Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - tlen techniczny francja

Jakub Osuch - 05-04-2011, 19:03
Temat postu: tlen techniczny francja
Witam
Czy ktoś ma doświadczenie czy da radę kupić tlen techniczny we francjii ?
Rafał Pałucha - 05-04-2011, 20:07
Temat postu:
witam,

tak ja mam doświadczenie, po tym jak dostałem ofertę na tlen, zapytałem jeszcze o hel................
skumali, że do nurkowania ma być i odesłali do lokalnych centrów nurkowych. Tak się zakończyły moje zakupy w zeszłym roku.
Mad
pozdrawiam
rafał
Adam Jaworski - 06-04-2011, 18:11
Temat postu:
A taki tlen techniczny to nie ma przypadkiem jakiegoś akceptowalnego przez producenta poziomu zanieczyszczeń, który tak przypadkowo jest znacznie wyższy niż ten, przy którym godzimy się jeszcze tym oddychać? Zwłaszcza, pod znacznie wyższym ciśnieniem...
martin - 06-04-2011, 20:22
Temat postu:
Yavox napisał/a:
który tak przypadkowo jest znacznie wyższy niż ten, przy którym godzimy się jeszcze tym oddychać?


Nie. Spojrz w karty katalogowe, tam wszystko jest dokladnie opisane.
GarwolG - 06-04-2011, 21:19
Temat postu:
Nie ma wyjścia Kuba, wrzucimy na dach skodzianki krajową 50l
JurekS - 06-04-2011, 22:05
Temat postu:
Kuba jest szansa że potoczymy się dostawczym
Konrad Dubiel - 13-04-2011, 13:42
Temat postu:
Czytałem wątek na direxplorers w sprawie tlenu we Francji - problemów więcej niż u nas... choć nie wiem czy to pocieszające.
Mam pytanie: czy przywiezienie flaszki 50l tlenu własnym samochodem i używanie tegoż tlenu do nurkowania narusza jakieś dziwne brukselsko-żabojadzkie przepisy?
martin - 13-04-2011, 13:52
Temat postu:
ADR (Accord européen relatif au transport international des marchandises dangereuses par
route) reguluje przewoz niebezpiecznych przedmiotow i opisuje, jak oznakowane powinno byc auto. Tylko ADR nie dotyczy sie osob prywatnych jesli objetosc nie przekracza (IIRC) 1000l. W takim wypadku nie musisz znakowac auta, musisz jednak poprawnie znakowac butle i dobrze ja zabezpieczyc (n.p. przez przypiecie pasami do samochodu).
Konrad Dubiel - 13-04-2011, 14:24
Temat postu:
martin napisał/a:
Tylko ADR nie dotyczy sie osob prywatnych jesli objetosc nie przekracza (IIRC) 1000l.


Te 1000l to pojemność wodna butli czy objętość rozprężonego gazu?
Czyli wolno przewieźć wiązkę przemysłówek czy pół stejdża?
martin - 13-04-2011, 14:34
Temat postu:
Pojemnosc wodna.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz