Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Problem

Wojtek A. Filip - 18-03-2012, 16:35
Temat postu: Problem
Hej.
Z kalendarza wynika, że pewien mały człowiek będzie miał niedługo urodziny.
Pomysł jest taki, żeby w jego pokoju zaroiło się od balonów. Na dodatek fruwających.
Macie jakieś doświadczenia z tmx i napełnianiem balonów?
Jaki sprawdza się optymalnie?

Po krótkim badaniu rynku baloniarskiego okazało się, że określa się szybkość lotu balonów, ich wielkość pod kątem widoczności z imprezy, kolor i pogodę i jeszcze sporo innych Shocked . Na dodatek baloniarze powinni być zaopatrzeni w specjalną mieszałkę pozwalającą dostosować skład mieszaniny do aktualnie panujących warunków, a balony uszczelnić od środka dedykowanym żelem, opóźniającym przenikanie helu.
Czyli nie mam ani sprzętu, ani uprawnień żeby działać, ale może uda się coś ze stage spuścić i po sprawie?
Macie jakieś doświadczenie na tym polu? Do napełnienia mam 30-50 balonów o średnicy 25-30cm. Może jest jakiś "hel balonowy" dostępny od ręki?


Czy może lepiej kupić misia Wink ?

Pozdrawiam,
Wojtek
Fox. - 18-03-2012, 17:00
Temat postu:
Very Happy http://www.ballon24.de/shop/luftballons/angebot.html?pw6shop[productid]=1

Przy okazji Helu .
Wojtek czysty Hel mozesz kupic w Bundes za np. 10 l cylinder 200 bar . okolo 140 euronow z dostawa do domu.

Pozdrawiam i milej zabawy.
Krzysiek Niecko - 18-03-2012, 17:16
Temat postu:
kiedyś znajomi potrzebowali kilku takich balonów. Po paru próbach wyszło że musieliśmy użyć 12/60 aby się unosiły.
ale można zamówić gotowe:
heldobalonow.pl
(nie mam nic wspólnego z tą firmą Smile
Wojtek A. Filip - 18-03-2012, 17:45
Temat postu:
Panowie - dziękuję.
Pozostaje sprawdzić co na to okoliczny mieszacz i wybrać dogodną opcję.

Pozdrawiam,
Wojtek
sabala - 18-03-2012, 21:42
Temat postu:
Witam.

Ja kiedyś musiałem napełnić coś koło 300 balonów. Odkręciłem II stopień od automatu, końcówka węża akurat wchodziła w balonik, prędkość napełniania dobra Smile Napełniałem powietrzem ale to chyba żadna różnica.
sabala - 18-03-2012, 21:43
Temat postu:
O! Popełniłem już ponad 100 postów Smile
martin - 18-03-2012, 21:46
Temat postu:
TMX i czysty hel jest za drogi. Kup bule helu "balonowego" - jakies niezidentyfikowane popluczyny za smieszne pieniazki.
Marek Matych - 18-03-2012, 22:58
Temat postu:
Wojtek na sylwestra napełniłem 100 poszło poszło jakieś pół stage 80-siątki po około 8 godzinach bujania się pod sufitem pierwsze zaczeły spadać rano nie było ani jednego-czysty hel baloniki wiązane na supełek
Marek Cacaj - 20-03-2012, 09:57
Temat postu:
W Gdyni, Łukasz Piórewicz wypożycza za nieduże pieniądze butle z helem balonowym.
Wojtek A. Filip - 20-03-2012, 18:11
Temat postu:
Panowie - załatwione.
Flacha z tmx balonowym będzie czekać na mnie w Vertigo. Na wyposażeniu stosowna dmuchawica co bynie musieć wciągać helu w płuca, a potem w balon Wink.

Raz jeszcze dziękuję za pomoc.


Pozdrawiam,
Wojtek
martin - 20-03-2012, 18:13
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Flacha z tmx balonowym


Mozesz to (tak z czystej ciekawosci) z analizowac? Twisted Evil
Wojtek A. Filip - 20-03-2012, 18:25
Temat postu:
Jasne - przeanalizuję i ładnie opisze i zakapuję co było w środku.
szuwar - 21-03-2012, 01:27
Temat postu:
To jakbyś chciał uatrakcyjnić kinderparty, to można się ewentualnie pokusić o coś takiego
Tylko cena jest lekko mówiąc wysoka - około 200 zł plus hel.


Wojtek Filip napisał/a:
Jasne - przeanalizuję i ładnie opisze i zakapuję co było w środku.

kjar - 22-03-2012, 14:43
Temat postu:
martin napisał/a:
...Kup bule helu "balonowego" - jakies niezidentyfikowane popluczyny za smieszne pieniazki.
"Hel balonowy" zawiera tlen. Dla bezpieczeństwa dzieciaków (i nie tylko) które chciały by się zabawić w zmianę głosu. I z tego powodu lepiej go użyć niż resztek jakiegoś "głębokiego" TMX.
martin - 22-03-2012, 15:49
Temat postu:
Cytat:
"Hel balonowy" zawiera tlen.



Tak mowia miejskie legendy. Slyszalem rowniez opinie, ze balonowka zawiera "byleco". Dlatego prosba o przeanalizowanie Wink
kjar - 22-03-2012, 22:01
Temat postu:
martin napisał/a:
Cytat:
"Hel balonowy" zawiera tlen.
Tak mowia miejskie legendy. Wink
Co nie oznacza, iż nie jest to prawdą Smile

martin napisał/a:
Cytat:
"Hel balonowy" zawiera tlen.
Slyszalem rowniez opinie, ze balonowka zawiera "byleco". Dlatego prosba o przeanalizowanie Wink
Właśnie z powodu "bylecozawierania" jednostkowy pomiar da raczej niewiele wiedzy. Prawdopodobnie zawartość helu mocno sie może zmieniać i pozostawać w ścisłej korelacji z uczciwością firmy sprzedającej "balonowy hel".
Wojtek A. Filip - 22-03-2012, 22:27
Temat postu:
Udałem się do bagażnika celem wykonania pomiarów.
Skład mikstury, którą otrzymałem to 7/75.
Jak się okazało imprezowo ładowany był 50/50 i w górę patrząc na ilość helu.


Pozdrawiam,
Wojtek
martin - 23-03-2012, 10:23
Temat postu:
kjar napisał/a:
Co nie oznacza, iż nie jest to prawdą


Tego nie kwestionuje. Z tego co mi sie obilo o uszy, to "balonowka" jest uzyskiwana przez oddessanie resztek z zwrotow - dlatego nie ma stalej receptury - albo inaczej mowiac receptura zalezy od szczelnosci aparatury sprzedajacego i ilosci dobitej mieszanki.

Przy 7/75 roznica stosunku reszta do O2 jest na tyle dziwna, ze nie wskazuje ani na doladowanie powietrzem, ani na celowe dodanie O2. 7% to tez za malo zeby przezyc - czyli teoria o celowym wzbogacaniu o O2 nie przekonuje mnie do konca.
Wojtek A. Filip - 25-03-2012, 20:08
Temat postu:
... i po imprezie salut

Było super dziecięce łaaaał... Shocked - warto było choćby dla tego łałnięcia pompować baloniki. Robiliśmy to z tyłu samochodu - część zwiała, ale i tak udało się napompować ponad 100 średniej wielkości balonów.
Zużyłem na to 700 litrów wspomnianego tmx 7/75.

Oczywiście okazałem się fujarą Embarassed i nie zrobiłem zdjęć. Bukiet balonów był wielki, a po rozpuszczeniu, wypełnił dosyć szczelnie sufit średniej wielkości pokoju, a wstążki zrobiły resztę nastroju.
Raz jeszcze dziękuję za pomoc - również w imieniu zaskoczonej balonowo 9 latki.

Pozdrawiam,
Wojtek

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz