Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Przewożenie lamp nurkowych w liniach Air Berlin

Przemek Mościcki - 03-12-2012, 14:13
Temat postu: Przewożenie lamp nurkowych w liniach Air Berlin
Witajcie,

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w przewożeniu lampy nurkowej liniami Air Berlin? Na stronie piszą tak:

Bagaż sportowy DIVE:
„Pas balastowy, puste butle, lampy nurkowe można przewozić tylko w bagażu podręcznym (bez żarówek i akumulatorów).”

Wydaje się to absurdalne bo przecież nie będę wykręcał ledów. Jeżeli ktoś z Was leciał tymi liniami z i może się wypowiedzieć to byłbym wdzięczny za pomoc. Nie chciałbym trafić na niemiecką dokładność i być zmuszonym do zostawienia nowej latarki na lotnisku Very Happy

Pozdrawiam,

Przemek
Jarek Andrzejewski - 03-12-2012, 14:57
Temat postu: Re: Przewożenie lamp nurkowych w liniach Air Berlin
przemeknurek napisał/a:
"/.../lampy nurkowe można przewozić tylko w bagażu podręcznym (bez żarówek/.../”

Wydaje się to absurdalne bo przecież nie będę wykręcał ledów.


LED to przecież nie żarówka.
Ciekawe, czy gdyby twierdzili inaczej to nakazaliby też demontować podświetlenie w telefonie, mp-trójce albo diodę oświetlającą w aparacie foto w telefonie...
Przemek Mościcki - 03-12-2012, 15:12
Temat postu: Re: Przewożenie lamp nurkowych w liniach Air Berlin
Jarek Andrzejewski napisał/a:
przemeknurek napisał/a:
"/.../lampy nurkowe można przewozić tylko w bagażu podręcznym (bez żarówek/.../”

Wydaje się to absurdalne bo przecież nie będę wykręcał ledów.


LED to przecież nie żarówka.
Ciekawe, czy gdyby twierdzili inaczej to nakazaliby też demontować podświetlenie w telefonie, mp-trójce albo diodę oświetlającą w aparacie foto w telefonie...


Wolałbym nie wchodzić w szczegóły techniczne z Panią w check-inie. Ostatnim razem security officer przyczepił się do mojej płyty, ale noża przypiętego do niej nie zuważył Evil or Very Mad więc wolę mieć tym razem pewność 8)
Tomek Płociński - 03-12-2012, 16:05
Temat postu:
Ale check-in nie jest robiony przez linie tylko przez lotnisko, które obsługuje wiele różnych linii lotniczych scratch scratch scratch
No chyba ze przy nadawaniu bagażu będą chcieli sprawdzić czy bagaż sportowy to faktycznie sprzęt do nurkowania a nie 30kg konserw Mr. Green
Piotr Szpartaluk - 03-12-2012, 16:10
Temat postu:
A powiedzcie, co ze sprzętu nurkowego można lub nawet trzeba przełożyć do podręcznego, a co może jechać tylko w głównym? Chodzi o akcesoria typu nóż, latarka. komputery, automaty itp.
Przemek Mościcki - 03-12-2012, 16:19
Temat postu:
Akurat w Berlinie Air Berlin ma własny terminal i obsługuje tylko swoje loty na check-inie, ale to najmniej istotne. Latarki bez problemu przewoziłem w bagażu podręcznym na Maltą Ryanairem, a tu w AB przypadkiem przeczytałem coś takiego scratch

Ja do bagażu podręcznego zawsze zabieram komputer i automaty – nie lubię mieć świadomości, że ktoś rzuca tym podczas załadunku do samolotu. Zabierałem kiedyś płytę, ale po wyrwaniu wszelkich zbędnych ozdóbek wygląda chyba zbyt niebezpiecznie bo ostatnio nie przeszła kontroli bagażu podręcznego (żona miała identyczną, z tym że aluminium okryte było ‘zmiękczaczami’) i przeszła przez kontrolę bez kłopotów albino
Tomek Płociński - 03-12-2012, 20:29
Temat postu:
przemeknurek napisał/a:
Akurat w Berlinie Air Berlin ma własny terminal i obsługuje tylko swoje loty na check-inie, ale to najmniej istotne.

Jak tak to raczej istotne. Jak Ci znajdą w podręcznym podczas kontroli to co wtedy można zrobić z latarką scratch

Piotr Szpartaluk, poszukaj na Forum, była już mowa jak się pakować na wyjazdy.
Wojtek A. Filip - 03-12-2012, 20:37
Temat postu:
Przemek - zobaczymy co z tego wyjdzie - swoją latarę załaduję w tym układzie do podręcznego - wszystko co ma to złącze EO, więc na tym oprę moją linię ewentualnej obrony/ataku Wink .
Pamiętam Cię na Malcie z tą płytą rendeer - po takiej akcji latarka nie powinna być kłopotem.
martin - 03-12-2012, 22:38
Temat postu:
Na stronce AB nie znalazlem zadnej takiej wzmianki jak w oryginalnym poscie. Znalazlem natomiast:

Cytat:
Werden Tauchgeräte als Gepäck mitgeführt, sind die Gürtel ohne Bleigewichte mitzuführen; Pressluftflaschen werden nur in entleertem Zustand befördert. Zur Beförderung von Tauchlampen ist die wärmeerzeugende Komponente oder die Batterie getrennt einzupacken, um eine Einschaltung während der Beförderung zu verhindern. Jede ausgebaute Batterie ist gegen Kurzschluss zu sichern.


Czyli musi byc zabezpieczone przed zalaczeniem poprzez rozdzielenie palnika i akku. Akku nalezy zabezpieczyc przed zwarciem. Wybudowanie zarowki jest jedna z opcji, niekoniecznie najlatwiejsza.

Calosc:
http://www.airberlin.com/site/affiliate/unternehmen/agb/ABB_de.pdf
Przemek Mościcki - 04-12-2012, 12:19
Temat postu:
Dzięki za info. W takim razie zaryzykuję. Ja to taki mały pechowiec jestem w mało istotnych kwestiach. Very Happy W innych mam za to antypecha.
martin - 04-12-2012, 12:39
Temat postu:
Wydrukuj, zakresl sobie na kolorowo powyzsze zdanie (6.5.2.8) i jak cos, to owin wydrukiem lom i wal po palcach. Wink
Wojtek A. Filip - 04-12-2012, 21:07
Temat postu:
Martin, a powinna być w podręcznym czy może być w głównym?
martin - 04-12-2012, 21:15
Temat postu:
W.g. tego co cytowalem powyzej jest to bez znaczenia.
Przemek Mościcki - 04-12-2012, 21:15
Temat postu:
Dokładnie jest to istotne, bo Polska strona AIRBERLIN (nota bene czasami brzmiąca jak przetłumaczona googlem) mówi, że „lampy nurkowe mozna przewozic tylko w bagazu podrecznym (bez zarówek i akumulatorów)” źródło: http://www.airberlin.com/pl-PL/site/flug_gepaeck_luggage.php#sondergepaeck (szybkie wyszukanie Ctrl F ‘dive’ )
Pozdrawiam,
PM
Wojtek A. Filip - 04-12-2012, 21:32
Temat postu:
Hm...
No to gdzie ją zapakować scratch ?
Piotr Szpartaluk - 04-12-2012, 21:36
Temat postu:
Hm...
Trzeba iść na warsztaty z pakowania walizek Razz
Przemek Mościcki - 04-12-2012, 21:50
Temat postu:
Zróbmy tak. Zadzwonię do nich z tym pytaniem. Myślałem, że ktoś ma podobne doświadczenia do nas bo informacja z infolinii z AB nie zawsze jest wiążąca (z doświadczenia). Dam znać co Pani z infolinii sądzi o latarkach nurkowych:);.
Pozdrawiam,
PM
Wojtek A. Filip - 04-12-2012, 22:00
Temat postu:
przemeknurek napisał/a:
Dam znać co Pani z infolinii sądzi o latarkach nurkowych

hłe hłe Rolling Eyes

To może być coś odkrywczego - pamiętaj, że zdecydowanie bardziej niebezpiecznie oceniono Twoją płytę od noża, który okazał się być "legalny".
Latarka nurkowa - to brzmi jak "a musi pan to ze sobą zabierać ? " Wink

Czekam z niecierpliwością.


Piotr Szpartaluk napisał/a:
Trzeba iść na warsztaty z pakowania walizek

Piotrek, potrafię jakoś wcisnąć to wszystko do walizki, gorzej, że słuchając komentarzy w czasie różnych odpraw zaczynam się zastanawiać, czy to co do tej pory było moją nazwaną własnością, na pewno jest tym, za co to uważałem Rolling Eyes
Przemek Mościcki - 04-12-2012, 22:09
Temat postu:
Chciałem uniknąć dzwonienia do AB, ale trzeba było wykonać tę akcję rezultat jest następujący:
1. Mają super hity świąteczne na infolinii, bo każde pytanie oznacza odpowiedź „please take a moment so that I can consult it with my team”.
2. Pracuje tam duża ilość osób – osobiście poznałem minimum 8 fajnych dziewczyn, jeżeli dobrze pamiętam.
3. Ostatnia dziewczyna była najbardziej konkretna. Powiedziała, że Air Berlin chce, aby wszyscy pasażerowie dotarli do Dahabu bez jakichkolwiek problemów, które mogłyby być spowodowane przez nasze latarki. Tak więc, jeżeli latarki są nam niezbędne to musimy dokładnie opisać ich budowę i wysłać prośbę o autoryzację ich przewiezienia na serviceteam@airberlin.com co właśnie zaraz zrobimy.
Może będzie to przydatne, dla nurków podróżujących w AB. Okazuje się, że to co w innych liniach jest bezproblemowe, tutaj nie jest takie proste.
Pozdrawiam,
PM
martin - 04-12-2012, 22:14
Temat postu:
Wyglada na to, ze nikt nie wie o co biega. Zeby zrobic jeszcze weselej, AB nie ma najmniejszej kontroli, gdzie przewozony jest sprzet - za to odpowiada obsluga lotniska.

Zadzwon do security lotniska z ktorego wylatujesz, powinni byc konkretni.

Z drugiej strony moim zdaniem niepotrzebnie komplikujesz/panikujesz. Bierzesz do recznego i lecisz.
Przemek Mościcki - 04-12-2012, 22:22
Temat postu:
Możliwe, że masz rację i zbytnio komplikuję sprawę. Podejrzewam, że w końcu nie będzie ostatecznej odpowiedzi i będzie ryzyk-fizyk.
Wolałem sprawdzić, bo wcześniej zawsze szedłem na żywioł i było różnie Mr. Green
Wojtek A. Filip - 22-12-2012, 11:39
Temat postu:
No i wróciliśmy Smile .
Tam - bez kłopotów - pan specjalista kontroler w Berlinie oglądnął latarki w bagażu podręcznym, zaświecił koledze w oczy, oraz na 2 sekundy przyłożył dłoń do palnika i stwierdził, że git.

W drugą stronę było ciekawiej.
Pan specjalista na lotnisku w Sharm - powiedział - niemożliwe, tu i tu jest nieokej i na dodatek jeszcze tu jest nie okej - latarki muszę lecieć w bagażu głównym.
Przemek pognał szukać bagażu, gdzie zapytano go dlaczego od razu nie załadował ich do głównego, więc stwierdził, że przepisy linii, którą właśnie poleci wymagają, żeby latarki były w podręcznym...

Tak czy inaczej nikt do nas nie strzelał, wyjazd się udał a Przemek już nie pierwszy raz dokładał coś do głównego bagażu, dlatego, że miało to być w podręcznym Rolling Eyes .

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz