Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Ciekawy logbook online

Konrad Dubiel - 15-03-2012, 13:34
Temat postu: Ciekawy logbook online
Jakoś nigdy nie byłem fanem logbooków online, głównie dlatego, że można było do nich wprowadzać dane wyłącznie ręcznie bez możliwości ściągnięcia profilu z komputera.
A tu przypadkiem natknąłem się na:
http://www.diveboard.com

Wizualnie zrobiony bardzo elegancko, funkcjonalnie też prawie bez zarzutów. Poza przeglądarką dostępne są aplikacje na Androida i iOSa (na razie tylko podgląd).
Do logbooka można dołączać zdjęcia, filmy, zaznaczać pozycje na mapie i udostępniać poszczególne nurkowania innym użytkownikom.
Co najważniejsze dostępne są pluginy do przeglądarek (Windows, Linux, Mac) pozwalające na pobieranie profilu z bardzo wielu komputerów nurkowych (prze bibliotekę libdivecomputer).
A jak ktoś lubi papierowe logbooki to można też sobie generować bardzo estetyczne PDF-y do wydruku.
Poza tym, że autorzy odwalili kawał roboty to jeszcze jest świetne wsparcie - jak zgłosiłem błąd w aplikacji na Androida to w ciągu godziny był usunięty z podziękowaniami za jego wykrycie...
Polecam.


Boxer - 15-03-2012, 13:56
Temat postu:
Dzięki Konrad, czegoś takiego właśnie szukałem! Smile
Jarek Andrzejewski - 15-03-2012, 14:03
Temat postu:
Część z tych funkcjonalności ma tez divinglog.pl
np. Mój jeden profil z fajnego nurka
Tomek Płociński - 16-03-2012, 10:42
Temat postu:
Dzięki za linka Konrad,

Jarek Andrzejewski, jakie pliki akceptuje divinglog podczas importu ??
Jarek Andrzejewski - 16-03-2012, 11:05
Temat postu:
Tomek Płociński napisał/a:
jakie pliki akceptuje divinglog podczas importu ??


Na pewno eksporty z Suunto Dive Managera, bo sam w ten sposób wrzucałem swoje profile, a poza tym na liście widzę "JDiveLog" i "MultiDeco divelog manager"

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz