Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

MaRkY - 14-11-2012, 22:16
Temat postu: Szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
Witajcie, na ostatnim treningu BUR zrodził się pomysł zorganizowania Szkolenia z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Obiecałem odezwać się w tym temacie w listopadzie, co niniejszym czynię Very Happy . Poniżej znajdziecie informacje o szkoleniu, które zorganizowane jest dla użytkowników tego forum.



Proponuję godzinę 16:00 szkolenie trwa 4 godziny - specjalnie wybrałem piątek, aby można było spędzić miło piątkowy wieczór. Dla osób które chciałyby nocować w Łodzi polecam Hostel Cynamon na hasło nurek w tym dniu 10% zniżki

chętnych proszę o wpisywanie się pod postem

1. Imię Nazwisko - nick forum(jeśli wystepuje)
Wojtek A. Filip - 15-11-2012, 09:28
Temat postu:
Marek,
Bardzo dziękuję, że działasz.
Tematyka szkolenia obejmuje materiał, który powinien być znany każdemu z nas - najlepszy pomysł jaki przychodzi mi do głowy, to spędzić zaproponowany przez Marka wieczór razem ze swoją rodziną na tym właśnie szkoleniu. Zabierzcie swoje dzieciaki - będziecie zaskoczeni, jak mały człowiek może skutecznie ratować, nie koniecznie prowadząc resuscytację.


Osobom, które biorą udział w BUR ( klik ), albo przygotowują się do udziału w innych naszych projektach nurkowych, to szkolenie pokrywa podstawowy wymagany zakres umiejętności związanych z podstawami ratownictwa.
Zakres materiału pokrywa także ten, który jest wymagany do podnoszenia swoich kwalifikacji w GUE.

Pozdrawiam,
Wojtek
Paweł Boruta - 15-11-2012, 09:42
Temat postu:
Poproszę o rezerwację 1 miejsca:

1. Paweł Boruta

Pozdrawiam, Paweł
fwj - 15-11-2012, 19:10
Temat postu:
Kurcze, 16 w Łodzi to dla Łodziaków tylko Sad
I to tych nie pracujących w Stolycy.
MaRkY - 16-11-2012, 08:09
Temat postu:
można zrobić o 18:00 ale nie wiem czy siedzenie do 22:00 ma sens...
Wojtek A. Filip - 16-11-2012, 09:22
Temat postu:
Przecież można wziąć 1 dzień urlopu - cel szkolenia spozycjonowałbym znacznie wyżej od pracy w stolycy Smile.
Paweł Boruta - 16-11-2012, 09:48
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
cel szkolenia spozycjonowałbym znacznie wyżej od pracy w stolycy


Tak właśnie zrobię Smile.

PS. Mam niewielkie lokum w Łodzi, więc pewnie zostanę na noc. Może jakieś "afterparty" na Piotrkowskiej Smile ??
Jarek Andrzejewski - 16-11-2012, 09:51
Temat postu:
Jak ktoś woli weekend, to Jacek Biernacki się ogłasza na FN ze swoim weekendowym (24-25.11) kursem rescue wg SDI (obejmujący pierwszą pomoc przedmedyczną, pierwszą pomoc tlenową, obsługę automatycznych defibrylatorów i "rescue diver").
Ja się (nb z Łodzi) wybieram.
Jarek Andrzejewski - 16-11-2012, 09:58
Temat postu:
Paweł Boruta napisał/a:
Może jakieś "afterparty" na Piotrkowskiej Smile ??


jestem za: jest już nawet odpowiedni wątek Smile http://divetrek.com.pl/forum/viewtopic.php?t=7486
Adam Jaworski - 16-11-2012, 11:05
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Przecież można wziąć 1 dzień urlopu - cel szkolenia spozycjonowałbym znacznie wyżej od pracy w stolycy Smile.


No niestety nie każdemu charakter pracy pozwala, mimo iż cel szkolenia jest bardzo zacny Sad

Jarek Andrzejewski napisał/a:
Jak ktoś woli weekend, to Jacek Biernacki się ogłasza na FN ze swoim weekendowym (24-25.11) kursem rescue wg SDI (obejmujący pierwszą pomoc przedmedyczną, pierwszą pomoc tlenową, obsługę automatycznych defibrylatorów i "rescue diver").
Ja się (nb z Łodzi) wybieram.


Ten termin też mi nie pasuje, tak więc z nieukrywanym żalem będę musiał zrezygnować. Nie poradzi temu nawet taki ewenement, jak informacja o kursie Jacka zamieszczona na DiveTreku Smile Ale jakby ktoś w Warszawie chciał coś fajnego zrobić takiego, jak Marek w Łodzi (zwłaszcza wieczorem) to stanę na głowie, żeby się udało.

Może dałoby radę coś takiego zorganizować np. w sobotę przy okazji tego spotkania w Vertigo???
Monika - 16-11-2012, 11:31
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
Może dałoby radę coś takiego zorganizować np. w sobotę przy okazji tego spotkania w Vertigo???


Smile słabo widzę naukę pierwszej pomocy "przy okazji"Smile
MaRkY - 18-11-2012, 15:59
Temat postu:
Widze, że odzew nie jest zbyt duży... szkoda. Zapraszam wszystkich nie tylko z forum, weźcie ze sobą znajomych, rodzinę...

Trochę się zmieniło jesli chodzi o wytyczne Rady resuscytacji. Ci którzy już są po kursie mogą sobie odświeżyć wiadomości - powinniśmy to robić minimum co 2 lata.

Kurs ruszy jeśli zgłosi się chociaż 10 osób.

w użyciu będą środki opatrunkowe,
folia życia.
fantom,
dla chetnych sztuczna krew Smile
Paweł Boruta - 18-11-2012, 20:42
Temat postu:
MaRkY napisał/a:
Widze, że odzew nie jest zbyt duży... szkoda.


Powiem szczerze, trochę ręce opadają.... Lepiej iść na komercyjne szkolenie za 250 zł? Nie kumam, dlaczego nie ma chętnych.
Jarek Andrzejewski - 18-11-2012, 20:50
Temat postu:
Mnie można doliczyć (na PW już MarkYemu się wstępnie zadeklarowałem, ale upublicznię, żeby zachęcić naśladowców Smile ).
MaRkY - 18-11-2012, 21:32
Temat postu:
fwj napisał/a:
Kurcze, 16 w Łodzi to dla Łodziaków tylko Sad
I to tych nie pracujących w Stolycy.


jak wyjedziesz o 14 z centrum Wawy to na 16 spokojnie zdążysz... Szeroka droga tylko czeka Smile

fakt faktem z gdańska czy krakowa jakb doliczyć koszty dojazdu to wyjdzie tyle co normalna komercha Wink

w Wawie moge coś pomyśleć w styczniu, ale mam tam tylko instruktora EFR Smile a nie wykwalifikowanych ratowników medycznych.

W 3city otwieram oddział na wiosnę więc można pomyśleć coś w okolicach kwietnia przy okazji inauguracji Smile
Sabina Dołęgowska - 18-11-2012, 21:50
Temat postu:
Witam,

Proszę o rezerwację jednego miejsca:

1. Sabina Dołęgowska

Pozdrawiam
Lukciu - 18-11-2012, 21:58
Temat postu:
Również serdecznie proszę o wpis na listę.

Lukasz.

Edit: nie wiem czy lista będzie ok

1. Paweł Boruta
2. Jarek Andrzejewski
3. Sabina Dołęgowska
4. Łukasz Misztal
MaRkY - 18-11-2012, 21:59
Temat postu:
Czyli mamy aż 4 osoby Smile w sumie jeszcze miesiąc...

1. Paweł Boruta
2. Jarek Andrzejewski
3. Sabina Dołęgowska
4. Łukasz Misztal
Wojtek A. Filip - 18-11-2012, 22:05
Temat postu:
No wreszcie coś się ruszyło salut .

Z mojej strony mała zachęta kierunkująca na prowadzących.
Zdecydowanie polecam uczyć się od praktyków. Zawodowi ratownicy medyczni prowadzący tego typu szkolenia uczą technik, z których korzystają na co dzień. Widok nieoddychającej osoby, krwi czy wypadku jako takiego, jest dla nich tym, co zawodowo zabezpieczają.

Mimo sporego zapału instruktorów pierwszej pomocy, którzy uczą się i starają aby ich szkolenia były jak najbardziej realne, to jest to trudne chociażby dlatego, że bardzo rzadko mają oni do czynienia(o ile kiedykolwiek) z praktyką na poziomie umożliwiającym swobodne działanie w temacie. Oczywiście bezwzględnie lepiej nauczyć się czegokolwiek w sprawach ratowania życia, niż nie wiedzieć nic.

Jeżeli mamy wybór - wybieramy zawsze profesjonalistów salut .


Jeszcze raz zachęcam do wzięcia udziału w tym szkoleniu - pamiętajcie, że jedna osoba przeszkolona w domu, to doskonały pomysł do czasu... kiedy to ona ulegnie wypadkowi. Uczmy się udzielać pierwszej pomocy całymi rodzinami!

Wojtek
Joanna Masternak - 18-11-2012, 22:14
Temat postu:
Witam,

proszę o wpis na listę
Joanna Masternak

Pozdrawiam
Wojtek A. Filip - 18-11-2012, 22:15
Temat postu:
1. Paweł Boruta
2. Jarek Andrzejewski
3. Sabina Dołęgowska
4. Łukasz Misztal
5. Joanna Masternak
TomG - 18-11-2012, 23:33
Temat postu:
Witam
1. Paweł Boruta
2. Jarek Andrzejewski
3. Sabina Dołęgowska
4. Łukasz Misztal
5. Joanna Masternak
6. TomG

Pozdrawiam
fwj - 19-11-2012, 19:05
Temat postu:
MaRkY napisał/a:
fwj napisał/a:
I to tych nie pracujących w Stolycy.

Wojtek Filip napisał/a:
Przecież można wziąć 1 dzień urlopu...

jak wyjedziesz o 14 z centrum Wawy to na 16 spokojnie zdążysz...

Dla niektórych na jedno wychodzi->1 dzień urlopu
MaRkY napisał/a:
Lepiej iść na komercyjne szkolenie za 250 zł?

Lepiej, nie lepiej... Taniej.
WojtekC - 19-11-2012, 22:38
Temat postu:
MaRkY, muszę powiedzieć, że cała akcja jest rewelacyjna Smile . Bardzo się cieszę, że z taką akcją ruszyliście w Łodzi. Gdyby nie fakt, posiadanie w domu dwóch czynnych zawodowo ratowników medycznych, którzy co rusz mnie przeszkalają sam pewnie wybrałbym się do Was na szkolenie.

Przy okazji, mam prośbę. Wojtku, czy mógłbyś proszę uściślić co dokładnie miałeś na myśli pisząc:
Wojtek Filip napisał/a:

Zakres materiału pokrywa także ten, który jest wymagany do podnoszenia swoich kwalifikacji w GUE.

Czy dobrze zrozumiałem, że na któreś ze szkoleń w GUE wymagane jest dostarczenie certyfikatu ukończenie kursu pierwszej pomocy? Jeśli tak to, czy zaświadczenie wydane przez MeRkYego byłoby wystarczające dla instruktora GUE jako dowód na przejście takowego kursu? Przepraszam jeśli moje pytania są trywialne, ale jest to dla mnie o tyle istotne, że przymierzam się do zrobienia w przyszłym roku kursu T1. Dzięki za odpowiedź.

MaRkY jeszcze raz gratuluję świetnego pomysłu. Może koledzy posiadający takie same możliwości zdecydują się na podobne akcje w innych częściach Polski.
Wojtek A. Filip - 19-11-2012, 23:04
Temat postu:
Wymagamy przeszkolenia w zakresie p.pomocy od osób biorących udziału w naszych projektach, zabezpieczeniach nurkowań czy samych nurkowaniach w naszych zespołach.
Dla instruktorów GUE wymogiem jest posiadanie stopnia instruktorskiego w zakresie udzielania p.pomocy. Od nurków biorących udział w szkoleniach, oczekujemy wysokiej samoświadomości w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa i radzenia sobie w sytuacjach wypadkowych.

Niezależnie od zaleceń GUE, nie wyobrażam sobie nurka, który ma wątpliwości czy szkolić się z pierwszej pomocy czy nie.
Jeżeli mówimy o bezpiecznym nurkowaniu, to nie możemy pominąć tego, że wypadki się zdarzają, a wtedy albo wiemy jak się zachować, albo tracimy cenny czas.

Szkolenie zaproponowane przez Marka pokrywa wszystkie wymagania na tym poziomie. Warto zwrócić uwagę, że jednym z elementów szkolenia jest użycie zestawu tlenowego, czyli sprzętu niezbędnego na każdym nurkowisku.


Wojtek, żaden instruktor nie będzie miał wątpliwości w zakresie Twojego przygotowania do uczestnictwa w kolejnych kursach technicznych w kontekście p.pomocy.


Pozdrawiam,
Wojtek
Dagmara Beger - 20-11-2012, 10:17
Temat postu:
MaRkY napisał/a:
fwj napisał/a:
Kurcze, 16 w Łodzi to dla Łodziaków tylko Sad
I to tych nie pracujących w Stolycy.


jak wyjedziesz o 14 z centrum Wawy to na 16 spokojnie zdążysz... Szeroka droga tylko czeka Smile

fakt faktem z gdańska czy krakowa jakb doliczyć koszty dojazdu to wyjdzie tyle co normalna komercha Wink

w Wawie moge coś pomyśleć w styczniu, ale mam tam tylko instruktora EFR Smile a nie wykwalifikowanych ratowników medycznych.

W 3city otwieram oddział na wiosnę więc można pomyśleć coś w okolicach kwietnia przy okazji inauguracji Smile


To ja jestem chętna na szkolenie w 3city Smile Korzystam z takich szkoleń zawsze, gdy jest taka możliwość. Planowałam też przyjechać do Łodzi, ale niestety akurat 14. grudnia mi nie pasuje Sad

Pozdrawiam,
Dagmara
MaRkY - 20-11-2012, 20:55
Temat postu:
fwj napisał/a:

Lepiej, nie lepiej... Taniej.


Ważne, żeby umiejętności tego typu były ogólnodostepne.

wychodzę z jednego prostego załozenia:

"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu"
MaRkY - 28-11-2012, 00:30
Temat postu:
Witajcie,

na razie mamy tylko 6 osób

1. Paweł Boruta
2. Jarek Andrzejewski
3. Sabina Dołęgowska
4. Łukasz Misztal
5. Joanna Masternak
6. TomG

do 7ego muszę wiedzieć czy będziemy mieli 10 osób, może czas aby Wojtek zabrał głos bounce w sprawie swojego pomysłu bounce
ZielonySmok - 28-11-2012, 00:46
Temat postu:
1. Paweł Boruta
2. Jarek Andrzejewski
3. Sabina Dołęgowska
4. Łukasz Misztal
5. Joanna Masternak
6. TomG
7. ZielonySmok
Wojtek A. Filip - 28-11-2012, 07:36
Temat postu:
MaRkY napisał/a:
może czas aby Wojtek zabrał głos w sprawie swojego pomysłu

Nie, to zdecydowanie nie ten czas.
Tego typu kurs powinien być priorytetowy dla każdego z nas - mogę pokazywać zalety szkolenia u zawodowca vs. amator, ale nie zamierzam nikogo "przekonywać", że powinien się szkolić z zakresu p.pomocy - to powinien wiedzieć każdy z nas nurków, zanim wybrał się na swoje szkolenie OWD i każdy z nas nienurków - bo wie, że wypadki się zdarzają.


Wojtek
Paweł Boruta - 28-11-2012, 09:39
Temat postu:
To ja coś dodam od siebie... Mam możliwość, do kompletu zorganizowania szkolenia ratownictwa tlenowego DAN w cenie dużo lepszej niż "katalogowa" (wstępnie - 100 zł zamiast 300). Chciałem to zaproponować BUR-owiczom, po tym szkoleniu, zacząłem już robić pierwsze ustalenia z osobą która by to szkolenie prowadziła, ale... powiem szczerze, nikłe zainteresowanie tematyką trochę podcina skrzydła. Tu również potrzebujemy minimum 10 osób.

Pozdrawiam, Paweł
Adam Jaworski - 28-11-2012, 10:12
Temat postu:
Paweł, nie rezygnuj. Warszawa jest duża. Ja bym z chęcią przyjechał nawet do Marka do Łodzi, tylko po prostu nie mam jak bo tego dnia do 17 jestem w Kielcach. Jakby szkolenie było w W-wie i by był dobry termin, na pewno będę i jestem przekonany, że znajdą się również inni zainteresowani. Z mojej strony to jest przede wszystkim kwestia terminu - sam prowadzę szkolenia, przełożenie czegoś to nie jest wzięcie dnia wolnego tylko odwołanie zajęć dla np. kilkunastu menedżerów w drugim końcu Polski - bez wielomiesięcznego wyprzedzenia, zgody co najmniej dwóch firm, znalezienia nowego terminu dla wszystkich i kilku aneksów do umów z klientem, hotelem itp. po prostu nie da się zrobić Sad Myślę, że wiele osób jest w takiej sytuacji, że szkoleniem z PP są zainteresowani, ale po prostu potrzebują o nim wiedzieć ze znacznie większym wyprzedzeniem.
Jacek Marek - 28-11-2012, 11:29
Temat postu:
Mama nadzieje, że plan nie upadnie udało mi się wygospodarować wolne w tym terminie i z chęcią wezmę udział:
1. Paweł Boruta
2. Jarek Andrzejewski
3. Sabina Dołęgowska
4. Łukasz Misztal
5. Joanna Masternak
6. TomG
7. ZielonySmok
8. Jacek Marek
bpiotrek - 28-11-2012, 11:37
Temat postu:
Wszystko zależy od terminów i lokalizacji Smile

Paweł, w Warszawie będzie dużo łatwiej wielu osobom.

Wstępnie jestem chętny na każde szkolenie w Warszawie, wyjazdy wymagają już dłuższego planowania.
Piotr Płuciennik - 29-11-2012, 11:40
Temat postu:
Panowie, co jest z Wami? Kolega daje darmowy kurs w komfortowych warunkach i tylko 8 chętnych? W miniony weekend prowadziliśmy z Jackiem promocyjny kurs Rescue + Pierwsza Pomoc. Dwa pełne dni zajęć w wodzie - w tym trzy osoby były w piankach! a wykłady i praktyczne ćwiczenia PP trwały do 1 w nocy. NIKT nie narzekał, że trzeba dojechać a chętnych było więcej niż miejsc - niestety, nie wszystkim udało się dojechać, ale i tak było prawie tylu co tutaj do zajęć na sucho. Panowie i panie - dostajecie wykwintny darmowy obiad. Grzech nie skosztować!
Jarek Andrzejewski - 04-12-2012, 20:24
Temat postu:
bpiotrek napisał/a:
Wstępnie jestem chętny na każde szkolenie w Warszawie, wyjazdy wymagają już dłuższego planowania.


Oj tam, oj tam. Autostradą półtorej godzinki, a jak się dogadasz z Jackiem, to i koszt się podzieli...
Jacek Marek - 04-12-2012, 20:36
Temat postu:
Dokładnie Piotrek jak jesteś chętny to mogę cię z wawy zabrać i tak chce jechać więc nie ma problemu żebym kogoś zabrał.
bpiotrek - 04-12-2012, 22:59
Temat postu:
Przejazd nie jest problemem Smile Problem to urlop.

Gdyby to była 18:00 to dałoby się urwać i dojechać z Wawy, ale o 16 nie ma szans bez urlopu.

Myślę, że jak nie tym razem to następnym, może chłopaki w Trójmieście znów będą robić. W końcu moje szkolenia mają raptem 2-3 lata i przed sezonem staram się przeglądać materiały Smile
MaRkY - 05-12-2012, 22:15
Temat postu:
Zapraszam jeszcze raz serdecznie
Musi zgłosić się chociaż 10 osób do 7ego grudnia ze względów ekonomiczno-logistycznych.
MaRkY - 06-12-2012, 09:17
Temat postu: zmiana adresu
Witajcie, ze względu na okres Wigili firmowych zmuszony zostałem do zmiany lokalizacji.
Łódź, ul. Pomorska 88 - ostatnia klatka - na domofonie - klub płetwonurków



Natomiast otrzymałem dziś super wiadomość, że nie musimy zbierać 10 osób Smile
Proszę wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu o przesłanie danych na PW lub mailem activebhp(at)activebhp.pl takich jak:

Imię i nazwisko
data urodzenia
imię ojca

(dane potrzebne do wystawienia certyfikatów ze szkolenia)

w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt 605 150 608
Jarek Andrzejewski - 06-12-2012, 09:41
Temat postu:
Tajemnicze "Z" to ul. Zacisze.
ZielonySmok - 07-12-2012, 19:27
Temat postu:
1. Paweł Boruta
2. Jarek Andrzejewski
3. Sabina Dołęgowska
4. Łukasz Misztal
5. Joanna Masternak
6. TomG
7. ZielonySmok
8. Jacek Marek[/quote]
9. ZielonySmok +
MaRkY - 11-12-2012, 11:47
Temat postu:
Szkolenie zaczyna się o 16:00 do 20:00 udział w szkoleniu zadeklarowało 14 osób

Klub ma swoją siedzibę w dawnym schronie przeciwlotniczym, wejście przez klatkę schodową bloku przy Pomorskiej 88 B (rysunek powyżej)
Jacek Marek - 11-12-2012, 12:47
Temat postu:
Ja niestety muszę zrezygnować. Jednak muszę być w pracy. Zima zbiera swoje żniwa i część ekipy mi się pochorowała. Za problem przepraszam.
MaRkY - 14-12-2012, 15:02
Temat postu:
do zobaczena
Jarek Andrzejewski - 14-12-2012, 21:26
Temat postu:
Dzięki wszystkim organizatorom: Jankowi z łódzkiego klubu Moana, prowadzącym Marcie i... kurczę, zapomniałem imienia, Marky'emu za zwołanie ekipy i "dopięcie" wszystkiego. Szczególne dzięki Wojtkowi za wzięcie na siebie ciężaru finansowego imprezy Smile

Fajnie było poznać ludzi znanych dotąd tylko z "nicków" no i oczywiście wchłonąć sporą dawkę solidnej wiedzy o ratowaniu ludzi z pierwszej ręki.
Pierwsze wrażenie zrobiła karetka ratownicza stojąca przed wejściem do klubu, a potem napięcie tylko rosło Smile
ZielonySmok - 15-12-2012, 00:01
Temat postu:
Również przyłączam się do podziękowań.

Marek, poświęciłeś swój prywatny czas i zorganizowałeś nie tylko super szkolenie ale i fantastyczne popołudnie. Miałeś doskonały pomysł. Miejsce - klub Moana - też jest bardo fajne, tak samo jak i Janusz, który nas bardzo sympatycznie ugościł. Bardo miło było Was poznać. Szkoda, że nie mogliśmy się z nikim zabrać na kawę, ale dziecko czekało Smile

Prowadzący też zasługują na słowa uznania - zapodali nam konkretny trening i informacje, poparte praktyką. Do tej pory szkolenia odbywałem pod okiem lekarzy lub instruktorów EFR/DAN - nigdy praktykujących ratowników, którzy jak wspomniał Jarek przyjechali karetką...

Dziękuję również wszystkim współuczestnikom za mile spędzony czas.

Na koniec zostawiłem podziękowania dla Wojtka. Zaskoczyła Nas informacja, że Wojtek zapłacił za szkolenie. Cena którą zorganizował Marek i tak była fantastycznie niska, jednak gest Wojtka zmniejszył ją do zera... To się nazywa aktywne promowanie bezpieczeństwa, nie tylko w nurkowaniu!
Paweł Boruta - 15-12-2012, 01:46
Temat postu:
Koledzy napisali wszystko co chciałem sam wyrazić - szkolenie rewelacyjne, masa wiedzy, sporo ćwiczeń, świetna atmosfera, kapitalni wykładowcy (z wielkim zaciekawieniem słuchałem praktyków !).
a
PS. Wojtek- szacun, nic dodać, nic ująć salut

Na koniec powiem tak - fajnie będzie zobaczyć Wasze buźki na BUR/część bałtycka, ale także wcześniej i później na wspólnych nurach Very Happy
Lukciu - 15-12-2012, 13:31
Temat postu:
Podbijam, podbijam. Smile

Szkolenie fantastyczne. Dziękuje Marek za organizację, dziękuję Wojtek, dziękuje Janek. Słowa uznania dla prowadzących.

Cóż więcej powiedzieć i dodać - wspaniałe miejsce wspaniała atmosfera. Osoby prowadzące kurs rewelacyjne. Porady z życia wzięte - bezcenne. Była teoria, praktyka na manekinach, podstawy prawne ratownictwa. Niesamowite jest to jak teoria nabiera rumieńców gdy wykład prowadzi praktyk. Rady - 'to dodać,' 'tu uważać' a tamto 'warto mieć' tworzyły jedną logiczną całość. Czas upłynął nam niepostrzeżenie i jakby zbyt szybko.

Marek, pomysł świetny jak i realizacja. Dziękuje jeszcze raz.

Lukasz.
MaRkY - 15-12-2012, 15:46
Temat postu:
Embarassed Cieszę się bardzo, że Wam się podobało. Embarassed
Po wpisach widzę, że było warto zorganizować te kilka godzin ćwiczeń.
Dziękuję jeszcze raz Wojtkowi, że wziął na sebie ciężar finansowy tego przedsięwzięcia.
Dziękuję jeszcze raz Jankowi, za udostępnienie lokalu.
I Wam moi drodzy, że dopisaliście Smile umiejętność niesienia pierwszej pomocy jest niezwykle ważna, tym bardziej w naszym środowisku.
Zgadzam się z Wami kursy prowadzone przez praktyków są o poziom wyżej.
Nawet język taki mniej wysublimowany Razz
Na następne szkolenie obiecuję bardziej przygotować się z tlenuv Embarassed shaking

zaraz umieszczę kilka zdjęć z kursu, przypominam o przesłanie aresu (PW), na który ma być przesłany certyfiat.
Adam Jaworski - 15-12-2012, 16:31
Temat postu:
Gratuluje, ze sie udalo. Zazdroszcze wszystkim, ktorzy mogli wziac udzial. Po takiej reklamie i opiniach chyba nie powinno byc problemow z drugim terminem np. w W-wie? Marek, dawaj zapisy! Smile))
Sabina Dołęgowska - 15-12-2012, 23:13
Temat postu:
Serdeczne podziękowania najpierw dla Marka za poświęcony czas i zorganizowanie całego szkolenia. Dziękuję również klubowi Moana, a szczególnie Jankowi za udostępnienie lokalu i zapewnienie dobrej atmosfery oraz oczywiście Wojtkowi.

Ogromne słowa uznania należą się samym prowadzącym szkolenie - świetnie przedstawiona teoria oraz bezcenne ćwiczenia praktyczne.

Pozdrawiam,
Sabina
Joanna Masternak - 15-12-2012, 23:31
Temat postu:
Podziękowania dla Marka Spiżewskiego oraz klubu Moana za organizację kursu.
Ratownikom Marcie i Michałowi za realizację szkolenia od strony teoretycznej ale przede wszystkim tej praktycznej.
Chapeau bas dla Wojtka Filipa za niespodziewany, aczkolwiek godny podkreślenia gest w stosunku do Uczestników.

Joanna
Darek Zaremba - 16-12-2012, 16:21
Temat postu:
Jak byłem niedawno na kursie pierwszej pomocy (niestety nie na tym co opisujecie bo z Gdańska trochę daleko) to prowadzący pokazał nam super filmik promujący ideę PPP.

Polecam Smile



BTW: tempo piosenki Stayin the life, odpowiada właściwemu rytmowi prowadzenia masażu serca.




Posty związane z zasadnością stosowania manewru Heimlicha przeniosłem do działu medycznego - dyskusję można prowadzić w tym temacie: klik
Wojtek

MaRkY - 16-12-2012, 21:58
Temat postu:
trochę zdjęć Smile










Jarek Andrzejewski - 22-12-2012, 13:44
Temat postu:
A propos: zapis zgłoszenia i akcji pomocy dziecku, które miało problemy z oddychaniem http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/725791,strazak-uratowal-2-letniego-patryka-nagranie-z-akcji,id,t.html
Jak dla mnie: pouczające.
Jarek Andrzejewski - 20-02-2013, 14:06
Temat postu:
Dzięki za "glejt" - wczoraj dotarł pocztą.
I a propos "czy warto się szkolić w EFR": 16-miesięczna dziewczynka się dławiła
ZielonySmok - 07-03-2013, 01:23
Temat postu:
Certyfikaty otrzymaliśmy - dziękujemy!

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz