Forum Dive Trek Group

Spotkania - Moje skafandry SANTI - spotkanie.

Wojtek A. Filip - 20-08-2012, 20:56
Temat postu: Moje skafandry SANTI - spotkanie.
Hej.
Serdecznie zapraszam na kameralne spotkanie poświęcone moim przygodom ze skafandrami SANTI.
Tematyka będzie potraktowana bardzo luźno, opowiem trochę o moich nurkowaniach, o tym kiedy miało być sucho a było mokro Twisted Evil, ale też o tym kiedy "sucho" ratowało mi tyłek...
Zabieram ze sobą trochę sprzętu SANTI w którym pływam od wielu lat - mam nadzieję, że pomoże Wam to ocenić jakość produktów, których coraz więcej na nurkowiskach na całym świecie.

Przeprowadzę krótki warsztat pokazujący jak działa skafander i jak w prosty sposób można spowodować, że ograniczamy jego funkcjonalność czyli krótka instrukcja obsługi dla absolutnych amatorów i wyjątkowo zatwardziałych twardzieli Smile.
Będzie o bezpieczeństwie, doborze ocieplacza i...

Spotykamy się 28 sierpień, o 10:00 w siedzibie SANTI w Gdyni.
Oprócz mojego opowiadania czeka nas zwiedzanie fabryki skafandrów od zaplecza, spotkanie z pracownikami i podglądanie jak powstają nasze skafandry i ocieplacze.

Spotkanie potrwa do godziny 13.00.
Będzie mi bardzo miło spotkać każdego kto znajdzie trochę czasu.


Nie mam pojęcia, czy ktoś znajdzie czas, dlatego nastawiam się na spotkanie w małym gronie, nie mniej jednak, osoby zainteresowane proszę o wpisanie się na listę poniżej - dziękuję.


No to zaczynam Smile.

1. Wojtek Filip
piotrkw - 20-08-2012, 21:54
Temat postu:
2. Piotr Kwiatkowski
3. Jacek Kwiatkowski
Maciej Jarząbek - 20-08-2012, 21:56
Temat postu:
Chetnie bym sie podłączył ale kiedy ?
Wojtek A. Filip - 20-08-2012, 22:16
Temat postu:
Piotrek, będziesz z jakąś młodzieżą?
Adam Jaworski - 20-08-2012, 22:20
Temat postu: Re: Moje skafandry SANTI - spotkanie.
Wojtek Filip napisał/a:
Spotykamy się o 10:00 w siedzibie SANTI w Gdyni.


Ha, ha, ha... Bardzo śmieszne Smile No ale trudno, nie zawsze siedziba Santi chce być w Warszawie... Smile
Tomek Kuraś - 20-08-2012, 22:54
Temat postu:
4. Tomasz Kuraś.


Wojtek, możesz podać dokładną datę ?
Mirek - 20-08-2012, 22:56
Temat postu:
A zdradzisz nam Wojtku jaki to będzie dzień? Smile
Wojtek A. Filip - 20-08-2012, 23:54
Temat postu:
Wydawało mi się, że napisałem, a tu nie napisałem... Embarassed
Czyżby nurkowanie mnie zmęczyło scratch .

Przepraszam za niedokładność, będę miał przyjemność Was spotkać we wtorek za tydzień , czyli 28 sierpnia. Już poprawiłem w temacie.

Wojtek





hm...
Pojechałem na urlop, to nurkowałem, potem jak miałem wolne, to też nurkowałem, a w weekendy to też zwykle nurkuję, a jak pojechałem w góry, to po południu zwiałem na Koparki Twisted Evil - no i w pracy, nic tylko nurkuję. Generalnie same przyjemności - co mnie tak zmęczyło?
Zjadłem coś niedobrego scratch .
eee... pewnie tylko się starzeję.
Na wszelki wypadek idę spać.
piotrkw - 21-08-2012, 07:20
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:


Z synem. Przy okazji odbierzemy Jacka DUI z wymiany zamka , poprosiliśmy o ten nowy TZip . I chętnie posłuchamy o Twoich doświadczeniach. Wink
Wojtek A. Filip - 23-08-2012, 21:30
Temat postu:
piotrkw napisał/a:
Z synem.

Miło będzie Was poznać.

Przy okazji: jeżeli ktoś zabierze ze sobą swój skafander, ocieplacz, to chętnie ocenię jego dopasowanie do oczekiwanych efektów pod wodą - albo inaczej: zabawię się we wróżkę Wink i wymyślę, co nie wychodzi pod wodą Rolling Eyes .


Wojtek


PS.
Jeszcze tylko weekend, jakieś nury i jestem w 3M salut
Maciej Jarząbek - 23-08-2012, 22:13
Temat postu:
wtorek... a to pech nie mogę- miłej zabawy zyczę

pozdrawiam. Maciek
Maciek Orłowski - 23-08-2012, 22:39
Temat postu:
To i ja się wstępnie dopiszę ze swoimi gratami Smile Szyty na miarę ocieplacz SANTI poprawiałem 3 razy, ciekaw jestem czy poszliśmy z paniami krawcowymi w dobrym kierunku Smile

1. Wojtek Filip
2. Piotr Kwiatkowski
3. Jacek Kwiatkowski
4. Tomasz Kuraś
5. Maciek Orłowski

Pozdrawiam,
M
Sonny - 26-08-2012, 18:11
Temat postu:
1. Wojtek Filip
2. Piotr Kwiatkowski
3. Jacek Kwiatkowski
4. Tomasz Kuraś
5. Maciek Orłowski
6. Sonny
Wojtek A. Filip - 26-08-2012, 22:45
Temat postu:
Zapowiada się super ekipa.
6 osób, to już można w podgrupach działać Wink.

Mam nadzieję, że w SANTI nie zabraknie kawy 8).

Do zobaczenia,
Wojtek
piotrkw - 28-08-2012, 20:29
Temat postu:
Dziękujemy Wojtku za wiedzę , humor, i zdradzenie tajników prostych, jak nam się do tej pory wydawało , przedmiotów , czyli skafandra i ocieplacza. A jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Tomkowi dziekujemy za gościnność i życzymy owocnej dalszej pracy Firmie SANTI. Robi wrażenie jej rozwój ( a znam firmę od "pierwszych ocieplaczy" Wink ) i...... co tu dużo mówić , pełen profesjonalizm i załoga o dużych umiejętnościach.

Piotr i Jacek
Maciek Orłowski - 28-08-2012, 22:36
Temat postu:
Ja również dziękuję, 3 godziny minęły jak z bicza strzelił Smile
No i dawno się tak nie ubawiłem przy słuchaniu nurkowych historii Mr. Green
Tomek Kuraś - 29-08-2012, 12:06
Temat postu:
Cześć,
spotkanie było bardzo ciekawe. Wojtek pokazał swoje skafandry i suchacze - przy okazji opowiadając historie z nimi związane. Tomek oprowadził nas po firmie opowiadając o produktach i ciekawostkach związanych z poszczególnymi modelami skafandrów. WIELKIE DZIĘKI PANOWIE za ciekawe spotkanie !!!
Pozdrawiam.
Tomasz Kuraś
Marcin P - 29-08-2012, 15:06
Temat postu:
Dziękuję za relację. Fajnie Wam, że mogliście się spotkać. Interesuje mnie, co okazało się dla Was czymś nowym, co Was zaskoczyło w kwestii ocieplacz + skafander ? Może moglibyście się tutaj podzielić uzyskaną podczas Waszego spotkania wiedzą, spostrzeżeniami. Było by miło.
Pewnie zebrałaby się zainteresowana grupa również w Warszawie.
Może Wojtek rozważyłby możliwość takiego spotkania ?
Jak by co to wstępnie zgłaszam swój akces.
Pozdrawiam
piotrkw - 29-08-2012, 15:46
Temat postu:
Marcin P napisał/a:
co okazało się dla Was czymś nowym, co Was zaskoczyło w kwestii ocieplacz + skafander ?


Hm.. pierwsza sprawa dotyczy tego , że nie jestem krawcem , i nigdy nie przejawiałem do tej dziedziny zdolności i zainteresowań , jedne ubrania leżały lepiej inne gorzej , jeszcze inne nie nadawały sie do noszenia , ale nigdy nie analizowałem dlaczego .
To , zarówno od Wojtka ( praktyka -nurka) jak i od Tomka ( tez praktyka ale i zawodowca w branży krawieckiej) dowiedzieliśmy się sporo szczegółów dlaczego i po co zostały zrobione pewne rozwiązania , detale , wprowadzone technologie aby było lepiej , łatwiej i przyjemniej.
Krótko dla przykładu: rękaw skafandra , dla mnie był to "rulon" trylaminatu przyszyty do korpusu. Cóż w tym wielkiego Dwa albo jeden kawałek materiału zeszyty ze sobą . Okazuje się, że nie , można go wyprofilować aby był bardziej dopasowany do kształtu ręki, mozna szef zrobić w tym miejscu aby nie przechodził przez łokieć , i nie usztywniał całości i nie ulegał uszkodzeniom. Można go szyjąc skręcić tak aby , poddawał się ruchom rąk przy sięganiu do zaworów a nie blokował ten ruch . Można , można , można ..... o wielu detalach się dowiedzieć , na które w codziennej eksploatacji sprzętu nie zwraca się uwagi i przez myśl nie przechodzi że ktoś włozył bardzo dużo pracy i wysiłku w to aby było inaczej , przyjażniej dla użytkownika , po prostu dobrze.

Polecam spotkanie z Wojtkiem , ale jeszcze bardziej polecam z Wojtkiem , Tomkiem i ..... Santi . We trójkę tworzą jedną całość spotkania Wink
Wojtek A. Filip - 29-08-2012, 20:45
Temat postu:
Dobry wieczór.
Jeżeli planuję spotkanie takie jak nasze na 3 godziny, to robię sobie rozpiskę najważniejszych tematów. Czytam ją, a potem wyrzucam, bo zwykle nie udaje się porozmawiać nawet o połowie z nich. Tak też było tym razem - przygotowałem jakieś 1340 spraw do poruszenia i udało mi się opowiedzieć z grubsza o trzech Wink.

Fajnie, że Tomek znalazł czas i opowiedział nam o ogrzewaniu. Kiedy pojechaliście przez dłuższy czas kontynuowaliśmy ten temat - słyszy się czasem, że ogrzewanie to fanaberia - moim zdaniem to świadomy wybór, który niejednego jeszcze zaskoczy.
Bardzo lubię te spotkania w SANTI - niby rozmawiamy o tym samym, a jednak każdy widzi to po swojemu, co może dla kogoś patrzącego z boku wyglądać nieco dziwnie, ale tak właśnie powstają nowe pomysły, na które my nurkowie ciągle czekamy.
Praca w tym zespole daje mi bardzo dużą satysfakcję, która jest jeszcze większa jeżeli mogę się dzielić moimi pomysłami z osobami takimi jak Wy, na takich właśnie (niestety krótkich ) spotkaniach.

Trochę obrazków:
Na początek o tym i owym


Potem było o armatach


...a z tego są najcieplejsze ocieplacze - na co Piotrek: "się na tym znam, to zaraz wam pokażę co tu grzeje - gdzie to się schowało...?" Wink


kulisy E.Motion


...a nasz Orzeł wyśledził, że jest tu jeszcze taki małe coś - okazało się, że małe, ale bardzo ważne - czyli o plusach i plusach plastikowych zamków


Na koniec panie dmuchneły mojego 2 letniego E.Lite i... nic Shocked.



Jacek, Piotrek, Tomek, Maciek,
bardzo serdecznie dziękuję za znalezienie tych kilku godzin w Waszych napiętych terminarzach - miło było Was poznać, a co dla mnie bardzo ważne posłuchać jak czujecie pływanie na sucho.
Mam nadzieję, że to nie było ostatnie nasze spotkanie.

Pozdrawiam,
Wojtek

PS.
Próbuję się przepakować - jutro rano muszę sprawdzić czy woda nie jest za słona... na Koparakch, więc dobrej nocy i do zobaczenia.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz