Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Fabryka Light 4M i spotkanie z Redu

Wojtek Komocki - 15-02-2012, 09:01
Temat postu: Fabryka Light 4M i spotkanie z Redu
Witajcie

Miałem okazję w zeszłym tygodniu być w fabryve L4M u forumowego Redu czyli Piotra Radkiewicza. Piotr swoją fabrykę ma w Bytomiu. Pokonałem więc kawałek trasy pomiędzy Warszawą a Bytomiem by móc na własne oczy zobaczyć miejsce gdzie produkuje się choćby zestaw do GoPro Smile
Fabryka: dla mnie bardzo ciekawe miejsce z racji choćby zajmowania się od ponad 15 lat narzędziami. Piotr pokazał mi działające obecnie trzy hale produkcyjne na których stoją przecinarki i obrabiarki alfanumeryczne. Miałem okazję zobaczyć wytoczone i obrobione gotowe elementy do latarek. Całość produkcji rozpoczyna się na pulpicie komputera w zacisznym biurze gdzie powstaje projekt i jego parametry. Gotowy projekt śmiga sobie siecią do maszyn które zaczynają wykonywać kolejne elementy. Całość wykonanych elementów dostaje później kolorek ( black ) i elektronikę + okablowanie.
Redu: mega gość który opowiada z wielką pasją o tym co robi. Poświęcił mi sporo czasu pokazując wiele zakamarków w swojej fabryce ( nie wszystkie fotografowałem bo mają opisy TOP SECRET ) Smile Pisałem wcześniej o maszynach projektach etc. ale należy pamiętać że to wszystko co jest efektem wytworzenia przez maszyny powstaje najpierw w głowie Piotra.
Fajną sprawą było zobaczenie także jak powstaje reb który cyt: "będzie maszyną dla mas", Piotr opisywał już na forum. Mogłem dokładnie przyjrzeć się całemu "warsztatowi" i powiem Wam że należy być dumnym z tego, że w kraju gdzie wszyscy narzekają sa zapaleńcy którzy realizują swoje projekty i pasje.

Piotrze dziękuję bardzo za poświęcony czas. Mam nadzieję, że będzie jeszcze nie raz okazja do spotkania. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
Wojtek Komocki
tOmki - 15-02-2012, 09:30
Temat postu:
Jakieś foty będą ?
Wojtek Komocki - 15-02-2012, 09:36
Temat postu:
tOmki napisał/a:
Jakieś foty będą ?


Puściłem do Wojtka aby wkleił więc pewnie się niebawem pokażą.
Wojtek
Wojtek Komocki - 15-02-2012, 10:35
Temat postu:
działem ze zdjęciami Smile mam nadzieję że się uda Smile

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz