Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Mapki akwenów do laminowania.

ZielonySmok - 29-08-2012, 23:41
Temat postu: Mapki akwenów do laminowania.
Koparki

Wszelkie poprawki chętnie na mapę naniosę Smile
ZielonySmok - 30-08-2012, 00:06
Temat postu:
Koparki wersja 2012.08.30
MaRkY - 30-08-2012, 00:28
Temat postu:
kesonu nie widze Razz
ZielonySmok - 30-08-2012, 00:36
Temat postu:
MaRkY napisał/a:
kesonu nie widze

Możesz na mapce go zaznaczyć i mi przesłać? Ewentualnie wymierz linijką (x,y) gdzie go umieścić. Nie pamiętam też gdzie są poręczówki. Przydały by się też kierunki przy poszczególnych atrakcjach.
ZielonySmok - 30-08-2012, 00:43
Temat postu:
Powidz: Gierwartów
Mapka poglądowa na podstawie mapki ze strony bazy - nie oddaje rzeczywistego położenia atrakcji, np. żaglówka na 16m jest dosyć daleko.
Jarek Andrzejewski - 30-08-2012, 09:02
Temat postu:
Pomysł: użycie ikon zamiast opis, gdzie się da. Znak drogowy, łódka, żaglówka, rower, koparka, mostek, samochód itd. - to powinno być znacznie czytelniejsze w postaci ikony niż opisu-legendy, szczególnie pod wodą.

Np.
http://vectorjunky.com/original-vector-illustration-.../43014679.html
http://vectorjunky.com/set-of-vector-silhouette-of.../50028622.html
MaRkY - 30-08-2012, 14:58
Temat postu:
ZielonySmok napisał/a:
MaRkY napisał/a:
kesonu nie widze

Możesz na mapce go zaznaczyć i mi przesłać? Ewentualnie wymierz linijką (x,y) gdzie go umieścić. Nie pamiętam też gdzie są poręczówki. Przydały by się też kierunki przy poszczególnych atrakcjach.


akurat jesli chodzi o koparki to mial powstac caly projekt gdzies tam jest w projektach DIVE TREK
nie pamietam gdzie jest keson, na koparkach bylem w czerwcu...
ZielonySmok - 30-08-2012, 15:01
Temat postu:
MaRkY napisał/a:
akurat jesli chodzi o koparki to mial powstac caly projekt gdzies tam jest w projektach DIVE TREK

Koparki - nowy projekt ekipy DTG

Tu tylko chcę zgromadzić mapki w przystępnym formacie. Od wszelkich użytkowników forum!
Wszelkie informacje mile widziane Smile
ZielonySmok - 30-08-2012, 23:37
Temat postu:
Uzupełnione i poprawione mapki:
Koparki
Powidz - Gierwartów
Powidz - Nautica
(Na mapie Koparek linia ze strzałkami odpowiada około 100m.)

Nie potrafię podmieniać udostępnianych plików, dlatego każda modyfikacja wymaga podania nowego linku do mapy. Mapki z poprzednich postów są skasowane

Mapy rozmiarem dostosowane są do notesu firmy Scubatech. Obszar roboczy to 75x155mm. Zostawiłem miejsce na szczelne zalaminowanie i wykonanie otworów do mocowania (w obrzeżu folii laminującej).
Mapy mają służyć jako pomoc podczas nurkowania. Zazwyczaj bazy udostępniają bardziej szczegółowe mapy i te powinny służyć do planowania nurkowań (np.: Zakrzówek, Nautica).
Ze względu na wielkość i czytelność mapki nie zawierają wszystkich detali.

Mapy w tej postaci nie były testowane. Nurkujesz na własną odpowiedzialność.

Proszę o wszelkie uwagi, będę nanosić poprawki. Szczególnie interesuje mnie:
- Gdzie występują poręczówki? Do którego rogu, lub miejsca, atrakcji są przymocowane? Czy są połączone z innymi poręczówkami? Czy znacie kierunki ułożenia poręczówek?
- Położenie nieuwzględnionych obiektów.

Jeśli uważacie, że należy dodać jakie inne informacje to proszę o nie.
Jeśli macie jakieś mapy akwenów to chętnie je przerobię na format dostosowany do wetnotesu.

PS: Jeśli mapkę wykorzystasz i okaże się przydatna to napisz o tym proszę. Dzięki temu będzie motywacja do tworzenia nowych map Smile
undefine - 31-08-2012, 00:01
Temat postu:
ZielonySmok napisał/a:

Powidz - Gierwartów

wypas Smile
to na czym się zgubiłem - między 7 a poręczówką 9-12 w sobotę była poręczówka ekstra Smile
ZielonySmok - 31-08-2012, 00:09
Temat postu:
undefine napisał/a:
była poręczówka ekstra

Dlatego jeszcze chciał bym opisać poręczówki kierunkami. Wtedy kompas rozstrzyga pod wodą, którą poręczówkę wybrać. Mam nadzieję uzupełniać te mapki Smile Jak będziesz mieć jakieś dane to poproszę Smile
Kuba Koncytowicz - 31-08-2012, 08:19
Temat postu:
mapka koparek - zachodnia cześć
Moim zdaniem obiekty nie są zaznaczone dokładnie tam gdzie się znajdują?
Ale to tylko moje zdanie
Smile i tak mapka jest fajna
ZielonySmok - 31-08-2012, 10:28
Temat postu:
Jarek Andrzejewski napisał/a:
Pomysł: użycie ikon zamiast opis, gdzie się da.

Wczoraj już nie odpisałem, ale czynie to dziś. Dodałem ikony, a mapka Nautica jest tylko na nich oparta. Używałem wbudowanych w program, ponieważ ciekawe obrazki z netu są często płatne. Może do kolejnych wersji uda mi się znaleźć np. bardziej adekwatny model samolotu Smile
ZielonySmok - 31-08-2012, 10:38
Temat postu:
scuba napisał/a:
mapka koparek - zachodnia cześć
Moim zdaniem obiekty nie są zaznaczone dokładnie tam gdzie się znajdują?

Poprawiłem mapkę:Koparki
Znalazłem w swoich zdjęciach najnowszą mapkę z Koparek i na jej podstawie wprowadziłem poprawki, dlatego zmieniła się np.: perspektywa. Nadal mam wrażenie, że np.: (12) jest bardziej na "środku", ale teraz zachowałem zgodność z oficjalną mapą.
Łukasz Potyra - 31-08-2012, 10:49
Temat postu:
Miałbym taką roboczą uwagę. Proponuje aby mapki "zaakceptowane" były wrzucane przez moderatora do odddzielnego tematu np w bibliotece bez możliwości dyskusji. Inaczej za chwile będzie turbo bałagan.
ZielonySmok - 01-09-2012, 00:52
Temat postu:
judas napisał/a:
Miałbym taką roboczą uwagę. Proponuje aby mapki "zaakceptowane" były wrzucane przez moderatora do odddzielnego tematu np w bibliotece bez możliwości dyskusji. Inaczej za chwile będzie turbo bałagan.

Poprosiłem o pomoc. Zdecydowanie potrzebny jest jakiś sposób na ogarniecie tego.



Nowa mapka, ty razem: Zakrzówek


hubert68 - 01-09-2012, 07:32
Temat postu:
Smoku, u mnie podane przez Ciebie linki nie działają... Sad
ZielonySmok - 01-09-2012, 10:30
Temat postu:
Hubercie, u mnie działają, zawsze testuję przed publikacją - ale to żadna odpowiedź. Prześlę Ci e-mailem.

Poczekam na pomoc administratorów, tak by uprościć pobieranie tych plików. Tak więc proszę o chwilę cierpliwości. Jest weekend, ja akurat dziś jestem w domu, jutro już nie. Administratorzy też mają pewnie własne plany weekendowe.
Na tą chwilę cieszę się, że coś zostało zrobione. Teraz dopracuje się szczegóły mapek, np. doda się kierunki, naniesie poręczówki, poprawi błędy - ale to wymaga testów pod wodą. Jeśli do tego dojdzie fajny mechanizm udostępniania tego na forum to będzie na prawdę fajnie.

Macie jakieś propozycje następnych akwenów posiadających opracowane mapy?
ZielonySmok - 01-09-2012, 23:43
Temat postu:
Tomek (moderator) udzielił mi kilku wskazówek.
Na tą chwilę zebrałem wszystkie cztery mapki:

Koparki


Gierwartów (Powidz)


Nautica (Powidz)

Zakrzówek


Mapy do pobrania:
Koparki
Gierwartów
Nautica
Zakrzówek
Trzy pierwsze pliki są w formacie PDF, a ostatni to PNG spakowany do ZIP. Mapka Zakrzówka nie mogła zostać poprawnie zapisana do PDF przez program, który używam. Spakowałem ten plik by przypadkiem żadne mechanizmy galerii nie modyfikowały go, zmniejszając jakość.
Adam Jaworski - 01-09-2012, 23:48
Temat postu:
No rewelacja. W najbliższym czasie jak będę na Koparkach w październiku, postaram się nanieść jakieś azymuty.
Jacek Polak - 02-09-2012, 02:26
Temat postu:
Zielony smoku a czemu nie ma zaznaczonego smoka na Zakrzówku? Może nie jest on zielony ale to zawsze kolejna atrakcja Smile
Jarek Andrzejewski - 06-09-2012, 11:47
Temat postu:
Tu mapka na stronach klubu Nautica: http://www.nautica.poznan.pl/photos/mapa%20toru%20nb.pdf
lolek - 06-09-2012, 15:26
Temat postu:
ZielonySmok napisał/a:
Poprawiłem mapkę:Koparki


A mnie po kliknięciu na link pojawia się bląd:

Security Violation
The action you attempted is not permitted.
Back to the Gallery

Co jest grane?
ZielonySmok - 11-09-2012, 09:03
Temat postu:
lolek napisał/a:
A mnie po kliknięciu na link pojawia się bląd:

Czy ten błąd pojawił się we wpisie z dnia: "Wysłany: 01-09-2012, 23:43"? Czy problem dotyczy tylko koparek?

Spróbuj proszę pobrać z tego wątku (biblioteka):
http://www.forum.divetrek.com.pl/viewtopic.php?t=7697
Piotr Stańczuk - 11-09-2012, 11:44
Temat postu:
Swietna robota, mam tylko pytanie do autorów czemu nie orientujecie mapak na północ N ?
pod wodą pływa się na zorientowany kompas i z geografii też mamy wbite do głów że północ jest na górze mapy a tak można się bardzo łatwo rypnąć kiedy północ jest wg mapki na wschodzie lub południu
lolek - 11-09-2012, 17:56
Temat postu:
ZielonySmok napisał/a:
Spróbuj proszę pobrać z tego wątku (biblioteka):
http://www.forum.divetrek.com.pl/viewtopic.php?t=7697


Działa, mam, dzięki! Smile
ZielonySmok - 12-09-2012, 13:44
Temat postu:
Przepraszam wszystkich za moją małą interaktywność - zajęty byłem Smile

Piotr Stańczuk napisał/a:
am tylko pytanie do autorów czemu nie orientujecie mapak na północ N ?

Idealnie by było zachować orientacje mapy na północ. Ograniczeniem jest format i rozmiar wetnotesu. Koparki np. idealnie ustawiają się w długość kartki. By zachować czytelność starałem się, by rozmiar map był jak największy, by jak najbardziej wypełnił kartkę. Jeśli zostaje gdzieś miejsce, to traktuję je jako miejsce na notatki, które każdy indywidualnie może sobie nanieść.
Jeśli będą powtarzać się postulaty orientacji mapek na północ, to wykonam i takie. Tylko może być problem z ich czytelnością, ze względy na możliwe mniej optymalne wykorzystanie strony. Obecnie mapki testuję na 300dpi, na drukarce monochromatycznej, laserowej. Staram się też wykonać jak największe napisy.
Przy zorientowaniu mapy: północ na górze, należy też przyjąć założenie określające, który brzeg kartki będziemy traktować za wiodący, lub zgodzimy się na to, że zarówno krótszy jak i dłuższy brzeg mogą być górą mapy (w zależności od układu akwenu).
Dla mnie też prościej jest przyjąć punkt wejścia jako podstawę orientacji, a w tym wypadku N jest tylko sposobem na ustalenie kierunków. Docelowo chciał bym opisać poręczówki właśnie kierunkami.
Jednym słowem temat orientacji i rozwoju map jest otwarty.
ZielonySmok - 12-09-2012, 14:04
Temat postu:
Jezioro Budzisławskie:
Dzięki undefine Smile


Plik do pobrania:
Budzisławskie

Jeśli nie będzie uwag to popołudniu poproszę o aktualizację w bibliotece. Również po południu zamieszczę nową wersję mapki Gierwartowa, zgodnie z przesłanymi przez Jacool informacjami (jeszcze jedna poręczówka i kanadyjka).
ZielonySmok - 12-09-2012, 14:20
Temat postu:
Proszę o weryfikację nowej wersji Gierwartowa:


Pytania:
- Czy umiejscowienie Kanadyjki (15) jest poprawne?
- Czy dodatkowa poręczówka biegnąca od platformy (7) do poręczówki łączącej 9 z 12 jest dobrze umiejscowiona? Czy łączy się z poręczówką bliżej 9 czy bliżej 12?
ZielonySmok - 12-09-2012, 14:55
Temat postu:
Gierwartów do weryfikacji po kolejnych poprawkach:

Wojtek A. Filip - 12-09-2012, 20:33
Temat postu:
Smok - kawał dobrej roboty salut .

Pozdrawiam,
Wojtek
ZielonySmok - 12-09-2012, 23:30
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Smok - kawał dobrej roboty .

Dziękuję również w imieniu osób piszących i podsyłających poprawki.

Jacek Polak napisał/a:
Zielony smoku a czemu nie ma zaznaczonego smoka na Zakrzówku? Może nie jest on zielony ale to zawsze kolejna atrakcja

Żeby nie było jednak za poważnie Very Happy

Bardzo proszę o używanie mojego pełnego nick'a na tym forum: ZielonySmok, gdyż ja jestem nurkowo ZIELONY, w przeciwieństwie do innych Smoków.
Do tego - jak to mi opowiedział nurek OSP, ojciec pewnej 6-latki: wg. jego córki (zna się na na tym na pewno, choćby ze względu na wiek!)
- Zielone Smoki są złe
- Fioletowe Smoki są dobre
Proszę więc, nie narażać się na złość złego ZielonegoSmoka Mr. Green

Do tego Smok – jako zwierzę magiczne – jest nienanoszenie* dlatego nie ma go na mapie. Jest za to Jego perłowo biała ochrona posępnego czerepu w samolocie! (chroniona magią zardzewiałej kłódki i zamka szyfrowego).
*Ewentualne pytania proszę kierować na adres Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie

Jednakże Smoki, niezależnie od barwy i gatunku, są odważne, pewne siebie i mądre Exclamation Smok Prawdziwy, jako partner nurkowy daje poczucie bezpieczeństwa; ma też przy sobie tlen i podzieli się sprzętem; jest bezinteresowny.
ZielonySmok zamęczy Cię za to pytaniami!

Fani Smoków, oprócz używania stwierdzeń: „Smoki Przyjechały!”, przyozdabiają swoje rydwany odpowiednimi wizerunkami:

(nie pytajcie, nie wiem, na drodze spotkałem...)

Jeśli takowy wizerunek jest również pod woda to poproszę o jego namiary, tak by i ten hołd dla Smoczków i Smoków na mapę nanieść.

Ewentualne żarty na temat dziewic i Smoków, oraz insynuacje o przebiegłości pospólstwa stosującego wypchane barany, skwituję odesłaniem do Sapkowskiego opisującego Złotego Smoka Wink
ZielonySmok - 12-09-2012, 23:38
Temat postu:
Chcąc wgrać poprawki plików, do których linki są podane w bibliotece, coś popsułem i przestało działać. Napisałem już prośbę do Tomka o pomoc.

Na tą chwilę ponowię linki w tym wątku:

Mapa Koparki


Mapa Gierwartów


Mapa Powidz - Nautica


Mapa Zakrzówek


Mapa Budzisławskie
ZielonySmok - 12-09-2012, 23:39
Temat postu:
Gdzie jest samochód marki Żuk na Zakrzówku?
Jarek Andrzejewski - 13-09-2012, 09:55
Temat postu:
O żuku na FN
ZielonySmok - 24-09-2012, 01:43
Temat postu:
Poproszę o weryfikację kolejnej mapy - jezioro Maróz:

ZielonySmok - 25-09-2012, 00:15
Temat postu:
Poproszę o weryfikację kolejnej mapy - jezioro Kłodno:


Po weryfikacji dwie powyższe mapy przekażę do Biblioteki.
MaRkY - 25-09-2012, 13:09
Temat postu:
Macie może mapkę jeziora Trześniowskiego (Ciecz) ???
ZielonySmok - 25-09-2012, 20:33
Temat postu:
MaRkY napisał/a:
Macie może mapkę jeziora Trześniowskiego (Ciecz) ???

Nie mam i nie wiem czy powstanie z tego powodu, że powyższe mapy są przewodnikami po podwodnych atrakcjach. Czy Trześniowskim zatopiono coś więcej? Powstał tam jakiś tor podwodny?
Chyba, że chodzi Ci o mapę ogólną jeziora z podanymi głębokościami?
ZielonySmok - 26-09-2012, 00:02
Temat postu:
Mapki Maróz i Kłodno przed weekendem trafią do biblioteki.

Na razie poproszę o weryfikację kolejnej mapy - jezioro Łańskie:

Baza na Łańskim będzie czynna jeszcze przez najbliższe 2 weekendy.
Łódeczka na 30m, to 1000 letnia Exclamation Question dłubanka leżąca ok 300m od bazy (można zostać zawiezionym łodzią)
ZielonySmok - 30-09-2012, 02:49
Temat postu:
Dodałem mapy Maróz, Kłodno i Łańskie do Biblioteka linków: Mapy akwenów do laminowania.

Wykonałem jeszcze jedną mapkę Koparek z opisami w języku angielskim:

(do pobrania w bibliotece)
Proszę o jej sprawdzenie opisów.
ZielonySmok - 30-09-2012, 02:53
Temat postu:
Dziękuję za pomoc Ani z scubadiver.pl (Łańskie) i Panu Mirosławowi z orkasa.pl (Koparki).
undefine - 30-09-2012, 13:53
Temat postu:
To taka mała sugestia - co jakiś czas zebrać wszystkie w jednym pliku pdf. Tak by można było wszystkie na raz wydrukować, wyciąć i zalaminować brakujace Wink
piotrkw - 30-09-2012, 15:05
Temat postu:
ZielonySmok napisał/a:
Poproszę o weryfikację kolejnej mapy - jezioro Kłodno:


Autobus "jedzie" w drugą stronę Wink
ZielonySmok - 30-09-2012, 20:00
Temat postu:
undefine napisał/a:
To taka mała sugestia - co jakiś czas zebrać wszystkie w jednym pliku pdf. Tak by można było wszystkie na raz wydrukować, wyciąć i zalaminować brakujace

Dopiszę to do listy "to do". Wykonam najpierw kolejne mapki, wprowadzę na nie poprawki, ujednolicę oznakowania i jak nie będzie uwag to będę robić zbiorcze arkusze.

piotrkw napisał/a:
Autobus "jedzie" w drugą stronę

Dzięki. Poprawkę wprowadziłem w pliku źródłowym, ale opublikuje w ciągu kilku dni. Staram się nie nadużywać cierpliwości Tomka Smile i nie wprowadzać za często zmian w bibliotece.


Czy możecie przejrzeć mapę koparek z opisami w języku angielskim? Czy takie tłumaczenie jest OK Question
Kopareki ENG
ZielonySmok - 01-10-2012, 00:28
Temat postu:
Na koparkach obiekt 11 w starszych materiałach określany tez jest mianem magazynu materiałów strzałowego...
Turbik - 01-10-2012, 10:34
Temat postu:
Jarek Andrzejewski napisał/a:
Dopełniacz saksoński chyba nadal działa i ma się dobrze...

Nie słyszałem o nim wcześniej, ale nie będę się sprzeczał:
Jedni uczą butle odkręcać do końca i cofać o pół obrotu, inni uczą nie cofać. Rolling Eyes

ZielonySmoku, dołączam do osób, które skorzystały z Twoich mapek.
Konkretnie to z mapki "koparek": nie znalazłem tylko żaby. Co to jest ?
Wojtek A. Filip - 01-10-2012, 11:04
Temat postu:
Turbik napisał/a:
nie znalazłem tylko żaby. Co to jest ?

Mała zielona żaba (taka figurka Smile ) - postawiona na okolicznym kamolcu.
Rafał nie widzę "kesonu" (być może nie dowidzę Wink ) no i skoro jest żaba, to powinien być też Apollo - jest od niej przecież większy.

Pozdrawiam,
Wojtek



Jarek, dlaczego po raz kolejny ładujesz do tematu wątki nie tematyczne?
Proponuję PW do nauki j.ang. albo oddzielny temat.
Turbik - 01-10-2012, 11:43
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Turbik napisał/a:
nie znalazłem tylko żaby. Co to jest ?

Mała zielona żaba (taka figurka Smile ) - postawiona na okolicznym kamolcu.

W takim razie będę szukał kamieni, dzięki!






Posty związane z j. angielskim przeniosłem do "Spraw forum" - temat jest tu: klik
Wojtek

ZielonySmok - 02-10-2012, 00:27
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Rafał nie widzę "kesonu" (być może nie dowidzę ) no i skoro jest żaba, to powinien być też Apollo - jest od niej przecież większy.

Nikt nie chce mi powiedzieć gdzie jest keson Sad Sam nie wiem czy widziałem go i po prostu nie potrafię nazwać? Apollo widziałem - jeśli jest to figurka na szczycie "budki". Tylko nie pamiętam na której budce stoi.
Co do żaby i choinki, to zastanawiałem się czy je umieszczać. Do żaby mam sentyment bo mnie kiedyś zaczepiła (do tego jest na tyle mała, że wędruje sobie...), a choinka już tak długo wytrzymała.

Tak samo szukam samochodu Żuk na Zakrzówku - jest na drodze i przy głębokości na której jest to +/- wiem gdzie go szukać, ale nie jest to tak precyzyjne wskazanie by na mapie umieścić. Przyjdzie samemu poszukać Smile

Lecz te poszukiwania, pomiary, dyskusje nad formą i zawartością map powinny być częścią procesu ich tworzenia. Przynajmniej tak bym to widział. Nie chcę sam zrobić map idealnych. Chciał bym, by jak najwięcej osób poznając akweny uczestniczyło w zbieraniu informacji o nich. Tworzyło własne mapy, korygowało błędy, itp. Nurkowanie bez celu jest nudne.
Sam pierwszy raz jadąc "na Koparki" szukałem mapki. Nie znalazłem fajnej. Przez tyle lat w sieci istniała jedna, prosta mapa. Nie ma na niej np.: kierunków, a od kiedy nauczyłem się pracować z kompasem to przy zwiedzaniu bardzo potrzebuje tej informacji (jeśli do tego dołożyć jeszcze skuter...). Mapa Zakrzówka dostępna w bazie jest szczegółowa, ale i za duża by ją brać pod wodę.
Do wykonania są jeszcze mapy akwenów zagranicznych. Dla mnie jest to dobry pretekst do ich poznania, doskonalenia pracy z notesem, kompasem, skalibrowaną poręczówką.
Myślę, że proces tworzenia map będzie się dynamicznie rozwijał minimum przez kolejny rok.
ZielonySmok - 02-10-2012, 00:28
Temat postu:
Turbik napisał/a:
W takim razie będę szukał kamieni, dzięki!

Ostatnio jak żabę widziałem to stała w zasięgu poręczówki prowadzącej od platformy do antonowa.
Wojtek A. Filip - 02-10-2012, 07:13
Temat postu:
ZielonySmok napisał/a:
Nikt nie chce mi powiedzieć gdzie jest keson Sam nie wiem czy widziałem go i po prostu nie potrafię nazwać? Apollo widziałem - jeśli jest to figurka na szczycie "budki". Tylko nie pamiętam na której budce stoi.

Własnie nad tą budką jest keson Smile
Jeżeli popłyniesz od "Rozdzielni" do Starej Koparki, to mniej więcej w połowie drogi, po lewej jakieś 5-6 metrów od Twojego kierunku (czyli musisz popłynąć wtedy na SSE) masz budkę na nie Apoloniusza, a nad nim "keson".
Inny sposób na tą budkę to wystartować wzdłuż osi Antonowa (+-kierunek NNW).

Czas zatem na poszukiwania luźno stojącej skrzynki z wyłącznikiem i bezpiecznikiem... Twisted Evil


Powodzenia,
Wojtek
Turbik - 02-10-2012, 09:38
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Czas zatem na poszukiwania luźno stojącej skrzynki z wyłącznikiem i bezpiecznikiem... Twisted Evil

Czy to taka skrzynka na czterech nóżkach?
Wojtek A. Filip - 02-10-2012, 10:25
Temat postu:
Turbik napisał/a:
Czy to taka skrzynka na czterech nóżkach?

salut
Wojtek A. Filip - 10-10-2012, 23:16
Temat postu:
Turbik napisał/a:
nie znalazłem tylko żaby. Co to jest ?

espeszili for ju Wink

ZielonySmok - 10-10-2012, 23:18
Temat postu:
Prace nad mapkami trwają, w przyszłym tygodniu będą nowe oraz poprawione.
MaRkY - 11-10-2012, 00:05
Temat postu:
Wojtku Smile powiedzmy ze o gustach sie nie dyskutuje, ale obiekt to obiekt na mapie zaznaczy trzea Razz
Turbik - 11-10-2012, 10:34
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Turbik napisał/a:
nie znalazłem tylko żaby. Co to jest ?

espeszili for ju Wink

O, dziękuję!
To skoro już wiem jak wygląda, to chyba nie wypada szukać w masce, co by zbyt łatwo nie było? Wink
Dagmara Beger - 11-10-2012, 12:14
Temat postu:
ZielonySmok napisał/a:
Poproszę o weryfikację kolejnej mapy - jezioro Kłodno:
Obrazek

Po weryfikacji dwie powyższe mapy przekażę do Biblioteki.


Aktualna mapka infrastruktury w Kłodnie:

Mapka

Pozdrawiam,
Dagmara

PS.
Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich serdecznie.
ZielonySmok - 12-10-2012, 01:04
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Jeżeli popłyniesz od "Rozdzielni" do Starej Koparki, to mniej więcej w połowie drogi, po lewej jakieś 5-6 metrów od Twojego kierunku (czyli musisz popłynąć wtedy na SSE) masz budkę na nie Apoloniusza, a nad nim "keson".
Inny sposób na tą budkę to wystartować wzdłuż osi Antonowa (+-kierunek NNW).

Czy na mapce keson/apollo jest zgodny z pozycją numer 7?
ZielonySmok - 12-10-2012, 01:12
Temat postu:
Dagmara Beger napisał/a:
Aktualna mapka infrastruktury w Kłodnie:

Mapka

Pozdrawiam,
Dagmara

PS.
Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich serdecznie.

To pozwolę sobie powitać na forum Smile
Wszystkie zmiany, a jest ich dużo! zostaną naniesione i jak najszybciej opublikuję uzupełnioną wersję. Dziękuję Exclamation
ZielonySmok - 26-03-2013, 01:46
Temat postu:
Prace nad mapkami trwają, przekroczyły nawet granice PL Smile Rezultaty wkrótce!

Musze też przeprosić, że nie dotrzymałem obiecanych terminów, ale życie wyznaczyło mi inne obszary do mapowania odrobinę wcześniej, niż to było planowane.
Sebastian Budek - 26-03-2013, 13:51
Temat postu:
Najlepsze co może być. Gratulacje
Marek Muszyński - 07-05-2013, 21:16
Temat postu:
Dagmara Beger napisał/a:

Aktualna mapka infrastruktury w Kłodnie:

Mapka

Pozdrawiam,
Dagmara

PS.
Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich serdecznie.


Czy masz też jakąś instrukcję/mapę dojazdu - tak żeby trafić w to miejsce nad jeziorem.
Czy jest to teren prywatny/publiczny? A jeżeli prywatny to jakie są warunki wstępu?

Oczywiście to pytania nie tylko do Dagmary ale też do wszystkich na forum, którzy mają wiedzę w tym temacie Smile
Wojtek Maciejewski - 07-05-2013, 21:40
Temat postu:
Namiary na bazę Trytona

Ośrodek Krefta ul. Grodziska 10 Chmielno


http://www.krefta.pl/

W recepcji trzeba wziąć kluczyk (za 10 zł) do bramy i zapytać gdzie jest ta brama jeśli jesteś pierwszy raz Smile
A tak poważnie to znajduje się ona po prawej stronie, jakieś 70 metrów dalej drogą od bramy przy recepcji.
Jak ją już sforsujesz to po 20 metrach skręt o 90 stopni w lewo, potem po następnych 20 metrach 90 stopni w prawo i 50 metrów prosto. Podjeżdżasz autem na mały parking pod samą bazę.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz