Forum Dive Trek Group

Spotkania - Kto będzie w Łodzi na festiwalu wrakowym?

Adam Jaworski - 13-02-2013, 15:54
Temat postu: Kto będzie w Łodzi na festiwalu wrakowym?
Kto w sobotę będzie w Łodzi?

Tak sobie myślę, czy byśmy nie mogli zrobić jakiejś akcji i poprzyczepiać sobie jakieś karteczki z nickami forumowymi czy coś - bo mam poczucie, że w PKiN minąłem ze 100 osób, które znam z forum, nawet o tym nie wiedząc Smile

Może jakiś tajny znak (goździk w butonierce? maska na twarzy?) żeby się lepiej rozpoznawać? Czekam na Wasze propozycje Smile
Marcin Tracz - 13-02-2013, 17:28
Temat postu:
Umieść w swoim profilu fotkę. Wtedy będziesz bardziej rozpoznawalny. Od tego bym zaczął...
Adam Jaworski - 13-02-2013, 17:58
Temat postu:
Marcin Tracz napisał/a:
Umieść w swoim profilu fotkę. Wtedy będziesz bardziej rozpoznawalny. Od tego bym zaczął...


Chyba masz rację. Jest tylko problem, bo nie mam odpowiedniej fotki, spełniającej moje kryteria Smile

a) Musi być zarąbiście profesjonalna (w sensie nurek obładowany profesjonalnym szpejem) - żeby zawierała jakąś taką deklarację kierunku rozwoju czy coś Smile

b) Super by było, gdyby dało się łatwo rozpoznać twarz Smile

c) Chciałbym, żeby była ładna w sensie fotograficznym - może jakiś lekki HDR, no coś takiego wyraźnego i estetycznego Smile

c) No i oczywiście, żeby całość sprawiała wrażenie, że powyższy efekt wyszedł tak jakoś przypadkowo, zupełnie od niechcenia Smile


Piotr Stańczuk - 14-02-2013, 21:50
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
Marcin Tracz napisał/a:
Umieść w swoim profilu fotkę. Wtedy będziesz bardziej rozpoznawalny. Od tego bym zaczął...


Chyba masz rację. Jest tylko problem, bo nie mam odpowiedniej fotki, spełniającej moje kryteria Smile

a) Musi być zarąbiście profesjonalna (w sensie nurek obładowany profesjonalnym szpejem) - żeby zawierała jakąś taką deklarację kierunku rozwoju czy coś Smile

b) Super by było, gdyby dało się łatwo rozpoznać twarz Smile

c) Chciałbym, żeby była ładna w sensie fotograficznym - może jakiś lekki HDR, no coś takiego wyraźnego i estetycznego Smile

c) No i oczywiście, żeby całość sprawiała wrażenie, że powyższy efekt wyszedł tak jakoś przypadkowo, zupełnie od niechcenia Smile



wanna, maska, rurka i irokez z szamponu
kindofblue - 14-02-2013, 23:06
Temat postu:
Co to znaczy HDR ?
Piotr Głoskowski - 15-02-2013, 10:15
Temat postu:
High Dynamic Range.Przy bardzo kontrastowych ujęciach część zdjęcia poniżej pewnego progu jest niedoświetlona ( wszystko tam jest czarne albo prawie czarne i nie widać szczegółów) albo prześwietlona ( widać szczegóły w ciemnych mscach ale w jasnych wszystko jest białe). Robiło sie kiedyś dwa-trzy zdjęcia z różnymi czasami naświetlania, ze statywu i nakładało jedno na drugie maskując obszary wadliwe. W efekcie - zdjęcie o niemożliwej do uzyskania rozpiętości tonalnej. Można tym było zrobić wrażenie. Teraz przy fotografii cyfrowej są na to prostsze sposoby a nawet, o zgrozo, mam taką aplikację na iP(...). Nic już nie jest takie jak kiedyś...

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz