Forum Dive Trek Group

Spotkania - Spotkanie na Targach w Warszawie

Wojtek A. Filip - 04-02-2011, 18:32
Temat postu: Spotkanie na Targach w Warszawie
Hej.
Jutro i pojutrze będę zwiedzał targi Podwodna Przygoda.
Jeżeli ktoś ma ochotę się spotkać, porozmawiać np. o... nurkowaniu Wink - zapraszam.

Na stoisku Gral Marine opowiem o najnowszym pomyśle Bartka - latarce, która może wreszcie zadowolić zarówno nurków rekreacyjnych, jak i technicznych.


Na stoisku BARE możemy wspólnie pogmerać w nowościach skafandrowych...


Na stoisku TEC Line/Scubatech możemy obejrzeć i porozmawiać o skrzydle mojej konstrukcji przygotowanym dla nurków pływających w zestawach podwójnych 2x12-2x18l.


Jeżeli uda się znaleźć jakieś spokojne miejsce to chętnie opowiem o moich nurkowaniach na ponad 100m z czasami dennymi 30min+ realizowanych zarówno w wodach otwartych (Austria, Włochy, Egipt, Norwegia) jak i o pechowym, ale tak naprawdę wyjątkowo udanym nurkowaniu w kopalni Tuna Hastberg jakie zrobiliśmy z Tymkiem i Sebastianem na głębokość 114m z czasem ponad 30min, temp. 4st i... zalanym skafandrem.
Z dużym zainteresowaniem oglądnę film o wyprawie na ORP Grom zrealizowany przez ekipę, która nurkowała tam, krótko przed naszym zespołem.


Miło mi będzie Was spotkać.
Do zobaczenia,
Wojtek
Tomasz Pawęska - 04-02-2011, 18:58
Temat postu:
Smile
Zatem Do zobaczenia, ale tylko w sobotę. Sad
Pozdrawiam
Paulina Papierska - 04-02-2011, 19:27
Temat postu:
Jesli ktos wybiera sie na targi, to dajcie znac. Mam do rozdania bilet w prezencie (wazny dwa dni)
Bilet elektroniczny - do przeslania na maila. Do skorzystania potrzebna drukarka - aby go wydrukowac.
Tomasz Pawęska - 04-02-2011, 19:38
Temat postu:
bounce
Paulina Papierska - 04-02-2011, 19:47
Temat postu:
Super, ze sie nie zmarnuje. Milego zwiedzania!
Wojtek A. Filip - 06-02-2011, 08:40
Temat postu:
Dzisiaj drugi dzień targów.
Wczoraj pierwsza prezentacja nowego worka "WAF".
Prezentowałem go jako worek do zestawów 2x12l i 2x15l wraz z nurkowaniami multistage.
Pierwsze komentarze - jakiś taki mały się wydaje...
...i taki się właśnie wydawał do momentu próby wodnej, czyli sprawdzenia rzeczywistej pojemności mojego worka.
Kiedy okazało się, że do tego malucha wchodzi dokładnie tyle wody ile do worka dedykowanego do zaawansowanych nurkowań z zestawami 2x18l o opisywanej pojemności 60lbs, zainteresowanie nim skoczyło natychmiast.
Dzisiaj prezentuję go grupie kilkuset dystrybutorów największego polskiego importera/producenta sprzętu nurkowego Scubatech /Tec Line.

Mam nadzieję, że sprzęt się spodoba, a wszystkich niedystrybutorów Wink zapraszam do prezentacji indywidualnych.

Na prośbę Ewy spróbujemy sprawdzić wytrzymałość materiałów, z których produkowane są skafandry SANTI - zainteresowanych, uzbrojonych w narzędzia do dziurawienia/prucia - zapraszam.

Na targach będę do godz. 1300.

Do zobaczenia,
Wojtek
Cichy - 07-02-2011, 14:42
Temat postu:
Cytat:
Na stoisku TEC Line/Scubatech możemy obejrzeć i porozmawiać o skrzydle mojej konstrukcji przygotowanym dla nurków pływających w zestawach podwójnych 2x12-2x18l.


Wojtku,
napisałbyś parę słów dla tych co na targach nie byli... A najlepiej wrzuć fotki Smile
TomS - 07-02-2011, 15:01
Temat postu:
Cytat:
Na stoisku TEC Line/Scubatech możemy obejrzeć i porozmawiać o skrzydle mojej konstrukcji przygotowanym dla nurków pływających w zestawach podwójnych 2x12-2x18l.
Tiaaa.... Rolling Eyes

Rozumiem, że to dawno było, ale wiele istotnych koncepcji w tym worku pochodzi ode mnie, między innymi połączenie małego obrysu ze sporą pojemnością wodną... Wyliczać mój wkład czy przejdziemy od razu na "nasz worek" przy opisach??

Wojtek Filip napisał/a:
prezentacja nowego worka "WAF"
Logo też obiecywałeś "wspólne" a w "WAF" jakoś nie widzę nic co o mnie wspomina...
TomS - 07-02-2011, 16:56
Temat postu:
Shocked Na szczęście nie jest tak jak mi się wydawało.

scratch Mój zmęczony podróżą i niedospaniem mózg wyimaginował sobie problem tam, gdzie go nie ma.

Embarassed Przepraszam wszystkich, którym zasugerowałem, że istnieje problem miedzy Wojtkiem a mną.

Embarassed Szczególnie przepraszam Wojtka, który działając w pośpiechu ale w jak najlepszej wierze dobrał słowa tak, że powstała we mnie "szalona teoria spisku".
Zupełnie niepotrzebnie i bezpodstawnie.
Nie umiem tego sensownie wyjaśnić nawet sobie... postąpiłem impulsywnie i bezmyślnie.



Na szczęście nie ma to wpływu na jakość produktu Smile

Wojtek A. Filip - 07-02-2011, 17:27
Temat postu:
Cichy napisał/a:
Wojtku,
napisałbyś parę słów dla tych co na targach nie byli...

Zaraz coś skrobnę na FO.
Cichy napisał/a:
A najlepiej wrzuć fotki
ten ... tego... Embarassed no właśnie, że o to poproszę kogoś kto ma jakieś... Prawdę powiedziawszy nie zabrałem nawet aparatu - taki ze mnie super reporter... Confused
TomS napisał/a:
Wyliczać mój wkład czy przejdziemy od razu na "nasz worek" przy opisach??

Oczywiście, że możesz wyliczać. Kiedy wpadłem na pomysł zrobienia worka miałem wiele własnych pomysłów z tym związanych, ale nad workiem pracowało co najmniej kilkanaście osób - większość z nich podsuwała mi tylko swoje przemyślenia związane z tym jak im się pływa w różnych workach i co chcieliby w nich zmienić, co nie zmienia w żadnym stopniu Twojego wkładu pracy w ten projekt.

Docelowo projekt został sfinansowany przez Tomka Stopyrę i Tec Line. Roboczo nazwałem go sobie "WAF", ale sprzedawany będzie prawdopodobnie jako Donut 22 "Special Edition".
Mamy zatem pierwszy polski worek do twina, który będzie produkowany w Chinach Smile.
Więcej o worku napiszę w stosownym dziale już niebawem.


Pozdrawiam,
Wojtek
bpiotrek - 07-02-2011, 23:18
Temat postu:
Tom,

Do "zagospodarowania" dalej jest nisza dobrego worka singlowego. Przydatny do rekreacji w Polsce i "przyjazny" do latania. Tutaj masz chyba spore doświadczenie?
dakin - 07-02-2011, 23:36
Temat postu:
Hej!!

Dla zainteresowanych relacja z targów dostępna tutaj Relacja z Nurgresu

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii Galeria z Nurgresu

Miłej lektury
TomS - 08-02-2011, 00:52
Temat postu:
bpiotrek napisał/a:
jest nisza dobrego worka singlowego. Przydatny do rekreacji w Polsce i "przyjazny" do latania.

Pracuję nad systemem.
Istnieje już całkiem niezły worek na rynku. Chętnie bym go poprawił ale nie sądzę, aby dla takiej kosmetyki ktoś w to zainwestował.

"Do latania" potrzeba worka lekkiego czyli z cieńszego, słabszego materiału co z kolei nie jest dobre ogólnie. Powinny istnieć dwie wersje materiałowe do wyboru... albo jednopowłokowy; no ale Apeks WTX3 jest właśnie taki i nie jest bestsellerem... bo jest jednopowłokowy właśnie.

Jeśli Donut SE odniesie sukces to może Tomek Stopyra zdecyduje się wprowadzić "Singla SE"... ?? Ja sam tego nie wyprodukuję ale chętnie zaprojektuję.
Do pełni szczęścia muszę mieć inne niż normalnie (mniejsze) kolanko i jego mocowanie do worka a to już spore wyzwanie dla wykonawcy.


Natomiast mój najnowszy projekt płyty do singla uwzględnia między innymi mocowanie balastu w formie "zwykłych kostek" (ale także łatwo odlewalnych obciążników dedykowanych) bezpośrednio do płyty zapewniając jednocześnie szerokie możliwości trymowania. Dzięki temu balast jest w miejscu prawie zawsze idealnym, nie zaburza pracy worka (jak kieszonki na butli), nie "kładzie na twarz" na powierzchni (jak kieszonki na pasie biodrowym) i nie przeszkadza latarce ani D-ringowi.

Ponadto pas kroczny jest podwójny i nie biegnie centralnie ale po pośladkach (docenia się to szczególnie pływając za skuterem Wink ).
Jest też kilka innych ciekawostek jak np. trzy różne profile gięcia zależnie od strefy (biodra - talia - łopatki).
Oczywiście jak zwykle płytę mogę zrobić "na miarę" zależnie od wielkości pleców nurka.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz