Forum Dive Trek Group

Wyjazdy nurkowe - Malta

Grzegorz Zarzyka - 25-06-2013, 15:42
Temat postu: Malta
Witam planuje co najmniej tygodniowy, moze 10 dniowy wyjazd nurkowy na Malte. Jesli ktos juz byl to prosze o pomoc.
1. Gdzie sie najlepiej zatrzymac zeby bylo blisko na nurki a przy okazji mozna bylo cos pozwiedzac, zastanawiam sie nad wynajeciem apartamentu.
2. Czy narkowanie w suchaczu nie bedzie przegieciem, czy lepiej wziasc pianke, jesli tak to czy 5mm wystarczy (nie boje sie zimna)
3. Czy jest na Malcie jakies Polskie centrum nurkowe godne polecenia
Adam Frajtak - 25-06-2013, 18:10
Temat postu:
Byłem z rodziną w St Andrew's w miejscowości Xlendi ( Szlendi) na Gozo
Miejsce rewelacyjne na wypoczynek na plaży i nurkowania rekreacyjne. Dużym atutem jest zaplecze gastronomiczne w którym można zjeść pyszne jedzonko i zapłacić mniej niż w polskiej gastronomii.
Miałem ze sobą ss DUI 30/30 czyli przeznaczony na ciepłe wody ale z niego nie korzystałem, wszystkie nurkowania zrobiłem w szortach i koszulce z długimi rękawami. Koszulka przydaje się jako ochrona przed parzącymi meduzami które niestety grasują w toni.
Jest co zwiedzać, wyjazdy po wyspie i okolicach są organizowane codziennie do tego sieć komunikacji miejskiej jest na wysokim poziomie. Jeżdżą nowoczesne autobusy z klimą. Można też zorganizować sobie niezależnie od komunikacji miejskiej taxi za 50 eur/dzień kierowca zawoził nas na mniejsze plaże odbierał o umówionej i potwierdzonej tel godzinie po drodze robiliśmy najważniejsze zakupy ( piwo.. dużo zimnego piwa) a wieczorkiem wypad do stolicy na kolacje i lokalne atrakcje z odwozem do domu o dowolnej godzinie. Szacuję że jeżdżenie własnym samochodem + parkingi byłaby niewiele tańsza.

Centrum organizuje transfer z i na lotnisko.
Johnny - 26-06-2013, 12:34
Temat postu:
Na Malcie nurkowałam zarówno z bazą St. Andrew's w Xlendi na Gozo, jak i Dive/TechWise w St. Julian's na Malcie. Moim zdaniem obie bazy są godne polecenia, jednak mi osobiście bardziej pasuje klimat, organizacja, ilość miejsca w DiveWise państwa Whitehead'ów.
Z angielskim nie powinno być problemów. Vivienne (obsługuje m.in. biuro) mówi tak pięknym i wyraźnym angielskim, że nawet go nie znając nie ma się żadnych wątpliwości.
Na Malcie zatrzymałem się w hotelu Valentina - 5 min pieszo do bazy, dokoła puby i restauracje.
Abramik - 26-06-2013, 15:54
Temat postu:
Johnny napisał/a:
Dive/TechWise w St. Julian's na Malcie


Potwierdzam. Centrum naprawde dobre. Nurkowalem z nimi w listopadzie zeszlego roku. 5*.
Ze zwiedzaniem akurat ST. julian bay to troche kiepsko bo tam niewiele jest ale jak Adam napisal autobusy i inne taxi sa wszechobecne. mieszkalem w Baystreet hotel. w sumie to centrum handlowe ale za to blisko do techwise (5 min??) i tanio bylo. Nie potzrebowalismy niczego wiecej z kolega. Smile
RObilismy tech nurki wiec uzywalismy suchaczy.
Dobrej zabawy zycze. Smile

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz