Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Pytanie odnosnie nurkowania w morzu srodziemnym badz kanary

pieluch78 - 26-04-2011, 09:46
Temat postu: Pytanie odnosnie nurkowania w morzu srodziemnym badz kanary
Witam! Niedawno zrobilem sobie kurs owd a niebawem bede przymierzal sie do zrobienia aowd. Chcialbym tak pod koniec sierpnia wybrac sie na wycieczke nurkowa i chcialbym sie zapytac jakie miejsca polecacie, poniewaz chcialbym zanurkowac w morzu srodziemnym badz na kanarach - egipt narazie zostawie Smile A wiec miejsca ktore by mnie interesowaly z tego co czytalem tj: kanary, malta, sycylia, sardynia, korsyka, turcja, wlochy oraz grecja. Interesuja mnie zarowno wraki, jak i flora i fauna. Generalnie wszystko co jest pod woda byle by bylo interesujace. Jakie z tych miejsc byscie polecili a ktore byscie zdecydowanie odradzili? Moze sa jakies inne ktorych nie wymienilem a rowniez polecacie? Chcialbym tez zaznaczyc ze mam chrzesntna w grecji. Pozdrawiam i prosze o odpowiedz Smile
Robert Płociński - 26-04-2011, 21:02
Temat postu:
Gratulacje z okazji zrobienia kursu.
Zanim zaczniesz myśleć o ciekawych wyprawach pomyśl o sobie i zrób parę nurków w polskich wodach pod okiem zaprzyjaźnionego instruktora.
Jeżdżąc po obcych bazach w nieznane miejsca nigdy nie wiesz co cię czeka, W wielu przypadkach jesteś zdany na siebie i swoje umiejętności. To nie zajęcia kursowe gdzie instruktor obserwuje Cię i w każdej chwili przyjdzie z pomocą.
Moje doświadczenia + opowiadania świeżych adeptów z takich nurkowań zaraz po kursie są takie iż zazwyczaj osoby z małym doświadczeniem są zagrożeniem dla siebie i innych. Zwłaszcza gdy baza ma swoje tzw "standardy".

Sorki za taki styl wypowiedzi pewnie czegoś innego się spodziewałeś Smile
Bartek T. - 26-04-2011, 21:17
Temat postu:
robi.ploc, zgadzam się w 100%. Bolesne ale prawdziwe.
pieluch78 - 28-04-2011, 09:27
Temat postu:
Przypuszczalem ze dostane taka odpowiedz Wink Napewno chce zaliczyc kilka miejsc w polsce zanim pojade za granice, jednak jestem taka osoba ktora lubi sobie planowac wyjazdy i to nawet z bardzo dlugim wyprzedzeniem. Jakby sie nie udal wyjazd w tym roku to za rok, jednak juz chcialbym wiedziec do jakich miejsc warto a ktore odradzacie - proste Smile
Robert Płociński - 28-04-2011, 10:15
Temat postu:
Proponuje pólwysep Hyères, byłem tam bardzo dawno w okolicy jest park narodowy.
co do bazy to niestety ale nie mogę nic wskazać - z tego co pamiętam parę baz tam było.
Ja korzystałem z malutkiej bazy w miejscowaości La Villa - hardcorowe chłopaki - nie wiem czy jeszcze funkcjonują.
Chyba to była ta baza http://www.sub-plongee.com
gre1 - 28-04-2011, 10:38
Temat postu:
Chorwacja-mogę polecić wyspę Brac, miejscowość Supetar ,byłem w zeszłym roku(koniec sierpnia),i jak sama nazwa wskazuje było suuper,naza nurkowa www.amber-divecenter.com ,prowadzą Jarek i Grażyna,fajni ludzie i miła atmosfera.
W tym roku też pod koniec sierpnia wybieram się na wyspę Murter nurkować z bazą www.nautilus.com.pl/baza-chorwacja.html ale jeszcze tam nie byłem więc nie mogę polecić,słyszałem że jest O.K. więc sprawdzę Wink
Darek DYNAR - 28-04-2011, 11:18
Temat postu:
Potwierdzam , gre1
Na dobry poczatek baza na wyspie Brac, o ktorej pisze moj przedmowca lub baza w Jezerach, na wyspie Murter, gdzia jest wspaniala atmosfera, dla kazdego cos fajnego od owd po tmx. W miare wygodna lodz ( jak na chirwackie warunki) blisko apartamenty w przyzwoitej cenie...no i nurkowania w najladniejszej czesci Dalmacji,archipelagu Kornaty. Jak oplacisz pakiet czy apartemnty w Polsce to dodatkoweg rabaty, nie pamietam jakie, ale wskocz na link podany przez gre1. Udanego wypoczynku i nurkowan z glowa Laughing pzdarwiam
piotrkw - 28-04-2011, 20:54
Temat postu:
Darek DYNAR napisał/a:
..no i nurkowania w najladniejszej czesci Dalmacji,archipelagu Kornaty. J


Tylko co kolega po OWD będzie robił na Kornatach ?? Generalnie w Chorwacji do 18-20 m szału nie ma , za dużo nie można sobie obiecywać , Ale warto jechać , zawsze ciekawiej , jaśniej , cieplej, i "dalej " widać niż w naszych jeziorach. Wink
Chyba, że jak pisze "zrobi też sobie" AOWD. Wink To już trochę poszerzy możliwości . Wink
pieluch78 - 30-04-2011, 18:05
Temat postu:
Dzis bylem na groznym widocznosc mysle ze z 5 moze ciutke wiecej metrow byla, ogolnie wrak rewelacja - szczegolnie ze to moj pierwszy i pewnie wiele osob na poczatku rowniez go zaliczalo. Tak jak kolega napisal wyzej na aowd rowniez sie zapisalem i mysle ze w przeciagu miesiaca go wykonam - potem wiadomo nurkowania i nurkowania zeby nabywac doswiadczenia ...

Czyli ogolnie rzec biorac polecacie chorwacje tak? W sumie tez duzo o niej czytalem i wiekszosc ja zachwalala, tym bardziej ze jest blisko - a co np z czarnogora? Czy ktos tam byl i czy warto tam jechac? czy chorwacja lepsza ?

Pozdrawiam
arkac123 - 30-04-2011, 22:33
Temat postu:
pieluch78 napisał/a:
Czyli ogolnie rzec biorac polecacie chorwacje tak? W sumie tez duzo o niej czytalem i wiekszosc ja zachwalala, tym bardziej ze jest blisko - a co np z czarnogora? Czy ktos tam byl i czy warto tam jechac? czy chorwacja lepsza ?

Pozdrawiam


W zeszłym roku byłam w Czarnej Perle w Czarnogórze, 50 km od Dubrownika - ponieważ po pierwszym pobycie mamy z mężem niedosyt, wracamy tam znowu za kilka tygodni. Nurkowania w grotach, przy ściankach, łatwe i przyjemne - również dla OWD.
Czarnogóra jest przepiękna, naprawdę warto tam się wybrać, szczególnie urzekły mnie okolice Boki Kotorskiej. Rano nurkowaliśmy, popołudniu zwiedzaliśmy Montenegro i siedzieliśmy w knajpkach.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz