Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Przyszlosc swiata, oraz penetracji morskich glebin

pieluch78 - 27-07-2011, 21:51
Temat postu: Przyszlosc swiata, oraz penetracji morskich glebin
Witam! Zastanawialiscie sie kiedys jak to bedzie wszystko wygladalo za 10-20 lat z nurkowaniem? Pewnie obiegi zamkniete lub maski pelnotwarzowe z opcja rozmawiania pod woda, beda stalym elementem nurkowania(jak dla mnie bomba). A jak to bedzie za 100-200, 300 lat? Ludzkosc rozwija sie w przerazajaco szybkim tempem i to co bedzie kiedys - mozna ograniczyc tylko do wyobrazni. Ja osobiscie uwazam ze:

1.Genetyka idzie do przodu, wiec mozna sobie wyobrazic jak bedzie mozna manipulowac organizmaami zywymi, np. ich wielkoscia - byc moze wielkie tygrysy beda kiedys normlanymi zwierzatkami domowymi jednak beda 4 razy mniejsze.

2.Nie zdziwilbym sie kiedys osilkow wielkich na 2,5 metra robiacych za zolnierzy, w jakis jednostkach specjalnych, badz w ochronie.

3. Sztucznie przyspieszanie ewolucji gatunkow i wszczepianie im inteligencji. Co ciekawe u niektorych malp wykryto struny glosowe, wiec byc moze filmy sf sie ziszcza i beda one(malpy)mowily? Moze kiedys tak stworzyli "bogowie z innych planet" gatunek ludzki na ziemi? Hieroglify starozytnych cywilizacji duzo o tym mowia - Generalnie interesuje sie tym tematem i przeczytalem na ten temat kilkadziesiat ksiazek ale nie o tym mowa Wink

4. Gaszenie pozarow za pomoca pradu - juz teraz trwaja nad tym badania z bardzo pozytynymi skutkami, ze za pomoca energi elekrycznej mozna kontrolowac ogien.

5. Wszedzie bedzie internet i w to o wiele bardziej zaawansowanej formie niz obecnie - ten filmik nawet fajnie to pokazuje http://www.youtube.com/watch?v=Bni1lTMuTpg

6. Pociagi magnetyczne - teraz tez pracuja nad takimi wynalazkami i kiedys zwykle tory przejda do zabytkow.

7. Latajace samochody.

8. Kolonizajca ksiezyca, a w dalszej przyszlosci, kolonizacja marsa oraz wydobywanie mineralow z meteorytow.

9. Uprawa morz na wielka skale, turystyka kosmiczna oraz podwodna(np. hotele, restauracje i mase innych atrakcji).

A co z glebinami morskimi? Czy dalej bedziemy nurkowac za kilkaset lat na nitroksie badz trimiksie ?? Very Happy Moim zdaniem byc moze...jednak pewnie cieszacym sie wielka popularnoscia sportem, badz forma spedzania czasu bedzie penetrowanie morskich glebin z kolegami np. za pomoca takich zabaweczek http://gadzetomania.pl/2011/04/06/wyprawa-do-najglebszych-miejsc-na-ziemi-wideo

A to pare zwierzatek ktore zyja poza naszymi oczami, gdzie nie ma juz fotosyntezy i swiat jest niczym z innej planety.

http://www.joemonster.org/link/pokaz/17074/Stworzenia_z_glebin_Rowu_Marianskiego

http://deser.pl/deser/51,97052,8299206.html?i=1

http://www.joemonster.org/art/10830/10_kolejnych_potworow_z_glebin

Dlatego tak mi sie podoba nurkowanie! Poniewaz kosmos ktory jest tak ogromny mamy tutaj na ziemi, sa to wszelkie zbiorniki wodne, jeziora, morza, oceany, gdzie panuje obcy klimat i niczym kosmonauta musimy nosic specjalne skafandry oraz sprzet, aby moc w takich warunkach przebywac, a dodac do tego niepojeta ilosc zwierzat, przeplatajaca sie z ksztaltami i barwami"nie z tego swiata" czuje sie jakbym w innym wymiarze, planecie.(oczywiscie troche podkoloryzowalem to, poniewaz oprocz baltyku i 2 jezior narazie nigdzie wiecej nie nurkowalem Very Happy hehe. Ale! Jezeli bysmy nurkowali chociazby w egipcie albo gdzies w indonezji, malediwach to byscie mnie zrozumieli ;)Pewnie niektorzy to moga potwierdzic i mnie zrozumiec.

Ps. Specjalnie tych punktow nie rozwijalem poniewaz tj temat rzeka i mozna takich setki nakreslic, a i tak czyms nas przyszlosc zaskoczy. Jezeli ktos by sie nie zgadzal do jakiegos podpunktu, gdzie ma oczywiscie prawo, mam odpowiedz:jak czlowiek zyl 1000 lat temu ? Czy chociaz w odrobinie wyobrazal sobie, ze tak bedzie wygladalo zycie ludzi na ziemi, jak teraz? Nie sadze. A przy dzisiejszym stopniu rozwoju nie potrzeba 1000 lat na takie diametralne zmiany - mysle ze jak bysmy przeniesli sie w przyszlosc z 200-300 lat to mozna wlasnie w takich barwach zobaczyc swiat. A byc moze poprostu sie zniszczymy wojnami i bedzie trzeba zaczac wszystko od poczatku ? Wink

Pozdrawiam serdecznie Smile
Fox. - 27-07-2011, 23:32
Temat postu:
Fajne to co zapodales.
Widzisz wspolczesne czasy to znaczy nasze czasy nie sa takie prymitywne ludzkosc daje sobie rade ....mam na uwadze nurkowanie.
Kiedys nie snilo sie nikomu o montowaniu urzadzen na minus 350 dzisiaj jest to zwykly chleb.
Nawet mosci inteligentni panowie juz od chyba 20 lat pracuja nad plynem by zalac ludzia lby pracujacym na glebokosciach... to nie fantazja plyn nazywa sie LIKUID zalewaja tym swinstwem szczory w swoich laboratoriach ktore potrafia przezyc w tym G.....) ponad 40 min..oczywiscie zdychaja.
Problemem nie jest jednak odpowiedni gaz technika czy uklad nerwowy czlowieka ... problemem i to powaznym w nurkowaniu saturowanym jest uklad kostny czlowieka tak ...szkielet ludzki...
Powoli zblizamy sie do pulapu gdzie musza zastapic nas maszyny...A maszyny jak to maszyny. Widziales co zrobilo sie w Golfie meksykanskim DEEP HORIZON.

Utopia czeka nas nie przyszlosc.
Adam Frajtak - 28-07-2011, 00:02
Temat postu:
Wojtek,
Byłoby prześwietnie gdyby to co piszesz spełniało się z czasem ale to trochę jak opracowanie pewnego warszawskiego fachowca u schyłku zaprzęgów konnych. Wyliczył i wieszczył jak to w niedalekiej przyszłości za ok 100 lat zabraknie miejsc dla dorożek w Warszawie i stajni dla koni Idea

Ja myślę że jak tak dalej będziemy się "dynamicznie" rozwijać to za jakiś czas zamiast stacji na Księżycu będziemy budowali meczety a nurkowanie będzie w tym samym miejscu co dyskoteki i krótkie spódniczki w Afaganistanie.
Darek Zadumiński - 28-07-2011, 13:54
Temat postu:
Adam Frajtak napisał/a:
Ja myślę że jak tak dalej będziemy się "dynamicznie" rozwijać to za jakiś czas zamiast stacji na Księżycu będziemy budowali meczety a nurkowanie będzie w tym samym miejscu co dyskoteki i krótkie spódniczki w Afaganistanie.


Święte słowa, ten ma władze i przyszłość kto się rozmnaża.A nasza cywilizacja pójdzie śladami Rzymu czyli w niwecz.Ci na wschodzie raczej osły pasą a nie nurkują czyli cieszmy się tym bo przyszłości w tym nie ma Mr. Green

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz