Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Bezpieczeństwo nurkowania

Jacek Trembowelski - 14-06-2011, 21:07
Temat postu: Bezpieczeństwo nurkowania
W dniach 9-10 czerwca 2011 r. w siedzibie Santi, odbyło się szkolenie dla pracowników firmy w zakresie bezpieczeństwa w nurkowaniu, ze szczególnym uwzględnieniem roli ocieplaczy, skafandrów i systemów ogrzewania.

Trening ten jest jednym z cyklu spotkań mających na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych i wiedzy nurkowej pracowników firmy. Szkolenie odbyli wszyscy pracownicy, podzieleni na grupy:produkcyjną, administracyjno-biurową oraz handlową. Także kadra zarządzająca zebrała się na zamkniętym spotkaniu z prowadzącym szkolenie, Wojtkiem Filipem. Tematyka szkolenia była zróżnicowana i dopasowana do szkolonej grupy.

Omawiane tematy to między innymi: różne typy ocieplaczy jako ochrona termiczna nurka, rola kroju ocieplacza i skafandra w sytuacjach awaryjnych, ogrzewanie a dekompresja, dopasowanie ocieplaczy i skafandrów i ich wpływ na komfort i bezpieczeństwo nurkowania, doskonała pływalność i zaawansowane techniki jej dopracowywania, pływalność w razie awarii i zalania skafandra, itd. Efektem cyklu szkoleń odbywających się w Santi, ma być utrzymanie wysokiej jakości produktów oraz jak najlepsze dopasowanie ich do potrzeb nurkujących. A wszystko w myśl generalnej zasady, że dobrze wyedukowany personale generuje wysoko jakościowe rezultaty.






Przemo_C - 14-06-2011, 22:17
Temat postu: Re: Bezpieczeństwo nurkowania
Tomek Stachura mnie pozytywnie zaskakuje, to bardzo interesujący pomysł z punktu widzenia rozwoju biznesu, w cywilizowanych krajach ma też swoją wartość przy wycenie firmy. Chętnie dowiedziałbym się czy pojawiły się jakieś wymierne, zauważalne efekty tego szkolenia, oczywiście po jakimś czasie.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że dowiedzieliśmy się o tym my, klienci Smile , z mojej strony duży plus.
Wojtek A. Filip - 14-06-2011, 22:50
Temat postu:
Hej.
Jacek, bardzo dziękuję za zaproszenie i 2 intensywne dni w SANTI.
Mimo, że zajęcia prowadziłem w kilku różnych grupach, to te przepełnione największą dawką humoru, pytaniami w stylu jak działa p-valve i dlaczego niektórzy klienci wolą żeby był na lewej nogawce 8) odbyły się na zajęciach z Paniami z produkcji.

Bardzo długo pracowaliśmy z Jackiem i Przemkiem nad różnymi formami podniesienia bezpieczeństwa przez świadomą produkcję.

Ekipa administracyjna to kolejny etap szkolenia związanego głównie z oczekiwaniami klienta i przełożeniem tego na właściwy dobór sprzętu w kontekście bezpieczeństwa przy utrzymaniu wysokiej estetyki produktów.

Wreszcie Zarząd, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył wychodząc ze śmiałymi propozycjami związanymi z propagowaniem Świadomego Nurkowania.
SANTI przygotowuje sporo propozycji dla nas nurków. Niezwykle istotne jest to, że jest chyba pierwszą znaną mi firmą, która otwarcie mówi: "Naszym celem jest bezpieczne nurkowanie".

Za niezwykle trafny uważam pomysł zbliżenia wszystkich pracowników do tego co robimy pod wodą. Świadomość tego, że skafander czy ocieplacz to nie tylko ubranie, ale sprzęt bezpośrednio odpowiadający za nasze bezpieczeństwo pod wodą jest niezwykle istotna.


Do zobaczenia,
Wojtek

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz