Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Pozdrowienia z Cave Country

TomM - 16-03-2011, 03:46
Temat postu: Pozdrowienia z Cave Country
Pozdrawiamy, trapieni "jet lag", ale bawimy się świetnie.
Parę surowych fotek z Peacock Springs sprzed dwóch godzin...
O 18:00 było już trochę zmącone.






Konrad Dubiel - 16-03-2011, 09:54
Temat postu: Re: Pozdrowienia z Cave Country
TomM napisał/a:
Pozdrawiamy, trapieni "jet lag"


Wolałbyś siedzieć w robocie gapiąc się w monitor jak jakiś gość od rana wkurza Cię swoimi zdjęciami z jaskini?
Dobrze chociaż, że tego jet laga macie! pig
hubert68 - 17-03-2011, 15:33
Temat postu:
TomM napisał/a:
Peacock Springs

Piękna jaskinia...
slawek290 - 17-03-2011, 16:05
Temat postu:
tomM to ten z prawej w czerwonych rękawicach?
crowley - 17-03-2011, 18:31
Temat postu:
slawek290 napisał/a:
tomM to ten z prawej w czerwonych rękawicach?
nie widzę odkurzacza więc mogę Ci podpowiedzieć, że prawdopodobnie go nie ma na fotce:P ale mogę się mylićSmile
stonoga - 17-03-2011, 19:57
Temat postu:
moze to ten z ta kosa na bialym tle? compress
nseal - 17-03-2011, 21:16
Temat postu:
stonoga napisał/a:
moze to ten z ta kosa na bialym tle? compress

Smile touche
Konrad Dubiel - 17-03-2011, 21:20
Temat postu:
slawek290 napisał/a:
tomM to ten z prawej w czerwonych rękawicach?


tak
TomM - 18-03-2011, 04:08
Temat postu:
Odkurzacza nie zabierałem (póki co) i pływam z otwartym obiegiem. Czerwone rękawice z Castorama Diving Shop sie sprawdzają (chronią ręce przed szorstką skałą). Temperatura wody 68-70 st. (F), czyli 19-20 st. C.
Parę dzisiejszych (surowych) fotek z Blue Springs w Madison County (Madison Blue)







KasiaK - 18-03-2011, 10:23
Temat postu: Re: Pozdrowienia z Cave Country
Konrad Dubiel napisał/a:
TomM napisał/a:
Pozdrawiamy, trapieni "jet lag"


Wolałbyś siedzieć w robocie gapiąc się w monitor jak jakiś gość od rana wkurza Cię swoimi zdjęciami z jaskini?
Dobrze chociaż, że tego jet laga macie! pig

heh, to samo miałam napisać, zanim zobaczyłam Twojego posta Razz


Tomek, fajowe foty.
dobrej zabawy!
TomM - 19-03-2011, 05:37
Temat postu:
No to dalej, tym razem Orange Grove dzisiaj późnym popołudniem:












TomM - 21-03-2011, 01:52
Temat postu:
I specjalnie dla Wojtka, wedle specjalnego życzenia, zdjęcie pt. "Nurek w jaskini" bez dodatkowego oświetlenia. Tak postrzega sie partnera....


TomM - 22-03-2011, 03:53
Temat postu:
Przyszedł czas na Ginnie Springs i system Devil's Eye/Devil's Ear.
Pierwszy jump za keyhole'm:



Tu restrykcja zwana "keyhole". Dziś "flow is up", czyli prąd jak diabli.



A tutaj "Devil's Lips" czyli kolejna restrykcja



I samo Devil's Eye. Kto tam był, wie jak tam wieje, gdy "flow is up".


Robert Klein - 23-03-2011, 01:02
Temat postu:
Ups. Na zdjęciu to nie Devils Eye to Ear. Eye to to okrągłe bez łańcucha.
Fother - 23-03-2011, 01:08
Temat postu:
TomM napisał/a:
Kto tam był, wie jak tam wieje, gdy "flow is up".


Oj tak zwłaszcza jak się ma rebreather na plecach Very Happy
Robert Klein - 23-03-2011, 11:59
Temat postu:
Czy rebreather zwiększa prąd, czy przeszkadza jakoś we wchodzeniu przez Ear ?
Fother - 23-03-2011, 13:20
Temat postu:
Cytat:
Czy rebreather zwiększa prąd, czy przeszkadza jakoś we wchodzeniu przez Ear ?

he he prądu nie zwiększa i nawet nie przeszkadza zbytnio we wchodzeniu, natomiast nurkowanie w tym pradzie z rebreatherem to juz gorzej Wink
TomM - 24-03-2011, 05:28
Temat postu:
Klein napisał/a:
to nie Devils Eye to Ear


Ups. Fakt. Zawsze mi się to myli...

I parę fotek z Jackson Blue Spring:








Robert Klein - 24-03-2011, 15:55
Temat postu:
Tomek, to na koniec zrób jeszcze wszystkim niespodziankę i wstaw zdjęcie sprzętu, jakim robione są te zdjęcia. Bo zdjęcia sugerują naprawdę niezły sprzęt, a tu, tak pewnie jak w większości przypadków, kluczem jest fotograf i zgrany zespół.
Konrad Dubiel - 24-03-2011, 16:31
Temat postu:
Klein napisał/a:
Tomek, to na koniec zrób jeszcze wszystkim niespodziankę i wstaw zdjęcie sprzętu, jakim robione są te zdjęcia. Bo zdjęcia sugerują naprawdę niezły sprzęt, a tu, tak pewnie jak w większości przypadków, kluczem jest fotograf i zgrany zespół.


Taki?


Jakub Osuch - 24-03-2011, 18:09
Temat postu:
Taki Smile
Tomasz Wciórka - 24-03-2011, 18:27
Temat postu:
chyba sobie jaja robicie z tym aparatem? powaznie? Shocked

przeciez tak doswietlona ekspozycja wymaga sporej lampy
Robert Klein - 24-03-2011, 18:51
Temat postu:
O lampach niech Tomek sam napisze i przedstawi fotografa - bo za te zdjęcia należą się brawa.
stonoga - 24-03-2011, 22:13
Temat postu:
hmm.. a co w nich takiego wyjatkowego? jak dla mnie po prostu typu pamiatkowe; nic specjalnego
slawek290 - 25-03-2011, 06:38
Temat postu:
stonoga napisał/a:
hmm.. a co w nich takiego wyjatkowego? jak dla mnie po prostu typu pamiatkowe; nic specjalnego


Nie zgadzam się .Masz fajniejsze zdjęcia to dawaj pooglądamy i pomarzymy. Mnie zadziwiły dwie rzeczy

1 Na jednym zdjęciu TomM trzyma się podłoża.
2 Czy aby On nie ma za krótkiego ....w scratch

ale zdjęcia fajne , też bym tak chciał .Kiedy wracacie ?
TomS - 25-03-2011, 06:56
Temat postu:
slawek290 napisał/a:
TomM trzyma się podłoża
Zapewne przeciwdziała znoszeniu przez nurt. Na większości zdjęć nie ma nawet wspomnienia po bąbelkach. Mały sac, co trzeci wydech itp, wiadomo, ale pod stropem też ich nie widać... pewnie były już daleko w momencie spuszczania migawki...

Pytanie drugie powinno pójść na PW raczej...
stonoga - 25-03-2011, 11:22
Temat postu:
slawek290 napisał/a:
Masz fajniejsze zdjęcia to dawaj pooglądamy i pomarzymy.


Od kiedy to trzeba miec wlasne fajniejsze zdjecia zeby mozna bylo ocenic czy cos sie podoba czy nie? Zalaczone tutaj zdjecia sa przecietne i brakuje im dosc sporo do oklaskiwania. To tak jak juz pisalem w moim odczuciu pamiatkowe zdjecia.

A tak wygladaja moim zdaniem zdjecia ladne:

Ladne zdjecia Smile
slawek290 - 25-03-2011, 11:31
Temat postu:
stonoga napisał/a:
A tak wygladaja moim zdanie zdjeica ladne:

Ladne zdjeica


Moim zdaniem ktoś nad tym siedział przy kompie i poprawiał w Fotoschopie i to bogato.

Równie dobrze można by było wstawić nurka na księżycu i będzie jeszcze ładniej , ale to tylko moje zdanie każdy może mieć inne.

TomS napisał/a:
drugie powinno pójść na PW raczej...


pytanie o długość węża na PW

TomS napisał/a:
Mały sac, co trzeci wydech


Możesz rozwinąć o co chodzi .
TomS - 25-03-2011, 11:40
Temat postu:
stonoga napisał/a:
zdjeica ladne
Dzięki. W końcu odnalazłem moje ulubione zdjęcie jaskiniowe bo przenieśli galerię dawno temu Smile

A co do zdjęć z tematu: myślę, że czasem warto ocenić pracę i jej wynik przez pryzmat trudności, jakie stwarza wykonanie i jakie są możliwości sprzętowe.

_____________________

Sławek: to takie żarciki. TomM ma mały sac i to fakt, "co 3ci wydech" to analogia do "co 2-go wdechu" - porada dla chcących oszczędzać gaz Wink To nierealne przyczyny niebycia bąbli wydechowych w okolicy. Realna możliwość to silny prąd wody unoszący je poza kadr w "mgnieniu oka" Smile Taki prąd prowokuje do trzymania się czegoś skoro nie płyniesz... Smile Jest oszczędniej a czasem to jedyna możliwość.
Marek Łącki - 25-03-2011, 11:50
Temat postu:
Cytat:
2 Czy aby On nie ma za krótkiego ....w scratch

Masz rację .Tak to wygląda na zdjęciach.A może problemy z zębami z lewej strony szczęki?
pozdrawiam
Marek
Konrad Dubiel - 25-03-2011, 12:07
Temat postu:
slawek290 napisał/a:
Moim zdaniem ktoś nad tym siedział przy kompie i poprawiał w Fotoschopie i to bogato.
Równie dobrze można by było wstawić nurka na księżycu i będzie jeszcze ładniej , ale to tylko moje zdanie każdy może mieć inne.


Krytyk i eunuch z jednej są parafii. Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi.

IMHO bardzo fajne zdjęcia. Pamiątkowe nie artystyczne. I co z tego?
martin - 25-03-2011, 12:09
Temat postu:
slawek290 napisał/a:
Czy aby On nie ma za krótkiego ....w


Po analizie zdjec - masz racje: brakuje mu dokladnie 21,52849 mm. Rolling Eyes
Tomasz Wciórka - 25-03-2011, 12:10
Temat postu:
ja tam za takie pamiatkowe zdjecie w takich warunkach sporo bym dal, ale tak jest z kazdym zdjeciem, zalezy kto je ocenia i kto je robi, nawet bardzo dobrez zdjecie zrobione przez amatora nijak ma sie do zdjec profesjonalisty (przynajmniej w wiekszosci wypadkow), ale ja kims takim nie jestem i na mnie zdjecia robia duze wrazenie

jesli to wiec mozliwe chcialbym uzyskac informacje od autora watku, tudziez fotografa na jakim sprzecie byly zrobione
nseal - 25-03-2011, 12:48
Temat postu:
wiecznychlopiec napisał/a:
zdjecie zrobione przez amatora nijak ma sie do zdjec profesjonalisty


Smile ktoś kiedyś powiedział że w fotografii amator różni się od profesjonalisty tym, że ten drugi wystawia faktury VAT.

To czy zdjęcie było dotknięte PSem czy nie, nie ma znaczenia w ocenie. Liczy się efekt końcowy. Umiejętne użycie PS to też sztuka. Zdjęcia ze strony DTD są extra, nie ma znaczenia na ile były wyciągane.

Te prezentowane przez TomM stanowią na pewno fajną pamiątkę, są przyjemne w odbiorze i każdy, kto próbował fotografować pod wodą nie mając do dyspozycji mocnych strobów wie, że nie jest łatwo uzyskać taki efekt. Ja na pewno byłbym z takich zdjęć zadowolony, gdybym je wykonał.

Osobiście bardzo lubię galerie Baltic Explorers. Zdjęcia Leszka Legata nieodmiennie bardzo mi się podobają, bo pokazuje jaskinie w sposób, w jaki ja je widzę Smile
slawek290 - 25-03-2011, 13:39
Temat postu:
Pomijając te wszystkie sprawy zębowo wężowe .Zdjęcia fajne i rasowania na nich nie widać.A po nadto doceńmy że mu Tomkowi chciało się z nami podzielić widokami , bo chyba nie wszyscy będziemy mieli to sposobność zobaczyć.
TomM - 25-03-2011, 14:19
Temat postu:
Skoro dyskusja sie rozwija, to spieszę donieść, że:
- TomM jest zadowolony ze swojego węża. Uważa że jest w sam raz
- TomM ma tyle samo zębów po prawej co po lewej
- TomM zawsze robi ryjek nutra, bo ma zwyczaj ustnik trzymać lekko i każdy automat ma w ryjku krzywo. Nawet pętle rebridera leż ma lekko krzywo. Ten typ tak ma.

Zdjęcia maja charakter pamiątkowy. Wyjątkowe są co najwyżej miejsca, gdzie zostały zrobione. Niekiedy model nie miał wyjścia, musiał się trzymać kurczowo skały, żeby go nie obróciło przez plecy... Sądzących, że w jaskiniach pływa się tu na lansera pocieszę, że jakże często tutaj technika "pull&glide" oznacza "pull&fight" czyli do jaskini trzeba się wciagnąć dośc żywo i potem caly czas tak samo... Prąd da sie czytać, mozna sobie ulatwic zycie, trzeba dostrzec gdzie góra, gdzie dołem, którą ściana wysiłek będzie najmniejszy.
Na zdjęciach trzy jaskinie są prądowe: Devil's Ear, Madison Blue i Jackson Blue.
Sukcesem było juz samo przetransportowanie sprzętu do fotografii na miejsce i potem powrót bez rozwalenia wszystkiego w kawałki Smile
To co zostało zamieszczone jest nietkniete Photoshopem, z braku tego narzędzia, zdjęcia sa surowe. Zrobilismy ich jakies 800 (?) więc będzie co obrabiać.
Jeśli kogos drażnią swoim prymitywizmem, to trudno.
Zostały zrobione kompaktem sprzed lat (takim jak Konrad odczytał to z EXIFa) z konwerterem szerokokątnym o ogniskowej 10mm i dwoma lampami Inon D-2000 na składanych ramionach o całkowitej rozpietości 200 cm wyzwalanymi swiatłowodami, trym zestawu byl zapewniony przez nanizanie na ramiona pianki i zamocowanie ich sznurkiem.
Jak wrócimy, zamieszcze zdjęcia, bo teraz zbieramy sie do odlotu i wszystko jest już w proszku.

PS. Logistyka zdjęciowa i wszystkie zdjęcia, za wyjatkiem tych na których sam został uwieczniony jest dziełem mojego syna, Michała, który nota bene zdjęcia pod woda robi od lat, także w jaskiniach. Ograniczona liczba lamp i zastosowany sprzęt nieco wymusza typ ujęć, może nieco pamiątkowy, ale nam sie podoba.
TomM - 25-03-2011, 15:09
Temat postu:
I na koniec Twin Cave, zdjęcia podwójnego wejścia




Konrad Dubiel - 25-03-2011, 16:02
Temat postu:
TomM napisał/a:
TomM zawsze robi ryjek nutra, bo ma zwyczaj ustnik trzymać lekko i każdy automat ma w ryjku krzywo.


TomM Krzywousty Mr. Green
Adam Frajtak - 25-03-2011, 22:18
Temat postu:
TomM napisał/a:

- TomM zawsze robi ryjek nutra, bo ma zwyczaj ustnik trzymać lekko i każdy automat ma w ryjku krzywo. Nawet pętle rebridera leż ma lekko krzywo. Ten typ tak ma.


Tomek, a ja myślałem że to od trzymania fajeczki na powierzchni tak ci pod wodą na automat się rzuca Mr. Green

A zdjęcia są zajebiste, dzięki za relacje zawsze to miło poczytać o tym jak biali ludzie czas spędzają Laughing
Fredq - 29-03-2011, 17:55
Temat postu:
TomM napisał/a:
I specjalnie dla Wojtka, wedle specjalnego życzenia, zdjęcie pt. "Nurek w jaskini" bez dodatkowego oświetlenia. Tak postrzega sie partnera....

Obrazek


Super zdjęcie! Cały urok nurkowania w jaskiniach Smile Pewnie m.in. wtedy doceniamy zespół.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz