Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Jak nie ratować z przerębla

Adam Jaworski - 30-12-2012, 15:27
Temat postu: Jak nie ratować z przerębla

MaRkY - 30-12-2012, 15:51
Temat postu:
zanim zaczniesz pomagać oceń sytuację zanim z jednej ofiary zrobią się dwie lub więcej jak widać na załączonym obrazku, to procedura której uczymy się na wszystkich kursach z pierwszej pomocy
crowley - 30-12-2012, 16:07
Temat postu:
dlatego bohaterowie żyją krótko;]
Tomek Kalbarczyk - 30-12-2012, 18:43
Temat postu:
Pięknie, 3 minuty w lodowatej wodzie.
Wczoraj na stoku koleżanka złamała rękę. Przewróciła się i zaczęła drzeć. Oczywiście 6 przypadkowych rycerzy ruszyło w poprzek stoku na pomoc, przez co trzech wjechało pod deski innym osobom, z czego jedna porządnie się potłukła. Zatem na pomoc ruszyli z dołu kolejni rycerze. Tylko szybka reakcja ratowników zapobiegła totalnemu chaosowi na stoku.
Dlatego ja wolę popijać herbatkę na ławce.
Pozdrawiam. Tomek.
Jarek Andrzejewski - 30-12-2012, 19:03
Temat postu:
Tomek Kalbarczyk napisał/a:
/.../6 przypadkowych rycerzy ruszyło w poprzek stoku na pomoc, przez co trzech wjechało pod deski innym osobom/.../


a to nie jest tak, że ten z góry ma nie wpaść na tego, co jest niżej na stoku?
GOPR o tym wspomina w p. 3
Tomek Kalbarczyk - 30-12-2012, 19:16
Temat postu:
Jarek Andrzejewski napisał/a:
a to nie jest tak, że ten z góry ma nie wpaść na tego, co jest niżej na stoku?
GOPR o tym wspomina w p. 3

Jarek, pewnie tak jest, bo to nawet logiczne. Nawet widziałem jak ci z góry próbowali unikać tych niżej, ale najwyraźniej im nie wyszło.
MaRkY - 30-12-2012, 21:57
Temat postu:
Byłem świadkiem takiej sytuacji, że w ciągu 3 minut w trudnych warunkach na dość stromej ściance połamały się 3 osoby - tzw muldowy lód.
Jak ustawiałem krzyże z nart żeby oznaczyć miejsce wypadku to modliłem się, żeby we mnie nikt nie wjechał, w takich sytuacjach nalezy działać szybko i zdecydowanie, ale nie narażając siebie lub innych.
Wojtek A. Filip - 31-12-2012, 06:46
Temat postu:
Na wszelki wypadek: co można zrobić, żeby poszło lepiej niż na pierwszym filmiku:



2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz