Forum Dive Trek Group

Spotkania - 18.02.11 Oglądactwo worka mojego pomysłu?

Wojtek A. Filip - 17-02-2011, 19:59
Temat postu: 18.02.11 Oglądactwo worka mojego pomysłu?
Hej.
Jeżeli ktoś ma ochotę zobaczyć jak układa się w pełnej konfiguracji nowy worek o interesujących parametrach - zapraszam jutro ok. 14.00 do centrum Kuby Koncytowicza w Katowicach - możemy dokonać macania oraz gapienia się w trakcie ładowania gazów na weekend.

Worek jest polską konstrukcją zawierającą wiele ciekawych zmian (w stosunku do większości worków dostępnych na rynku, a powstałych w wyniku doświadczeń oraz tzw. "przemyśleń" Smile ) mogących zainteresować głównie doświadczonych nurków mających już doświadczenia z innymi konstrukcjami - m.in. bezkolizyjne układanie węży przy całkowitym napełnieniu worka, duży wypór przy niewielkim rozmiarze, bardzo łatwa obsługa zrzutu gazu nie wymagająca w zasadzie zmiany pozycji i jeszcze kilka innych "niesamowitości" Wink Rolling Eyes .

Przeznaczenie: twin 2x12l + multistage albo... do czego kto lubi 8) .


Pozdrawiam,
Wojtek
Michał Iwicki - 17-02-2011, 20:33
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Przeznaczenie: twin 2x12l + multistage albo... do czego kto lubi .

Czy robiłeś Wojtku jakieś próby z 2*18l i ewentualnie jakieś stage?
Wojtek A. Filip - 17-02-2011, 20:50
Temat postu:
Nie, choć 2x18 do głębokich nurów jest bardzo lekki, więc worek w ciemno się nadaje. Kłopotem może być nie za duża szerokość worka (jak przyłożę to porównam np. z Evolve 60).
Pojemnościowo ma skuteczne 22,5 litra ( dla porównania worek 60lbs ma 22litry, 40lbs ok 16,5l, 55lbs 19,5l skutecznej pojemności wodnej), więc z tej strony nie powinno być żadnych problemów.

Popełniłem nawet tajny (ściśle) filmik, ale jest tajny, więc pokażę go trochę później. Jutro zrobię kilka fotek.


Pozdrawiam,
Wojtek
Michał Iwicki - 17-02-2011, 21:46
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Nie, choć 2x18 do głębokich nurów jest bardzo lekki, więc worek w ciemno się nadaje. Kłopotem może być nie za duża szerokość worka (jak przyłożę to porównam np. z Evolve 60).
Pojemnościowo ma skuteczne 22,5 litra ( dla porównania worek 60lbs ma 22litry, 40lbs ok 16,5l, 55lbs 19,5l skutecznej pojemności wodnej), więc z tej strony nie powinno być żadnych problemów.

Popełniłem nawet tajny (ściśle) filmik, ale jest tajny, więc pokażę go trochę później. Jutro zrobię kilka fotek.

Dzięki za wyjaśnienie. Chetnie obejrze/zanurkuje któregoś pięknego dnia.Jesteś w weekend nad Bałtykiem?
Wojtek A. Filip - 17-02-2011, 22:53
Temat postu:
iwiki napisał/a:
Jesteś w weekend nad Bałtykiem?

Nie, bo Seba mnie postraszył, że na morzu będzie falowało Shocked, więc się wystraszyłem, no i przyjadę dopiero 4-6 marca.

W międzyczasie zrobię jeszcze trochę prób. Worek zabieram też do jaskiń na FL - może więcej osób będzie miało okazję wyrobić sobie zdanie na jego temat?
Michał Iwicki - 18-02-2011, 00:54
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Nie, bo Seba mnie postraszył, że na morzu będzie falowało , więc się wystraszyłem

Ja natomiast słyszałem coś o niedzielnym Frankenie....ale może to tylko pomówienia cheers
Bartek Cyperling - 18-02-2011, 05:20
Temat postu:
Cytat:
duży wypór przy niewielkim rozmiarze


nowomowa Smile
1litr ~ 1kg
nie mniej i nie wiecej


ciagle czekamy na porownanie foto, najlepiej z E40 i E60
Adam Frajtak - 18-02-2011, 10:18
Temat postu:
Bartek napisał/a:


nowomowa Smile
1litr ~ 1kg
nie mniej i nie wiecej


Wcale nie, 120 kg kulturysta i 120 kg puszysty facio wypiera tyle samo cieczy z ta roznica ze puszysty juz po zanurzeniu sie do pępka a kulturysta dopiero jak zanurzy się po szyję Very Happy
Podobnie jest z workami
Kuba Koncytowicz - 18-02-2011, 12:54
Temat postu:
Dzisiaj jesteśmy w CN SCUBA na Przemysłowej 10, zapraszamy wszystkich do spotkania i rozmowy na tematy nurkowe. Dzisiaj można w firmie można zobaczyć worek pomysłu Wojtka Filipa i dowiedzieć się czegoś więcej na temat nowego produktu.
Dla tych którzy nie dotrą na pewno powtórzymy spotkanie tego typu.

Pozdrawiam i do zobaczenia
Jakub Koncytowicz

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz