Forum Dive Trek Group

Wyjazdy nurkowe - Rydwan k. Łowicza w niedzielę

Jarek Andrzejewski - 15-06-2012, 14:55
Temat postu: Rydwan k. Łowicza w niedzielę
W niedzielę, około 10-ej grupa Batysfery z Łodzi wybiera się nad Rydwan (zalane wyrobisko żwiru niedaleko Łowicza, miejsce ćwiczeń okolicznych straży pożarnych), jedno z nielicznych nurkowisk w okolicach Łodzi. Jest trochę przyrody, ciekawe dno (górki i dołki) i platforma na 5m.
Z tego, co wiem, to ja i MarkY się mamy zamiar się pojawić, może jeszcze Marcin Tracz się "odliczy". Ja ten wyjazd traktuję treningowo i rozpoznawczo (jak znam ten akwen, to będzie okazja poćwiczyć nawigację w warunkach słabej widoczności Smile ) - wciąż "oswajam się" ze skrzydłem, w planie mam dobranie balastu (na ostatnim BUR było to nieco "Π * drzwi").
Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć, to miejsce w wodzie na pewno się znajdzie.
Numer do mnie: 601 324634.
Jarek Andrzejewski - 17-06-2012, 21:35
Temat postu:
Byłem, zanurkowałem raz (trochę czas gonił, bo jeszcze musiałem z rodziną działkę odwiedzić).
MarkY i Mariusz: dzięki za nura.

Widoczność bardzo zmienna: od ok. 2-4m do 0,5m, jeśli nie było się dość ostrożnym i wzbiło osad (niestety, profil dna nie sprzyja - liczne górki i dołki).
Głębokość maksymalna to niecałe 20m, czas nurkowania 42 minuty, temperatura przy dnie 5 stopni, przy powierzchni - 21.
Eksperymentalnie zanurkowałem z workiem twinowym i flaszką 15l. Balastu miałem "w sam raz", więc nie musiałem dużo dmuchać (choć oczywiście kompensować piankę trochę musiałem), ale i tak zrzucanie gazu wymagało odpowiedniego ustawienia się, a na koniec nura parę litrów wody z worka wylałem.
Nie ma ktoś X-deep Zeos 38 niedrogo na zbyciu? Smile
Wojtek Komocki - 17-06-2012, 21:44
Temat postu:
Jarek Andrzejewski napisał/a:
temperatura przy dnie 5 stopni, przy powierzchni - 21.


Ciekawe zjawisko z tą temperaturą Smile
Piotrek Ginter - 17-06-2012, 22:06
Temat postu:
Przy mroznej pogodzie tak bywa ... brrrr ... nie jade tam.
Jarek Andrzejewski - 17-06-2012, 22:18
Temat postu:
Ależ przecież ten znak "-" to nie minus, a myślnik Smile
http://sjp.pwn.pl/szukaj/my%C5%9Blnik
Wojtek Komocki - 17-06-2012, 22:35
Temat postu:
Jarek Andrzejewski napisał/a:
Ależ przecież ten znak "-" to nie minus, a myślnik
http://sjp.pwn.pl/szukaj/my%C5%9Blnik


Ahaha, znaczy wyodrębniałeś, cytowałeś czy wtrącałeś Smile
Tak poważnie to warto zanurkować w tej wodzie ?

Wojtek
Jarek Andrzejewski - 17-06-2012, 23:00
Temat postu:
Jako zamiennik basenu na trening i jeśli brakuje czasu na dalszy wyjazd (z Łodzi mam niecałe 50km) - jest OK, ale na całodniowy wypad (i oczywiście dłuższe) wybrałbym coś o lepszym dostępie do wody i lepszej wizurze.
Piotrek Ginter - 17-06-2012, 23:11
Temat postu:
Mikolaj to twardziel. Juz tam raz placil mandat za wjazd nurkowozem do lasu.
Zgadzam sie - to zalane zwirowisko na szybki nurek szkoleniowy moze byc.
Wojtek Komocki - 18-06-2012, 07:56
Temat postu:
Jarek Andrzejewski napisał/a:
Jako zamiennik basenu na trening i jeśli brakuje czasu na dalszy wyjazd (z Łodzi mam niecałe 50km) - jest OK, ale na całodniowy wypad (i oczywiście dłuższe) wybrałbym coś o lepszym dostępie do wody i lepszej wizurze.


Koleżko właśnie opracowuję plan na następne dwa tygodnie - plan podróży i szkoleń. Łódź się w ten plan wpisała więc może byśmy PLUM zrobili ?
Wojtek
Jarek Andrzejewski - 18-06-2012, 10:26
Temat postu:
Piotrek Ginter napisał/a:
Mikolaj to twardziel. Juz tam raz placil mandat za wjazd nurkowozem do lasu.


Tym razem żadni "texas rangers" nas nie prześladowali, ale też i nie wjeżdżaliśmy na polankę przy zejściu do wody, ale zostawiliśmy auta na drodze (tak, wiem, też wbrew art. 161 albo 162 Kodeksu Wykroczeń).
Jarek Andrzejewski - 18-06-2012, 10:37
Temat postu:
Wojtek Komocki napisał/a:
Koleżko właśnie opracowuję plan na następne dwa tygodnie - plan podróży i szkoleń. Łódź się w ten plan wpisała więc może byśmy PLUM zrobili ?


Ja oczywiście nieodmiennie chętnie.
Niestety, w promieniu 50-60 km od Łodzi chyba nie ma tu wielu miejsc (Rydwan, wapiennik w Sulejowie), nieco dalej (chyba ze 140km; za Włocławkiem) jez. Orłowskie (jest baza).
Ostatnio usłyszałem o Honoratce k. Ślesina (kamieniołom) http://forum.jds.pl/viewtopic.php?p=252548
Jarek Andrzejewski - 26-05-2015, 21:13
Temat postu:
Warunki z ostatniej niedzieli (nurkowanie free tym razem, nieco ponad 2 godzinki, opłynąłem tę bardziej zaokrągloną część jeziorka, zanurzając się raz po raz): wizura znośna od powierzchni do ok. 4m, potem zaczyna się "zawiesina" (od strony północnej nieco jej mniej).

Przy zwalonych drzewach co nieco widać Smile



2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz