Forum Dive Trek Group

Spotkania - Nawigacyjne ustawki

PadreKris - 18-08-2011, 19:27
Temat postu:
A może znowu zrobić jakieś spotkanko w parku z nawigacją na hmm..... psią kupę Laughing
busi - 18-08-2011, 19:49
Temat postu:
Laughing Miny spacerowiczów... bezcenne bounce
Adam Jaworski - 18-08-2011, 20:22
Temat postu:
Popieram park
loozerka - 18-08-2011, 20:35
Temat postu:
ja tylko mam prośbę, by park realny nie wyparł jeziora wirtualnego Wink

Bo tak mam wrazenie, że Wasze cele nawigacyjne, to zupełnie inne psy moga produkowac, niż moje Wink

a do Warsaw, nawigowac na kupę, mimo całego mojego zapału raczej nie wybiorę się Very Happy
Wojtek A. Filip - 18-08-2011, 20:37
Temat postu:
Hej
pomorzanka napisał/a:
na koniec - korzystając z przyzwolenia na prywatę chętnie dowiedziałabym się, czemu bezel jest ruchomy i jakie ma zastosowanie w nawigacji
loozerka napisał/a:
iby coś tam wiem, niby te kwadraty i trójkąty pływać potrafię, ale jak to przełożyć na rzeczywiste nawigowanie pod wodą-
Postaram się jak najszybciej uzupełnić niedokończone wypowiedzi oraz odpowiedzieć na powyższe pytania - mam drobny kłopot z... czasem Confused ciągle tylko ta praca, praca - czyt. nurkowanie, nurkowanie, a im więcej pracuję, tym bardziej mam ochotę na jeszcze więcej hm... czy tak przypadkiem nie wygląda pracoholizm .
PadreKris napisał/a:
A może znowu zrobić jakieś spotkanko w parku z nawigacją na hmm..... psią kupę
Zdecydowanie tak salut. Tym razem jednak proponuję sobotni poranek - bo inaczej znowu skończymy w nocy Wink .

Pozdrawiam,
Nadszyszkownik nawigator siódmej kategorii Rolling Eyes
Wojtek
PadreKris - 19-08-2011, 07:32
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
sobotni poranek
pozostaje tylko dograć termin i bounce
Halszka - 19-08-2011, 08:05
Temat postu:
To ja się już wpisuję na listę Smile
Beat - 19-08-2011, 11:20
Temat postu:
Chętni - Aneta i mła Smile

Czyli mamy:
1. PadreKris
2. Halszka
3. Aneta
4. Jasiek
PadreKris - 19-08-2011, 17:30
Temat postu:
Co na to:
Wojtek Filip napisał/a:
Nadszyszkownik nawigator siódmej kategorii

która sobota mogłaby wchodzić w grę Question
Wojtek A. Filip - 19-08-2011, 18:42
Temat postu:
PadreKris napisał/a:
która sobota mogłaby wchodzić w grę

3 września ?
...o 6:23 albo coś koło tego Wink
Halszka - 19-08-2011, 21:38
Temat postu:
Mnie termin pasuje Smile Godzina co prawda okrutna, ale ......dam radę Smile
busi - 20-08-2011, 03:38
Temat postu:
Wydaje mi się że 6:19 jest zdecydowanie lepsza, ami wiecie fazy księżyca zmiana grawitacji,pole magnetyczne, pływy itd.
PadreKris - 20-08-2011, 10:09
Temat postu:
bounce i tak wstaję ok 5.30 a 3 września jestem za cheers jeśli innym pasuje możemy ustalić miejsce.
Halszka - 22-08-2011, 10:02
Temat postu:
Nie no, Panowie !!!!!!! 6:23; 6:19, zdecydujcie się, bo nie wiem czy z poranną kawą zdążę Wink
Beat - 22-08-2011, 10:52
Temat postu:
To zróbmy 6:20, żeby Halszka na kawę zdążyła!
Niestety - 03.09 mam ślub brata pod Częstochową, więc w tym terminie musimy spasować Sad
PadreKris - 22-08-2011, 18:57
Temat postu:
Ponieważ zostało nas dwoje może pomyślmy o innym terminie Confused Co Ty na to Wojtku? bom
PadreKris - 22-08-2011, 19:19
Temat postu:
Kawę też możemy wypić wspólnie że o czekoladzie nie wspomnę aby oblaskawić Nadnawigatora Pierwszej Kategorii Twisted Evil
Halszka - 22-08-2011, 19:31
Temat postu:
Szkoda, bo już chciałam błysnąć na nurkowaniach wrześniowych, ale nic, czekam na następny termin, z nadzieją że również mi podpasuje. Wspólna kawa z czekoladą - jestem za Smile)
PadreKris - 22-08-2011, 19:38
Temat postu:
Halszka napisał/a:
Szkoda, bo już chciałam błysnąć na nurkowaniach wrześniowych

mnie jest wszystko jedno jeśli chodzi o termin ale podobno w "kupie" weselej cheese
Adam Jaworski - 22-08-2011, 19:45
Temat postu:
A ja bym się pisał na 3 września... Smile Miałem jechać na wraki 3-4 ale nie dam rady wyjechać na weekend bo będę miał za dużo roboty z piątku na poniedziałek, więc może chociaż taką drobnostkę bym tego trzeciego zrobił, zwłaszcza w W-wie pod nosem bo blisko...
Halszka - 22-08-2011, 19:56
Temat postu:
To się zrobiło 3:2. Prawie patowo.
Wojtek A. Filip - 22-08-2011, 20:28
Temat postu:
Hej.
Alternatywny termin to 15 października - w tym roku nie mam niestety nic więcej wolnego Confused .

Pozdrawiam,
Wojtek
PadreKris - 22-08-2011, 20:37
Temat postu:
No to jeszcze raz 3 września:

1. PadreKris
2. Halszka
3. Yavox

Kawa + czekolada salut

Chętni dopisują się do listy Wink
Adam Jaworski - 22-08-2011, 20:44
Temat postu:
Kurde, nie chcę psuć inicjatywy, ale jak się okaże, że będzie 15 października to też dam radę Smile
Wojtek A. Filip - 22-08-2011, 20:48
Temat postu:
No to może tak: atakujemy pierwszy termin.
Jeżeli okaże się, że będzie ktoś chętny na drugi, a na Bałtyku będzie dmuchać, to zrobimy jeszcze jedno spotkanie - pasuje?
Adam Jaworski - 22-08-2011, 20:56
Temat postu:
Wojtku, a mógłbyś tak napisać w kilku słowach, co się będzie działo i ile to potrwa? Bo sam nie wiem, na co się piszę, a może bym jeszcze kogoś spróbował namówić, ale też w zasadzie nie wiem, co będziemy robili i jak to komuś wytłumaczyć Smile ?
PadreKris - 22-08-2011, 20:59
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
atakujemy pierwszy termin
dla mnie Ok



Wojtek Filip napisał/a:
Jeżeli okaże się, że będzie ktoś chętny na drugi
Też OK
PadreKris - 22-08-2011, 21:04
Temat postu:
Yavox poczytaj tutaj http://www.forum.divetrek.com.pl/viewtopic.php?t=1513&highlight=nawigacja
Halszka - 22-08-2011, 21:09
Temat postu:
No to gdzie tego 3-go? Ja może kumpelę przyciągnę. Powinna się jeszcze odezwać dzisiaj na forum.
Wojtek A. Filip - 22-08-2011, 21:10
Temat postu:
Yavox napisał/a:
Wojtku, a mógłbyś tak napisać w kilku słowach

Przypominajka z budowy i działania kompasu.
Wzory nawigacyjne kursowo i zastosowanie w praktyce
Pogadanki o tematyce ogólnonurkowej (niekoniecznie nawigacyjne)
Picie czekolady.
Yavox napisał/a:
może bym jeszcze kogoś spróbował namówić
Zdecydowanie odradzam - unikam namawiania kogokolwiek na jakiekolwiek zajęcia z nurkowania - albo ktoś jest mocno zdecydowany, albo lepiej niech nie przychodzi - piszę to z doświadczenia w prowadzeniu różnej maści warsztatów/kursów.
Zdecydowanie stosuję zasadę: powiedz mi dlaczego mam Cię uczyć?
Wolę pracować z 2 osobami, które dokładnie wiedzą czego chcą, niż z 30 osobową grupą, którą ktoś namówił/przekonał żeby przyjść, bo a nuż będzie się działo coś ciekawego.

Pisząc to nie mam na myśli niczego złego, ale wyłącznie efektywność działania salut.


Wojtek
PadreKris - 22-08-2011, 21:17
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
unikam namawiania kogokolwiek na jakiekolwiek zajęcia z nurkowania

i o to chodzi przecież nie chcemy marnować swojego i innych czasu i hmmmm..... - czekolady Mr. Green
Sasia - 22-08-2011, 22:09
Temat postu:
Ja też się zgłaszam na 03.09 Smile
PadreKris - 24-08-2011, 16:57
Temat postu:
To jak w końcu wygląda lista Confused
Halszka - 24-08-2011, 17:41
Temat postu:
Chyba tak:
1.PadreKris
2. Halszka
3. Yavox
4. Sasia

Czekamy zatem aż Wojtek poda miejsce.
PadreKris - 24-08-2011, 17:52
Temat postu:
To może niech wszyscy zainteresowani potwierdzą i ustalmy końcową godzinę i miejsce Laughing
Wojtek A. Filip - 24-08-2011, 20:01
Temat postu:
Halszka napisał/a:
Czekamy zatem aż Wojtek poda miejsce.

Ja się nie znam, więc przybędę w lektyce i już Wink.
Gorąca czekolada w okolicy co najmniej wskazana.
Wybierając, weźcie proszę pod uwagę możliwość jakieś mega ulewy, więc dobrze, żeby nie był to teren okołobagienny Wink.

Do zobaczenia,
Wojtek

Listę niezbędnego sprzętu przygotowuję - jest długa i zawiła, więc przedstawię ją w ostatnim momencie Twisted Evil .
Halszka - 24-08-2011, 20:15
Temat postu:
Wojtku, gorącą czekoladę o 6:19 w sobotę to chyba tylko na stacji paliw nam podadzą Smile))) Proponuję jakiś park. Szczęśliwice? Pole Mokotowskie?
Wojtek A. Filip - 24-08-2011, 20:45
Temat postu:
Halszka napisał/a:
gorącą czekoladę o 6:19 w sobotę

Dlatego właśnie zaproponowałem 0623, a 0619 to już pomysł Marcina - on z czekolady najbardziej lubi śledzie, więc się nie przejął tym jakże ważnym szczegółem Wink.

Natomiast chytrość spożywacza czekolady w płynie podpowiada mi rozwiązanie następującej treści:

Kilka (4-5) tabliczek czekolady
2 litry mleka od zwierza krową zwanego
Uczynić proces gotowania, wsadzania, rozpuszczania...
Specyfik powstały w termosach umieścić
Zabrawszy kubki w gąski albo kaczuszki pomalowane, udać się na spotkanie i przyjemność wszystkim uczynić Smile.

Trzeba teraz kogoś, kto to uskuteczni... Busi może złapać krowę - zanim ją zje, ktoś musi ją wydoić (spokojnie mogę się tym zająć). Ilość tabliczek i mleka powinna być wprost proporcjonalna do sumy obwodów pasów spożywaczy.
Myślę, że nie trzeba przypominać, że "czekolada na gorąco" z proszku typu Neskłik może spowodować kilkuletnie zaburzenia trymu - nawet nie próbujemy.
Mateusz Nowaczyk - 24-08-2011, 20:50
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Halszka napisał/a:
gorącą czekoladę o 6:19 w sobotę

Dlatego właśnie zaproponowałem 0623, a 0619 to już pomysł Marcina - on z czekolady najbardziej lubi śledzie, więc się nie przejął tym jakże ważnym szczegółem Wink.

Natomiast chytrość spożywacza czekolady w płynie podpowiada mi rozwiązanie następującej treści:

Kilka (4-5) tabliczek czekolady
2 litry mleka od zwierza krową zwanego
Uczynić proces gotowania, wsadzania, rozpuszczania...
Specyfik powstały w termosach umieścić
Zabrawszy kubki w gąski albo kaczuszki pomalowane, udać się na spotkanie i przyjemność wszystkim uczynić Smile.

Trzeba teraz kogoś, kto to uskuteczni... Busi może złapać krowę - zanim ją zje, ktoś musi ją wydoić (spokojnie mogę się tym zająć). Ilość tabliczek i mleka powinna być wprost proporcjonalna do sumy obwodów pasów spożywaczy.
Myślę, że nie trzeba przypominać, że "czekolada na gorąco" z proszku typu Neskłik może spowodować kilkuletnie zaburzenia trymu - nawet nie próbujemy.

Upss .... troche Autora poniosło. Wink
Halszka - 24-08-2011, 21:20
Temat postu:
Shocked No to moi drodzy, proszę podawać obwody pasów, bo bez tego gorącej czekolady nie będzie.. Mr. Green

A zaczęło się tak niewinnie, od porannej kawy Wink
PadreKris - 25-08-2011, 17:06
Temat postu:
No to z moim obwodem pasa nawet na łyczka się nie załapię Embarassed
Wojtek A. Filip - 25-08-2011, 21:14
Temat postu:
MentoS napisał/a:
troche Autora poniosło

Masz rację - trochę się rozmarzyłem Rolling Eyes .
Na swoje usprawiedliwienie mam niewiele (oczami wyobraźni zobaczyłem słowa Busiego o smacznych stekach, więc jakoś pokrętnie skojarzyłem to z czekoladą pitą w Szwajcarii, fioletową krową itd...)

Jeżeli ktoś poczuł się urażony niewielkim przydziałem czekolady, to bardzo przepraszam.
Postaram się coś w tej sprawie wyprodukować na nasze spotkanie salut .

Pozdrawiam,
Wojtek
PadreKris - 28-08-2011, 09:03
Temat postu:
Minął tydzień a my dalej nie ustaliliśmy miejsca, godziny oraz nie dopięliśmy listy chętnych Crying or Very sad Jak tok dalej pójdzie to do końca życia będziemy nawigować z ......kupą. Shocked
Poza tym Wojtek też musi wiedzieć jak ustalać swój czas Rolling Eyes

Więc proszę o konkrety gdzie, o której i ile nas będzie. salut
Adam Jaworski - 28-08-2011, 12:27
Temat postu:
W dalszym ciągu jestem wstępnie na tak, tylko potrzebuję wiedzieć, kiedy zaczynamy, kiedy kończymy i gdzie się bawimy, bo po tym wszystkim muszę zdążyć wrócić do domu do dzieci - więc kwestia miejsca, terminu i czasu jest dla mnie dość istotna Smile
Halszka - 28-08-2011, 12:56
Temat postu:
Grupa jest, Wojtek zdaje się czas ustalił Very Happy , ja podałam propozycje miejsca, może zatem Panowie odniesiecie się do tego? Jak wszystkim wszystko jedno, to ja stawiam na Szczęśliwice- sobota 03.09.2011 godzina 9:00, miejsce zbiórki: wejście do ośrodka narciarskiego. Może być? Nie wiem tylko co Wojtek powie na zmianę godziny Very Happy
Wojtek A. Filip - 28-08-2011, 12:58
Temat postu:
Halszka napisał/a:
Nie wiem tylko co Wojtek powie na zmianę godziny

Dam radę Wink.
Adam Jaworski - 28-08-2011, 13:08
Temat postu:
Wojtku, ile to mniej więcej potrwa? Plan jest od 9 do ... ?
Wojtek A. Filip - 28-08-2011, 13:29
Temat postu:
Yavox napisał/a:
Wojtku, ile to mniej więcej potrwa? Plan jest od 9 do ... ?

Nie mamy limitu czasu - oprócz kompasu chętnie porozmawiam na inne tematy.
Ostatnio całość zajęła nam kilka godzin, a skończyliśmy, bo zrobiło się ciemno i te komary...

Może wygodniej będzie Ci zabrać dzieciaki?

Przy okazji: jeżeli ktoś ma ochotę porozmawiać o własnej konfiguracji, treningu, itp. - to będzie ku temu okazja. Przedstawię też propozycję wspólnych nurkowań i udziału w naszych nurkowych projektach.
PadreKris - 28-08-2011, 20:31
Temat postu:
Dla mnie jest OK. Co zabrać oprócz kompasu,kocyka,notatnika, ręcznika i dobrych chęci pirat
Wojtek A. Filip - 31-08-2011, 23:03
Temat postu:
Hej.
Lista rzeczy do zabrania:
-Kompas
-notatnik
-długopis
-duuuży ręcznik
-kubek na czekoladę

Jeżeli ktoś ma ochotę pogadać o czymś mniej nawigacyjnym, a może to przedstawić fizycznie - np. przynieść swój sprzęt - to nie widzę kłopotu.

Halszka, Padre - ile ostatecznie będzie osób?
Halszka możesz podać adres, który zrozumie mój GPS?
Halszka - 01-09-2011, 13:15
Temat postu:
52°12'27.072"N, 20°57'21.959"E - tu przykładowo można zostawić samochód Smile
52°12'23.184"N, 20°57'22.824"E - a tutaj - zbiórka.

Meldujemy się o 9.00. Sasia i ja Smile

Padre myślę że też Smile ale to On musi potwierdzić, zresztą Yavox również. Chyba że są jeszcze jacyś inni ukryci chętni Very Happy,
PadreKris - 01-09-2011, 13:56
Temat postu:
Ok Razz Ja się melduję o 9.00.
Więc jest nas :
1. Halszka
2. Sasia
3. Padre
bounce
A Yavox musi dać znać Question
Adam Jaworski - 01-09-2011, 14:00
Temat postu:
Walcze, zeby dotrzec. Na razie chyba wygrywam, mam nadzieje ze tendencja sie utrzyma Smile)
PadreKris - 01-09-2011, 14:09
Temat postu:
Wojtka znam i poznam a Was Koleżanki może po...... żółtych rajstopach Wink
Halszka - 01-09-2011, 14:47
Temat postu:
PadreKris napisał/a:
Wojtka znam i poznam a Was Koleżanki może po...... żółtych rajstopach Wink


Qrcze.... nie mam Sad

Ale spokojnie, my Cię poznamy Smile
PadreKris - 02-09-2011, 17:45
Temat postu:
No i jak Yavox wygrywasz walkę Rolling Eyes
Adam Jaworski - 02-09-2011, 21:19
Temat postu:
Nie wiem, czy wygrywam. Mam kupę roboty do poniedziałku rano, jeżeli dzisiaj przez wieczór i część nocy zdążę popchnąć różne tematy na tyle, że jutro na kilka godzin będę mógł do Was wyskoczyć bez ryzyka, że w poniedziałek ktoś czegoś nie dostanie na maila i urwie mi głowę, to będę. Nie będę komentował postępów z pola walki na bieżąco w ciągu nocy, więc myślę że przekonamy się jutro rano Smile

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz