Forum Dive Trek Group

Wyjazdy nurkowe - Rekiny na Bahamach, super film.

Bartek Sykus - 20-11-2012, 14:41
Temat postu: Rekiny na Bahamach, super film.
Mieliśmy super zabawę z czterema gatunkami rekinów na Bahamach. Nurkowanie z czterometrowymi Tiger sharkami to mega przeżycie, zobaczcie film (koniecznie w HD)


Chrystian Przybylski - 20-11-2012, 21:08
Temat postu:
Super !
Adam Jaworski - 20-11-2012, 21:15
Temat postu:
Nie lepiej zostawić rekiny w spokoju?
Grotto8 - 21-11-2012, 11:07
Temat postu:
Niestety nie, bo trzeba rodzinę wykarmić.
Są na to dwie opcje:
1. Karmienie rekinów ku uciesze i za kasę turystów...
2. Obcinanie płetw, bo zupka niezła i turysta chętnie zje...
Adam Jaworski - 21-11-2012, 11:23
Temat postu:
Hmmm... Mi sie to jakos udaje i bez rekinow...
Mateusz Przygodzki - 21-11-2012, 16:20
Temat postu:
Nurkowaliście tylko na New Providence ze Stuart Cove's czy też gdzieś indziej? Pytam, bo dwa lata temu obnurkowałem tam dwadzieścia miejsc a części z filmu nie poznaję Wink Np. ten rozwalony wrak gdzie pojawił się Leopard Shark ?

Co do Shark Dive to faktycznie fajne przeżycie, ale mi osobiście bardziej przypadło do gustu pływanie razem z rekinami na pierwszym nurkowaniu, niż Shark Feeding na drugim ...

Co do samej idei - jednym może się podobać, drugim nie. Stuart Cove's organizuje nurkowania z rekinami od 20 lat. Na ich stronie mozna znaleźć wypowiedzi naukowców na temat wpływu tej aktywności na rekiny. Oczywiście ktos może powiedzieć, że zawsze znajdzie się także ktoś kto zakwestionuje taką wypowiedź, ale dla mnie najważniejsze jest to, że z tego co słyszałem m.in. dzięki naciskowi środowiska nurkowego udało się jakiś czas temu na Bahamach doprowadzić do wprowadzenia zakazu odławiania rekinów. Jeżeli ceną za to, że bedziemy mogli nadal oglądać te piękne zwierzęta na wolności jest to, że w jakimś zakresie ich obecność jesk wykorzystywana w sposób komercyjny na tego typu sztuczne przedsięzięcia jak Shark Feeding - to uważam, że warto!

Fajny film!

Pozdrawiam.

Mateusz
Bartek Sykus - 12-12-2012, 14:33
Temat postu:
Byliśmy też na Grand Bahama, tam wlasnie byl ten wrak z Nurse sharkiem i tam też nurkowaliśmy z Tiger sharkami i Lemonami.
Mateusz Przygodzki - 12-12-2012, 20:30
Temat postu:
dzięki - widzę, że jest tam jeszcze co oglądać Wink

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz