Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - zima?

Wojtek A. Filip - 27-10-2012, 22:23
Temat postu: zima?
Jestem w górach - nie za wysokich, ale zawsze Smile.
Pada tu deszcz, albo nie pada...
Przez przypadek zerknąłem co tam w Warszawie i... Shocked zima na całego!
Przekładka opon w przyszłym tygodniu, bo wymyśliłem, że sprytnie wyprzedzę wszystkie spadki temperatur i nie udało się Confused (przynajmniej z osłonięciem wiaty zdążyliśmy...).

W Bielsku śniegu nie ma, a jak tam u Was?
Adam Jaworski - 27-10-2012, 22:34
Temat postu:
Pada. Może chociaż w czwartek wieczorem nie będzie, jak będziemy gliniankę w Zielonce w nocy eksplorowali Smile
Dacio - 27-10-2012, 23:07
Temat postu:
Ja zimówki z kolcami wrzucilem już 10 dni temu, wczoraj popruszyło troche śniegu ale nie wiele. Temperatura juz naczyna spadać w nocy do -1 w dzien 4-6 stopnni. Tak że oczekuje już zimy Very Happy

Pozdrawiam
Paweł Boruta - 27-10-2012, 23:29
Temat postu:
Nawaliło "pod korek", cały czas pada.

PS. Zimówki mam chyba jako pierwszy, bo... kupiłem na nich samochód jakiś czas temu, stwierdziłem że już się nie opłaca zmieniać i teraz jak znalazł Smile
PHZ - 28-10-2012, 00:27
Temat postu:
Suwałki zasypane Wink
Na Hanczy juz w piątek "zima", wiatr i snieg. Ale jaka wizurkaa
Sławek Hałka - 28-10-2012, 01:14
Temat postu:
Co Wy z tą zimą? Do zimy jeszcze daleko, a ten październikowy śnieżek pewnie pojutrze zniknie. Smile
Tutaj jesień. Chłodna, ale jesień. Bez śniegu. Więc na zimówki przyjdzie czas, gdy rzeczywiście przyjdzie zima.
Jutro (a właściwie dziś) Czarnogłowy albo Ińsko. Zobaczymy.
Wojtek A. Filip - 28-10-2012, 07:19
Temat postu:
Cytat:
W Bielsku śniegu nie ma, a jak tam u Was?
Ciekawe kto to napisał Wink ?

Od rana w Bielsku biało i dalej sypie...
Na dodatek, gdyby ktoś zapomniał, to w nocy zmieniliśmy czas na zimowy, czyli cofnęliśmy zegarki o godzinę. Informacja bardziej zrozumiała dla śpiochów: mamy + 1 godzinę na drugim boku 8) .

Pozdrawiam,
Wojtek



PS.
Dla przypomnienia: opony zimowe zakładamy kiedy temperatura spada poniżej +7st. Sprawność opony letniej w takich warunkach jest znacznie niższa. To czy w tym czasie mamy śnieg czy nie jest sprawą drugorzędną. Zainteresowanych zapraszam do forumowego działu "Nurkowozy" i tematu traktującego o oponach: klik
ZielonySmok - 28-10-2012, 10:07
Temat postu:
W Łodzi pełno śniegu - na trawniku miejscami nawet 20cm! Wczoraj przez cały dzień i noc sypało (teraz już nie pada).
Niestety, na bocznych drogach dużo błota pośniegowego.
piotrkw - 28-10-2012, 10:32
Temat postu:
A w Trójmieście słoneczko , przyprószone delikatnie śniegiem, szronem, miejsca w cieniu , temp +2+4 stopnie .
Wojciech Gajowniczek - 28-10-2012, 11:08
Temat postu:
Wczoraj jechałem z Tarnowa do Siedlec o dziwo w małopolskim i swietokrzyskim zima nie zaskoczyła drogowcow Shocked jeżdżą odśnieżarki.
W mazowieckim bloto. Cały czas sypalo i śr temp 0.5
MaRkY - 28-10-2012, 14:07
Temat postu:
Bałwan postawiony tak jak mowi Smok 20 cm sniegu Smile

obecnie piekne slonce, zlota polska jesien z odrobina zimy Smile

ZIMA w Łodzi
Sławek Hałka - 29-10-2012, 00:17
Temat postu:
MaRkY napisał/a:
Bałwan postawiony tak jak mowi Smok 20 cm sniegu

Obejrzałem. Kurczę, w Łodzi wygląda groźnie. Laughing
Na zachodzie zima jak zwykle łagodniejsza. Choć przymrozki są, śniegi nie ma.
Dziś w Czarnogłowach świeciło piękne słońce i było sporo nurków. Temp. powietrza ok. południa - 7 st., temp. powierzchniowa wody - 10 st. Prawie jak w Egipcie. Mr. Green
Łukasz Potyra - 29-10-2012, 08:17
Temat postu:
A u mnie pod Warszawą dziś rano - 15!!!

Samochód nie odpalił Sad

Ciekawe czy w Zalesiu stawy zamarzły?
Wojtek A. Filip - 29-10-2012, 08:47
Temat postu:
judas napisał/a:
Ciekawe czy w Zalesiu stawy zamarzły?

Chyba trochę za szybko na tak dużą zmianę temperatury wody.

Ale za to... może wreszcie będziemy mieli zimę taką jak pamiętam z "tamtych czasów' Wink?
1 listopada śnieg, mróz... i tak aż do lutego 8) .
Jarek Andrzejewski - 29-10-2012, 08:53
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Ale za to... może wreszcie będziemy mieli zimę taką jak pamiętam z "tamtych czasów' Wink?


http://www.smog.pl/txt_gfx_audio/41095/zima_stulecia/3/

Przedostatnie zdjęcie jest niezłe:

Łukasz Potyra - 29-10-2012, 09:00
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
judas napisał/a:
Ciekawe czy w Zalesiu stawy zamarzły?

Chyba trochę za szybko na tak dużą zmianę temperatury wody.



Juz raz coś takiego przeżyłem na Guźnią. Dzień wcześniej -1 w nocy -15 i rano o k* lod (miał 7 cm). Lod wtedy jest jak tafla szkła.

Jak odpale samochód to sprawdze, ale tu chyba za duży areał.

Nie mniej wczoraj robiłem klar w śrubach Smile
Adam Jaworski - 29-10-2012, 11:03
Temat postu:
Dobrze, że nie mamy większych anomalii - na przykład jak wchodzisz do jeziora to jest Open Water a przy zakończeniu nurkowania się okazuje, że w międzyczasie się zrobiło Overhead Smile W sumie przy dużym mrozie, to na rebie dałoby radę się zasiedzieć Smile
Łukasz Potyra - 29-10-2012, 11:33
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
Dobrze, że nie mamy większych anomalii - na przykład jak wchodzisz do jeziora to jest Open Water a przy zakończeniu nurkowania się okazuje, że w międzyczasie się zrobiło Overhead


W teorii jest to możliwe.

Aby powstał lód niezbędne sa 2 warunki, temperatura i jądro kondensacji (do którego przyczepia sie pierwsza cząsteczka wody a dalej to juz idzie...).

Teoretycznie można schłodzic do ujemnych temperatur super czystą wode (destylowana do ok -40), potem delikatnie wrzucić do niej pyłek i nagle całe zamarznie.

Jeśłi to samo zrobisz z parą wodna powstanie śnieg Smile

Jak Cię zainetesowało to poczytaj

http://www.wiz.pl/8,77.html
Tomek Kalbarczyk - 29-10-2012, 16:15
Temat postu:
W piątek wróciłem z Egiptu.
W sobotę nurkowałem na Koparkach.
Różnica temperatur powietrza 30 stopni, wody 18.
Dzisiaj odkopuję samochód.
Dramat.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz