Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Sonda :-)

ZielonySmok - 05-01-2012, 22:22
Temat postu: Sonda :-)





borewicz07 - 08-01-2012, 21:28
Temat postu:
Ło matko, dzieciństwo mi się przypomniało, swoją drogą niezły sprzęcik jak na tamte czasy wytargali... Smile
WolfEeel - 09-01-2012, 17:53
Temat postu:
ZielonySmok, Dzieki za tego posta. Pamietam jak oglodalem ten odcinek jak wryty na naszym "Rubinie". salut
ZielonySmok - 29-01-2012, 13:13
Temat postu:
Dzieciak byłem gdy oglądałem sondę Twisted Evil
Do tej pory nie widziałem w TV ich godnych następców. Fajnie, że ktoś wrzucił na youtube ich programy. Nadal oglądam ich z ciekawością.
Kuba Król - 29-01-2012, 16:35
Temat postu:
dekompresjometr Smile to jest nazwa, a nie komputery nurkowe
przy okazji automat na gumce/sznurku na szyi już miał, no ale drugi gdzieś lata za plecami.

i jeszce liczenie deco:
ile czasu musisz się wynurzać gdy na 30m będziesz pracował 90'?
więc tak: 3' na 9m, 23' na 6m i 57' na 3m
już policzyłem dokładnie 89', na pracę została 1'


kiedyś wyczekiwałem Sondy jak kania dżdżu Very Happy
łza się w oku kręci
szkoda, że chłopaki zginęli, ciekawe co by dzisiaj robili...
MaRkY - 29-01-2012, 17:02
Temat postu:
jak sonda leciała w tv to ja niezły kajtek byłem heheh
zobaczcie co czas wyprawia z technika
taki dekompesjometr - błona półprzepuszczalna Smile
tak jak czas niszczy nasze wraki tak pokazuje nam coraz wiecej
tylko czy to widzimy ??
Piotr Czernik - 29-01-2012, 18:35
Temat postu:
MaRkY napisał/a:
jak sonda leciała w tv to ja niezły kajtek byłem heheh
zobaczcie co czas wyprawia z technika


Przeglądnąłem ostatnio kilkanaście odcinków Sondy i o ile w elektronice/IT/biotechnologii można mówić o rewolucji, która od tamtych czasów niewątpliwie nastąpiła, o tyle w wielu innych dziedzinach wcale nie jesteśmy aż tak daleko, jak mogłoby się wydawać.

Przykładem jest nurkowanie - tak naprawdę automaty są takie same, suchary praktycznie też, ROV podobnie. Teoria niewątpliwie poszła do przodu, ale w porównaniu ze skokiem, który dokonał się w innych dziedzinach, można to nazwać wręcz stagnacją.



Kuba Król napisał/a:
szkoda, że chłopaki zginęli, ciekawe co by dzisiaj robili...


Jeden prowadziłby warzywniak a drugi se xshop Wink

Mimo, że narracja i sposób pokazywania techniki o całe lata wyprzedziły epokę, w której kręcone były te programy, to obawiam się, że w obecnych czasach musieliby ustąpić miejsca programom typu "Gwiazdy Tańczą na Lodzie Śpiewając".
Twin Manifold - 29-01-2012, 21:23
Temat postu:
Kuba Król napisał/a:
i jeszce liczenie deco:
ile czasu musisz się wynurzać gdy na 30m będziesz pracował 90'?
więc tak: 3' na 9m, 23' na 6m i 57' na 3m
już policzyłem dokładnie 89', na pracę została 1'


To też mi się spodobało Smile Zauważyłam, że tabliczka, z której sumują deco to jakiś "tabella dcecompressione marina militare U.S.A." Smile przystanki deco rozpisane do 100 minut na 30m Smile

Jakiś czas temu po tym jak znalazłam ten odcinek w sieci ustawiłam sobie melodie z czołówki SONDY jako dzwonek w telefonie... niewiele osób rozpoznaje melodię Sad
ZielonySmok - 29-01-2012, 21:30
Temat postu:
piotr_c napisał/a:
Mimo, że narracja i sposób pokazywania techniki o całe lata wyprzedziły epokę, w której kręcone były te programy, to obawiam się, że w obecnych czasach musieliby ustąpić miejsca programom typu "Gwiazdy Tańczą na Lodzie Śpiewając".

W wakacje usłyszałem następujący dialog pomiędzy dwoma chłopakami mającymi po około 12 lat. Jechali na rowerach, było to przed godziną 19, śpieszyli się by zdążyć na program "Galileo Extra" - tak wynikało z ich rozmowy.
Zdziwiłem się okrutnie scratch , ponieważ uważałem, że obecnie takie emocje może wywołać tylko jakiś program pokroju "Gwiazdy Tańczą na Lodzie Śpiewając". Może jeszcze jest nadzieja... thumleft
Jaka szkoda, że ciekawych programów trzeba szukać w necie i w stacjach TV nie obnoszących się swoją misją, za którą każą płacić i oglądać reklamy.
Piotr Czernik - 30-01-2012, 09:38
Temat postu:
ZielonySmok napisał/a:
Jechali na rowerach, było to przed godziną 19, śpieszyli się by zdążyć na program "Galileo Extra" - tak wynikało z ich rozmowy.


Niestety Galileo to słabizna w porównaniu z poziomem Sondy. W Sondzie autorzy stawiali pytania o to, co będzie za kilka, kilkadziesiąt lat, natomiast Galileo to prosty program w stylu "How It's Made" z Discovery Science.


Cytat:
Może jeszcze jest nadzieja...


IMO nie ma nadziei. Nawet Discovery to w tej chwili taka sama papka, jak niedzielna ramówka TVN'u, tyle że na inny temat.

Przykładem są programy Wołoszańskiego - ten nadal żyje, programy były świetne, a nowych raczej już w TV nie zobaczymy.


ZielonySmok napisał/a:
Jaka szkoda, że ciekawych programów trzeba szukać w necie i w stacjach TV nie obnoszących się swoją misją, za którą każą płacić i oglądać reklamy.


Dlatego dopóki TVP będzie robiła głównie programy komercyjne o znikomej wartości kulturalnej, abonamentu RTV nie mam zamiaru płacić.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz