmienione w niedzielę będą kolejne testy szkoda tylko że pogoda będzie bezwietrzna i mała fala nie będzie można sprawdzić czy pokrycie ławki się sprawdza. W dobra pogodę popłynie nawet balia.
Ja stale pływam Krolem na głębokie wraki. Przy dobrej pogodzie na Frankena Krolem też płynę 20 minut tylko że nie rzuca.

Gorcio
RIB o którym piszesz to bardzo fajna jednostka jej typ S5400 długość to 5,4 metra maksymalna ładowność (Ludzie+silnik+paliwo) to 1000 kg maksymalna dopuszczalna ilość osób wraz ze sternikiem to osiem każdy nurek waży średnio około 120kg tak więc 7x120 daje 840+sternik 80 razem 920 plus paliwo 30 kg to daje 950 plus prosiak 15 to daje 965 tak lekko licząc a "ZAPOMNIAŁEM" chyba silnik trzeba też policzyć no Honda 90 KM zaraz sprawdzimy 163 wartość z katalogu co daje 1128 kg no to już jesteśmy lekko przeważeni a klasa bezpieczeństwa mówi odpowiednim ładunku ale nie siedzącym na tubach. Nieżadko widziałem tam więcej nurków niż siedmiu.

Niser to typ S7400 maksymalna ilość osób 18 Ograniczyłem do 14 (12nurkujących+załoga) ładowność 3500 kg
Policzmy nurkowie 12x120 daje 1440 kg załoga 2x80 razem 1600 kg paliwo wraz ze zbiornikiem 250l około 260 kg daje 1860 kg prosiak 17,5=1875,5 kg silnik 240 kg razem daje nam około 2200 kg czyli pozostaje w zapasie jeszcze 1300 kg
Masz coś do powiedzenia

To właśnie jest BEZPIECZEŃSTWO ! ! !
KROL też jest mały i bardzo trzeba uważać na przeładowanie.
Ale nie wszyscy o tym myślą.


Zaczyna dopiero jak robi się gorzej.
Dzięki nowej jednostce będziemy wypływać na Terrę gdzie planowany czas płynięcia z Władysławowa wyniesie około 1 godz 20 min nurkowanie lub dwa i powrót. to razem około 5 godzin. TYLKO NIE ZACZNIJCIE LICZYĆ SEKUND. W knrach takie pozycje nie występują.

Na tym kończę i pozdrawiam WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH
Andrzej Krasuski
Zapraszam do naszej bazy która jest czynna przez CAŁY ROK.
www.divingbaltic.eu
www.divingbaltic.pl
piotrkw - 06-11-2010, 13:57
Temat postu:
Andrzej.K napisał/a:
Pierwsza że pierwszy dom buduje się dla nauki i na sprzedaż, a drugi dla siebie.


"Pierwszy dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie."

Zyczę jak najwięcej przyjaciół.

Pozdrawiam Piotr
piotrkw - 07-11-2010, 15:27
Temat postu:
Andrzej .... i jeszcze jedno, idąc dalej Twoim tokiem rozumowania , nikt z nas nie powinien się wypowiadać w wielu dziedzinach życia codziennego, np. .... samochodów, bo przecież nie jesteśmy ich konstruktorami i nie zbudowaliśmy żadnego. A to, że nimi jeżdzimy , wg. Ciebie, nie upoważnia do wypowiadania się o ich ergonomii i przydatności dla użytkownika.

Ale pomimo tego, jak napisałem powyżej , życzę dużej ilości zadowolonych klientów. I może kiedyś spróbuje ??? Wink

Pozdrawiam Piotr
gorcio - 07-11-2010, 17:45
Temat postu:
Skoro Andrzej mnie wywolal do odpowiedzie (choc nie wiem po co, przeciez nie mowilem nic na temat Twojego RIBa), to powiem :
owym "RP 002" na Franka plynelismy w 4 + szyper. Pelen komfort. Fala znikoma, i szanse na problemy niewielkie, rzucalo zas nami w drodze powrotnej, bo szyper chcial na obiad zdazyc, i troche na przepustnice naciskal Smile.

Ja tam do Twojego RIBa nic nie mam - ja bedzie okazja,to moze z niego skorzystam. I ciesze sie ze jest. A konkurencja miedzy szyprami czy wlascicielami jednostek ... nurkom jest na reke (generalnie konsumentom), wiec nie dziw sie ze skoro jakosc sie wyrownuje, to zaczynaja sie wymyslania klientow. Na pocieszenie polecam relacje Jacka z pobytu w Scapa Flow ... nie wymagam ciasta, ale przy wypadzie na takiego Franka, gdzie upal nie rozpieszcza, duuuzy termos herbaty z cukrem moglby byc na wyposazeniu jednostki Smile

Pozdrowienia
Andrzej Krasuski - 07-11-2010, 19:10
Temat postu: RIB NISER
Piotrek Zgadzam się z tobą nikt nie musi projektować samochodów aby nimi jeździć.
Tylko śmieszą mnie wypowiedzi a tym bardziej porównania które osób które nurkują w różnych akwenach i z różnych jednostek.
Jak wcześniej napisałem podczas przygotowania takiej jednostki trzeba rozwiązać WIELE problemów i przyjęć pewne kompromisy które czasami nie są łatwe do rozwiązania.
Tak jest w wielu dziedzinach życia czy przy tworzeniu nowych budynków.
Najbardziej znany przykład do krzywa wieża w Pizie. sądzisz że to specjalnie tak zbudowali.
Można to nazwać wielkim bublem, a jednak jest cudem świata.
Zawsze słucham konstruktywnych uwag.
Nie wszyscy skorzystają z mojej bazy jednak trzeba być obiektywnym i nie twierdzić że coś jest super a coś kiepskie.
Jak widzisz w moim opisie bardzo łatwo podważyć opinie o sławnym RIBie.
I poruszane względy Bezpieczeństwa.
Paweł podał informacje o nowej jednostce. A od razu padły słowa krytyki od osób które nawet nie były w jego pobliżu nie mówiąc już nawet o sprawdzeniu rzeczywistości.
Ja życzę wszystkim aby zawsze bezpiecznie wrócili z nurkowania.
Pozdrawiam
Andrzej
www.divingbaltic.pl
www.divingbaltic.eu
MiroR - 03-12-2010, 11:24
Temat postu:
Kilka dni temu miałem okazje po raz pierwszy wypłynąć na nurka nowym RIB-em NISER. Ku mojemu zaskoczeniu, wrażenia na prawdę bardzo pozytywne. Opisane w wcześniejszych wypowiedziach niektórych "konstruktorów" wady umiejscowienia drabinki jak i ławeczki są totalnie bezzasadne. Bez problematyczne wyjście w 2x12 na plecach i z płetwami na nogach. Ławeczka super praktyczna i swobodnie mieści się na niej 3 nurków w 2x12 na plecach. Prędkość również rewelacyjna ponad 70km/h z 7 osobami na pokładzie. Nie wiem jak zachowuje się na falach bo warunki tego dnia były optymalne jednak podejrzewam, iż nowy nabytek Andrzeja nawet przy trochę wzburzonej zatoce bez problemów sobie poradzi. Ceny za wypłynięcia również ok.!
Małą solą w oku był koszt napełnienia twina. 24 zł za dobicie twina ze 120 bar na 210bar to jednak za dużo. Przypuszczam, że chcąc nie chcąc Andrzej i tak przejdzie nie długo na zasady już ogólnie przyjęte w innych bazach co do rozliczania za gazy, ale to inny temat.
RIB NISER na prawdę godny polecenia a profesjonalizm Andrzeja dopełnia reszty !
klon - 03-12-2010, 20:48
Temat postu:
MiroR napisał/a:
Bez problematyczne wyjście w 2x12 na plecach i z płetwami na nogach


hejka Smile
oglądałem go w Jastarnii - mam pytanie - jak przejście po burcie od drabinki do ławeczki?

po podłodze raczej nie da rady więc trzeba prawdopodobnie (piszę na podstawie obserwacji z brzegu) przejść po burcie... w płetwach (pisałeś, że tak wychodziłeś) i z twinem przy fali da radę? z tego co pamiętam to nie ma żadnej poręczy żeby się przytrzymać podczas przechodzenia

fajnie, że jest pojawiła się nowa łódź
nie wiesz czy będzie pływał przez zimę?
MiroR - 03-12-2010, 21:10
Temat postu:
Wychodząc po drabince stajesz na burcie (Andrzej sprawnie ściąga ci płetwy) i robisz tylko nie duży krok na ławeczkę z której już bez problemu stajesz na pokładzie. Jak już zaznaczyłem warunki były optymalne więc można się pokusić nawet na wyjście z wody w płetwach, dzięki krótkim szczeblom drabinki to żaden problem. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zdjęcie płetw w wodzie, oddanie obsłudze na łodzi lub przełożenie ich przez nadgarstek i wtedy wyjście podejrzewam, że nawet przy ograniczonej fali nie będzie większym problemem. Drabinka jest bardzo długa (głęboka) co znacznie ułatwia ten manewr.
klon napisał/a:
fajnie, że jest pojawiła się nowa łódź
nie wiesz czy będzie pływał przez zimę

Andrzej pływa cały rok a dokładniej do puki zatokę lud nie skuje Smile
Daniel Kowalski - 14-04-2011, 22:28
Temat postu:
Witam! W niedzielę miałem okazję sprawdzić Nisera w boju. Byliśmy chyba jedynymi osobami, które tego dnia wypływały z Helu. Spora fala i wiaterek. Namówiliśmy Dziubla na ostrą "przejażdżkę" i tak też się stało. Ostre skoki po falach wyciągały nas z objęć Matki Grawitacji, zwroty przypomniały o niedawno zjedzonym śniadaniu. Czekałem na moment, aż zrobimy back-flipa ale Andrzej nie chciał pójść na całość sunny Ten RIB jest naprawdę szybki i zwrotny Wink ! Rzeczona drabinka umożliwiła w miarę swobodne wyjście z wody w płetwach i twinie, przy naprawdę konkretnej fali. Jeśli ktoś jest w miarę oblatany w Bałtyku to nie będzie miał żadnego problemu, skoro taki wrakowy amator jak ja nie narzeka. PS. Bałtyk "pod wodą" przywitał nas widocznością rzędu 1-2 metrów i temperaturą 2'C, za to miałem niebywałą frajdę z pierwszego w tym sezonie nura bez skalnego lub lodowego sufitu...

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz