Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - nienurkowy wypadek za Zakrzówku

Te_Pe - 28-04-2013, 19:27
Temat postu: nienurkowy wypadek za Zakrzówku
27 kwietnia, korzystając z ładnej pogody i możliwości Facebooka,
młodzież w bardzo licznym gronie wybrała się na skałki.....
część przechodziła przez dziury w ogrodzeniu......

i tak to się skończyło...


Tomasz

PS. Ogólnie Zakrzówek ( zalany kamieniołom) jest ogrodzony. W części nieogrodzonej, ogólnie dostępnej, też są wysokie (jeśli nie wyższe) skarpy. Dokładne miejsce wypadku nie jest mi znane


Bartosz Zaród - 28-04-2013, 19:36
Temat postu:
Ciekaw jestem czy posprzątają to pobojowisko - aż strach wchodzić do wody ...

Kilka linków z FB Krakenu:



sido - 28-04-2013, 21:46
Temat postu:
Bartosz Zaród napisał/a:
Ciekaw jestem czy posprzątają to pobojowisko - aż strach wchodzić do wody ...



Ale burdel zostawili.
Na policje niech organizatorzy sprzataja. Cos w stylu noc lampionów w stolicy.
Bogdan WEG - 28-04-2013, 23:06
Temat postu:
sido napisał/a:



Ale burdel zostawili.
Na policje niech organizatorzy sprzataja. Cos w stylu noc lampionów w stolicy.



Problem z tym, że nie ma organizatorów. To typowa ustawka na FB.
Czasy się zmieniły i nikt juz nie odpowiada za pochody Very Happy

Co do miejsca upadku bohatera, to naprzeciw nowej bazy. Upadek z góry z na pierwszą półkę. Bohater sciągnięty następnie linami na łódź i przetransportowany do szpitala.
Mirek Kruczek - 29-04-2013, 06:14
Temat postu:
Taki poziom kultury i wychowania mamy w Polsce !
Te_Pe - 04-05-2013, 22:17
Temat postu:
czarna seria... kolejny wypadek (za GK )
Krzysztof Szalast - 06-05-2013, 02:47
Temat postu:
Te_Pe napisał/a:
27 kwietnia, korzystając z ładnej pogody i możliwości Facebooka,
młodzież w bardzo licznym gronie wybrała się na skałki.....
część przechodziła przez dziury w ogrodzeniu......

i http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,13821489,Wypadek_na_Zakrzowku__28_latek_walczy_o_zycie.html#LokKrakTxt]tak to się skończyło...


Tomasz

PS. Ogólnie Zakrzówek ( zalany kamieniołom) jest ogrodzony. W części nieogrodzonej, ogólnie dostępnej, też są wysokie (jeśli nie wyższe) skarpy. Dokładne miejsce wypadku nie jest mi znane

http://www.climb.pl/wp-content/uploads/2009/06/DSCN4614.JPG

Z lektury wskazanego artykulu nie potrafie wywiesc, ze w wypadku uczestniczyla osoba wspinajaca sie. Nie widze, tam takze jakiejkolwiek wzmianki o wspinaniu.
Zwracam na to uwage, bo zamieszczone w Twoim poscie zdjecie (nie znajduje sie ono w dolinkowanym przez Ciebie artykule), wraz z Twoim komentarzem, sugeruje wypadek zaistnialy podczas wspinaczki, co w powiazaniu z dalszymi zdjeciami wstawionymi przez Bartosza moze doprowadzic do wniosku, ze ten chlew zostal pozostawiony przez wspinaczy.

Poza nurkowaniuem, takze sie wspinam i wszyscy znani mi wspinacze, zawsze sprzataja po sobie. Uwazam, ze (delikatnie mowiac) zamieszczone zdjecie oraz komentarz, nie pasuja do zaistnialego zdarzenia i sa krzywdzace dla srodowiska wspinaczkowego.
Daleki jestem od idealizowania srodowiska wspinaczkowego i na pewno jakas smiecaca czarna owca zawsze sie znajdzie, ale szczerze watpie aby wsrod tych 22tys. (szacunek wg. policji) osob, ktore przyszly na to ognisko, wiekszosc (albo chociaz istotna czesc) stanowili wspinacze.

Pare uzupelniajacych linkow z Google nt. wspinaczy na Zakrzowku:
link 1
link 2
Te_Pe - 06-05-2013, 07:37
Temat postu:
Cytat:
Poza nurkowaniuem, takze sie wspinam i wszyscy znani mi wspinacze, zawsze sprzataja po sobie. Uwazam, ze (delikatnie mowiac) zamieszczone zdjecie oraz komentarz, nie pasuja do zaistnialego zdarzenia i sa krzywdzace dla srodowiska wspinaczkowego.
Daleki jestem od idealizowania srodowiska wspinaczkowego i na pewno jakas smiecaca czarna owca zawsze sie znajdzie, ale szczerze watpie aby wsrod tych 22tys. (szacunek wg. policji) osob, ktore przyszly na to ognisko, wiekszosc (albo chociaz istotna czesc) stanowili wspinacze.



przeczytaj raz jeszcze mój post - nie ma tam słowa o wspinaczach (tym bardziej złego).

Cytat:

PS. Ogólnie Zakrzówek ( zalany kamieniołom) jest ogrodzony. W części nieogrodzonej, ogólnie dostępnej, też są wysokie (jeśli nie wyższe) skarpy. Dokładne miejsce wypadku nie jest mi znane

Owszem, jest zdjęcie - pierwsze lepsze znalezione w sieci pokazujące OGÓLNODOSTĘPNE ścianki na Zakrzówku, poza terenem ogrodzonym.
obecność wspinacza jest przypadkowa i niezamierzona.

reszta informacji i linków dotyczy spędu zapoczątkowanego wpisem na FB...

10 minut piechotą od tramwaju, osiedli i hipermarketów - wynik widoczny na fotkach....

Tomasz

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz