Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - 1 % Podatku - Serduszkowa Prośba Kacperka

Daniel Michalak - 07-01-2012, 13:53
Temat postu: 1 % Podatku - Serduszkowa Prośba Kacperka
Drodzy Nurasy i Nuraski!!!

Zwracam się do Was z gorąca prośbą o przekazanie 1 % podatku na dalsze leczenie mojego syna, zapewnienie mu opieki w trakcie pobytu w szpitalu oraz na lekarstwa, sprzęt i rehabilitację.


Kacperek urodził się 12 sierpnia 2006 roku z ciężką wadą serca – HLHS (zespół niedorozwoju lewego serca) - więcej o wadzie Klik

Korekcja wady miała zostać wykonana Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie gdyż o jej istnieniu dowiedzieliśmy się jeszcze w czasie ciąży, jednak nie dane było nam tam dotrzeć…Kacper urodził się po drodze w Zielonej Górze, po czym przetransportowano go do kliniki w Poznaniu, skąd następnie trafił do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, pod opieka którego do chwili obecnej się znajduje.

Przeszedł trzy etapy korekcji wady oraz pięć cewnikowań serca, podczas których m.in. zamknięto przetokę systemowo–płucną, przetokę żylno-żylną oraz implantowano stent do lewej tętnicy płucnej w miejsce jej zwężenia.
Niestety po każdej operacji występowały komplikacje co powodowało, że nasze pobyty w szpitalu przedłużały się.

I etap został przeprowadzony 23.08.2006r. Kacperek był zaintubowany przez 8 dni. Potem okazało się, że nie ma odruchu ssania i musi być karmiony sondą. Do domu powróciliśmy po miesiącu od operacji.

II etap przeprowadzono 23.01.2007r. i po czternastu dniach wyszliśmy do domu. Nasza radość trwała jednak krótko. Po dwóch dniach wróciliśmy do szpitala z powodu narastającej duszności. Okazało się, że Kacperek ma chłonkotok z lewej jamy opłucnowej. Potem zaczęła się trudna i długa walka o życie naszego syna. Definitywnie wyszliśmy ze szpitala 12.06.2007r.

Na wykonanie III etapu korekcji wady pojechaliśmy 21.07.2011r. W drugiej dobie po operacji zaczęły się problemy – konieczność hemodializy, ponownie chłonkotok z lewej jamy opłucnowej, który ostatecznie przezwyciężyliśmy 14.10.2011r. Wtedy właśnie szczęśliwie wróciliśmy do domu.



Kacperek pomimo złożonej wady serca oraz trudności, które napotyka w swoim życiu jest bardzo energicznym, wesołym i uśmiechniętym dzieckiem.





Z góry Wszystkim serdecznie dziękujemy love2

Pytania, dodatkowe informacje - proszę smiało pisać: pw, mail: danielmichalak[at]op.pl lub 693719944
Daniel Michalak - 11-06-2012, 22:07
Temat postu:
W imieniu Kacpra i swoim z głębi serca Dziękujemy Wszystkim, którzy przekazali swój 1 % podatku bądź w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tej zbiórki.

Dziękujemy wszystkim za pomoc, wsparcie oraz za ogromne serce.


Wojtek A. Filip - 21-06-2012, 12:01
Temat postu:
29. Ocieplacz SANTI BZ400.
Jest to mój prywatny ocieplacz, w którym po raz pierwszy zastosowano wszystkie obecne zmiany pozwalające na podwyższenie motoryczności nurka. Sprzęt został wyprodukowany w 2006 roku. Zrobił ze mną bardzo dużo super nurkowań. Sprzedając go chciałbym przy okazji pokazać jak dobrym jest sprzętem mimo sporego czasu spędzonego zarówno pod wodą, jak i w pralce. Ocieplacz w dalszym ciągu ma doskonałe parametry izolacyjne i świetnie odprowadza wilgoć na zewnątrz. Będzie pasował na osobę o wzroście ok. 180cm i wadze pomiędzy 80-90kg.






Cena: proponuję licytację, a jej rezultat wpłacimy na konto małego Kacperka, potrzebującego pomocy ( informacja o problemach z sercem Kacpra: klik




Cena wywoławcza 1 grosz.
Koszt transportu: 0zł

Zapraszam do licytacji






Jakoś nieśmiało podchodzicie do licytacji ocieplacza BZ400.
Przypomnę, że kwota za, którą zostanie wylicytowany, zostanie przekazana na konto małego Kacperka potrzebującego środków na operację serca - tutaj szczegóły: klik

Kwota startowa to 1grosz, a koszt zakupu pokrywa sprzedający.


Zatem pozwolę sobie rozpocząć.
Moja oferta to 100zł - kto da więcej?

Bardzo liczę na to, że będzie to najdroższy ocieplacz w historii SANTI...
Jarek Andrzejewski - 21-06-2012, 12:23
Temat postu:
200.
Wojtek A. Filip - 21-06-2012, 12:25
Temat postu:
No i wreszcie jakiś facet z... Smile
...kasą
Wojtek A. Filip - 21-06-2012, 12:32
Temat postu:
No to mamy okazję pomóc Kacperkowi czyli "serce za ocieplacz".

Licytujemy używany ocieplacz SANTI BZ400, a zebrane środki przekazujemy na rzecz Kacperka. Zapraszam do licytacji: klik .

Pozdrawiam,
Wojtek
Wojtek A. Filip - 21-06-2012, 13:12
Temat postu:
No dobra - proponuję 300zł
Fox. - 21-06-2012, 13:33
Temat postu:
Rafal .

Twoj automat jutro bedzie wyslany Very Happy za przesylke wplac dla Kacpra

Pozdrawiam.
Wojtek A. Filip - 21-06-2012, 14:29
Temat postu:
Jest oczywiście jasną sprawą, że niezależnie od tego czy wygram czy przegram, dokładam moją najwyższą kwotę do ceny ocieplacza i całość ląduje na koncie Kacperka.
ZielonySmok - 21-06-2012, 14:38
Temat postu:
400
ZielonySmok - 21-06-2012, 14:43
Temat postu:
Zrobię to i wezmę udział w licytacji.

Dla ułatwienia, jak by ktoś chciał bezpośrednio przelew wykonać:
57 1160 2202 0000 0002 0905 3111
koniecznie z dopiskiem: Kacper Michalak
ZielonySmok - 21-06-2012, 14:46
Temat postu:
Znam dwa przypadki dzieci, gdzie samo rozgłoszenie tylko po znajomych prośby o 1% bardzo pomogło. Jeśli możecie, to pamiętajcie przekazaniu tego 1%.
ZielonySmok - 24-06-2012, 21:53
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Zastanawiam się co zrobić z licytacją ocieplacza?
Fajnie byłoby gdyby Kacperek dostał środki jak najszybciej, więc może ustalimy jakąś datę końcową? Niedziela w przyszłym tygodniu czyli 1 lipca?
W licytacji biorą udział jak na razie 3 osoby, więc proszę o Waszą opinię


Dla mnie pierwszy lipca też jest OK.
Wojtku, fajny pomysł miałeś na tą aukcje.
NeCioR - 26-06-2012, 09:10
Temat postu: Ocieplacz - C.D.
Ja pozwolę sobie zmienić zasady licytacji Wink nie jestem w stanie przebić oferty 400 pln ale chętnie dorzucę 100 -kę do kupki.
Adam Jaworski - 26-06-2012, 10:25
Temat postu:
Dobry pomysł Darku. Jeżeli ktoś by przebił poprzednią ofertę w szczytnym celu to byłoby miło, ale pracując równolegle na zmienionych zasadach ja również chętnie stówkę do kupki dorzucę.
Wojtek A. Filip - 26-06-2012, 18:22
Temat postu:
Hej.
Adam Jaworski napisał/a:
Dobry pomysł Darku. Jeżeli ktoś by przebił poprzednią ofertę w szczytnym celu to byłoby miło, ale pracując równolegle na zmienionych zasadach ja również chętnie stówkę do kupki dorzucę.

NeCioR napisał/a:
Ja pozwolę sobie zmienić zasady licytacji nie jestem w stanie przebić oferty 400 pln ale chętnie dorzucę 100 -kę do kupki.

Bomba - mamy zatem:
-400zł - najwyższa oferta
-100zł - wkład Darka
-100zł - wkład Adama
-300zł - mój wkład

Zatem Kacper ma już 1000zł salut

Bardzo dziękuję,
Wojtek
ZielonySmok - 26-06-2012, 18:36
Temat postu:
Mamy 1000zl, a Wojtek napisal post o numerze 5000 Smile
slawek - 26-06-2012, 19:38
Temat postu:
ZielonySmok napisał/a:
Mamy 1000zl,


Mi wychodzi 900.
No chyba że sam siebie przebijasz na 500.
Wojtek A. Filip - 26-06-2012, 19:56
Temat postu:
slawek napisał/a:
Mi wychodzi 900.
No chyba że sam siebie przebijasz na 500

Masz rację,
Chętnie przebiję na 500 - warunek jest prosty: dokładasz się do leczenia serca Kacperka.

Ile proponujesz?
slawek - 26-06-2012, 21:19
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Ile proponujesz?


100 zł, szczytny cel.
Jarek Andrzejewski - 27-06-2012, 10:00
Temat postu:
ZielonySmok napisał/a:
Zrobię to i wezmę udział w licytacji.

Dla ułatwienia, jak by ktoś chciał bezpośrednio przelew wykonać:
57 1160 2202 0000 0002 0905 3111
koniecznie z dopiskiem: Kacper Michalak


A to inny numer niż na tym "plakacie" parę postów wyżej?

Dopisek: znalazłem szczegóły: http://www.sercedziecka.org.pl/zbiorki-celowe/potrzebuj-pomocy/1167-michalak-kacper
ZielonySmok - 27-06-2012, 10:15
Temat postu:
Jarek Andrzejewski napisał/a:
A to inny numer niż na tym "plakacie" parę postów wyżej?

Tak - co nie znaczy, że tamten jest nieaktualny. Po prostu przejrzałem informacje zawarte na stronach fundacji i znalazłem podstronę Kacerka, a na niej numer konta - zakładam, że najbardziej właściwy. Ten numer jest przypisany do wielu dzieci, więc jeśli ktoś chce przeznaczyć wpłatę na konkretne dziecko to ważny jest tytuł przelewu.
Jarek Andrzejewski - 27-06-2012, 10:20
Temat postu:
ZielonySmok napisał/a:
Po prostu przejrzałem informacje zawarte na stronach fundacji.


Dzięki. Ja też przejrzałem, ale chwilę po wysłaniu pierwotnego pytania (stąd dopisek).
Daniel Michalak - 27-06-2012, 21:45
Temat postu:
Witam wszystkich,

Na początku chciałbym Wszystkim jeszcze raz gorąco i z całego serca podziękować.

Bardzo miło czytać kolejne Wasze posty, jak i licytację zapoczątkowaną przez Wojtka.

Rozwiewam wątpliwości odnośnie numeru konta.
Fundacja Serce Dziecka operuje kilkoma kontami, więc aktualne jest konto zarówno:

57 1160 2202 0000 0002 0905 3111

jak i:

12 1160 2202 0000 0001 4668 2533

Najważniejszy jest dopisek: KACPER MICHALAK, w przypadku jego braku środki nie ida na marne, lecz zasilają ogólne konto fundacji.
Jacek Marek - 02-07-2012, 00:17
Temat postu:
Przebijam daje 500 za ocieplacz. Kacperek trzymam kciuki. Wink
Wojtek A. Filip - 02-07-2012, 06:48
Temat postu:
Jacek Marek napisał/a:
Przebijam daje 500 za ocieplacz. Kacperek trzymam kciuki

tymczasem na poprzedniej stronie...
Wojtek Filip napisał/a:
Super - w takim razie podbijam cenę ocieplacza do 500zł

Jacek, mimo, że licytacja miała się zamknąć w sobotę, to myślę, że jej cel jest dużo ważniejszy od daty zamknięcie, więc trwa (co najmniej dla Ciebie) nadal.
...ale żeby pomóc Kacperkowi, musisz przebić choćby trochę najwyższą ofertę Smile

Pozdrawiam i dziękuję za udział w licytacji,
Wojtek
Jacek Marek - 02-07-2012, 09:03
Temat postu:
A to przegapiłem więc dokłądam jeszcze 1 gr.
Wojtek A. Filip - 02-07-2012, 14:02
Temat postu:
No to może zaczekajmy do 20:00 (będzie trochę chłodniej) i ogłosimy zwycięzcę?
Może jeszcze ktoś się zdecyduje?

Obecna cena ocieplacza to 500,01zł - właścicielem ocieplacza (do czasu przebicia Smile ) jest Jacek.
Zgodnie z obietnicą dokładam moją najwyższą ofertę do zasilenia konta Kacperka
Slawek - możesz to wszystko podliczyć (bo znowu walnę jakiegoś babola Wink )?

Pozdrawiam,
Wojtek
slawek - 02-07-2012, 20:15
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Slawek - możesz to wszystko podliczyć (bo znowu walnę jakiegoś babola Wink )?


Jacek Marek 500,01
Wojtek Filip 500
NeCioR 100
Adam Jaworski 100
Sławek 100

Razem 1300,01
Wojtek A. Filip - 02-07-2012, 21:13
Temat postu:
Dziękuję Sławek.

Zatem oficjalnie zamykam licytację.
Ocieplacz SANTI BZ400 będący jej przedmiotem zostaje własnością Jacka Marka za kwotę 500,01zł.
Jacku, wpłać proszę tę kwotę na konto Kacperka i wyślij mi mailem potwierdzenie - świeżo wyprany ocieplacz 8), otrzymasz pod wskazany w mailu adres.

Pozostałe osoby wpłacają na konto ratowania serducha Kacpra zdeklarowane kwoty.
Oficjalnie powinno wpłynąć 1300zł z malutkim haczykiem.
Wszystkim osobom deklarującym oficjalne i nieoficjalne wpłaty, w imieniu Kacperka bardzo dziękuję - fajnie jest wiedzieć, że w razie potrzeby działamy jeszcze sprawniej niż na codzień - Panowie, Szacunek.


Wpłaty robimy na poniższe konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27/1
02-536 Warszawa
rach. nr 12 1160 2202 0000 0001 4668 2533
koniecznie z dopiskiem KACPER MICHALAK



Pozdrawiam,
Wojtek



PS.
Po głowie chodzi mi na koniec jeszcze jeden pomysł:
Kacperek pewnie będzie wszystkim bardzo wdzięczny za pomoc, ale jakoś tak mi się wydaje, że dopełnieniem, które wywoła naprawdę szeroki uśmiech będzie jakieś wielgachne auto 8). Taka zabawka, która w wieku Kacperka jest czymś naprawdę ważnym.

Co o tym myślicie?
Ktoś mieszka obok stosownego salonu samochodowego? Albo, co ważniejsze zna się na takich pojazdach?
Może Daniel - tata Kacpra coś podpowie?
Będę wdzięczny za pomoc - o ile ktoś jeszcze może pomóc?
Jacek Marek - 02-07-2012, 21:43
Temat postu:
Super fajnie, że udało się uzbierać tyle pieniędzy. Szkoda tylko że ocieplacz może być trochę za mały w brzuchu Embarassed , ale i tak spróbuję się w niego wbić jak go dostane.
Pozdrawiam Jacek.
Wojtek A. Filip - 02-07-2012, 21:49
Temat postu:
Jacek Marek napisał/a:
i tak spróbuję się w niego wbić jak go dostane.

Noooo.... foto konieczne jest w tym wypadku Wink.

Środki powinny być jutro na koncie Fundacji.
NeCioR - 03-07-2012, 10:22
Temat postu: Fura ....
Ja się nie znam za bardzo ... ale sądzę iż chodzi Ci o tego rodzaju salon ?

Link do salonu
Daniel Michalak - 03-07-2012, 22:09
Temat postu: Re: Fura ....
Jeszcze raz chciałbym z żoną bardzo, bardzo. bardzooooooo.... podziękować Very Happy za całą "akcję".
Ale:

NeCioR napisał/a:
Ja się nie znam za bardzo ... ale sądzę iż chodzi Ci o tego rodzaju salon ?

Link do salonu


to naprawdę zbyt dużo. Poza tym mieszkamy w bloku i na parkingu jest już problem z parkowaniem Laughing .
Wojtek A. Filip - 03-07-2012, 22:22
Temat postu:
NeCioR napisał/a:
Ja się nie znam za bardzo ... ale sądzę iż chodzi Ci o tego rodzaju salon ?

Link do salonu

Tak to te klimaty, ale nie wiem czy Kacperek ma już stosowne prawo jazdy na taki pojazd?

Daniel Michalak napisał/a:
Poza tym mieszkamy w bloku i na parkingu jest już problem z parkowaniem

Daniel, to napisz może, albo daj jakiegoś linka do czegoś, co sprawiłoby małemu radochę? Inaczej będziemy zgadywać, a przecież nikt z nas go nie zna...
Może lubi Barbie Wink ?

Pozdrawiam,
Wojtek
Santi - 04-07-2012, 09:27
Temat postu:
Jacek Marek napisał/a:
Super fajnie, że udało się uzbierać tyle pieniędzy. Szkoda tylko że ocieplacz może być trochę za mały w brzuchu


Cel szczytny - gratuluje

jako Santi z przyjemnoscia dokonamy nezbednych poprawek

Jacek Marek

jesli faktycznie nie pasuje idealnie , prosba o wyslanie do naszego serwisu , zrobimy tak aby bylo OK -))
Wojtek A. Filip - 04-07-2012, 21:17
Temat postu:
Cytat:
jesli faktycznie nie pasuje idealnie , prosba o wyslanie do naszego serwisu , zrobimy tak aby bylo OK -))

No i proszę, sprawa załatwiona - Jacek tym sposobem będziesz miał ocieplacz na miarę salut .

Pozdrawiam,
Wojtek
Daniel Michalak - 04-07-2012, 22:31
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
NeCioR napisał/a:
Ja się nie znam za bardzo ... ale sądzę iż chodzi Ci o tego rodzaju salon ?

Link do salonu

Tak to te klimaty, ale nie wiem czy Kacperek ma już stosowne prawo jazdy na taki pojazd?

Daniel Michalak napisał/a:
Poza tym mieszkamy w bloku i na parkingu jest już problem z parkowaniem

Daniel, to napisz może, albo daj jakiegoś linka do czegoś, co sprawiłoby małemu radochę? Inaczej będziemy zgadywać, a przecież nikt z nas go nie zna...
Może lubi Barbie Wink ?


Barbie jest dla dziewczyn (tak mówi Kacper) Laughing. Jakiś samochód zdalnie sterowany będzie lepszy i jest dla chłopaków - np. jeden z bohaterów bajki „Auta 2” czy Monster Truck.

Pozdrawiam Daniel
Wojtek A. Filip - 04-07-2012, 22:42
Temat postu:
Daniel Michalak napisał/a:
Barbie jest dla dziewczyn (tak mówi Kacper)

Twardziel... Wink
Daniel Michalak napisał/a:
np. jeden z bohaterów bajki „Auta 2” czy Monster Truck.

scratch - Daniel, nie pomogłeś mi Confused

Chodzi o coś takiego:


Jest tu jakiś specjalista w tej dziedzinie?
Wskazanie adresu gdzie to kupić mile widziane...


Znalazłem takie: z zębami i... wyrzutnią rakiet w podwoziu Twisted Evil Daniel może któryś z tych pojazdów jest szczególnie wskazany? Złomek wygląda trochę złomiasto...
Kacper pewnie ma jakiegoś faworyta?
Adam Jaworski - 04-07-2012, 22:46
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Jest tu jakiś specjalista w tej dziedzinie?
Wskazanie adresu gdzie to kupić mile widziane...


Kupowaliśmy taki naszemu maluchowi. Ania twierdzi, że na Allegro.
Daniel Michalak - 04-07-2012, 22:57
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Daniel, nie pomogłeś mi

Jest tu jakiś specjalista w tej dziedzinie?
Wskazanie adresu gdzie to kupić mile widziane...

Znalazłem takie: z zębami i... wyrzutnią rakiet w podwoziu Daniel może któryś z tych pojazdów jest szczególnie wskazany? Złomek wygląda trochę złomiasto...
Kacper pewnie ma jakiegoś faworyta?


Są m.in. na allegro. Kacper lubi ich wszystkich np. Sean McMission ,
czy Francesco

Taki wóz, bez problemów zaparkuje w jego pokoju Smile. Tamtym samochodem co wskazali koledzy w poście powyżej sam bym pojeździł - tylko gdzie bym parkował wieczorem scratch
Wojtek A. Filip - 04-07-2012, 23:04
Temat postu:
Zdecydowanie bardziej wolę kupować jakieś automaty czy inne twiny - jest prosto, jasno wiadomo co kupuję.
Tutaj trza być znawcą...
Daniel, możesz zerknąć czy to taki koleś: klik

Panowie, dziękuję za pomoc - szacun za znajomość tematu 8)
Daniel Michalak - 04-07-2012, 23:10
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Daniel, możesz zerknąć czy to taki koleś: klik


Dokładnie to on...

Jesteś nie w temacie - my całą rodziną w kinie na Autach 2 musieliśmy siedzieć do samego końca jak mina napisy, pomimo że wszyscy juz wyszli i zniercieplwiony pan z obsługi czekał az oddamy okulary do 3D.




Wojtek A. Filip - 04-07-2012, 23:17
Temat postu:
Daniel Michalak napisał/a:
Dokładnie to on...

Kamień z serca...
Daniel Michalak napisał/a:
Jesteś nie w temacie

Embarassed Embarassed - ostatnio byłem na Królewnie Śnieżce...
Daniel Michalak napisał/a:
my całą rodziną w kinie na Autach 2 musieliśmy siedzieć do samego końca jak mina napisy

no... to mi wygląda na małego kinomaniaka Smile

Sean McMission jutro wyjeżdża z misją do Kacperka salut

Pozdrawiam,
Wojtek





ufff...
w życiu nie przypuszczałem, że robiąc porządki w magazynku dowiem się kto to jest Złomek Rolling Eyes
Jacek Marek - 05-07-2012, 07:17
Temat postu:
Santi napisał/a:

jako Santi z przyjemnoscia dokonamy nezbednych poprawek


Tak naprawdę to myślałem, że będzie sobie wisiał w szafie, ale w sumie fajnie go porównać, z ocieplaczem,który ma 1000 nurkowań mniej, jak nie będzie pasował to chętnie skorzystam.
Pozdrawiam Jacek Marek.
Daniel Michalak - 22-07-2012, 22:07
Temat postu:
Samochód, pomimo posiadania ogromu innych zabawek, sprawił Kacprowi ogromną radość, który powiedział: "taki własnie chciałem..."









Dziękujemy

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz