Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Podziękowania dla Banana Divers (Hańcza)

ElBacio - 24-10-2011, 12:52
Temat postu: Podziękowania dla Banana Divers (Hańcza)
Witam,

W ostatni weekend miałem okazję ponurkować trimiksowo na Hańczy.
Przy szykowaniu się do nurkowania, już nad wodą okazało się, że... nie wziąłem skafandra. Rzecz dla mnie niewyobrażalna jako, że zawsze korzystam z "check-listy" i przez lata nigdy nie przytrafiło mi się zapomnieć czegokolwiek na nurkowanie.
Oczywiście, zawinił człowiek (ja) i naruszenie własnych procedur (chęć dosuszenia skafandra już po jego wstępnym zapakowaniu i odhaczeniu na liście).

No i kiedy stałem w BZ400 przy twinie i stejdżach zastanawiając się czy łatwiej mi pojechać do Warszawy (2 x 324km) czy też zanurkować w samym ocieplaczu Smile podjechałem do bazy Banana Divers i zapytałem, czy może mają jakikolwiek suchy skafander na rozmiar zbliżony do moich potrzeb.

Okazało się, że na miejscu jest PEŁNA ROZMIARÓWKA SANTI Espace i Enduro gotowych do użycia w każdej chwili - czystych i niemal fabrycznie nowych.
Po kilkunastu minutach byłem w wodzie i mieliśmy kilka bardzo fajnych nurkowań.

Chciałbym podziękować Banana Divers, bo uratowali mi i moim partnerom weekend nurkowy. Cieszę się, że komuś się opłaca mieć pełną ofertę rzeczywistą, a nie tylko zdjęcia na stronie www ("sprowadzimy dowolny produkt w kilka dni").

Brawo i dziękuję.

Bacio

P.S. Osoby przestraszone i zaciekawione dwoma karetkami pogotowania na Parkingu I i szukające sensacji informuję, iż żołnierze trenowali na rebreatherach i mieli pogotowie jako zabezpieczenie nurkowań.
Marcin Sójka - 24-10-2011, 12:56
Temat postu:
ElBacio napisał/a:
Osoby przestraszone i zaciekawione dwoma karetkami pogotowania na Parkingu I i szukające sensacji informuję, iż żołnierze trenowali na rebreatherach i mieli pogotowie jako zabezpieczenie nurkowań.


U Eli Michalakowej, gdzie stacjonuje wojsko (siedzieli też w Sienkiewiczówce) jest też mobilna komora deco Mr. Green . Szkolenia żołnierzy potrwają do końca bieżącego tygodnia Smile

alien
sabala - 24-10-2011, 21:30
Temat postu:
Ładnie to tak upubliczniać tajemnice państwowe?
Darek DYNAR - 24-10-2011, 22:45
Temat postu: Re: Podziękowania dla Banana Divers (Hańcza)
ElBacio napisał/a:


Chciałbym podziękować Banana Divers, bo uratowali mi i moim partnerom weekend nurkowy. .


Trzeba przyznać , że Jarek z Bannana Divers w ostatnim czasie wykonał kawał dobrej roboty i faktycznie , dzisiaj mamy doczynienia z bardzo profesjonalna baza. Moze przyjać i obsłużyć nurków na każdym poziomie wyszkolenia plus jest wypasiony we wszelaki szpej. W gablocie jest wszystko co jest nam niezbędne w nurkowaniu ale nieraz... jest mocno nieobecne. Shocked My , z uwagi na ceny z gabloty bez rabatow (sic!! )nazwalismy ja "Gablota oststniej szansy" i ... faktycznie,niejednemu uratowala weekend nurkowy. Twisted Evil Jestes kolejnym, który dołaczył do grona mocno poratowanych...czas chyba na nazwe dla Bannanow "baza oststniej szansy" Wink
Tomek Płociński - 24-10-2011, 23:05
Temat postu:
Darek DYNAR napisał/a:
Trzeba przyznać , że Jarek z Bannana Divers w ostatnim czasie wykonał kawał dobrej roboty i faktycznie , dzisiaj mamy doczynienia z bardzo profesjonalna baza. Moze przyjać i obsłużyć nurków na każdym poziomie wyszkolenia plus jest wypasiony we wszelaki szpej.


IMHO to najlepsza baza w okolicy. Miła i profesjonalna obsługa, super atmosfera i dodatki ułatwiające życie jak np. podaż gazu do bagażnika Razz
Darek DYNAR - 24-10-2011, 23:12
Temat postu:
Plotek napisał/a:
Darek DYNAR napisał/a:
Trzeba przyznać , że Jarek z Bannana Divers w ostatnim czasie wykonał kawał dobrej roboty i faktycznie , dzisiaj mamy doczynienia z bardzo profesjonalna baza. Moze przyjać i obsłużyć nurków na każdym poziomie wyszkolenia plus jest wypasiony we wszelaki szpej.


IMHO to najlepsza baza w okolicy. Miła i profesjonalna obsługa, super atmosfera i dodatki ułatwiające życie jak np. podaż gazu do bagażnika Razz


Ja myślałem , że ty masz diesela Shocked Laughing
Tomek Płociński - 24-10-2011, 23:21
Temat postu:
Darek DYNAR napisał/a:
Ja myślałem , że ty masz diesela

Nawet stary diesel lubi sobie czasem helem odetchnąć Razz
Niestety akurat hel warto wcześniej zamówić bo popyt jest znikomy.
budda - 25-10-2011, 19:52
Temat postu:
Plotek napisał/a:
akurat hel warto wcześniej zamówić bo popyt jest znikomy.

Nie prawda, mocno wzrósł!
Tomek Płociński - 25-10-2011, 23:08
Temat postu:
budda napisał/a:
Nie prawda, mocno wzrósł!

W takim razie pozostaje tylko pogratulować salut

budda, czy ładowanie TMX na dłubanki nadal spotyka się z brakiem zrozumienia i akceptacji ? Razz czy też może i w tej kwestii jakiś progres nastąpił scratch
slawek - 26-10-2011, 00:08
Temat postu:
Plotek napisał/a:
IMHO to najlepsza baza w okolicy.


Podpadnę dla Jarka..... ale to zależy od typu nurkowań, i oczekiwań. Cenowo Submariner jest zdecydowanie korzystniejszy.
A długi wąż miał Robert pierwszy o ile wiem.

Plotek napisał/a:
Niestety akurat hel warto wcześniej zamówić bo popyt jest znikomy.


No cóż..... może nie do końca najlepsza..... w okolicy.
budda - 26-10-2011, 09:42
Temat postu:
Plotek napisał/a:
czy ładowanie TMX na dłubanki nadal spotyka się z brakiem zrozumienia i akceptacji ? Razz czy też może i w tej kwestii jakiś progres nastąpił scratch

A kto bogatemu zabroni...
budda - 26-10-2011, 09:45
Temat postu:
slawek napisał/a:
Cenowo Submariner jest zdecydowanie korzystniejszy.

Ta sama chwała.No chyba, że masz układ.
slawek napisał/a:
No cóż..... może nie do końca najlepsza..... w okolicy.

No dobra, ale klimat wieczorowy jednak...
Darek DYNAR - 26-10-2011, 12:10
Temat postu:
slawek napisał/a:
Plotek napisał/a:
IMHO to najlepsza baza w okolicy.


Podpadnę dla Jarka..... ale to zależy od typu nurkowań, i oczekiwań. Cenowo Submariner jest zdecydowanie korzystniejszy.
A długi wąż miał Robert pierwszy o ile wiem.

Plotek napisał/a:
Niestety akurat hel warto wcześniej zamówić bo popyt jest znikomy.


No cóż..... może nie do końca najlepsza..... w okolicy.


Moze i tak Slawku, to czy najlepsza baza to rzeczywiście, subiektywna decyzja każdego, cenowo Subamariner korzystniejszy??! Z pełnym szacunkiem ale...Tak nie jest, fakt, Submariner swoim cennikiem doprowadzil do korzystniejszego nabywania np helu, ale praktycznie reszta dostosowala sie... bo i jakie miala wyjscie...ale nie w tym dzieło. Wydaje mi się , ze bardziej tu chodzi o globalne spojrzenie na produkt jaki jest to CN. Nabijesz w butle co chcesz, masz to na miejscu i w dobrej cenie, masz pelna infrastrukture czyli: jest miejsce do posiedzenia przy kominku, jest miejsce na wyklady , masz na miejscu do dyspozycji caly szpej jaki moze byc potrzebny, pelna rozmiarowka skafandrow, sympatyczne i w dobrej cenie kwaterki i prom/lodka do transportu na druga strone, do dyspozycji "ad hok" Rolling Eyes Obecnść nawet sporej ilości nurkujacych nie paraliżuje bazy.Wiele osob odwiedzajac takie miejsce jakim jest Hancza wlasciwie oczekuje takiego rodzaju produktu. Oczywiscie , niektorym wystarczy namiot, troche wody i jest cool, Shocked ale cosik mi sie zdaje , że jest to znaczna mniejszość. Ponadto, Banany podnoszac jakość swoich usług wymusili ( podobno, bo jeszcze nie byłem, nie widziałem, jedynie z zasłyszenia wiem) na innych, czytaj Adriatyk rownież podniesienia standartu bazy. Laughing Wszystko to z korzyścia dla nas nurków, którzy czasem tam chętnie zagladamy. A to która otrzyma miano najlepszej, to zupełnie inny temat i kwestia bardzo indywidualnego podejścia. 8)
Nawet nie chce proponować Wojtkowi tematu rankingu baz, gdyz podejście i potrzeby wielu sa tak zróżnicowane, ze miarodajność tych opinii rozmyłaby sie jak ranking instruktorów.
Nie mniej i nieustannie, szacun dla Jarka za zorganizowaniem takiej bazy 8)
budda - 26-10-2011, 13:13
Temat postu:
A' propos helu.Od dyrekcji bazy otrzymałem informację i zapewnienie, że hel jest i zawsze będzie.Tylko większe grupy nurków technicznych powinny wcześniej poinformować o przyjeździe i chęci mieszania.
slawek - 27-10-2011, 00:45
Temat postu:
budda napisał/a:
Ta sama chwała.No chyba, że masz układ.


Dobra zapytam, po ile jest hel u Jarka? bo w cenniku na ścianie widziałem po 16 groszy.
U Roberta jest po 10 groszy, bez układów, wisi w cenniku na jego stronie.
Tak Darek masz rację że najlepsza jest subiektywnym odczuciem.
budda - 27-10-2011, 14:55
Temat postu:
Ostatnio płacilliśmy u Roberta po12gr.Jeśli zmienił, to nie wiedziałem.Tyle samo jest u Jarka.Po 16 nigdy nie płaciłem.
slawek - 27-10-2011, 23:37
Temat postu:
Zabiegany jestem ale odpiszę, ja również podziwiam i obserwuję rozwój Centrum Bannana Divers. Naprawdę podziwiam Jarka, jak to rozwija. I widzę coraz więcej samochodów u niego.
Zaraz się zacznie sezon zimowy, i zapewne baza Jarka będzie jedyną otwartą w tym ciężkim okresie.

Tak czy siak, ja jednak wolę pojechać do Roberta, bo ma taką fajną cechę charakteru której nie ma Jarek.
Ale patrząc całościowo, to tak, Jarek ma obecnie najlepszą bazę nad Hańczą.
Adam Słucki - 01-11-2011, 15:31
Temat postu:
Hej,
U Roberta gazy zawsze trafione w punkt (mówię ze swojego doświadczenia). Dla mnie to dość istotne gdyż pływam na mieszankach standardowych.
Zgadzam się, że ocena bazy jest subiektywnym odczuciem. Natomiast dla mnie - klimat tworzą ludzie oraz sam urok Hańczy nad którą mam przyjemność szkolić i przebywać prawie pięć miesięcy w roku...Fantastyczna atmosfera jest na każdym parkingu...choć nie przy każdym człowieku;)
Pozdrawiam.
Darek DYNAR - 01-11-2011, 21:22
Temat postu:
Adam Słucki napisał/a:
...Fantastyczna atmosfera jest na każdym parkingu...choć nie przy każdym człowieku;)
Pozdrawiam.


Witaj,
Zgadzam się z Toba , nawet nie w 100 a w 300 %, tylko... że Bacio dziekujac bazie podkreślił fakt, że istnieja bazy solidnie przygotowane do przyjęcia i obsłużenia nurków w pełnym zakresie. Rolling Eyes Fakt ten jest warty odnotowania i zapewne byloby fajnie aby byl nasladowany przez inne nowo powstajace bazy. 8) Sprawa jej czy innych, prowadzenia przez X osoby, jest tu trochę drugorzędna i chyba nawet nieistotna. Wielu nurków którzy przybywaja z całej Polski parę razy w roku nad Hancze ( o ile nie sa niezalezni, zbekapowany szpej,wlasna sprezarka itp) oczekuja tego rodzaju produktu. Klimat tworza ludzie Laughing ...ale to inny watek Laughing pozdrawiam Very Happy

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz